گلکسی اس 24 اولترا در مقابل گوگل پیکسل 8 پرو | برنده کیست؟

گلکسی اس 24 اولترا در مقابل گوگل پیکسل 8 پرو | برنده کیست؟

در اینجا همه چیزهایی است که در مورد Samsung Galaxy S24 Ultra و Google Pixel 8 Pro می دانیم ارائه میکنیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا اکنون پیکسل دریافت کنید یا منتظر بمانید تا پرچمدار بعدی سامسونگ برسد.

طرفداران اندروید نبرد سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا در مقابل گوگل پیکسل 8 پرو را در پیش دارند. گوگل و سامسونگ بهترین گوشی های اندرویدی را می سازند و هر کسی که امیدوار است در آینده نزدیک به گوشی پیشرو ارتقا پیدا کند، باید بین این دو تصمیم بگیرد.

حالا باید گوگل پیکسل 8 پرو را انتخاب کنید، چون می توانید؟ یا باید تا ژانویه 2024 صبر کنید که انتظار معرفی سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا را داشتید؟ پیکسل 8 پرو شاید نتواند عنوان بهترین گوشی هوشمند را از آن خود کند، اما هنوز هم چیزهای زیادی برای ارائه دارد. در همین حال گفته می شود که سامسونگ تمام استندهای S24 Ultra را بیرون می کشد حتی اگر در حال حاضر همه جزئیات را ندانیم.

با این حال به اندازه کافی شایعات اولیه شنیده ایم تا ببینیم گلکسی اس 24 اولترا چه چیزی برای ارائه دارد و با در دست داشتن گوگل پیکسل 8 پرو، می توانیم ببینیم که این دو چگونه با هم مقایسه می شوند. در بررسی سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا در برابر گوگل پیکسل 8 پرو به این موضوع اشاره شده است.

Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: قیمت و در دسترس بودن

تصویری از Galaxy S24 Ultra از پشت و جلو به رنگ مشکی
(اعتبار تصویر: Technizo Concept)

گوگل پیکسل 8 پرو هم اکنون با قیمت 999 دلار برای مدلی با 128 گیگابایت حافظه ذخیره سازی در دسترس است. همچنین امکان تهیه مدل هایی با ظرفیت ذخیره سازی بالاتر، از جمله مدل 256 گیگابایتی به قیمت 1 دلار، 059، 512 گیگابایتی به قیمت 1 دلار، 119 و 1 ترابایتی به قیمت 1 دلار، 219 دلار وجود دارد. این قیمت کمی بیشتر از قیمت پیکسل 7 پرو است، هرچند این گوشی هنوز هم کمی ارزان تر از گوشی سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا عرضه می شود.

در حال حاضر گفته می شود که سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا در تاریخ 18 ژانویه عرضه می شود. چند هفته زودتر از رونمایی گلکسی اس 24 اولترا، اما هنوز هم سامسونگ بعد از پایان CES 2024 که در 12 ژانویه برگزار می شود، کمی نفس می کشد. اگر این اتفاق آنطور که شایعات نشان می دهند رخ دهد، ممکن است چند هفته بعد در ابتدای ماه فوریه شاهد فروش دامنه S24 باشیم.

هنوز مشخص نیست که قیمت S24 Ultra چقدر خواهد بود، اما امیدواریم با همان قیمت 1 دلاری و 199 یورویی گلکسی S23 Ultra که 256 گیگابایت را با این قیمت ارائه می دهد، به دست مشتریان برسد. این موضوع تضمین می کند که قیمت این گوشی برابر با آیفون 15 پرو مکس باشد، هرچند که باز هم 200 دلار بیشتر از پیکسل 8 پرو خواهد بود.

Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: طراحی و نمایشگر

Google Pixel 8 Pro در دست است.
(اعتبار تصویر: Future )

گوگل پیکسل 8 پرو نمایشگر 6.7 اینچی سوپر امولد دارد که قرار است یکی از روشن ترین نمایشگرهای اطراف باشد. براساس آزمایش های ما این صفحه نمایش به حداکثر روشنایی 1،526 نیت رسید و در حالی که به حداکثر روشنایی 2،400 نیت هم نمی رسید، گوگل ادعا کرد که هنوز هم به طور قابل توجهی بالاتر از روشنایی 1،225 نیتی است که در صفحه نمایش سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا اندازه گیری کردیم.

صفحه نمایش پیکسل 8 پرو LTPO است و نرخ نوسازی تطبیقی 1 تا 120 هرتز، رزولوشن 1،344 * 2،992 را ارائه می دهد و طراحی صفحه تخت دارد.

شایعات حاکی از آن است که سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا نیز امسال با صفحه نمایش بهبود یافته که می توان آن را تا 2500 نیت ارزیابی کرد، روشنایی زیادی خواهد داشت. بنابراین از نظر تئوری، اس 24 اولترا می تواند حتی روشن تر از پیکسل 8 پرو باشد، هرچند تا زمانی که فرصت آزمایش گوشی جدید را پس از عرضه آن پیدا نکنیم، نمی دانیم.

انتظار داشتیم صفحه نمایش گلکسی اس 24 اولترا اندازه 6.8 اینچی و لبه های خمیده مدل های قبلی سامسونگ اولترا را حفظ کند. با این حال این حقیقت که دیگر سازندگان گوشی این طراحی خمیده را کنار گذاشته اند، باعث می شود فکر کنم که آیا سامسونگ بالاخره از صفحه نمایش Edge دست خواهد کشید یا خیر. همچنین ادعا شده است که این صفحه نمایش می تواند تا نرخ نوسازی 144 هرتز داشته باشد، چیزی که معمولا برای گوشی های گیمینگ در نظر گرفته می شود.

همچنین شایعاتی وجود دارد که اس 24 اولترا می تواند از قاب تیتانیومی، مشابه مدل های پرو آیفون 15 استفاده کند. این موضوع به نوبه خود می تواند وزن گوشی ها را به اندازه یک گرم کاهش دهد. باید ببینیم آیا این موضوع اولترا را به وزن 7.5 کیلوگرمی پیکسل 8 پرو نزدیک تر می کند یا خیر.

Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: دوربین ها

تصویری از Galaxy S24 Ultra از پشت در سفید
(اعتبار تصویر: Technizo Concept)

گوگل پیکسل 8 پرو با سیستم دوربین سه گانه عرضه می شود که در آن تمام دوربین ها به نوعی از پیکسل 7 پرو ارتقا پیدا کرده اند. مجموعه دوربین پشتی پیکسل های جدید شامل دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، لنز فوق عریض 48 مگاپیکسلی و تله فوتو 48 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 5 برابری است. دوربین جلو یک لنز 10.5 مگاپیکسلی با فوکوس خودکار است و در مجموع به لطف ترکیب پیشرفت های سخت افزاری و هوش مصنوعی در نرم افزار، کیفیت دوربین گوشی ها بسیار خوب است.

باتوجه به اینکه سامسونگ می تواند کیفیت دوربین را در سطحی برابر یا بهتر از نسل قبلی خود نگه دارد، نمی توانیم آن را به خوبی سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا بدانیم.

با این وجود، سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا می تواند مجموعه ای از ارتقاها را ارائه دهد، حداقل از یک سنسور 1 اینچی که از سنسور موجود در پیکسل 8 پرو و آیفون 15 پرو مکس بیشتر است. علاوه بر این شایعاتی شنیده ایم که سامسونگ می تواند از یک لنز تله فوتو هیبریدی جدید با زوم متغیر، با توانایی تغییر بین بزرگنمایی اپتیکال 3X و 10X در یک لنز استفاده کند. شایعات بعدی حاکی از آن هستند که می توان حداکثر زوم اپتیکال را به بزرگنمایی 5X کاهش داد.

همچنین شنیده ایم که لنز تله فوتو S24 اولترا می تواند رزولوشن را به 50 مگاپیکسل افزایش دهد و بهبود کلی کیفیت را ارائه دهد. مشخص نیست که لنزهای اصلی و فوق عریض چه رزولوشنی خواهند داشت، اما امیدواریم حداقل تا یک سال دیگر شاهد بازگشت سنسور 200 مگاپیکسلی روی لنز اصلی باشیم.

Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: عملکرد

Google Pixel 8 Pro در دست است.
(اعتبار تصویر: Future )

چیپست تنسور G3 در داخل پیکسل 8 پرو قرار است قدرتمندترین تراشه ای باشد که گوگل تا به حال تولید کرده است هرچند که این میزان دقیقا زیاد نیست. پردازنده ها به خاطر قدرت کم تر نسبت به همتایان خود از کوالکام یا اپل بدنام شده اند و همین موضوع در مورد سیلیکون داخل پیکسل 8 پرو نیز صدق می کند.

این گوشی در تست های بنچمارک تک هسته ای و چند هسته ای گیک بنچ امتیاز 1،669 و 3،666 را کسب کرده است. پس از آن با 52 fps و امتیاز 8،797 در 3 DMark Wild Life Unlimited و 71 ثانیه پردازش در Adobe Video Rush قرار گرفت. برای مقایسه گلکسی اس 23 اولترا اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی با کسب امتیاز 1،396 و 4،882 در تست های بنچمارک، امتیاز 87 fps و 14،661 در 3 DMark Wild Life Unlimited و زمان 40 ثانیه در Adobe Premiere Rush به طور قابل توجهی بالاتر است.

بدون شک اسنپدراگون 8 نسل 3 برای گلکسی اس 24 اولترا عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت. در واقع بنچمارک های فاش شده نشان می دهند که به امتیاز تک هسته ای 2،234 و امتیاز چند هسته ای 6،807 دست پیدا کرده اند. اگر این موضوع صحت داشته باشد به این معنی است که S24 Ultra دقیقا کاری که آخرین گوشی گوگل می تواند انجام دهد را انجام خواهد داد.

البته با این فرض که اسنپدراگون 8 نسل 3 راه خود را به گلکسی اس 24 اولترا پیدا خواهد کرد. شایعه ای وجود دارد مبنی بر اینکه برخی مدل های گلکسی S24 بسته به بازاری که در آن عرضه می شوند، می توانند از چیپست های اگزینوس استفاده کنند. اما گزارش های دیگر حاکی از آن است که اولترا تنها به اسنپدراگون 8 نسل 3 متکی خواهد بود.

باتوجه به اینکه گلکسی اس 24 اولترا ممکن است توانایی های هوش مصنوعی مشابه با گوگل نداشته باشد اما باتوجه به افزایش محبوبیت یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی مولد، به خصوص در طول 12 ماه گذشته، به احتمال زیاد سامسونگ نیز به این دسته گرایش پیدا خواهد کرد. آنچه ممکن است ببینیم فعلا یک راز است

Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: عمر باتری و شارژ

رندرهای مفهومی Samsung Galaxy S24 Ultra
(اعتبار تصویر: Technical Cheez)

عمر باتری هیچ گاه در حد و اندازه پرچمداران نبوده، در حالی که سامسونگ طی چند سال اخیر پیشرفت های زیادی داشته، خصوصا به لطف چیپست های کم مصرف تر. در تست طول عمر باتری، متوجه شدیم که پیکسل 8 پرو 10 ساعت و 3 دقیقه دوام می آورد. این رقم بسیار بهتر از پیکسل 7 پرو است؛ اما هنوز 90 دقیقه تا کسب جایگاه در رده بندی بهترین عمر باتری گوشی فاصله داریم.

در همین تست سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا به طور میانگین نزدیک به 12.5 ساعت دوام آورد که انتظار داریم گلکسی اس 24 اولترا در این زمینه بهبود پیدا کند. ما نمی دانیم که باتری در مقایسه با آن چقدر بزرگ تر است، اما شایعه این است که سامسونگ از یک باتری انباشته جدید استفاده می کند که امکان ظرفیت بیشتر باتری را بدون نیاز به فضای اضافی فراهم می کند.

یکی از گزارش ها ادعا می کند که می توانیم در کنار سیستم خنک کننده جدیدی که بدون شک برای در نظر گرفتن گرمای اضافی تولید شده توسط چنین باتری مورد نیاز است، شاهد حدود 10 درصد ذخیره انرژی بیشتر در اس 24 اولترا باشیم.

این باتری جدید همچنین ممکن است حداکثر سرعت شارژS24 Ultras را به 65 وات برساند. این میزان 50 درصد بیشتر از سرعت 45 وات در اس 23 اولترا و بیش از دو برابر سرعت شارژ 30 وات در اس 8 پرو است. در نظر داشته باشید شایعه اخیر ادعا می کند که سری گلکسی اس 24 ممکن است همان سرعت شارژ سال گذشته را حفظ کند. در هر دو حالت، باز هم این مقدار از مقدار موجود در پیکسل 8 پرو بیشتر است.

Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: نرم افزار و ویژگی های ویژه

Google Pixel 8 Pro در دست است.
(اعتبار تصویر: Future )

گوگل معمولا در بخش نرم افزار یک مزیت عمده دارد، زیرا گوشی های پیکسل با مجموعه ای از ویژگی های انحصاری عرضه می شوند و به محض انتشار از به روزرسانی های اندروید بهره مند می شوند. پیکسل 8 پرو نیز از این قاعده مستثنا نیست، اما از هفت سال پشتیبانی نرم افزاری کامل بهره می برد.

این موضوع گلکسی S23s را از 4 سال اندروید و 5 سال به روزرسانی امنیتی محروم می کند و اگر این تعهد سامسونگ را مجبور به ارائه مقدار زیادی پشتیبانی نرم افزاری کند، تعجب نخواهیم کرد.

سری پیکسل همچنین از توانایی های هوش مصنوعی به کار رفته در چیپست تنسور G3 بهره می برند. از ویژگی های جدید می توان به Audio Magic Eraser برای حذف صداهای مزاحم در ویدیوها و Magic Editor اشاره کرد. مورد دوم از هوش مصنوعی مولد استفاده می کند تا به شما آزادی بیشتری برای ویرایش راحت تر عکس هایتان بدهد و به گوشی اجازه دهد هر شکافی که ممکن است در نتیجه دخالت شما رخ دهد را پر کند.

سامسونگ اغلب قابلیت های نرم افزاری اضافه ای دارد که به عنوان بخشی از رابط کاربری OneUI آن ارائه می شوند. گلکسی اس 23 اولترا دارای تماس متنی بیکسبی است که به تماس ها پاسخ می دهد و آن ها را در قالب پیام متنی برای شما ارسال می کند که می توانید به آن ها پاسخ دهید. مدها همچنین به شما اجازه می دهند تا تنظیمات سفارشی برای بخش های مختلف زندگی خود ایجاد کنید: از جمله، رانندگی، خوابیدن، ورزش کردن و غیره. علاوه بر این ویجت ها و گزینه های شخصی سازی دیگری نیز وجود دارند، البته بدون در نظر گرفتن تمام کارهایی که می توانید با S Pen انجام دهید.

در حال حاضر نمی دانیم باید منتظر چه نوع نرم افزاری از گلکسی اس 24 اولترا باشیم، بنابراین سخت است که بگوییم چگونه می توان آن ها را با یکدیگر مقایسه کرد. نیازی به گفتن نیست که این گوشی بهترین بخش های اندروید 14 را به صورت استاندارد دریافت خواهد کرد و سامسونگ بهبودهای خود را در آن اضافه خواهد کرد.

Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: Outlook

تصویری از Galaxy S24 Ultra از پشت و جلو به رنگ مشکی
(اعتبار تصویر: Technizo Concept)

سری گوگل پیکسل همیشه از رقبای سامسونگ و اپل عقب مانده است نرم افزار و قیمت پایین آن بخش بزرگی از جذابیت این گوشی را به خود اختصاص داده است، به خصوص جایی که به روزرسانی های نرم افزاری مربوط می شود. به خصوص حالا که گوگل قول داده تا هفت سال کامل از این گوشی پشتیبانی کند.

ما هنوز همه چیز را در مورد سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا نمی دانیم، بنابراین فعلا نمی توانیم این دو گوشی را به طور کامل مقایسه کنیم. باز هم باتوجه به عقب ماندن پیکسل 8 پرو از اس 23 اولترا، اگر گوگل دست بالا را می گرفت، سامسونگ واقعا باید توپ را به زمین می انداخت. باتوجه به اینکه آخرین پیکسل گوشی بدی نیست، به نظر می رسد سامسونگ چیزهای بیشتری برای ارائه دارد.

اما جدا از پتانسیل، هنوز باید کمی بیشتر منتظر بمانیم تا بتوانیم با اطمینان بگوییم کدام گوشی در مقایسه با سامسونگ گلکسی اس 24 بهتر خواهد بود. نمایش گوگل پیکسل 8 پرو

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *