آخرین به‌روزرسانی جستجوی گوگل: کنترل کامل بر داده‌های شخصی در نتایج جستجو

جستجوی Google به تازگی یک به‌روزرسانی بزرگ دریافت کرده است

تلاش برای پاک کردن اطلاعات شخصی از موتورهای جستجو می‌تواند مانند یک نبرد بازنده باشد، اما گوگل ابزارهای بیشتری را برای کمک به توانمندسازی کاربران عرضه می‌کند. این شرکت مجموعه‌ای از ابزارهای حریم خصوصی ارتقا یافته و ساده‌شده را اعلام کرد که یافتن و حذف اطلاعات تماس شما را از نتایج جستجوی خود آسان‌تر از همیشه می‌کند.

کاربران این امکان را خواهند داشت تا زمانی که آدرس، شماره تلفن یا آدرس ایمیل آن‌ها در نتایج جستجو ظاهر می‌شود، اعلانیه‌هایی را از گوگل دریافت کنند که به آن‌ها اجازه بررسی و درخواست حذف اطلاعات را می‌دهد.

این ابزار جدید براساس داشبورد نتایج درباره شما ساخته شده که در ماه سپتامبر راه‌اندازی شد. براساس یک پست وبلاگی در روز پنج‌شنبه، گوگل قصد دارد داشبورد ارتقا یافته را “در روزه‌ای آینده” عرضه کند.

بزرگ‌ترین تفاوت این به‌روزرسانی این است که حالا می‌توانید اطلاعات خود را در گوگل بدون نیاز به انجام جستجویی برای آن پیدا کنید. تنها کافی است اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و داشبورد به صورت خودکار وب‌سایت‌هایی که حاوی هر گونه تطابق هستند را بررسی و در صورت نیاز درخواست حذف آن اطلاعات را ارسال می‌کند. علاوه بر این، می‌توانید انتخاب کنید که وقتی داده‌های شخصی شما به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته می‌شود، به شما هشدار داده شود.

گوگل اعلام کرد: “همچنین زمانی که نتایج جدیدی از وب حاوی اطلاعات تماس شما در جستجو ظاهر می‌شود، به شما اطلاع می‌دهد تا به شما آرامش خاطر بیشتری بدهد.”

پیش از این باید اطلاعات شخصی خود را در قسمت جستجو وارد می‌کردید تا نمونه‌هایی از آن را در اینترنت به اشتراک بگذارید و سپس به صورت دستی درخواست حذف آن را بدهید. حالا گوگل این فرآیند را به شکل قابل‌توجهی ساده کرده و همه چیز را از درخواست حذف تا شناسایی نتایج جستجو در داشبورد نتایج در اختیار شما قرار می‌دهد.

داشبورد نتایج Google's About You
(اعتبار تصویر: Google)

برای دسترسی به داشبورد، روی عکس حساب کاربری گوگل خود کلیک کرده و گزینه “نتایج در مورد شما” را انتخاب کنید یا می‌توانید با مراجعه به آدرس goo.gle/resultsto مستقیماً به آنجا بروید. در حال حاضر، ابزار ارتقا یافته تنها در ایالات متحده در دسترس است. گوگل می‌گوید در تلاش است تا به زودی آن را به زبان‌ها و مکان‌های جدید بیاورد.

گوگل نیز در همان پست وبلاگی اعلام کرد که فرآیند درخواست حذف تصاویر واضح از نتایج جستجو را ساده می‌کند. در گذشته، سیاست گوگل تنها به کاربران اجازه می‌داد تا درخواست حذف تصاویر واضح غیرحساس را داشته باشند. حالا کاربران می‌توانند درخواست حذف هر تصویر واضح شخصی که ترجیح می‌دهند در نتایج جستجو ظاهر نشود را بدهند. نکته مهم این است که این سیاست در مورد “محتوایی که در حال حاضر در حال تجاری‌سازی آن هستید” صدق نمی‌کند، به این معنی که اگر محتوای شما بدون اجازه آن‌ها به اشتراک گذاشته شود یا دوباره ارسال شود، تولیدکنندگان محتوا همچنان باید به درخواست‌های DMCA متکی باشند.

این تنها یکی از ابزارهای جدید و ارتقاهای گوگلی است که به جستجو اضافه شده تا آن را کاربردی‌تر از همیشه کند. این شرکت اوایل سال جاری میلادی تجربه جدید خود را با نام “Search Generative Experience” معرفی کرد که از هوش مصنوعی برای خلاصه کردن صفحات وب که در نتایج جست‌وجو ظاهر می‌شوند، استفاده می‌کند. این هفته، کاربران متوجه ارجاعاتی در کنار نتایج صفحه SGE شدند که نشان می‌داد گوگل ممکن است در حال کار بر روی وادار کردن موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی خود به استناد به منابع خود نیز باشد.”

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *