پنج کمدی نوجوانانه فوق‌العاده برای تماشا در نتفلیکس

پنج کمدی نوجوانانه فوق‌العاده برای تماشا در نتفلیکس

اگرچه این فیلم توسط شرکت تولید آدام ساندلر ساخته شده است و خود آدام ساندلر نیز در نقش مهمی حضور دارد، اما “تو به مهمانی بات میتسوی من دعوت نشده‌ای” یک فیلم معمولی ادام ساندلر نیست. به جای اینکه یک فیلم معمولی آدام ساندلر باشد، این یک کمدی نوجوانانه جذاب و پررنگ است که به دختر آدام، سانی نقش می‌دهد. او در نقش استیسی فریدمن بازی می‌کند، دختر یهودی که در آستانه دهه 13 از عمرش است، زمانی که سنت یهودی تعیین می‌کند که بزرگسالی آغاز شود.

برای استیسی، بات میتسوی او، جشن ویژه‌ای است و همه چیز به هم می‌ریزد وقتی که متوجه می‌شود دوست صمیمی اش، لیدیا (سامانتا لورین) با عشق دیرینه‌اش رابطه برقرار کرده است. این عشق‌ها، دوستی‌ها، مهمانی‌ها و انتقال‌های کم تجربه به دوران بزرگتری در این پنج کمدی نوجوانانه دیگر به خوبی نشان داده شده‌اند، که برای تماشا در نتفلیکس بعد از دیدن “تو به مهمانی بات میتسوی من دعوت نشده‌ای” عالی هستند.

1. “سوپربد”

مایکل سرا و جونا هیل در سوپرباد
(اعتبار تصویر: Maximum Film / Alamy Stock Photo)

شخصیت‌های اصلی در “سوپربد” نیز دوستان صمیمی یهودی هستند که سوال می‌کنند که آیا باید در نقطه عطفی از زندگی‌شان نزدیک بمانند یا نه. “ست” (جونا هیل) و “اوین” (مایکل سرا) در حال فارغ‌التحصیلی از دبیرستان هستند و یک شب حماسی را به سر می‌برند تا به یک مهمانی بروند و با دخترانی که علاقه به آن‌ها دارند ملاقات کنند. در طول این مسیر، دوستی‌شان را تست می‌کنند و در نهایت عشق بی‌رشته خود به یکدیگر را به نحوی خنده‌دار تایید می‌کنند.

نویسندگان فیلم، “ست روگن” و “اوین گلدبرگ” از دوستی واقعی خود الهام گرفتند و گفته‌اند که اولین بار فیلم را در کلاس بار میتسوی خود نوشتند. آنها طنز رنجکو به همراه شخصیت‌هایی مانند “مک لاوین” با شخصیت‌های بی‌پایان را ترکیب کردند و در عین حال به اراده دوستی‌ها ادای احترام می‌کنند.

2. “ماکسی”

امی پولر و هدلی رابینسون در Moxie
(اعتبار تصویر: Netflix)

نسخه سینمایی کتاب برای نوجوانان “جنیفر ماتیو” توسط کارگردان “آمی پوهلر” ترکیبی از فعالیت‌های جوانانه و داستان رشد دوستی‌های دبیرستانی است. “هدلی رابینسون” در نقش لیزا 16 ساله بازی می‌کند که با فرهنگ جنسیتی در مدرسه‌اش مبارزه می‌کند و یک نشریه را بر اساس زین‌های فمینیست دهه 90 تأسیس می‌کند. پوهلر که همچنین نقش مادر لیزا را بازی می‌کند، روح جنبش رایت-گرل را جشن می‌گیرد و آن را با کمک حمایت‌های اجتماعی عدالت اجتماعی مدرن متصل می‌کند.

“ماکسی” همچنین یک کمدی سرگرم‌کننده درباره دختر نوجوانی است که صدای خود را پیدا می‌کند، دوستان جدیدی پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که مادرش یک برهنه شیطنتکار بوده است. این فیلم علاوه بر اینکه درون یابی لارا ژان کاوی 16 ساله را نشان می‌دهد، یک رمانتیک خوشایند و یک مهمانی دست و پاچه‌ای هم دارد و تمامی نقاط مهم یک کمدی نوجوانانه را در ارائه پیام جدی و به موقع خود ترکیب می‌کند.

3. “به همه پسرهایی که دوست داشتم”

بهترین فیلم های عاشقانه در نتفلیکس: به همه پسرانی که قبلاً دوستشان داشتم
(اعتبار تصویر: Netflix)

یکی از موفق‌ترین کمدی‌های عاشقانه در نتفلیکس که به عنوان یک مجموعه فیلم و یک سریال تلویزیونی فرعی (XO، کیتی) منتشر شده است، همه این‌ها سرشار از شادی و دلچسبی هستند. با این حال، چیزی مثل اصلی وجود ندارد که به تنهایی به عنوان یک فیلم عاشقانه با کانسپت بالا و داستانی حساس درباره یک نوجوان در حال کشف هویت‌اش ایستاده باشد. “لانا کوندور” به عنوان لارا ژان کاوی 16 ساله که خجالت می‌کشد که پنج نامه عشق مخفی که به علاقه‌مندی‌های خود نوشته است به نحوی به بیرون ارسال شده باشند، فریبا و دوست‌داشتنی است.

این فاش شدن علنی احساستان را به اشتراک می‌گذارد و به ویژه در مقابله با ورزشکار محبوب “پیتر کاوینسکی” (نوا کنتینیو)، عشق آن‌ها که از بازی تمثیلی به چیزی واقعی تبدیل می‌شود، عاشقانه و جادویی است، اما مغزه اصلی فیلم درباره برقراری هویت فردی لارا ژان است و یادگیری او از آن چه واقعاً در زندگی می‌خواهد.

4. “نیمی از آن”

لیا لوئیس در فیلم The Half of It
(اعتبار تصویر: Netflix)

دو نوجوان بسیار متفاوت به عنوان دوستانی ناامیدانه در این تازه‌ترین نسخه از داستان کیرانو دو برژراک همدیگر دوست می‌شوند. هم خجالتی و علاقمند به کتاب‌ها، “الی چو” (لیا لوئیس) و “پل منسکی” (آلکسیس لمیر) هر دو عاشق دختر زیبای “آستر فلورز” می‌شوند و الی احساساتش را در نامه‌های عشقی که به نیابت از پل می‌نویسد بیان می‌کند.

رمانتیسم ممکن است با یک دختر که احتمالاً برای هر دو طرف دست یافتنی نیست کم اهمیت باشد، اما بیشتر از این مهم این است که ارتباط رشد کننده بین الی و پل است، هر دوی آن‌ها پیچیده‌تر از اسرار عمیق مدرسه‌ای خود هستند. مانند “تو به مهمانی بات میتسوی من دعوت نشده‌ای”، “نیمی از آن” یادآور می‌شود که در حالی که عشق‌ها ممکن است بیایند و برود، دوستی اغلب پاداشی بسیار بیشتر و دیرپایی‌تر است.

5. “روز مرخصی فریس بیولر”

متیو برودریک در «روز تعطیل فریس بولر».
(اعتبار تصویر: Alamy)

در این کلاسیک جان هیوز درباره یک دانش‌آموز تنبل که به طور جزئی به مهمانی‌های بی‌پایانی می‌رود، فعالیت‌های شوخی وجود دارد. مردم به یاد می‌آورند که شخصیت اصلی (متیو برودریک) رقصیدن در یک پشته نمایشگاه، فریب رستورانی شیک، یا دست اندازی به دشمن اصلی خود، مدیر دبیرستان “اد رونی” (جفری جونز) را می‌پرستند.

“روز مرخصی فریس بیولر” یک فیلم باحال و مداوم از سازنده معروف کمدی‌های نوجوانانه، هیوز است، اما همچنین دارای یک زیرجریان از ملانکولیته از طریق دوست صمیمی اضطراری فریس، “کامرون” (آلن راک) است. فریس فردی است که می‌تواند از هر چیزی دور بماند، اما وقتی کامرون نگران و نگران به پدر بزرگ خود می‌پیوندد، این پیروزی واقعی فیلم است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *