اولین تلویزیون OLED بی سیم جهان در نمایشگاه CES 2023 رونمایی می شود


CES 2023 معمولا مکانی است که در آن شاهد جدیدترین، بزرگ ترین و گاهی عجیب ترین نوآوری ها در حوزه تکنولوژی هستیم و امسال نیز این رویداد در حال شکل گیری برای ادامه این سنت است. برای نمونه : شرکتی در آنجا وجود دارد که “اولین تلویزیون OLED بی سیم جهان” را در لاس وگاس به نمایش می گذارد.

OLED مورد بحث ظاهرا فوق باریک و سبک وزن است؛ تنها 20 پوند وزن دارد و می تواند با باتری اختصاصی خود قبل از نیاز به شارژ مجدد، به مدت 30 روز کار کند. خود تلویزیون 55 اینچ است و به گفته شرکت سازنده می توان با استفاده از فن آوری اختصاصی خلا Active – Loop آن را بدون نیاز به نصب به هر سطحی متصل کرد.

نکته جالب تر این است که علاوه بر دستورها لمسی و صوتی، می توان تلویزیون را با استفاده از حرکات دست کنترل کرد و با ترکیب آن ها صفحه نمایش بزرگ تری ایجاد کرد.

این تلویزیون توسط یک شرکت آمریکایی به نام Displace ساخته خواهد شد که همانطور که انتظار می رفت، اولین محصول خود را Displace TV نام گذاری کرده است.به گفته دیسپلیس، این تلویزیون از اواخر سال 2023 در دسترس خواهد بود و پیش سفارش های آن از ماه ژانویه یعنی روز آغاز CES 2023 در وب سایت این شرکت باز می شود.

یک OLED واقعا بی سیم چگونه کار می کند؟

براساس بیانیه مطبوعاتی ارسال شده و اطلاعات جمع آوری شده توسط FlatPanels HD ، OLED Displace چیز زیادی در داخل تلویزیون ندارد. در عوض، به یک ایستگاه پایه نیاز دارد که به یک پریز وصل شده و به Wi-Fi متصل باشد.

به گفته FlatPanels HD، این واحد پایه توسط یک CPU AMD و Nvidia GPU کار می کند و دارای سازگاری Wi-Fi 6E به منظور استریم به خود تلویزیون است.

پس چرا یکی از تولیدکنندگان بزرگ مانند سونی یا ال‌جی قبلاً این کار را انجام نداده است؟

به چند دلیل، به احتمال زیاد برای این کار نیاز به توسعه یک باتری اختصاصی بود که بتواند برق تلویزیون را تامین کند.به گفته دیسپلیس، این عمر باتری حدود 30 روز با حدود 6 ساعت مشاهده در روز است.با این حال، این شرکت نگفت که شارژ بین استفاده ها چقدر طول می کشد.

مساله دیگر این است که ایستگاه پایه هم برای تیونر آزاد است و هم برای تلوزیون.اگر برای کار کردن تلویزیون باید آن را به پریز برق وصل کنید، هرگز نمی توانید آن را به جایی غیر از حیاط پشتی یا اتاق دیگری ببرید.این یک اشکال بزرگ برای چیزی است که در غیر این صورت یک محصول بسیار نوآورانه خواهد بود.

البته نحوه کارکرد ایستگاه پایه در کنار تلویزیون به طور کامل توضیح داده نشده است؛ اما به احتمال زیاد در CES بیشتر در مورد آن خواهیم شنید.

به عنوان یادآوری، CES 2023 از چهارشنبه 4 ژانویه آغاز می شود، بنابراین برای پوشش کامل این نمایشگاه با راهنمای بازارمگ همراه باشید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *