ایلان ماسک قصد دارد برای استفاده از برنامه X یا توییتر از کاربران جدید 1 دلار هزینه دریافت کند!

ایلان ماسک قصد دارد برای استفاده از برنامه X یا توییتر از کاربران جدید 1 دلار هزینه دریافت کند!

آیا پایان نزدیک است؟

پس از ماه ها وعده (تهدید؟ ایلان ماسک برای ارائه هزینه های اجباری به غول رسانه های اجتماعی X (که قبلا با نام توییتر شناخته می شد)، در واقع این کار را انجام داده است: باتوجه به اینکه این کسب وکار ظاهرا پول را هدر می دهد، کاربران جدید اکنون باید هزینه 1 دلاری برای شروع استفاده صحیح از این برنامه پرداخت کنند.

اگر از کاربران قدیمی توییتر هستید، نگران نباشید: حساب های موجود مشمول هیچ هزینه ای نخواهند شد طبق گزارش فورچون، این برنامه پرداخت که “Not A Bot” نام دارد، فعلا فقط در نیوزیلند و فیلیپین اجرا خواهد شد؛ اما بگذارید صادق باشیم: این احتمالا تازه شروع کار است.

کاربران جدید بدون پرداخت هیچ هزینه ای قادر به انجام هیچ کاری نخواهند بود. شما می توانید افراد را دنبال کنید و فید خود را مشاهده کنید، اما قابلیت توییت کردن، ریتوییت کردن، پاسخ دادن و DM سایر کاربران در پشت دیوار پرداخت 1 دلاری قفل خواهد شد که در واقع یک اشتراک سالانه است. باوجود کناره گیری از سمت مدیرعاملی X، ماسک به وضوح از این حرکت دفاع کرده و مدعی شده که تنها راه مبارزه با ربات ها بدون بلاک کردن کاربران واقعی است.

وقت غیرفعال کردن است

تیم پشتیبانی X ادعا می کند که این حرکت یک آزمایش است و نه یک محرک سود، و در عوض برای مبارزه با ربات ها و اسپم ها طراحی شده است. اما صادقانه بگویم، حتی یک لحظه هم این را باور نمی کنم. اگرچه مدیرعامل جدید، لیندا یاکارینو، به تازگی اعلام کرده است که جریان های درآمدی تبلیغات در X در حال تجربه دوباره ای هستند، اما به سختی می توان به هر چیزی که در این لحظه از شبکه های اجتماعی محبوب به دست می آید، اعتماد کرد.

به هر حال، اگر مبارزه با ربات ها و اطلاعات نادرست هدف ماسک بود، چرا X ابزارهای تعدیل محتوای شخص ثالث را از بین برد یا ویژگی که به کاربران اجازه می داد اخبار جعلی را گزارش کنند را به طور کامل حذف کرد؟ چرا رگولاتور امنیت آنلاین استرالیا به دلیل افزایش نفرت پراکنی در این پلتفرم، درگیر اقدام قانونی علیه X است؟ چرا تیم یکپارچگی انتخابات این شرکت در اوایل سال جاری به نصف کاهش یافت؟

صفحه تلفنی که یک کارتون توییتر ساخته شده توسط Twitterific را نشان می دهد
X مدتی است که با مشکل مواجه شده است و این احتمالاً کمکی نخواهد کرد. (اعتبار تصویر: Twitterific)

می توانم ادامه دهم، اما به طور خلاصه: X از زمانی که ماسک زمام امور را در دست گرفت تا به امروز به هم ریخته و تنها بدتر خواهد شد. مشکلاتی مانند بحران اخیر محدودیت سرعت برای این پلتفرم، و هک شدن مداوم ویژگی های مفید (مانند دایره های توییتر)هیچ کاری برای بازگرداندن ایمان من به آنچه زمانی برنامه محبوب رسانه های اجتماعی من بود، انجام نداده است.

راستی منظورم این است که؛ توییتر بهترین سایت اجتماعی برای من بود، یکی از تنها جاهایی که واقعا می توانستید یک مکالمه عمومی داشته باشید. اما همانطور که ایلان ماسک در ابتدای سال جاری میلادی اشاره کرد، X نمی تواند به یک میدان شهری تبدیل شود. X مثل یک پوسته سرد و بی روح از پلتفرم پر جنب و جوش توییتر به نظر می رسد.

هیچ راهی وجود ندارد که آن را با 1 دلار در سال متوقف کند

بسیاری از ویژگی های مفید پیش از این نیز در پس پرداخت ایکس پریمیوم قرار گرفته اند، بنابراین سخت است باور کنیم که شاهد گسترش حق الزحمه ها به مناطق دیگر (و حساب های کاربری موجود)نخواهیم بود. ماسک پیش از این ایده پرداخت ماهانه 1 دلار برای همه کاربران را مطرح کرده بود و بد نیست ببینیم چگونه می توانیم از برنامه های فعلی “نه یک بات” به آن نقطه برسیم.

فکر می کنم کارم تموم شد. در حال حاضر بیشتر امسال را به تدریج از حضورم در X کاسته ام، تا حدودی ناخودآگاه؛ دیگر نمی خواهم وقتم را در این برنامه بگذرانم. و قطعا نمی خواهم جزئیات کارت اعتباری خود را به X هم بدهم، ماسک ماه ها است که در مورد اینکه چگونه می خواهد X به یک اپلیکیشن همه کاره تبدیل شود که ویژگی هایی مانند خرید آنلاین، تحویل غذای سریع و خدمات تاکسی را در خود جای داده است، صحبت می کند. دستیابی به اطلاعات مالی کاربران بدون شک سنگ بنای دیگری در مسیر رسیدن به این هدف مشکوک خواهد بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *