جزئیات نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو به تازگی فاش شده است

طراحی مفهومی آیفون 14 پرو

چند روز قبل از رویداد اپل، مک رومرز جزئیات و تصاویری از نحوه کارکرد نمایشگر همیشه روشن در آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس فاش کرده است.

ماه ها شایعه به نمایشگر همیشه روشن اشاره کرده اند که ظاهرا اپل آن را برای مدل های پریمیوم سری آیفون 14 پرو در نظر گرفته است. در ابتدا اطلاعات چندانی در مورد نمایشگر همیشه روشن اپل در اختیار ما قرار نگرفته بود؛ اما حالا این پتنت به ما نشان می دهد که چگونه می توان با جزئیات مختلف به این موضوع پی برد.

مک رومرز به همان منبعی اشاره می کند که اخیرا فاش کرده بود ناچ آیفون 14 پرو احتمالا برای همیشه از بین رفته و با یک بریدگی قرصی شکل کشیده جایگزین خواهد شد. در این گزارش اشاره شده است که صفحه قفل iOS 16 در کنار صفحه نمایش همیشه روشن گوشی کار خواهد کرد.

اپل در WWDC ۲۰۲۲ از تغییرات گسترده در صفحه قفل خود با iOS ۱۶ خبر داد. بسیاری از ویجت ها و شخصی سازی های مختلف فونت، رنگ و محل قرارگیری با iOS جدید ممکن خواهد شد. این موضوع به ویژگی های نمایشگر همیشه روشن جدید مربوط می شود که گفته می شود دارای ویجت هایی خواهد بود که “قابل مشاهده خواهند بود اما در فواصل زمانی مشخص، برای جلوگیری از پیکسل سوختگی OLED در مدل های پرو، کمرنگ تر خواهند شد”.

تصویر نمایشگر همیشه روشن آیفون 14

مانند صفحه نمایش همیشه روشن اندروید، این افشاگر اشاره می کند که اعلان ها می توانند بخشی از صفحه نمایش جدید آیفون 14 پرو باشند. ظاهرا اعلان ها یکی پس از دیگری از پایین صفحه نمایش وارد می شوند و به مدت ۱۰ ثانیه قابل مشاهده خواهند بود. زمانی که صفحه نمایش روشن می شود، اعلان ها جان می گیرند و به شکل دسته جمعی روی صفحه نمایش ظاهر می شوند.

این چیزی است که در مورد اعلان iOS 16 شنیده بودیم، جایی که اپل گفته بود اعلان ها در مرکز پس زمینه از پایین وارد خواهند شد. این گزارش می گوید کاربران همچنین قادر خواهند بود یک شمارنده اعلان را در پایین صفحه فعال کنند که احتمالا اعلان های خوانده نشده را نشان خواهد داد.

براساس اطلاعات منتشر شده، نحوه کارکرد صفحه نمایش همیشه روشن به این صورت است که پس زمینه صفحه قفل اصلی تاریک خواهد شد و با گذشت زمان یک پیش زمینه رنگی به جای خواهد گذاشت و دیگر “هایلایت های مربوط به تنظیمات شخصی سازی کاربر” هستند.

ظاهرا صفحه نمایش همیشه روشن و صفحه قفل کاملا روشن “باید به یک شکل پیکربندی شوند” و باید عکس پس زمینه، انتخاب رنگ، فونت ها و ویجت های یکسان داشته باشند. این بدان معنی است که آن ها اساسا باید همان والپیپر را به اشتراک بگذارند و ویجت های انتخاب شده برای صفحه قفل اصلی، ویجت هایی هستند که احتمالا پس از قفل شدن صفحه نمایش، نمایش داده خواهند شد. این افشاگر در ادامه اشاره می کند که خود عناصر بصری اصلی را می توان سفارشی سازی کرد.

تصویر نمایشگر همیشه روشن آیفون 14

منبع MacRumors می گوید که اپل ممکن است از به روزرسانی iOS ۱۶ برای رفع مشکلات مربوط به نمایشگر همیشه روشن پس از عرضه آن استفاده کند. در حال حاضر، گفته می شود که این شرکت “مهندسان نرم افزاری تیم های مختلف از جمله اپل واچ را به تکاپو انداخته تا ویژگی نمایشگر همیشه روشن را پیش از عرضه به پایان برسانند”.

تصویر نمایشگر همیشه روشن آیفون 14

حذف ناچ و جایگزینی آن با یک بریدگی یکپارچه، فضای بیشتری برای آیکون های وضعیت به آیفون ۱۴ پرو می دهد. گفته می شود اپل نوار وضعیت خود را کمی تغییر خواهد داد. نشانگر درصد باطری به سمت چپ بریدگی منتقل خواهد شد و فضای بیشتری برای آیکون باتری باقی می گذارد که درصد باتری را نیز در iOS 16 نشان خواهد داد.

اپل امسال 100 دلار بیشتر برای آیفون 14 پرو و پرو مکس هزینه دریافت میکند و انتظار می رود این گوشی ها در مقایسه با مدل پایه آیفون 14 ارتقا قابل توجهی داشته باشند. تا چند روز دیگر اطلاعات بیشتری در مورد سری آیفون ۱۴ خواهیم شنید، زمانی که اپل این گوشی ها را به همراه اپل واچ سری 8 و اپل ایرپادز پرو 2 عرضه می کند که انتظار می رود اولین آن ها نیز عرضه شوند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *