سری اصلی آیفون 14 با وجود تمام این مشکلات، همچنان دارای فروش خوبی است

سری اصلی آیفون 14 با وجود تمام این مشکلات، همچنان دارای فروش خوبی است

مدتی پس از عرضه خانواده گوشی‌های هوشمند آیفون 14 در ماه سپتامبر، مدل‌های غیرپرو با مشکلاتی مواجه شدند. در حقیقت، به نظر می‌رسید آیفون 14 معمولی تفاوت چندانی نسبت به نسل قبلی خود ندارد، و چیپست مشابهی را استفاده می‌کند. به همین دلیل، بعضی افراد به دنبال گوشی‌هایی با ویژگی‌های متفاوت بودند. به هر حال، آیفون 13 پرو که به طور پیشینه در دسترس بود، نسبت به آیفون 14 قابلیت‌ها و عملکرد بهتری داشت.

با این حال، آخرین نظریات شرکت سرمایه‌گذاری جی پی مورگان نشان می‌دهد که ممکن است عرضه آیفون 14 معمولی در ایالات متحده زودتر انجام شده باشد. احتمالاً فروش آیفون 14 پرو نیز توسط مخاطبان اولیه پذیرفته شود و کسانی که بهترین محصولات را می‌خواهند، منتظر آیفون 15 پرو باشند. به هر حال، این مسئله، آیفون 14 پرو مکس را که به 18 کوارتر (Q) رسیده است، جلوتر از آیفون 14 پرو که به 15 کوارتر (Q) کاهش یافته است، قرار می‌دهد.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که سهم بازار آیفون در ماه آوریل (فروردین) به 67 درصد رسیده است. این درصد نسبت به سهم 66 درصدی در ماه مارس افزایش یافته است و نسبت به چرخه‌های گذشته، عملکرد بسیار بهتری داشته است. اما باید توجه داشت که این درصد 7، نسبت به سایر دسته‌بندی‌های آیفون که شامل آیفون SE و گوشی‌های نسل قبلی است، به صورت چشم‌گیری بزرگ‌تر نیست.

به علاوه هنوز نیم تنه

iPhone 13 pro max جلو
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

همچنین، گزارش‌ها حاکی از آن است که آیفون با صفحه نمایش بزرگ از ابتدا با مشکلاتی مواجه شده است و ممکن است مشکلی مشابه آیفون 12 مینی را تجربه کند که توانایی فروش در تعداد زیادی را نداشت. این مشکل بیشتر در مدل پلاس وجود دارد که قابلیت‌های ارزان قیمت را ندارد. در حالی که آیفون 13 مینی با قیمتی کمتر از آیفون 13 عرضه شد، آیفون 14 پلاس با قیمتی 100 دلار بیشتر از آیفون 14 به فروش می‌رسد و فقط 100 دلار کمتر از آیفون 14 پرو برتر است.

با این حال، این نمی‌تواند به این معنا باشد که اپل قصد دارد گوشی پلاس را از بازار حذف کند. این نوع برنامه‌ریزی‌ها معمولاً از قبل برنامه‌ریزی می‌شوند و به همین دلیل است که ما مدت‌ها پس از آن که متوجه شدیم آیفون 13 مینی یک گوشی متوسط است، شاهد معرفی آیفون 13 مینی بودیم. اپل در حال بررسی راهکارهایی برای جذاب‌تر کردن مدل پلاس برای مصرف‌کنندگان در آینده است.

نکته جالب اینجاست که به نظر نمی‌رسد این سهم 7 درصدی چندان بزرگ‌تر از سایر دسته‌بندی‌های آیفون باشد که شامل آیفون SE و گوشی‌های نسل قبلی است. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که این گوشی با تأثیر آیفون 11 از تمامی ویژگی‌ها که شرکت سرمایه‌گذاری جی پی مورگان از آن‌ها به عنوان مرکزی برای پیش پرداخت فروش اپل یاد می‌کند، بهره می‌برد.

تحلیلگران نوشته‌اند: “اگرچه سهم بازار پیش پرداخت اپل پایین است، اما مشتریانی که گوشی‌های پیش پرداخت اپل را خریداری می‌کنند، تمایل دارند آیفون 11 را به جای مدل‌های جدیدتر با پیشنهادهای جذاب خریداری کنند.”

به عنوان مثال، “مترو” آیفون 11 را به صورت رایگان با “پورت – این” عرضه کرده است و “بوست” آیفون 11 را با قیمت 49.99 دلار با “پورت – این” عرضه می‌کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *