حالت تاریک در اندروید ۱۴ بتا، به افزایش دوام باتری میکند

حالت تاریک در اندروید ۱۴ بتا، به افزایش دوام باتری میکند

نسخه بتای اندروید ۱۴ اکنون در دسترس است و با ویژگی‌های جدید زیادی همراه شده است که پس از انتشار کامل در پایان امسال، روی تمامی گوشی‌های اندرویدی قابل استفاده خواهند بود. یکی از این ویژگی‌ها که به تازگی توسط تیم اندروید پلیس کشف شده است، تغییر کوچکی در حالت صرفه‌جویی در مصرف باتری است که می‌تواند به طور قابل توجهی عمر باتری گوشی شما را افزایش دهد.

این حالت که با نام “تاریک شدن صفحه” شناخته می‌شود، وقتی حالت صرفه‌جویی در مصرف باتری فعال شود، صفحه گوشی شما تاریک‌تر از رابط کاربری معمولی خواهد شد. آیکون‌های برنامه‌ها و ویجت‌های Glance تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت. قبل از این تغییر، تنها راه دسترسی به حالت صرفه‌جویی باتری از طریق تنظیمات بود که باعث کندی در پردازش گوشی و متوقف شدن برنامه‌های بسیاری برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شد، همچنین سرویس Digital Wellbeing نیز در حالت صرفه‌جویی در مصرف باتری فعال می‌شد.

اثر این ویژگی بستگی به شدت روشنایی صفحه گوشی شما دارد. در نظریه، اگر پیکسل‌های صفحه‌نمایش در حالت تاریک‌تری نسبت به حالت عادی عمل کنند، این منجر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. با بهبود عملکرد سیستم عامل اندروید، این ویژگی می‌تواند عمر باتری دستگاه شما را بطور قابل توجهی افزایش دهد.

از آنجا که در حال حاضر تعدادی از گوشی‌های اندرویدی در صدر لیست بهترین عمر باتری قرار دارند، این ویژگی ارزش توجه قابل توجهی دارد. (نکته: اگر مشکلی با تمام شدن سریع شارژ گوشی خود دارید، در این مقاله به سلامتی باتری اندروید می‌پردازیم.)

تاریک شدن صفحه تنها یکی از ویژگی‌های جدیدی نیست که در نسخه بتای اندروید ۱۴ مشاهده شده است. به علاوه، حمایت از مقیاس دهی قلم تا ۲۰۰٪ به صورت پیش‌فرض اضافه شده است. بر اساس گفته‌های گوگل، این کار به توسعه‌دهندگان با اختلالات بینایی امکان می‌دهد برنامه‌های خود را به اندازه‌ای تغییر دهند که بتوانند به‌طور واضح و بدون تأثیر بر کارایی، صفحه را مشاهده کنند. همچنین، این نسخه بتا ابزارهایی را به توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند تا به کاربران اجازه دسترسی به محتوای چندرسانه‌ای خود را بدهند، امکانی که در iOS ۱۴ آیفون نیز وجود دارد و همچنین شفافیت در درک روش‌های به اشتراک گذاری داده‌ها را افزایش می‌دهد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *