تبدیل همه دستگاه‌های ریموت کنترلر IR به هوشمند با این گجت 25 دلاری!

تبدیل همه دستگاه‌های ریموت کنترلر IR به هوشمند با این گجت 25 دلاری!

یکی از بهترین ریموت‌های یونیورسال برای کنترل هر چیز در سیستم سرگرمی خانه‌تان مفید است، اما اگر بخواهید نه تنها دستگاه‌های هوشمند خود را کنترل کنید بلکه دستگاه‌های قدیمی و هوشمندی ناپذیر در خانه‌تان را هم کنترل کنید چه؟

مشکلی که در خانه‌ام داشتم این بود: علاوه بر تلویزیون، یک پنجره گردان و شومینه دارم که با ریموت قابل کنترل هستند – اما من نمی‌خواستم چندین ریموت متراکم را روی میز قهوه‌ام داشته باشم.

راه حل؟ یک دستگاه فرستنده اینفرارد (IR)، یک دستگاه هوشمند است که سیگنال‌ها را برای کنترل انواع دستگاه‌های قدیمی مانند تلویزیون یا پنجره گردان ارسال می‌کند. اگر چندین ریموت پخش شده در خانه دارید، می‌توانید از این دستگاه برای کپی کردن سیگنال هر دکمه و دیجیتال کردن مجموعه خود استفاده کنید. به عبارتی، یک ریموت یونیورسال است که همچنین این را به سیستم هوشمند خود متصل می‌کند.

می‌توانید تمام دستگاه‌های خود را با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه یا دستورات صوتی کنترل کنید. این باعث می‌شود دستگاه‌هایی که از پیش به شما تعلق دارند برای سیستم هوشمند شما قابل مشاهده باشند تا بتوانید آن‌ها را در اتوماسیون‌ها گنجانده و از هر جا که باشید کنترل کنید. به عنوان مثال، اگر حسگر دما دما را بیش از حد بالا بگیرد، می‌توانید به صورت خودکار این فرستنده سیگنال را ارسال کنید تا پنجره گردان خود را روشن کند.

در زیر پنج روش هوشمندانه برای استفاده از این گجت را برای بهبود خانه‌تان پیدا خواهید کرد.

Broadlink RM4 Mini
(Image credit: Amazon)

هر صبح با تلویزیون بیدار شوید: شما می‌توانید هر صبح به اخبار، ویدیوهای موسیقی یا کانال محبوب تلویزیونی خود به صورت خودکار بیدار شوید. فقط کافیست سیگنال دکمه روشن/خاموش ریموت تلویزیون خود را کپی کنید و آن را به یک اتوماسیون زمان‌بندی برای زمان بیدار شدن اضافه کنید. این ممکن است به شکل ساده‌تر به نظر بیاید، مثلاً “ساعت 9 صبح تلویزیون را باز کنید”.

پرده های ریموت یا صفحه نمایش پروژکتور را پایین یا بالا کنید

آیا یک ست پرده‌های برقی یا یک صفحه پروژکتور دارید؟ می‌توانید اینها را در زمان‌های معینی مثل زمان بیدار شدن صبح، بالا یا پایین بیاورید تا به اتاق نور خورشید بیشتری بیاید یا زمانی که تاریک شد، صفحه تئاتر خانگی‌تان پایین بیاید تا بتوانید به یک ماراتن فیلمی بپردازید.

لامپ‌ها و چراغ‌های زیبایی را کنترل کنید:

مردی که چراغ های هوشمندش را با گوشی هوشمندش کنترل می کند
(Image credit: Shutterstock)

اگر چراغ‌های شما یا چراغ‌های رشته‌ای دارای ریموت هستند، می‌توانید عملکردهای آنها را به اپلیکیشن دستگاه IR خود کپی کنید. می‌توانید زمان‌های مشخصی را تعیین کنید که چراغ‌ها رنگ تغییر دهند، به صورت خودکار در زمانی که در یک اتاق فعالیتی ثبت نشده باشد، خاموش شوند یا به سادگی با دستورات صوتی قدرت آن‌ها را کنترل کنید بدون اینکه به سوئیچ بروید.

اتاق خود را با پنکه و تهویه مطبوع خنک کنید

مانند شومینه در زمستان، می‌توانید از حسگر دما استفاده کنید تا زمانی که اتاق در تابستان خیلی گرم شد، دستگاه‌های خنک‌کننده را روشن کنید. می‌توانید به فن مورد نظر خود دستور روشن شدن به سرعت ترجیحی خود بدهید و تنظیمات خنک‌کننده پنجره یا دیواری خود را پیش‌فرض کنید تا اتاق به طور موثر خنک شود بدون هیچ گونه مداخله‌ای از شما.

این ایده‌ها تنها نکته‌ای از یخ‌به‌آب است، زیرا یک دستگاه IR بر روی گستره وسیعی از الکترونیک‌ها مانند پخش‌کننده‌های دی‌وی‌دی سنتی، سیستم‌های سینمای خانگی و غیره کار می‌کند. فقط توجه داشته باشید که برای فعالیت بهینه، دستگاه IR نیاز به خط دید روشن به هر چیزی که می‌خواهید کنترل کنید دارد، لذا بسته به خانه‌تان ممکن است به چندین دستگاه در اتاقهای مختلف نیاز داشته باشید.**

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *