مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: نتایج گستره‌دینامیکی متفاوت و جزئیات بیشتر در عکس‌ها

سامسونگ گلکسی Z Fold 5 در مقابل آیفون 14 پرو مکس: مقایسه دوربین‌ها

در این مقاله، ما قصد داریم دوربین‌های دو گوشی هوشمند برتر را با یکدیگر مقایسه کنیم تا ببینیم کدام یک از آن‌ها در این بحث موفق‌تر است. در ابتدا به طور خلاصه به برخی از شایعات و اطلاعات مرتبط با دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 می‌پردازیم. برای مثال، ممکن است برخی از شایعات مرتبط با دوربین تله‌فوتو که بر روی این گوشی شنیده‌ایم، تایید نشوند؛ ولی ما با یک سیستم دوربین سه‌گانه آشنا هستیم.

بسیاری از افراد اغلب گوشی‌ها را به صورت پیش‌فرض برای تشخیص عملکرد بهتر دوربین می‌گذارند. اما این روش، راه مناسبی برای پیدا کردن بهترین عکاس نیست، همانطور که در تصاویر دوربین‌های گذشته مشاهده کردیم. در عوض، نمونه‌های دوربین دنیای واقعی به ما کمک می‌کنند تا دوربین موبایلی که در رأس جدول قرار دارد را شناسایی کنیم.

مقایسه روبروی دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 در مقابل اپل آیفون 14 پرو مکس.
(اعتبار تصویر: Future )

سامسونگ گلکسی زد فولد 5 دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، لنز فوق‌عریض 12 مگاپیکسلی با میدان دید ۱۲۳ درجه‌ای و حسگر تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۳ برابری است. در همین حال، آیفون 14 پرو مکس از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی، لنز فوق‌عریض 12 مگاپیکسلی با FOV ۱۲۰ درجه‌ای و تله‌فوتو 12 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۳ برابری بهره می‌برد.

بین این دو گوشت شباهت‌های زیادی وجود دارد، اما باید بگویم که علاقه‌مندان پس از بررسی گوشی گلکسی زد فولد 5، استفاده از گوشی تاشو سامسونگ را ترجیح خواهند داد. به خصوص، شما می‌خواهید از دوربین‌های عقب بهتر برای سلفی با حالت پیش‌نمایش دوگانه، همراه با کنترل‌های دستی فولدر برای عکس‌ها و ویدیوها استفاده کنید.

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: دوربین اصلی

نگاهی به کل عکس نشان‌دهنده این است که دوربین اصلی گلکسی زد فولد 5 چگونه گستره‌دینامیکی وسیع‌تری نسبت به آیفون 14 پرو مکس ارائه می‌دهد. به خصوص در سایه‌ها که به نظر می‌رسد فولد نوردهی را برای بیرون کشیدن جزئیات افزایش می‌دهد، که در درختان در پس‌زمینه واضح است.

جزئیات در هر دو عکس فراوان است، اما رنگ‌ها با گلکسی زد فولد 5 شاداب‌تر هستند.

برنده: سامسونگ گلکسی زد فولد 5

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: دوربین فوق‌عریض

براساس اعداد و ارقام، این یک پیروزی واضح برای دوربین فوق‌عریض گلکسی زد فولد 5 است؛ به دلیل میدان دید ۱۲۳ درجه‌ای (FOV)؛ آیفون 14 پرو مکس یک FOV ۱۲۰ درجه‌ای کمی محدودتر را ارائه می‌دهد. با این حال، وقتی برای گرفتن عکس در یک نقطه ایستاده‌ایم، به نظر می‌رسد که هر دو گوشی محدوده یکسانی را پوشش می‌دهند.

با این وجود، به دلیل گستره‌دینامیکی بهتر، این برد را به گوشی تاشو سامسونگ می‌دهند؛ می‌توانید ببینید که چگونه سایه‌ها با درختان در پس‌زمینه دور تقویت می‌شوند. همچنین، تصویر فولدرها کمی شارپ‌تر است.

برنده: سامسونگ گلکسی زد فولد 5

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: دوربین تله‌فوتو

لنز تله‌فوتو آیفون 14 پرو مکس، با وجود حاشیه کوچک، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. ما توانستیم نتایج تقریباً مشابهی را با این دو گوشی به دست آوریم، اما بهتر می‌توانیم جزئیات برخی از گیاهان اطراف فواره را با عکس آیفون 14 پرو مکس تشخیص دهیم.

دوربین تله‌فوتو Z Fold 5 با خوبی صحنه را ثبت می‌کند، اما تصویر با جزئیات کمی نرم‌تر در همان مناطق همراه است.

برنده: اپل آیفون 14 پرو مکس

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: حالت پرتره

مقایسه این موارد کمی سخت‌تر است؛ عمدتاً به این دلیل که هر دو گوشی به طور متفاوتی از حالت پرتره استفاده می‌کنند. ما به عکاسی در حالت پرتره با دوربین‌های اصلی هر گوشی بسنده کردیم، اما شما توانایی تنظیم شدت حالت پرتره به دلخواه خود را دارید.

با این حال، با آنچه که ما ثبت کردیم، تماس سختی است؛ زیرا مزایا و معایبی در هر دو تصویر وجود دارد. برای شروع، زد فولد 5 ظاهر طبیعی‌تری با نوردهی یکنواخت در طول عکس دارد. در همین حال، آیفون 14 پرو مکس جزئیات را بهتر ترسیم می‌کند که می‌توانید آن‌ها را در چین و چروک‌های پیراهن بالا ببینید. هر کدام از آن‌ها بسته به ترجیح شما می‌تواند برنده باشد.

برنده: نتیجه مساوی

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: ضبط ویدئو

توانایی یک گوشی برای گرفتن ویدیوهای استثنایی عمدتاً به نحوه مدیریت شرایط نور کم بستگی دارد. تقریباً هر دوربینی در زمان روشن بودن می‌تواند عکس‌های مناسبی بگیرد.

بدون تکیه بر حالت‌های شب هر دو دستگاه، عکس در نور کم گلکسی Z Fold 5 نتیجه بهتری دارد. وقتی زوم می‌کنیم، کمی از سمت‌های دانه‌درشت‌تر است، اما تصویر کامل را به تولید نرم شده آیفون 14 Pro Max ترجیح می‌دهیم. عکس آیفون تقریباً شبیه کسی است که ابزار نرم‌کننده جادویی را روی کل عکس اعمال کرده است.

با تغییر به حالت شب، ما به‌راحتی گلکسی Z Fold 5 را ترجیح می‌دهیم زیرا در افزایش نوردهی در سایه‌ها بهتر عمل می‌کند. بیشتر در برگ‌های گیاهان دیده می‌شود، جایی که می‌توانیم لبه‌های تیزتر و رنگ سبز را تشخیص دهیم. در مقایسه، حالت شب آیفون 14 Pro Max این جزئیات را از دست می‌دهد.

برنده: سامسونگ گلکسی Z Fold 5

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: دوربین جلو

از آنجایی که از نظر فنی دو دوربین جلو در گلکسی زد فولد 5 وجود دارد؛ یکی روی صفحه‌نمایش کاور و دیگری در زیر پنل اصلی؛ که ما تصمیم گرفتیم به دوربین کاور 10 مگاپیکسلی بسنده کنیم. این موضوع احتمالاً به گلکسی زد فولد 5 در این دسته کمک خواهد کرد؛ زیرا دوربین زیرنمایشگر در رندرهای قبلی ناامید‌کننده بوده است.

دوربین 12 مگاپیکسلی TrueDepth آیفون 14 پرو مکس اپل نتایج شگفت‌انگیزی از خود به جای می‌گذارد، اما هنوز هم دوست داریم گلکسی زد فولد 5 کمی بیشتر عکس بگیرد؛ به این دلیل که وقتی عکس را می‌گیرید کمی شارپ‌تر است، همراه با تن رنگ گرم‌تری که تولید می‌کند. با این حال، آیفون 14 پرو مکس قادر به گرفتن سلفی‌های عالی است.

برنده: سامسونگ گلکسی زد فولد 5

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: ضبط ویدیو

با این حال باز هم عامل تعیین‌کننده‌ای در اینجا به گستره‌دینامیکی عالی سامسونگ گلکسی زد فولد 5 مربوط می‌شود. جزئیات در ویدیوهای 4K 30 فریم بر ثانیه که از یک صحنه با هر دو گوشی گرفته‌ایم، دل‌پذیر و فراوان است. با این حال، عملکرد گستره‌دینامیکی وسیع‌تر گلکسی زد فولد 5 ابرها را در آسمان به اندازه آیفون 14 پرو مکس بیش از حد نوردهی نمی‌کند و در عین حال تن‌های رنگی بیشتری را برای جلب توجه ما تولید می‌کند.

برنده: سامسونگ گلکسی زد فولد 5

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و آیفون 14 پرو مکس: نتیجه

مقایسه روبروی دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 در مقابل اپل آیفون 14 پرو مکس.
(اعتبار تصویر: Future )

بر اساس مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و اپل آیفون 14 پرو مکس، به سختی می‌توان عملکرد برتر گستره‌دینامیکی گوشی تاشوی جدید سامسونگ را نادیده گرفت. این دوربین در هر دو شرایط روشن و کم نور شگفت‌انگیزی ساز شده و جزئیاتی که در سایه‌ها گم می‌شوند را به تصویر می‌کشد. اگرچه به نظر می‌رسد سامسونگ سخت‌افزار را نسبت به فبلت قبلی خود تغییر نداده، اما این نتایج ثابت می‌کنند که چگونه پردازش تصویر می‌تواند به بهبود نتایج کمک کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *