انتخاب بین Galaxy Z Fold 5 و Google Pixel Fold: کدام گوشی تاشو برتر است؟

انتخاب بین Galaxy Z Fold 5 و Google Pixel Fold: کدام گوشی تاشو برتر است؟

گوگل پیکسل فولد بی شک مهم‌ترین و هیجان‌انگیزترین گوشی تاشوی سال ۲۰۲۳ تاکنون است. این گوشی اولین گوشی تاشوی گوگل است، اما علی رغم اینکه اولین تلاش این شرکت محسوب می‌شود، مزایای کلیدی نسبت به سامسونگ گلکسی زد فولد ۴ دارد و در واقع براساس رندرها و شایعات منتشر شده در مورد سامسونگ گلکسی زد فولد ۵، این گوشی احتمالاً در برخی جنبه‌ها بهتر خواهد بود.

بنابراین، با توجه به اینکه گوگل پیکسل فولد فعلاً برای پیش‌سفارش آماده است، در حالی که سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ احتمالاً حداقل تا اواخر ماه جولای عرضه نخواهد شد و این دو گوشی احتمالاً قیمت‌های مشابهی خواهند داشت، آیا باید منتظر سامسونگ باشید؟

تنها شما می‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید؛ اما برای کمک به تصمیم خود، مزایای کلیدی هر یک از این گوشی‌ها نسبت به دیگری را مشخص کرده‌ایم. در مورد پیکسل فولد، این موضوع براساس تصاویر و برداشت‌های تایید شده از بررسی گوگل پیکسل فولد است، در حالی که در مورد سامسونگ گلکسی زد فولد ۵، براساس شایعات و شکل گذشته پیش می‌رفت.

Pixel Fold زودتر در دسترس قرار میگیرد

Google Pixel Fold تا حدی باز شد
Pixel Fold اکنون برای پیش‌سفارش در دسترس است (اعتبار تصویر: future / لنس اولانوف)

Pixel Fold اکنون برای پیش‌سفارش در دسترس است و در حال حاضر هرچند تا ۲۷ ژوئن عرضه نخواهد شد، اما هنوز حدود یک ماه زودتر از تاریخ اعلام شده ۲۶ جولای سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ و حدود یک ماه و نیم زودتر از تاریخ شایعه شده ارسال فولد ۵ است.

بنابراین، اگر زمان برای شما مهم است، پیکسل فولد ارزش خرید دارد؛ زیرا احتمالاً مدت زمان بیشتری منتظر پرچم‌دار تاشدنی بعدی سامسونگ خواهید بود.

سامسونگ گلکسی زد فولد 5 مطمئنا قدرتمندتر خواهد بود

سامسونگ گلکسی زد فولد 4
Samsung Galaxy Z Fold 4 یک گوشی قدرتمند است (اعتبار تصویر: future / لنس اولانوف)

سامسونگ گلکسی زد فولد ۴ یک گوشی قدرتمند است و سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ هم احتمالاً در همین خصوص بهتر خواهد بود.

گوگل هیچ‌گاه قصد نداشته گوشی‌های خود را قدرتمند کند و پیکسل فولد نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دستگاه از چیپست تنسور G2 استفاده می‌کند که آن را در پیکسل ۷ ای، پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو نیز خواهید یافت.

بنابراین با توجه به اینکه این گوشی‌ها در اکتبر ۲۰۲۲ عرضه می‌شوند، چیپست آن‌ها چندان جدیدی نیست. البته این چیپست چندان هم قدیمی نیست، اما حتی در زمان عرضه هم از نظر قدرت پردازشی در سطح بهترین چیپست موجود نبود. در واقع با توجه به بنچمارک‌ها، اسنپدراگون ۸ پلاس Gen ۱ SoC موجود در سامسونگ گلکسی زد فولد ۴ کمی قدرتمندتر است.

اسنپدراگون ۸ Gen ۲ که انتظار می‌رفت در سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ شاهد آن باشیم، به طور قابل توجهی قدرتمندتر است، به خصوص که زد فولد ۵ مطمئناً نسخه مخصوص سامسونگ برای گلکسی اس ۲۳ را دریافت خواهد کرد که البته کمی سریع‌تر است.

همانطور که گفته شد، در طول کار با پیکسل فولد متوجه شدیم که گوشی به خوبی پاسخگو است؛ بنابراین بسیاری از کاربران ممکن است متوجه نشوند که به قدرت اضافه‌ای که سامسونگ ارائه خواهد داد، نیاز دارند.

Pixel Fold احتمالاً دارای صفحه نمایش پوششی گسترده تر و قابل استفاده تر است

Google Pixel Fold خارج از صفحه نمایش
Google Pixel Fold دارای صفحه نمایش پوششی با شکل عالی است (اعتبار تصویر: future / لنس اولانوف)

Pixel Fold احتمالاً دارای صفحه نمایشی با پوشش گسترده‌تر و قابل استفاده‌تر است. یکی از ضعف‌های سامسونگ Galaxy Z Fold 4، صفحه نمایش آن است. اندازه آن به صورت معقولی 6.2 اینچ است. در واقع، این نمایشگر بزرگتر از نمایشگر 5.8 اینچی Pixel Fold است، اما با نسبت ابعاد نامتعارف 23.1:9، بسیار بلند و باریک است که باعث می‌شود همه چیز تنگ و کم مصرف‌تر از یک نمایشگر گوشی هوشمند معمولی به نظر برسد.

شایعات حاکی از آن است که Galaxy Z Fold 5 ممکن است در این زمینه مشکل مشابهی با نسل پیشین خود داشته باشد، در حالی که Pixel Fold دارای صفحه نمایش با پوشش عریض‌تری با نسبت 17.5:9 است که بیشتر به استفاده از یک گوشی هوشمند معمولی شبیه می‌شود و برای مصرف رسانه‌ها و موارد مشابه، مناسب‌تر است. Galaxy Z Fold 5 احتمالاً حاشیه‌های کوچکتری نیز خواهد داشت.

گلکسی زد فولد 5 احتمالا حاشیه‌های کوچک‌تری خواهد داشت

صفحه نمایش اصلی Samsung Galaxy Z Fold 4
Samsung Galaxy Z Fold 4 حاشیه های کوچک تری دارد (اعتبار تصویر: future / لنس اولانوف)

در حالی که صفحه نمایش کاور در Pixel Fold ممکن است بهتر باشد، صفحه نمایش تاشو اصلی در Galaxy Z Fold 5 ممکن است حاشیه یا حداقل حاشیه‌هایی را داشته باشد، زیرا حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش اصلی Pixel Fold به طرز عجیبی بزرگ هستند. آن‌ها بسیار بزرگ‌تر از رندرهای Galaxy Z Fold 4 هستند، بنابراین قطعاً بزرگ‌تر از رندرهای Galaxy Z Fold 5 نیز هستند.

Pixel Fold ممکن است دوربین های بهتری داشته باشد

دوربین Google Pixel Fold
گوگل پیکسل فولد دوربین های امیدوار کننده ای دارد (اعتبار تصویر: future / لنس اولانوف)

Pixel Fold ممکن است دوربین‌های بهتری داشته باشد. دوربین پشتی سه‌گانه در Galaxy Z Fold 4 واقعاً خوب است، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که تغییرات زیادی برای Galaxy Z Fold 5 رخ نخواهد داد. ممکن است شاهد استفاده از سنسورهای جدید باشیم، اما احتمالاً همچنان یک دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، فوق عریض 12 مگاپیکسلی و تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی خواهیم داشت؛ که آخرین آن‌ها احتمالاً زوم اپتیکال 3 برابری را به ارمغان خواهد آورد.

از سوی دیگر، Google Pixel Fold دارای دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی، فوق عریض 10.8 مگاپیکسلی و تله‌فوتو 10.8 مگاپیکسلی است. بنابراین، در کاغذ مشخصات، مشابهی دارد، اما می‌تواند با بزرگنمایی اپتیکال 5 برابری، بیشتر زوم کند. همچنین، در بررسی‌های انجام شده، تحت تأثیر تمام دوربین‌هایی که Pixel Fold باید ارائه می‌داد، قرار گرفتیم که به خوبی نشان می‌دهد. Google تمایل دارد نتایج عکاسی چشم‌گیری ارائه دهد، بنابراین اگر Pixel Samsung را شکست داد، تعجب نکنید.

Samsung Galaxy Z Fold 5 می تواند فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشد

Samsung Galaxy Z Fold 4 edge
سامسونگ گلکسی زد فولد 4 دارای فضای ذخیره‌سازی زیادی است (اعتبار تصویر: future / لنس اولانوف)

Samsung Galaxy Z Fold 5 می‌تواند فضای ذخیره‌سازی بیشتری داشته باشد. اگر نیاز به تمام حافظه‌ی ذخیره‌سازی که می‌توانید داشته باشید واقعی است، Galaxy Z Fold 5 احتمالاً بهترین گزینه بین این دو گوشی خواهد بود، زیرا احتمالاً با Galaxy Z Fold 4 در داشتن حافظه‌ی ذخیره‌سازی 1 ترابایتی برابر خواهد شد.

از سوی دیگر، حجم Google Pixel Fold به 512 گیگابایت می‌رسد، یعنی نصف آن. با این حال، برای بیشتر افراد، 512 گیگابایت باید بیش از حد کافی باشد، حتی اگر مدل با ظرفیت بیشتر در ایالات متحده عرضه شود، تنها چند روز پس از در دسترس قرار گرفتن آن.

Pixel Fold احتمالا بیشتر شبیه یک گوشی هوشمند معمولی است

Google Pixel Fold back
Google Pixel Fold می تواند بسیار شبیه یک گوشی هوشمند معمولی باشد (اعتبار تصویر: future / لنس اولانوف)

Pixel Fold نه تنها یک صفحه‌نمایش کاور دارد که بیشتر از آنچه از Galaxy Z Fold 5 انتظار می‌رفت، شبیه به یک صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند معمولی است، بلکه به طور کلی بیشتر از آنچه انتظار می‌رود به یک گوشی‌هوشمند معمولی شباهت دارد.

به این ترتیب، نازک‌ترین گوشی تاشو موجود، تنها 5.8 میلی‌متر ضخامت در حالت باز شدن و 12.1 میلی‌متر در حالت بسته شدن دارد.

مورد دوم هنوز هم آن را ضخیم‌تر از گوشی معمولی غیرتاشو می‌کند، اما نه به اندازه دیگر گوشی‌های تاشو. بنابراین، همراهی با شکل و شمایلی شبیه به گوشی‌های هوشمند و جزئیات طراحی مشابه با Pixel 7 Pro به این معنی است که احتمالاً بخش موبایل ترکیبی از گوشی/تبلت ارائه شده توسط فبلت‌ها را بهتر از رقیب سامسونگی انجام خواهد داد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *