بررسی قابلیت جدید جستجوی بصری iOS 17: از تشخیص مشکلات خودرو تا استفاده از جستجوی تصویری در ویدیوها

بررسی قابلیت جدید جستجوی بصری iOS 17: از تشخیص مشکلات خودرو تا استفاده از جستجوی تصویری در ویدیوها

یکی از بهترین امکانات اخیراً به سیستم‌عامل آیفون اپل اضافه شده، جستجوی بصری است. با عرضه iOS 17 در پایان امسال، اپل قابلیت‌های جدیدی را معرفی می‌کند که بهبود عملکرد جستجوی بصری را در پیش‌بینی اطلاعات و نمایش جدیدترین روش‌ها برای عکس‌ها و ویدیوهای شما تضمین می‌کند.

نگاه بصری دو سال پیش با بروزرسانی iOS 15 آغاز به کار کرد. این برنامه در نسخه 15 iOS به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر را مشاهده کنید، چه آن‌ها در گالری عکس شما ذخیره شده باشند و چه با آن‌ها در سافاری، پیام‌ها، ایمیل و دیگر برنامه‌ها مواجه شده‌اید. با استفاده از نگاه بصری، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نژاد حیوانات خانگی، نشانه‌ها، هنر، کتاب و گیاهان و گل‌هایی که در عکس‌های خود قرار دارند، به بالا بکشید.

ولی ستاره اصلی این برنامه در به‌روزرسانی نگاه بصری iOS 16، قابلیت ضربه‌زدن به یک شیء در عکس برای کپی کردن آن بود. با ضربه‌زدن روی گزینه اشتراک‌گذاری، می‌توانید شیء کپی‌شده را با دیگران به اشتراک بگذارید.

هر دو جنبه نگاه بصری در iOS 17 بهبود یافته‌اند. آنچه در مورد تغییرات صورت گرفته در نگاه بصری مبتنی بر پیش‌نمایش iOS 17 اپل می‌دانیم و همچنین گزارش‌هایی از افرادی که از بتای iOS 17 استفاده کرده‌اند که در حال حاضر در دسترس توسعه‌دهندگان قرار دارد. بتای عمومی iOS 17 در ماه جولای منتشر می‌شود و به افراد بیشتری این فرصت را می‌دهد تا قابلیت‌های تازه نگاه بصری را امتحان کنند.

نگاهی به iOS 17 Visual Look Up: دستورالعمل‌ها را دریافت کنید

iOS 17 بصری نگاه کردن
(اعتبار تصویر: Apple)

iOS 17 با امکان جستجوی اطلاعات مربوط به مواد غذایی، توانایی‌های مرجع جستجوی بصری را در آورده است. برای مثال، اگر شما یک عکس از غذایی که می‌خواهید بپزید دارید، می‌توانید با استفاده از نگاه بصری به جستجوی دستور پخت مربوط به آن بپردازید. کافی است روی تصویر غذا ضربه بزنید و سپس از گزینه‌های پیشنهادی دستورالعمل‌ها را انتخاب کنید. نگاه بصری سعی خواهد کرد تا دستورالعمل‌هایی که به عکس شما مرتبط هستند را پیدا کند.

iOS 17 همچنین قابلیت شناسایی چهره‌ها را افزایش داده است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا با ضربه روی چهره‌ای در عکس، به صفحه‌ای منتقل شوید که اطلاعاتی در مورد او ارائه می‌دهد، از جمله نام، ارتباطات مشترک و حرفه. این قابلیت می‌تواند در شناسایی افراد ناشناس در عکس‌ها کمک کند و همچنین اطلاعاتی در مورد افراد مشهور به شما بدهد.

نگاهی به iOS 17 Visual Look Up: تشخیص مشکلات موجود در خودروی شما

اپل در صفحه پیش نمایش iOS 17 خود تنها به توصیف آشنایی تازه ویژوال کر با غذا می پردازد، اما ظاهرا این ویژگی با آپدیت نرم افزاری آیفون، قابلیت های هوشمند دیگری را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

تصویری ترکیبی که iOS 17 بتا را نشان می‌دهد که برچسب هشدار را در خودرو شناسایی می‌کند
(اعتبار تصویر: u/yahlover and r/iOSBeta)

براساس ادعاهای ردیت، زمانی که Visual Look Up تشخیص داده است که چراغ های نشانگر دسته بندی شده چه چیزی را نشان می دهند، یک آیکون فرمان ظاهر می شود، البته شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر روی دکمه “i” ضربه بزنید.ظاهرا Visual Look Up از اطلاعات ارائه شده توسط سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO)استفاده می کند که توضیحاتی را برای آن نمادهای جهانی مورد استفاده در برنده ای مختلف خودرو ارائه می دهد.

نگاهی به iOS 17 Visual Look Up: جستجوی موضوعات در ویدیوها

تاکنون مجموعه ویژگی های Visual Look Up به تصاویر ثابت محدود می شد، اما این موضوع با iOS 17 در حال تغییر است.

iOS 17 بصری نگاه کردن
(اعتبار تصویر: Apple)

به این معنا که شما همچنان این اطلاعات را از تصاویر ساکن می کشید، چرا که Visual Look Up از شما می خواهد پخش ویدیو را متوقف کنید.سپس می توانید روی سوژه ضربه بزنید و نگه دارید و از منوی پاپ آپ ظاهر شده، گزینه Look Up را انتخاب کنید که به نظر می رسد اطلاعات بیشتری در مورد سوژه به دست می آورد.

نگاهی به iOS 17 Visual Look Up: راه‌های جدید برای بررسی چیزها

احتمالا به تازگی با روش‌های جدیدی برای دسترسی به اطلاعات جستجوی تصویری آشنا شده‌اید. اکنون برای مشاهده اطلاعات بیشتر، یا روی نماد مناسب در یک عکس ضربه می‌زنید یا روی عکس ضربه می‌زنید تا ببینید آیا اطلاعات بیشتری وجود دارد یا خیر. اما حالا زمانی که روی یک شیءضربه می‌زنید، یک منوی پاپ‌آپ با گزینه‌ای برای استفاده از Visual Look Up ظاهر می‌شود.

iOS 17 Visual Look Up: تبدیل اشیا به برچسب

این روش جدید به شما این امکان را می‌دهد که برای بررسی یک موضوع، به جای زدن چندین ضربه بر روی یک تصویر، صرفاً روی شیء مورد نظرتان ضربه بزنید و نگه دارید و سپس از منوی پاپ‌آپ ظاهر شده، گزینه Look Up را انتخاب کنید.

کشوی برچسب پیام های iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

این ویژگی فقط با تصاویر ساکن کار نمی کند اگر در یک لایو فوتو روی یک شی ضربه بزنید، می توانید آن را به استیکر هم تبدیل کنید و حرکت ثبت شده توسط لایو فوتو را حفظ کنید.

iOS 17 Visual Look Up: انتخاب دقیق تر

تکرار فعلی Visual Look Up یک رویکرد همه یا هیچی برای بیرون کشیدن اشیا از یک عکس در پیش می گیرد.برای مثال اگر دو نفر را در یک عکس داشته باشید، با ضربه زدن و نگه داشتن هر دوی آن ها انتخاب خواهند شد.

کاربران بتای iOS 17 گزارش می دهند که با آپدیت نرم افزاری امسال اوضاع بهتر می شود.

iOS 17 Visual Look Up: Outlook

ویژگی Visual Look Up در iOS 17 به نظر می‌رسد قابلیت‌های بیشتری برای کاربران ارائه می‌دهد. این ویژگی جدید به شما کمک می‌کند تا به راحتی مشکلات خودروی خود را تشخیص دهید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. همچنین قابلیت استفاده از جستجوی تصویری در ویدیوها و روش‌های جدید برای دسترسی به اطلاعات تصویری فراهم شده است. این به روزرسانی‌ها انتظار می‌رود تجربه کاربری را در استفاده از Visual Look Up بهبود بخشند و این ویژگی را کاربردی‌تر کنند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *