بررسی 11 قابلیت جدید iOS 17 که در WWDC پوشش داده نشدند

بررسی 11 قابلیت جدید iOS 17 که در WWDC پوشش داده نشدند

آی‌اواس 17 یک بروزرسانی بسیار مهم برای آیفون است که ویژگی‌های زیادی را به ارمغان می‌آورد. البته در جلسه WWDC ۲۰۲۳، اپل به دلیل محدودیت زمانی نتوانست جزئیات و تمامی این ویژگی‌ها را بیان کند، بنابراین شما ممکن است بعضی از آن‌ها را از دست داده باشید.

با این حال، پس از بررسی مطالب منتشر شده درباره آی‌اواس ۱۷، ما تعدادی از ویژگی‌هایی که باید درباره آن‌ها اطلاع داشته باشید را گردآوری کرده‌ایم، حتی اگر اپل در ابتدا بر روی آن‌ها تمرکز نکرده باشد. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شوند استفاده از آیفون شما بهتر و لذت‌بخش‌تر شود و تمامی نقاط آیفون را پوشش دهند.

پیش از آنکه به جزئیات مخفی‌تری که در این فهرست آورده شده‌اند بپردازیم، حتماً بهترین ویژگی‌های آی‌اواس ۱۷ را مطالعه کنید تا با قابلیت‌های جدید آی‌اواس آشنا شوید.

Visual Lookup حالا در ویدیوهای متوقف شده کار می‌کند:

نحوه استفاده از Visual Look up در iOS 15
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

شاید به خاطر داشته باشید که در آی‌اواس ۱۶، Visual Lookup به شما امکان می‌داد تا سوژه یک عکس را تجزیه و تحلیل کنید و آن را برای حذف یا ذخیره به عنوان تصویر جداگانه ضربه بزنید و نگه دارید. در آی‌اواس ۱۷، شما می‌توانید همین کار را در ویدیوها با متوقف کردن آنها انجام دهید و به شما آزادی بیشتری برای انجام ویرایش‌های جذاب یا به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره چیزهایی که در تصویر می‌بینید می‌دهد.

پوسترهای تماس خارج از برنامه پیش‌فرض تلفن کار می‌کنند

آیفون در حال نمایش پوسترهای تماس Apple iOS 17.
(اعتبار تصویر: Apple)

اپل تنها در برنامه‌های تماس و مخاطبین خود قابلیت سفارشی‌سازی را نشان داد، اما این تصویر کامل این ویژگی نیست. شما می‌توانید این استیکرها را در برنامه‌های ارتباطی شخص ثالث نیز مشاهده کنید، یعنی اگر مثلاً از کاربران تلگرام یا گوگل اسیستنت هستید، هنوز هنگام باز کردن یک تماس، کارت مخاطب خود (و دیگران) را مشاهده خواهید کرد.

پست صوتی زنده پیام‌های اسپم را فیلتر می‌کند

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

ممکن است هنگامی که در حال یادگیری درباره ویژگی جدید Live Voicemail آپل در آی‌اواس ۱۷ بودید، نگران می‌شدید که آیفون شما با نسخه‌های گفتار به متن تماس‌های اسپم که همه ما از آنها متنفریم، پر از شود. خوشبختانه، آپل قدمی رو به جلو برداشته و ادعا می‌کند که Live Voicemail به تماس‌گیرندگان اسپم اجازه عبور نخواهد داد، اما به جای آن تماس‌ها را به حداقل می‌رساند.

FaceTime می‌تواند در Apple TV از Center Stage استفاده کند

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

در حال حاضر، تلویزیون Apple TV شما می‌تواند با استفاده از آیفون در حالت Continuity Camera میزبان تماس FaceTime باشد. اما آپل تأکید کرده است که آیفون از ویژگی Center Stage نیز پشتیبانی می‌کند که در آیپدها و استودیوهای سرفیس دیده می‌شود. این ویژگی به طور خودکار فید ویدیو را برش می‌دهد و شما را در مرکز تصویر نگه می‌دارد.

استندبای نیازی به MagSafe ندارد

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

آپل حالت استندبای جدید ساعت هوشمند خود را با یک آیفون روی پایه MagSafe نشان داد و به این نکته اشاره کرد که این پایه قابل تنظیم است و تنظیمات کاربر را بین استفاده‌ها حفظ می‌کند. این موضوع نگرانی برانگیز بود که این ویژگی جدید و جذاب به کاربران لوازم جانبی محدود شود. اما خبر خوب این است که این ویژگی با آیفون متصل به کابل Lightning معمولی نیز کار خواهد کرد. این موضوع برای کسانی که شارژ MagSafe یا حتی MagSafe را بر روی آیفون‌های سازگار مانند جدیدترین مدل‌های آیفون SE ندارند، خوش‌حال‌کننده است.

Safari به طور خودکار برگه‌های مرور خصوصی شما را قفل می‌کند

تصویری از صفحه نمایش آیفون که نماد برنامه Safari را در مرکز نشان می دهد
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

احتمالاً می‌خواهید آنچه را در برگه‌های مرور خصوصی Safari مشاهده می‌کنید را برای خودتان نگه دارید. آی‌اواس ۱۷ با ارائه قفل بیومتریک بر روی دستگاه‌های شخصی شما، به شما در این زمینه کمک می‌کند (بسته به امکاناتی که آیفون شما دارد). این کار باعث می‌شود هیچ فردی جز شما به اسرارتان دسترسی نداشته باشد، اما به همین ترتیب شما قادر خواهید بود تا برگه‌های خود را باز کنید و به مرور ادامه دهید.

می‌توانید گذرواژه‌ها و کلیدهای عبور از طریق iCloud Keychain را با گروهی از مخاطبین به اشتراک بگذارید.

کلیدهای عبور iOS 16
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

گاهی اوقات راهی برای به اشتراک گذاشتن رمز عبور با دیگران وجود ندارد. اما با استفاده از iCloud Keychain اپل، این کار از iOS 17 به سادگی انجام می‌شود. این امکان به شما اجازه می‌دهد تا اعتبارنامه‌های رمزگذاری شده خود را با یک گروه مشخص از مخاطبین به اشتراک بگذارید و همه به آسانی بتوانند وارد حساب‌ها شوند و آن‌ها را ویرایش کنند. در این راستا، بهتر است مطمئن شوید که رمز عبور نتفلیکس شما در این گروه قرار نگرفته است.

AirTags و سایر لوازم جانبی Find My را می‌توانید با حداکثر پنج نفر دیگر به اشتراک بگذارید.

Apple AirTag
(اعتبار تصویر: Apple)

این ویژگی بسیار مفید است. اپل اکنون به شما اجازه می‌دهد تا دستگاه‌هایی با قابلیت Find My مانند ردیاب ایرتگ را با پنج دستگاه دیگر به اشتراک بگذارید. این امکانات شامل فعال کردن صدای زنگ هشدار و استفاده از قابلیت Precision Find برای ردیابی دقیق تر آن است، که بسیار مناسب به نظر می‌رسد زمانی که کلیدهای خود را گم می‌کنید.

یادآوری‌ها می‌توانند به سازماندهی فهرست مواد غذایی شما کمک کنند

خرید دو نفره
(اعتبار تصویر: Future )

شما می‌توانید از اپلیکیشن Reminders برای ردیابی مواد غذایی مورد نیاز در سفر بعدی خود به فروشگاه مواد غذایی استفاده کنید. اپل اکنون یک نوع لیست مخصوص ایجاد کرده است که برای آسان‌تر کردن این کار طراحی شده است. بعد از تنظیم آن، موارد یادآوری اضافه شده به لیست بر اساس نوع آن‌ها در گروه‌هایی دسته‌بندی خواهند شد. با این روش، شما می‌توانید به جای خاطر نگه داشتن موقعیت آیتم‌ها در لیست، آن‌ها را به صورت گروه‌بندی شده با هم بردارید، بدون اینکه مجبور به اجرای اپلیکیشن‌های فروشگاه شوید.

شما می‌توانید حیوان خانگی خود و رفتار آن را ردیابی کنید (تئوری)

داک ردیابی دوربین آیفون و کورگی
(اعتبار تصویر: Apple / Shutterstock)

اپل در iOS 17 امکان ارائه اپلیکیشن ردیابی حیوانات خانگی را فراهم نمی‌کند، اما قابلیت انجام این کار وجود دارد. با استفاده از API‌های جدید که امکان نظارت بر ژست بدن حیوانات خانگی و ردیابی حرکت آن‌ها روی یک پایه متحرک را فراهم می‌کنند، به زودی کسی می‌تواند از این اطلاعات استفاده کرده و یک اپلیکیشن ایجاد کند که بتواند به صورت خودکار بررسی کند چه چیزی گربه یا سگ شما در خانه به آن نگاه می‌کند.

می‌توانید پیام‌ها و ایمیل‌های تأیید خود را طوری تنظیم کنید که به طور خودکار حذف شوند

تصویری که ویژگی جدید Clean Up Automatically را در منوی گزینه های رمز عبور iOS 17 بتا نشان می دهد.
(اعتبار تصویر: MacRumors)

پاک کردن خودکار، یک تنظیم جدید است که در منوی گزینه‌های رمز عبور اپ استور قابل دسترسی است و پس از استفاده از آن، متن‌ها و ایمیل‌هایی با کد 2FA برای حساب‌های شما حذف خواهند شد. این کار به شما کمک می‌کند تا اینباکس خود را منظم‌تر نگه دارید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *