مقایسه ChatGPT با ChatGPT Plus


در این مطلب به مقایسه ChatGPT و ChatGPT Plus از نظر معماری، داده های آموزشی، عملکرد و کاربردهای آن ها خواهیم پرداخت.

همچنین راهنمای ما در مورد نحوه ی عضویت و استفاده از ChatGPT را بخوانید.

مقایسه معماری ChatGPT و ChatGPT Plus

ChatGPT و ChatGPT Plus مبتنی بر معماری ترانسفورماتور هستند؛ نوعی شبکه عصبی که برای پردازش زبان طبیعی طراحی شده است. شناخته شده است که معماری ترانسفورماتور می تواند داده های ترتیبی مانند متن را سریع تر و کارآمدتر از شبکه های عصبی بازسازی معمولی با پردازش داده های ترتیبی به صورت موازی پردازش کند.

با این حال، تفاوت هایی در معماری ChatGPT و ChatGPT Plus وجود دارد. ChatGPT از یک مدل ترانسفورماتور 12 لایه با 117 میلیون پارامتر استفاده می کند، در حالی که ChatGPT Plus از یک مدل ترانسفورماتور 24 لایه بزرگ با 1.5 میلیارد پارامتر استفاده می کند. به عبارت دیگر، در حالی که ChatGPT Plus توانایی بالایی در یادگیری الگوهای پیچیده زبانی دارد، اما برای یادگیری و اجرا به منابع کامپیوتری بیشتری نیاز دارد.

مقایسه داده های آموزشی ChatGPT و ChatGPT Plus

عملکرد یک مدل زبانی به شدت وابسته به کیفیت و کمیت داده هایی است که باید آموزش داده شوند. هم ChatGPT و هم ChatGPT Plus با حجم زیادی از داده های متنی یاد می گیرند، اما تفاوت های اندکی در منبع و نوع داده های مورد استفاده وجود دارد.

ChatGPT از منابع متنی مختلفی از جمله کتاب ها، وب سایت ها و دیگر اسناد آموزش دیده است. پس از پیش پردازش داده های آموزشی برای حذف نویز و اطمینان از کیفیت بالا، مدلی برای پیش بینی کلمه بعدی در مجموعه ای از متون به نام یادگیری بدون معلم آموزش داده شد.

در همین حال، ChatGPT Plus با داده های متنی بزرگ تر و متنوع تری مانند صفحات وب، کتاب ها و دیگر اسناد آموزش دیده است. همچنین، از آنجا که ChatGPT Plus با داده های متنی چندزبانه آموزش می بیند، می تواند متن را به زبان های دیگر درک و تولید کند.

مقایسه عملکرد ChatGPT و ChatGPT Plus

هم ChatGPT و هم ChatGPT Plus مدل هایی با عملکرد بالا هستند، اما از نظر عملکرد، ChatGPT Plus برنده است. از آنجایی که ChatGPT Plus بزرگ است و با داده های بیشتری آموزش داده می شود، می تواند متون با کیفیت بالاتری تولید کند و گستره وسیع تری از دانش و درک را در اختیار شما قرار دهد.

در تست های درک زبان و تولید، ChatGPT Plus عملکرد بهتری نسبت به ChatGPT و دیگر مدل های زبان در مقیاس بزرگ داشت و در بسیاری از مجموعه داده های بنچ مارک به نتایج بهتری دست یافت.Applications

هم ChatGPT و هم ChatGPT Plus می توانند به طور گسترده در پردازش زبان طبیعی مانند ترجمه زبان، چت بات ها و ایجاد محتوا به کار روند.با این حال، به دلیل ظرفیت بالا و کارایی بالا، ChatGPT Plus برای کاربردهای پر تقاضاتر مانند تولید محتوا برای بازاریابی و تبلیغات و دستیاره ای مجازی که نیاز به درک عمیق از زبان دارند، مناسب به نظر می رسد.

خلاصه

هم ChatGPT و هم ChatGPT Plus مدل های زبانی با ظرفیت بالا هستند، اما در معماری، داده های آموزشی، عملکرد و هدف با هم تفاوت دارند. ChatGPT مدلی است که سبک تر است و می تواند برای طیف وسیع تری از کاربردها مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که ChatGPT Plus یک مدل پیشرفته تر است که به منابع محاسباتی بیشتری نیاز دارد، اما می تواند متن با کیفیت بالاتری تولید کند، و گستره وسیع تری از دانش و درک را دارد.دارند این کار را می کنند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *