آشنایی با نسخه موبایل ChatGPT عرضه شده برای IOS: پشتیبانی از فرمان های صوتی

آشنایی با نسخه موبایل ChatGPT عرضه شده برای IOS

به عصر موبایل چت بات خوش آمدید. هم‌اکنون Bing AI وجود دارد و OpenAI نسخه اولیه موبایل ChatGPT محبوب خود را در iOS عرضه کرده است (دانلود ChatGPT در آیفون).

تنها چند روز پس از آنکه سم آلتمن، مدیر عامل این شرکت، در کنگره در مورد خطرات هوش مصنوعی بدون نظارت صحبت کرد، OpenAI اعلام کرد که به توسعه پلتفرم هوش مصنوعی خود می‌پردازد.

به عنوان یک نسخه رایگان و رسمی از چت بات ChatGPT، این نسخه بر اساس GPT-3 ساخته شده است. با این حال، با ورود به حساب کاربری خود یا ارتقا از طریق برنامه، شما می‌توانید به سرویس ChatGPT-Q و سرویس‌های مبتنی بر GPT-4 (که شامل آموزش‌های جدیدتر و احتمالاً دقت بهتر است) دسترسی داشته باشید.

این یک عرضه محدود است و فقط در ایالات متحده در دسترس است. همچنین نسخه‌ای از ChatGPT برای اندروید وجود ندارد. OpenAI در پست وبلاگ خود قول می‌دهد که “کاربران اندروید، شما نفر بعدی هستید! ChatGPT به زودی برای دستگاه‌های شما عرضه خواهد شد.”

ChatGPT در iOS مشابه نسخه دسکتاپ و وب عمل می‌کند. هنگام نصب، شما یک چت جدید با یک صفحه سفید و یک نقطه سیاه (گاهی آبی) در وسط مشاهده خواهید کرد. در زیر آن، یک پنجره فوری وجود دارد که می‌توانید در آن درخواست خود را تایپ کنید. من درباره‌ی یک طرح تجاری برای یک فروشگاه بستنی جدید در ساحل سن دیگو سوال پرسیدم. پاسخ تقریباً فوری و دقیق بود.

ChatGPT در iOS
اجرای ChatGPT برای اولین بار در iOS به نظر می رسد. این یک رابط کاربری ساده است و پاسخ ها خیلی سریع می آیند (اعتبار تصویر: آینده).

صحبت کن

اما یک قابلیت جدید در این نسخه موبایل، امکان افزودن پاسخ‌های صوتی است. در سمت راست پنجره اپلیکیشن، یک آیکون کوچک برای ضبط صدا وجود دارد. هنگام انتخاب آن، ناحیه زیر نوار متن نشان می‌دهد که در حال ضبط است. برای توقف ضبط، باید روی آن ضربه بزنید. با این حال، در چندین تلاش، سیستم تشخیص گفتار متن باز و مجهز به Whisper نتوانست درخواست مرا ثبت کند و به جای آن یک خطای API را نمایش داد.

با این حال، واضح است که ChatGPT در حال گوش دادن است. وقتی ما “ترجمه مجدد” را انتخاب کردیم، پرسش ما را تفسیر کرد و آن را در پنجره فوری نمایش داد. در تلاش پنجم، سرانجام درخواست را دریافت کردم و متن شناخته شده را در فیلد فوری قرار داد. با این حال، هنوز باید وارد برنامه شوم و آن را به ChatGPT تحویل دهم. فکر می‌کنم OpenAI مشکل مذکور را تا زمان خواندن این مقاله حل کرده باشد.

ChatGPT در iOS
ChatGPT در iOS تشخیص صدا را اضافه می‌کند، هرچند در این نسخه اول بی‌ایراد نیست (اعتبار تصویر: آینده).

از آنجا که تاریخچه چت شما در بین دستگاه‌ها همگام می‌شود، می‌توانید تاریخچه را در برنامه باز کنید و مانند من، اعلان‌هایی که امروز در برنامه موبایل اضافه کردم و تمام کارهایی که انجام دادم را در چهار ماه گذشته ببینید.

حتی می‌توانید به عقب برگردید و هر یک از این مکالمات را ادامه دهید. از ماه فوریه به این فکر افتادم که آیا ChatGPT همیشه رایگان خواهد ماند یا خیر و متوجه شدم که اکنون همیشه رایگان نیست. در واقع، آن به این صورت می‌گفت: “هی مرد، من کنترلی روی این موضوع ندارم، با رئیس OpenAI صحبت کن.”

کنترل‌های زیادی غیر از راه‌اندازی یک چت جدید، ثبت نام و حذف حساب کاربری در صورتی که واقعاً از هوش مصنوعی می‌ترسید، وجود ندارد.

اگرچه ChatGPT اکنون در آیفون شما قرار دارد، اما Siri نیست. برای مثال، نمی‌تواند یک تایمر را بر روی گوشی شما تنظیم کند. از سوی دیگر، هیچ Siri و هیچ Spotify نمی‌توانند به طور مستقیم روشنایی آیفون من را کنترل کنند.

به نظر می‌رسد هر دوی آن‌ها راهی برای پیشرفت دارند پیش از اینکه آخرین تلفن همراه و هوش مصنوعی صوتی باشند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *