ویژگی تشخیص تصادف خودرو در پیکسل گوگل که جان شما را نجات می دهد

ویژگی تشخیص تصادف خودرو در پیکسل گوگل که جان شما را نجات می دهد

هیچ کس دوست ندارد به درگیر شدن در یک تصادف رانندگی فکر کند. با این حال، جالب است بدانید که اگر تشخیص تصادف خودرو را در گوشی پیکسل خود فعال کنید، در صورت برخورد می تواند بسیار سریع تر به شما کمک کند. این برنامه با استفاده از شتاب سنج داخلی گوشی ها، داده های مکانی و میکروفون ها می تواند فورا به سرویس های اضطراری اطلاع دهد و داده های حیاتی در مورد حادثه و مکان دقیق شما را فراهم کند.

زمانی که گوشی شما تصادف را تشخیص می دهد، می لرزد و زنگ هشدار را به صدا در می آورد. اگر به کمک نیاز ندارید، می توانید پاسخ دهید که حالتان خوب است. در غیر این صورت، گوشی شما از طریق سرویس موقعیت اضطراری اندروید به سرویس های اضطراری کشور شما هشدار خواهد داد. ویژگی های امنیتی این چنینی است که به دستگاه های پیکسل کمک می کند جزو بهترین گوشی های حال حاضر باشند. (این قابلیتی است که در آیفون های اخیر معرفی شده و در آن نحوه فعال کردن تشخیص سقوط در آیفون در صورتی که دستگاه مورد نظر شما باشد، توضیح داده شده است).

تشخیص سقوط خودروی پیکسل به زبان های مختلف در دسترس است و در حال حاضر در بیست منطقه از جمله ایالات متحده، کانادا، انگلستان، استرالیا، سنگاپور و هند فعالیت می کند. برای استفاده از آن باید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما دارای سیم کارت فعال است و اجازه های مکان یابی، فعالیت فیزیکی و میکروفون را فعال می کنید.

اگر از Google Pixel 4a یا جدیدتر، از جمله Google Pixel Fold استفاده می کنید، راه اندازی تشخیص تصادف خودرو فرآیندی ساده و مستقیم است. مراحل زیر را دنبال کنید تا سطح جدیدی از ایمنی را هنگام سفر معرفی کنید. ممکن است جان شما را نجات دهد.

نحوه فعال کردن تشخیص تصادف خودرو در پیکسل

آیا پیکسل شما به روز است؟ راهنمای نحوه به روزرسانی اندروید را دنبال کنید تا از آخرین، بزرگ ترین و امن ترین سیستم عامل مطمئن شوید.

1. برنامه امنیت شخصی را باز کنید

عکس صفحه نمایش مراحل فعال کردن تشخیص تصادف خودرو در تلفن پیکسل Google - نماد ایمنی شخصی را انتخاب کنید
(Image: Future)

ابتدا اپلیکیشن Personal Safety را باز کنید این نام به صورت “Safety” روی دستگاه شما نمایش داده می شود.

این اپلیکیشن به صورت استاندارد روی تمام گوشی های گوگل پیکسل از پیکسل 4 a و بعد از آن نصب می شود.

2. ویژگی ها را انتخاب کنید

عکس صفحه نمایش مراحل فعال کردن تشخیص تصادف خودرو در تلفن پیکسل Google - ویژگی ها را انتخاب کنید
(Image: Future)

هنگامی که اپلیکیشن Personal Safety را باز کردید، صفحه اصلی را با گزینه هایی در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. ویژگی های منتخب

3. تشخیص تصادف خودرو را انتخاب کنید و روی تنظیم ضربه بزنید

نماگرفتی که مراحل فعال کردن تشخیص تصادف خودرو را در تلفن پیکسل Google نشان می‌دهد - صفحه ویژگی‌ها. Car Crash Detection را انتخاب کنید
(Image: Future)

برای پیدا کردن تشخیص تصادف خودرو باید به پایین صفحه ویژگی ها بروید. در اینجا گزینه ای برای امتحان یک دمو وجود دارد، اما شما می توانید این ویژگی را بدون اجرای دمو نصب کنید. برای این کار روی Set up ضربه بزنید.

4. تشخیص تصادف خودرو را تنظیم کنید

نماگرفتی که مراحل فعال کردن تشخیص تصادف خودرو را در تلفن پیکسل Google نشان می‌دهد - صفحه تشخیص تصادف خودرو
(Image: Future)

صفحه تشخیص تصادف خودرو حاوی اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد این ویژگی است. برای خواندن تمام اطلاعات ارائه شده باید گزینه More را انتخاب کنید. زمانی که تمام اطلاعات را مشاهده کردید، امکان تنظیم آن را خواهید داشت.

دکمه Set up را انتخاب کنید سپس از شما خواسته می شود که موقعیت مکانی و میکروفون خود را به اشتراک بگذارید. برای هر دوی این گزینه ها گزینه Allow را انتخاب کنید تا تشخیص تصادف خودرو بتواند به درستی نصب شود.

5. راه‌اندازی اشتراک‌گذاری اضطراری (اختیاری)

عکس صفحه نمایش مراحل فعال کردن تشخیص تصادف خودرو در تلفن پیکسل Google - راه‌اندازی اشتراک‌گذاری اضطراری
(Image: Future)

سپس برنامه از شما می پرسد که آیا می خواهید اشتراک گذاری اضطراری را راه اندازی کنید یا خیر. این یک ویژگی اختیاری است که علاوه بر ارسال هشدارها و جزئیات تصادف به سرویس های اضطراری، آن ها را برای افرادی که در لیست تماس های اضطراری گوشی خود قرار داده اید نیز ارسال خواهد کرد.

برای ادامه کار بدون ایجاد اشتراک گذاری اضطراری، گزینه No را انتخاب کنید.

6. تشخیص تصادف خودرو آماده است

نماگرفتی که مراحل فعال کردن تشخیص تصادف خودرو را در تلفن پیکسل Google نشان می‌دهد - صفحه تشخیص تصادف خودرو
(Image: Future)

تشخیص تصادف خودرو اکنون در گوشی شما راه اندازی شده است. به یاد داشته باشید که برای کارکرد موثر آن باید سیم کارت فعال داشته باشید. اگر می خواهید این قابلیت را غیر فعال کنید، به صفحه ویژگی های Personal Safety بازگردید، سپس گزینه تشخیص تصادف خودرو را انتخاب کرده و آن را خاموش کنید.

انجام این چند گام ساده برای فعال کردن تشخیص تصادف خودرو در گوشی پیکسل، لایه ایمنی قابل توجهی به سفره ای روزانه شما اضافه خواهد کرد. این فن آوری جذاب باعث آرامش خاطر شما می شود چرا که می دانید اگر اتفاقی بیفتد و نتوانید با اورژانس تماس بگیرید، گوشی شما می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

البته بر خلاف بسیاری از اپلیکیشن ها و ویژگی هایی که در Toms Guide در مورد آن ها صحبت می کنیم، این یک ویژگی است که امیدواریم هیچ گاه از آن استفاده نکنید.

اگر می خواهید از دیگر ویژگی های گوشی گوگل پیکسل خود مطلع شوید، راهنمای نحوه استفاده از ویرایشگر جادویی پیکسل 8، نحوه تنظیم والپیپرهای سینمایی در اندروید 14 و نحوه گرفتن عکس های بدون لرزش در اندروید را مطالعه کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *