Blackblaze با استفاده از تکنیک قدیمی Robson سرعت آپلود را تا 30% افزایش داد

Blackblaze با استفاده از تکنیک قدیمی Robson سرعت آپلود را تا 30% افزایش داد

آپلود فایل در B2 Cloud Storage تا 30 درصد سریعتر از سرورهای AWS است.

بلک بری ادعا می کند که با استفاده از یک ذخیره ساز اشتراکی مبتنی بر درایوهای حالت جامد (SSD)به سرعت آپلود در پلتفرم ذخیره سازی ابری B2 دست یافته که تا 30 درصد سریع تر از AWS S3 است.

زمانی که مشتریان قبلا فایل های کوچکی را در بلک بری B2 آپلود می کردند، داده ها روی چندین هارد درایو نوشته می شد و این داده ها باید قبل از پاسخ به مشتری تکمیل می شدند. داده های ذخیره شده در SSD تنها تا زمانی ذخیره می شوند که HDD ها تمام داده ها را دریافت کرده باشند و پس از آن این کپی ها حذف می شوند. از آنجایی که آپلود در SSD بسیار سریع تر از HDD است، نتیجه آپلود سریع تر است.

این شرکت فن آوری ذخیره سازی جدید خود را با آپلود یک فایل 256 کیلوبایتی و یک فایل 1 مگابایتی در سرورهای شرقی B2 آمریکا و همچنین معادل های AWS S3 محک زد و متوجه شد که این فایل برای فایل اول 30 درصد سریع تر از S3 و برای فایل دوم 10 درصد سریع تر است.

به دنبال الهام گرفتن از اینتلز رابسون

هنگامی که یک برنامه کلاینت فایل ها را آپلود می کند، بلک بری به طور معمول از یک غلاف هماهنگ کننده برای تقسیم آن ها به 16 اشتراک داده در کنار چهار اشتراک برابری استفاده می کند. سپس این 20 سهم به 20 HDD مختلف نوشته می شود.

در هنگام استفاده از HDD ها، به طور اتفاقی، بیشتر زمان لازم برای نوشتن فایل به انتظار برای چرخش پلاتر درایو به مکان مناسب اختصاص دارد. این داده ها ابتدا در حافظه کش نوشته می شوند و سپس در آینده در دیسک فیزیکی نوشته می شوند. تا این لحظه، کاربران پاسخ موفقیت آمیزی دریافت نخواهند کرد.

اما حتی بهترین HDD ها نیز بسیار کندتر از SSD ها هستند و مهندسان این شرکت توانسته اند راهی برای ترکیب آن ها در فرآیند آپلود و افزایش عملکرد بدون افزایش بیش از حد هزینه ها پیدا کنند. فضای ذخیره سازی ابری جدید و بهبود یافته B2 امکان تقسیم فایل های کم تر از 1 مگابایت به 20 اشتراک را به صورت عادی فراهم می کند که به HDD ها ارسال می شوند، اما اشتراک های بیشتری به سرورهای مجهز به 10 میکرو اس دی ارسال می شوند.

از آنجایی که نوشتن بر روی SSD ها بسیار سریع تر است، این حافظه های اس اس دی می توانند به عنوان یک مخزن موقت اما امن برای داده ها عمل کنند و بسیار سریع تر از مدل قبلی پاسخ موفقیت آمیز را برای کاربر ارسال کنند. هنگامی که داده ها با خیال راحت روی HDD ها آپلود می شوند، داده ها از SSD ها پاک سازی می شوند و می توان مجددا از آن ها استفاده کرد.

این سیستم شبیه به سیستم TurboMemory اینتل است که در دهه 2000 با نام رمز Robson توسعه یافت و در بهترین لپ تاپ های آن دوران تعبیه شده بود تا سیستم ها را بسیار سریع تر بوت کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *