مدل های پیشنهادی ChatGPT و Google Bard برای خرید گوشی

مدل های پیشنهادی ChatGPT و Google Bard برای خرید گوشی

چت جی پی تی و گوگل بارد با استفاده از هوش مصنوعی سعی دارند تا تجربه جستجو را بهبود بخشند. اما در مقایسه با ارائه لینک ها، چت بات های هوش مصنوعی مثل ChatGPT توانایی کمک بیشتری به تصمیم گیری در خرید را دارند.

انتخاب گوشی مناسب یکی از بزرگترین تصمیمات خریدی است که این روزها باید بگیریم. در مورد پیشنهاداتی که بینگ با ChatGPT و گوگل بارد برای خرید گوشی داده‌اند، این بهتر است که با توجه به تست‌ها و بررسی‌های خود، تصمیم‌گیری کنید. با این حال، می‌توانید از توصیه‌هایی که توسط این چت بات های هوشمند ارائه می‌شود، بهره ببرید.

سوال: چه گوشی بخرم؟

بارد و بینگ در مورد توصیه گوشی های تلفن همراه کمی غیر متعهد بودند و اعلام کردند که این یک تصمیم شخصی است که به سوال ساده ای مانند این نمی توان پاسخ داد. اما جالب است که هر دو چت بات به همراه چند توصیه، رویکردهای متفاوتی برای توصیه گوشی های تلفن همراه ارائه دادند.

بینگ از من پرسید که کدام ویژگی های گوشی مورد علاقه‌ی من هستند تا بتواند گزینه ها را محدود کند و به من پیشنهاد بهتری بدهد. همچنین، بارد به چند عامل کلیدی و تأثیر آن‌ها بر عادات خرید اشاره کرد.

chatgpt در مقابل google bard: بهترین تلفن کدام است
(اعتبار تصویر: Bing)
chatgpt در مقابل google bard: بهترین تلفن کدام است
(اعتبار تصویر: Google Bard)

بارد همچنین به جزئیات بیشتری در مورد بهترین گوشی‌های بازار پرداخت. متاسفانه، اوضاع به همین جا ختم نمی‌شود و به نظر می‌رسد که HTC هنوز یک سال از عمر خود را سپری می‌کند، تا جایی که از آیفون 13 پرو، سامسونگ گلکسی S22 الترا و پیکسل 6 پرو به عنوان پرچمداران شرکت خود یاد می‌کند.

با توجه به عرضه اخیر وان‌پلاس 11، احتمال معرفی وان‌پلاس 9 پرو نیز وجود دارد. اما حداقل چت‌بات مایکروسافت می‌داند که آیفون 14، گلکسی اس 23 و پیکسل 7 همگی برای خرید در دسترس هستند.

سوال: بهترین گوشی هوشمند چیست؟

بارد همچنین به جزئیات بیشتری در مورد بهترین گوشی های بازار پرداخت. متاسفانه، اوضاع به همین جا ختم نمی‌شود و به نظر می‌رسد که HTC هنوز یک سال از عمر خود را سپری می‌کند تا جایی که از آیفون 13 پرو، سامسونگ گلکسی S22 اولترا و پیکسل 6 پرو به عنوان پرچمداران شرکت خود یاد می‌کند. با توجه به عرضه اخیر وان پلاس 11، احتمال معرفی وان پلاس 9 پرو نیز وجود دارد. اما حداقل چت بات مایکروسافت می‌داند که آیفون 14، گلکسی اس 23 و پیکسل 7 همگی برای خرید در دسترس هستند.

بینگ اطلاعات توضیحی بیشتری را در مورد بهترین گوشی های هوشمند ارائه داد. اما در غیر این صورت، به درخواست اطلاعات بیشتر ادامه داد تا اطمینان حاصل کند که می‌تواند توصیه‌های شخصی تری ارائه دهد. همچنین، بینگ با استفاده تصادفی من از اسمارت فون را با موفقیت هدایت کرد بدون اینکه مرا به اشتباه بیندازد.

این بار بینگ یک ویجت خرید هم تولید کرد و راه‌هایی برای خرید بهترین گوشی هوشمند ارائه داد. متاسفانه، این ویجت هم مثل Bard قبل از آن به نظر می‌رسید که به روز نیست. آیفون 14 پرو مکس در سمت چپ ظاهر می‌شود، اما همه چیز قبل از آن کمی قدیمی است. در مورد سامسونگ گلکسی A3 (2016) بسیار قدیمی است.

chatgpt در مقابل google bard: بهترین گوشی هوشمند چیست؟
(اعتبار تصویر: Bing)
chatgpt در مقابل google bard: بهترین گوشی هوشمند چیست؟
(اعتبار تصویر: Google Bard)

گوگل بار دیگر به این نکته اشاره کرد که در هنگام خرید یک گوشی هوشمند باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت. این روزها گوگل در ارائه مدل های پرچمدار نقش فعال تری دارد نسبت به گذشته. با این حال، متأسفانه بارد هنوز هم مدل‌های قدیمی را به عنوان پرچمداران جدید معرفی می‌کند. این موضوع، به خصوص زمانی که یکی از این توصیه‌ها مربوط به پیکسل‌های گوگل باشد، چندان به مذاق گوگل خوش نمی‌آید.

سوال: کدامیک بهتر است، اندروید یا آیفون؟

اینجا وضعیت کمی متفاوت است. بینگ در این باره باز هم پاسخ ساده و مختصری ارائه کرد و بدون ورود به جزئیات زیاد، از برخی از نقاط قوت نسبی آیفون و اکوسیستم اندروید دفاع کرد. اما سؤالی پیش می آید که چه چیزی باید در یک گوشی هوشمند وجود داشته باشد تا بتواند توصیه های خود را محدود کند. باید صادقانه بگوییم که این سؤال چندان مفید نیست.

chatgpt vs google bard: اندروید یا آیفون کدام بهتر است
(اعتبار تصویر: Bing)
chatgpt vs google bard: اندروید یا آیفون کدام بهتر است
(اعتبار تصویر: Google Bard)

گوگل بارد اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت‌های اندروید و آی او اس، به ویژه اکوسیستم های بسته و باز، ارائه کرده است. این اطلاعات، علیرغم توصیه‌های خرید تلفنی، به نظر می‌رسد که به دلیل اینکه گمراه کننده نباشند، از قلم نیفتاده‌اند، با این حال بسیاری از غیرمتعهدانه‌ها هنوز باقی مانده‌اند.

با توجه به اینکه گوگل مالک پلتفرم اندروید است، این یک فرصت دیگر برای عرضه محصولات خود است، در حالیکه کناره‌گیری هم هیچ اشکالی ندارد. من به چت بات هوش مصنوعی قدردانی می‌کنم که به مردم کمک می‌کند تا تلفن مناسبی برای نیازهای خود پیدا کنند.

سوال: آیا باید آیفون بخرم یا اندروید؟

چت جی پی تی در برابر سوالی که آیا باید گوشی آیفون یا گوشی اندرویدی بخریم، پاسخی غیر متعهد ارائه داده است. در این گزارش به چند تفاوت کلیدی بین گوشی های آیفون و دستگاه های اندرویدی اشاره شده است، اما همچنان به دنبال اطلاعات بیشتری برای بهتر شخصی‌سازی توصیه‌هاست.

chagpt vs bard: اندروید بخرم یا آیفون؟
(اعتبار تصویر: Bing)
chagpt vs bard: اندروید بخرم یا آیفون؟
(اعتبار تصویر: Bing)

گوگل درباره تفاوت‌های اندروید و iOS، به ویژه در مورد اکوسیستم‌های بسته و باز، جزئیات بیشتری ارائه داده است. در این حالت، این موضوع را که آیا باید گوشی با سیستم عامل اندروید یا آیفون خریداری کرد، با پاسخی غیر قطعی مواجه هستیم. گزارش حاضر به تفاوت‌های اصلی بین این دو دستگاه اشاره کرده، اما هنوز توصیه‌ای برای بهتر شدن تجربه شخصی، مطرح نشده است.

اگرچه آیفون‌ها معمولا گران‌تر از گوشی‌های اندرویدی هستند، اما در عوض دوربین‌های بهتر و برنامه‌های بیشتری دارند. در نهایت، با توجه به اینکه هر دو هوش مصنوعی برای تصمیم‌گیری قطعی کمکی نمی‌توانند ارائه دهند، بارد منابع بیشتری به کاربران ارائه داده شده تا در تصمیم گیری بهتر کمک کنند. حداقل، این منابع دقیق و صحیح هستند.

خلاصه

وقتی به انتخاب یک گوشی هوشمند می‌پردازید، سرویس‌هایی مانند بینگ و براد از نظر تصمیم‌گیری درست از روی چوب، به شما کمک زیادی نمی‌کنند و در بررسی سئو، موثر نیستند. این دو سرویس، به شما کمک می‌کنند تا خودتان تصمیم‌گیری کنید، اما با روش‌های متفاوتی این کار را انجام می‌دهند. بینگ، اطلاعات مربوط به پی‌گیری را از شما می‌خواهد، در حالی که براد به نظر می‌رسد تمایل بیشتری به ارائه اطلاعات فوری در مورد عوامل مختلفی که ممکن است بر تصمیم شما تاثیر بگذارند، دارد.

چت جی پی تی با اشتیاق بیشتری به ارائه مستقیم اطلاعات به شما موفق شده است، در حالی که گوگل اسیستنت در دو نوبت این کار را انجام داده است، اما به نظر می‌رسد گوگل این کار را از یاد برده و فراموش کرده است که چه سالی است و چه گوشی‌های پرچمداری عرضه شده‌اند. علی‌رغم هشدارهای سلبریتی‌ها به کاربران در مورد احتمال دریافت اطلاعات نادرست، برای گوگل اسیستنت، این قابلیت بسیار ضعیف است.

با وجود پیشرفت هوش مصنوعی، هنوز چت بات‌ها قادر به ارائه مشاوره خرید قوی نیستند. تنها کاری که می‌توانند انجام دهند، هدایت شما در مسیر درست است. در بررسی سئو، بهتر است به اصلاح و استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای محتوا توجه کنید.

اطلاعات بیشتر از ربات های هوش مصنوعی در مجله بازار مگ

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *