فراتر از ویدیو فضایی؛ بازی‌های فضایی نیز از ویژگی‌های Apple Vision Pro خواهند بود

فراتر از ویدیو فضایی؛ بازی‌های فضایی نیز از ویژگی‌های Apple Vision Pro خواهند بود

اپل سرانجام جزئیات بیشتری را در مورد تجربه بازی روی هدست فضایی Vision Pro ارائه کرد. این هدست ماه آینده با قیمت ۳۴۹۹ دلار عرضه می‌شود.

در حالی که اپل تاریخ ۲ فوریه را برای عرضه Apple Vision Pro اعلام کرد، جزئیاتی را نیز درباره تجربیات قابل انتظار از این هدست ۳۴۹۹ دلاری، از جمله برخی از بازی‌های قابل دسترس، ارائه کرد. و این منطقی است – اگرچه اپل ممکن است ویژگی‌های تقویت‌کننده بهره‌وری و قابلیت تماشای ویدیوهای گسترده را تبلیغ کند، اما بازی به طور قطع یکی از جذابیت‌های اصلی خواهد بود.

به گفته اپل، Vision Pro با پشتیبانی بیش از ۲۵۰ بازی ویدیویی در Apple Arcade، از جمله NBA 2K24 Arcade Edition و Sonic Dream Team عرضه خواهد شد. همه این بازی‌ها به صورت ۲ بعدی روی صفحه‌ای داخل نرم‌افزار هدست قابل بازی خواهند بود. کاربران Vision Pro می‌توانند اندازه صفحه نمایش دلخواه خود را تعیین کنند و به این ترتیب روی صفحه‌ای به بزرگیِ دلخواهشان بازی کنند. اپل اعلام کرده که بازی‌ها با انواع مختلف کنترلرهای بازی ناشناخته کار خواهند کرد و پیش از این نیز اعلام کرده بود که Vision Pro در زمان عرضه از کنترلرهای DualSense پشتیبانی خواهد کرد.

احتمالاً جالب‌تر اینکه، Apple Vision Pro همچنین از تعدادی بازی با ارائه تجربه فضایی پشتیبانی خواهد کرد. برخی از این عناوین شامل What the Golf؟، Game Room و Super Fruit Ninja هستند.

اپل در بیانیه‌ای که جزئیات عرضه Vision Pro را ارائه می‌کند، تعداد بازی‌های فضایی سازگار با Vision Pro در زمان عرضه را اعلام نکرده است، اما برخلاف سایر عناوین ۲ بعدی که به دستگاه می‌آیند، بازی‌های فضایی قادر خواهند بود «به طور کامل از قابلیت‌های قدرتمند Apple Vision Pro بهره ببرند تا محیط اطراف بازیکنان را تغییر دهند و تجربیات بازی منحصر به فرد و جذاب را ارائه دهند.»

اپل از توضیح دقیق ماهیت بازی‌های فضایی و اینکه دقیقا چگونه عناوین از قابلیت‌های Vision Pro برای بهبود تجربه بازی استفاده خواهند کرد، خودداری کرده است. این کمپانی و سازندگان بازی همچنین درباره نحوه عملکرد و ویژگی‌های سه بازی فضایی شناسایی شده، سکوت اختیار کرده‌اند.

ما از تجربه‌های دست‌اول تماشای ویدیوهای فضایی روی Vision Pro می‌دانیم که چنین ویدیوهایی عمق بیشتری دارند و باعث می‌شوند احساس کنید درست در دل صحنه قرار دارید. احتمالاً بازی‌های فضایی نیز همین نوع واکنش را برانگیزند.

اگر اینطور باشد، به نظر می‌رسد Super Fruit Ninja نوعی تفسیر از مجموعه بازی‌های محبوب Fruit Ninja باشد که شما را درست در میانه گیم‌پلی قرار می‌دهد. به طور مشابه، نسخه فضایی What the Golf؟ ظاهراً شما را در قلب اکشن جای خواهد داد.

اپل ممکن است جزئیات را مخفی نگه دارد، اما به نظر می‌رسد که این شرکت می‌خواهد سرگرمی را به جزء اصلی تجربه Vision Pro تبدیل کند. علاوه بر بازی‌های فضایی، اپل به شما امکان می‌دهد فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را روی صفحه‌ای به عرض ظاهری ۳۰ متر تماشا کنید. در زمان عرضه، هدست از بیش از ۱۵۰ عنوان ۳ بعدی پشتیبانی خواهد کرد و با ویژگی Immersive Video عرضه خواهد شد که شما را در محیطی ۸K، سوم شخص، ۱۸۰ درجه با صدای فضایی قرار می‌دهد.

پیش‌سفارش Apple Vision Pro از ۱۹ ژانویه، قبل از تاریخ انتشار فوریه آغاز می‌شود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *