تجربه دیداری بهتر با تلویزیون‌های سامسونگ: معرفی ویژگی SeeColors

تلویزیون‌های سامسونگ به تازگی یک ارتقاء دسترسی عمده دریافت کرده‌اند

دسترسی قابل توجه یکی از عوامل اصلی در انتخاب بهترین تلویزیون برای شماست و تعدادی از تلویزیون‌ها و مانیتورهای کامپیوتر سامسونگ به تازگی بهبود قابل توجهی در دسترسی خود داشته‌اند.

شرکت سامسونگ اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۳ حالت SeeColors به تلویزیون‌ها و مانیتورهای سال جدید آنها اضافه خواهد شد. به‌طور خاص، این ویژگی به تلویزیون‌های Neo QLED، QLED، OLED و مانیتورهای هوشمند سامسونگ اضافه خواهد شد. SeeColors همچنین در مانیتور بازی G95SC سامسونگ نیز قابل دسترس خواهد بود. این خبر پس از اعطای گواهی دسترسی به رنگ برای ویژگی SeeColors به سامسونگ توسط سازمان TV Rheinland اعلام شد.

Samsung SeeColors
(اعتبار تصویر: Samsung)

هدف اصلی SeeColors، بهبود دسترسی افراد مبتلا به کوری رنگ یا اختلالات دیداری مرتبط با رنگ است. این برنامه ۹ تنظیمات پیش‌فرض را برای بینندگان ارائه می‌دهد که سطوح قرمز، سبز و آبی را تغییر می‌دهند و تضمین می‌کنند که افراد مبتلا به این اختلالات بینایی، بدون توجه به محتوای تماشایی، قادر به تمایز رنگ‌ها باشند.

این ویژگی، نخستین ویژگی دسترسی برای افراد کور رنگ نیست که در هفته‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم. اخیراً تحلیل عمیقی از نسخه بتای سیستم عامل اندروید تی وی ۱۴ نشان می‌دهد که گوگل در حال کار روی بهبود ویژگی دسترسی به تنظیمات رنگ خود است تا به افراد مبتلا به اختلال دید رنگی، امکان مشاهده بهتر برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها را در گوگل تی وی یا اندروید تی وی بدهد.

با این حال، به نظر می‌رسد گوگل ویژگی‌های پیش‌فرضی را بر اساس نوع اختلال دید رنگی که فرد دارد، دارای شرایط مرتب کرده است. همچنین گزینه‌ای به نام Grayscale نیز وجود دارد.

ویژگی های اندروید تی وی 14 بتا
(اعتبار تصویر: MishaalRahman/Twitter)

اما در حال حاضر، ویژگی دسترس‌پذیری مستقیماً از منوی دسترسی در تلویزیون‌ها و مانیتورهای سازگار قابل دسترس خواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید، دانلود یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری روی تلویزیون یا مانیتور سازگار خود است.

درباره زمانی که این به‌روزرسانی نرم‌افزاری در دسترس خواهد بود، سامسونگ اطلاعیه‌ای منتشر نکرده است؛ اما به نظر می‌رسد اگر در حال حاضر در دسترس نباشد، به زودی قابل دریافت خواهد بود. امیدواریم این ویژگی در آینده در منوی دسترسی به صورت پیش‌فرض در تلویزیون‌ها و مانیتورهای سامسونگ موجود باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *