تعامل بهتر با مکالمه هوشمند در AirPods Pro 2 با به روزرسانی به iOS 17

AirPods Pro 2 بهترین ویژگی های Sony WH-1000XM5 را با iOS 17 دریافت می کند

یکی از رویدادهای جذابی که در جریان WWDC 2023 (که در تاریخ 5 ژوئن برگزار شد) رخ داد، معرفی فناوری Adaptive Audio توسط اپل بود. این فناوری با انتشار نسخه iOS 17 در انتهای امسال، برای کاربران AirPods Pro 2 بهبودی مهمی خواهد بود.

به جای نیاز به به‌روزرسانی سخت‌افزاری صوتی در هدفون‌های بی‌سیم AirPods Max 2، که ناشی از تمرکز توسعه‌دهندگان بر روی ابزارها و منابع مورد نیاز برای توسعه نرم‌افزارهای متنوع برای سیستم‌عامل اپل است، اپل اعلام کرد که بهبود صوتی از طریق بروزرسانی نرم‌افزاری برای AirPods Pro 2 منتشر خواهد شد. این به‌روزرسانی صوتی قرار است سطحی از هوشمندی را به هدفون‌های AirPods Pro 2 اضافه کند و استفاده از آن‌ها را آسان‌تر سازد.

مکالمه هوشمند با iOS 17 در دسترس خواهد بود

بازبینی کننده ما با AirPods Pro 2 اجرا می شود
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

یکی از ویژگی‌های جذاب به‌روزرسانی صوتی اپل، قابلیت مکالمه هوشمند است. به نظر می‌رسد که این قابلیت آسان‌تر کردن تعامل با گوینده در هنگام صحبت کردن میان آن و کاربر را هدف دارد. اما چرا این قابلیت مفید است؟

از منظر شخصی، من چندین بار تجربه کرده‌ام که در محیط‌های شلوغ مانند قطار یا در حین تمرین ورزشی، در حالی که AirPods Pro 2 را استفاده می‌کنم، مکالماتی را از دست می‌دهم. باید اعتراف کنم که کنترل‌های لمسی روی سطح AirPods Pro 2 برای انگشتان بزرگم کمی دشوار بوده است، به ویژه وقتی که باید وضعیت شفافیت را تغییر داده و به کسی که با من صحبت می‌کند، پاسخ دهم. این موضوع اغلب منجر به عدم راحتی و ناراحتی شده است.

معمولاً، راه‌حل من برای این موقعیت این است که یکی از هدفون‌ها را از گوشم بیرون بیاورم تا بتوانم با همسختانم درگیر شوم. اما این روشی پریشان‌کننده برای تبادل از دنیای موسیقی به دنیای واقعی به نظر می‌رسد. با امکان مکالمه هوشمند، این تجربه ممکن است تغییر کند و این انتقال را بسیار آسان‌تر سازد.

از سونی الهام گرفته شده

اگرچه AirPods Pro 2 در زمان عرضه خود در سال قبل تقریباً تمام نیازهای ما را برآورده کرد، اما امیدوار بودیم که نسخه به‌روزشده‌ای از آن را از یکی از رقبای قدرتمند صوتی خود، بهره‌برداری کنیم.

فناوری مکالمه هوشمند اپل هیچ‌گونه نوآوری جدیدی نیست. در واقع، این یکی از ویژگی‌های محبوب ما در هدفون Sony WH-1000XM5، یکی از بهترین هدفون‌ها، و همچنین هدفون بی‌سیم Sony WF-1000XM4 بود. سونی این ویژگی را Talk-to-Chat می‌نامد و با فعال کردن آن، با استفاده از میکروفون داخلی و پردازش سیگنال پیشرفته، پخش را به محض شروع صحبت متوقف می‌کند. ثابت شده است که این یک ویژگی محبوب است که به کاربران کمک می‌کند تا هدفون خود را روی سر نگه دارند و در عین حال با محیط اطراف خود تعامل داشته باشند.

اگرچه هنوز تجربه‌ای از این فناوری اپلی نداشته‌ام، اما فکر می‌کنم با ترکیب قابلیت حذف نویز فعال AirPods Pro 2 و حالت شفافیت برای سازگاری با محیط اطراف و بهبود وضوح و سطح گفتار، به همین شکل عمل کند. این تغییر باید به بهبود قابلیت مکالمه و تعامل خودکار بدون نیاز به کنترل‌های لمسی روی سطح AirPods Pro 2 یا دستگاه پخش شما کمک کند.

قابلیت مکالمه در AirPods Pro 2 در اطلاعات به‌روزرسانی iOS 17 که در پایان امسال منتشر خواهد شد، در دسترس خواهد بود، اما AirPods Max از این قابلیت محروم خواهد بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *