7 سریال‌ تلویزیونی عاشقانه مانند رودخانه بکر (ویرجین ریور) که در نتفلیکس، مکس و … در حال پخش هستند

7 سریال‌ تلویزیونی عاشقانه مانند رودخانه بکر (ویرجین ریور) که در نتفلیکس، مکس و ... در حال پخش هستند

“جک یک بار گفت: ” ما دوست داریم همه چیز را تا حد ممکن پیچیده نگه داریم. و لا شوخی نمی کرد.

داستان جذاب و دراماتیک مل، پرستاری که به همراه صاحب بار دریایی در شمال کالیفرنیا به کار مشغول شده است، به نظر ممکن است مثل یک فیلم هالک به نظر آید، اما طرح داستان آن بسیار پیچیده تر از این است.

در دل این داستان، عناصر عاشقانه در برابر زمینه‌های جنگلی تازه و زیبا قرار دارند. اما در کنار این داستان‌های عشقی، مسائلی مانند باروری و بارداری ناخواسته، بیماری‌های پنهان، تلفات دردناک، PTSD، و اعتیاد به الکل بدون در نظر گرفتن یک معضل بزرگ مواد مخدر، رابطه نامتعادل بین یک زن ستیزه‌گر و برادر دوقلویش، و یک حادثه آتش‌سوزی جسورانه در داستان حضور دارند.

این سریال بر اساس مجموعه کتاب‌های پرفروش رابین کارز ساخته شده است و به شدت ارتباطی با تعطیلات نوروز دارد. در میان پیشنهادهای بی‌پایان، هفت سریال جذاب و همچنین شنی و بی‌پایان مانند ویرجین ریور برای تماشا در انتظارتان خواهند بود.

مگنولیاهای شیرین

هدر هدلی در نقش هلن دکاتور، جوآنا گارسیا سویشر در نقش مدی تاونسند، بروک الیوت در نقش دانا سو در سریال Sweet Magnolias
(اعتبار تصویر: Netflix)

شروع زندگی در شهری که در آن بزرگ شده‌اید، به طور معمول چالش‌برانگیز است، همانطور که مدی (خواننده متخصص جوآنا گارسیا سویشر) در این سریال نتفلیکس می‌آموزد. با آغاز فصل اول در این سریال به نام “سرنیتی” در کارولینای جنوبی، مادری که سه فرزند دارد و در حال پایان دادن به رابطه خود با دکتر بیل تاونسند (کریس کلین) که با پرستارش نورین (جیمی لین اسپیرز) منتظر بچه‌دار شدن هستند.

در دوروشی‌ها و مشکلات عشقی این داستان، دوستان و هم‌دستان مدی به نام وکیل هلن دکاتور (هیتر هدلی) و سرآشپز دانا سولیوان (بروک الیوت) نقش دارند. آن‌ها با ایده‌ای جالب تصمیم می‌گیرند یک چشمه آب گرم را مشترک کنند، و این تصمیم منجر به بازگشت همسر دانا، رونی (برندون کویین) به زندگی شان می‌شود، ولی هلن متوجه می‌شود که هنوز به آرزوهای بچه‌دار شدن خود پایان نداده است.

در یک درام نوجوانانه (که کوچکترین پسر مدی به دختر دانا سوز حمله می‌کند!) با چندین مثلث عشقی، خانواده، کینه‌ها و دعواها، شما فرصت دارید تا در گذر زمان دوستان این داستان را همراهی کنید. هواداران هنوز منتظرند تا ببینند آیا فصل چهارم این سریال هیجان‌انگیز دوباره با توانایی خود را ارائه می‌دهد یا خیر.

این ما هستیم

بازیگران فصل ششم This Is Us
(اعتبار تصویر: NBC)

اگر شما هم جزو آن دسته‌ای از افراد بوده‌اید که دلتان برای سریال هیجان‌انگیز “این ما هستیم” از سال 2016 تا 2022 روی شبکه NBC تنگ شده بود، ممکن است بخواهید بدانید که یکی از لذت‌بخش‌ترین سریال‌های تلویزیونی دهه‌های اخیر را از دست داده‌اید. این سریال که در طی شش فصل با دقت بی‌نظیری ساخته و ارائه شده است، داستان زندگی خانواده پیرسون را در گذشته و حال روایت می‌کند. این خانواده شامل زوج جک و ربکا (با بازیگری همچون میلو ونتیمیگلیا و مندی مور) است که در حال بزرگ کردن سه فرزند بزرگ در شهر پیتسبورگ هستند. همچنین، داستان دوقلوهای آن‌ها، کیت (با بازی کریسی متز) و کوین (با بازی جاستین هارتلی) و پسرخوانده‌شان، رندال (با بازی برنده امی استرلینگ کرلینگ) بخشی دیگر از داستان را تشکیل می‌دهند. این سریال به مسائل بزرگسالانه‌ای مانند طلاق، اعتیاد، اضطراب و رنجش‌های طولانی‌مدت نیز پرداخته و به زمانی که بیماری آلزایمر ربکا مسیر خود را می‌پیماید و فرزندانش آماده خداحافظی می‌شوند، نیز پرداخته است.

این سریال یکی از بهترین نمونه‌های آن چیزی است که تلویزیون را به واقعیت می‌پیوندد، و دلیل اصلی این اتفاق، زمانی است که تماشاگران با شخصیت‌ها صرف می‌کنند. در مجموعه 106 قسمتی این سریال، دهه‌ها از مهم‌ترین لحظات زندگی شخصیت‌ها را شاهد می‌شویم، از جمله مرگ جک در زمانی که سه فرزند نوجوان بودند (که رازی است که به اندازه کافی بزرگ است که در یکی از قسمت‌ها پس از سوپر بول آشکار شود). این سریال نشان می‌دهد چگونه رویدادهای بزرگ و کوچک زندگی شخصیت‌ها تأثیرگذار بر آن‌ها بوده و آن‌ها را به افرادی کاملاً متفاوت از خودشان تبدیل کرده‌اند.

بازیگران این سریال، بازیگران قدرتمند و موفقی هستند. به ویژه با حضور هنرپیشه مشهور کودکی کوینز، سوفی (که توسط ویرجین ریورز برکنریج بازی می‌شود)، نشان می‌دهد که رشد دائمی او به عنوان یک هنرپیشه حرفه‌ای در صحنه همچون تلویزیون چه بزرگی دارد. همچنین ارتباط رندال با پدر بیولوژیکی‌اش، ویلیام (با بازی ران سیفاس جونز که دو جایزه امی را برای اجرای فوق‌العاده‌اش به دست آورده است) نیز جنبه‌ای مهم و عمیق در داستان دارد. پایان این سریال که دو قسمتی است، حتماً قلب شما را می‌شکند و همچنین دوباره آن را پر خواهد کرد. هر کسی که تجربه خداحافظی با پدر و مادرش را داشته باشد، احساس خواهد کرد که لحظات آخر زندگی‌اش در این سریال ثبت شده است و امیدوار است که سفر آخرین روزهای ربکا، سفری باشد که در انتظار همه‌ی ماست.

هارت آو دیکسی: زندگی در دهکده‌ی کوچک (Hart of Dixie)

(L, R) ویلسون بتل و ریچل بیلسون در هارت دیکسی
(اعتبار تصویر: Mary Evans Picture Library Ltd / Alamy Stock Photo)

مانند مل رئیسی که احساس می‌کند نیازی به دیگران ندارد و با مردم محلی که او را بیگانه می‌شمرند دست و پنجه نرم می‌کند، دکتر زو هارت قهرمان سریال “هارت دیکسی” از سال 2011 تا 2015 است. زو با اکراه شهر نیویورک را ترک می‌کند و به مقصد شهر کوچک بلوبل در آلاباما می‌رود. او قصد دارد یک سال را به عنوان یک پزشک عمومی در این دهکده بگذراند و راه مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک جراح قلب و عروق رویایی خود را پیمایش کند. او نصفی از عمل پزشکی را به ارث برده است، اما شریک سابق خود، دکتر ظریف بریک بریلند، به او تعلقی نمی‌دهد. خوشبختانه، زو دو دوست وفادار در این دهکده دارد: لاوون هیز، شهردار بازنشسته لیگ ملی فوتبال، و وکیل جورج تاکر. در عین حال، دختر بریک، لمون که به نامزد ژرژ هم شناخته می‌شود، زو را دشمنی قسم خورده می‌داند.

لاوون یک تمساح خانگی به نام برت رینولدز و چندین داستان عشقی خوش ساخت دارد. زو میان انکار جذابیتش به وید کینسل، همسایه هموطن خود، و چنگ زدن به جورج درگیر است. از سوی دیگر، واضح است که لمون دارای گذشته‌ای با لاوون است. این سریال تمامی نیازهای شما را برای یک داستان عشق و جذابیت فراهم می‌کند.

در معرض افراد شمالی (Northern Exposure): سفر به دنیایی خارج از عادت‌ها

راب مورو و جنین ترنر در نورترن اکسپوزر
(اعتبار تصویر: Alamy)

سریال “در معرض افراد شمالی” یکی از محصولات شبکه‌ی سی‌بی‌اس در دوره‌ی 1990 تا 1995 است. داستان این سریال به ماهی‌گیری معمولی‌ای به نام جوئل فلیشمن (نقش ایفا شده توسط راب مورو) می‌پردازد که به دلیل نیاز به پرداخت هزینه‌های تحصیل در دانشکده‌ی پزشکی شبانه‌روزی، به پیشنهاد دولت آلاسکا می‌پذیرد که به مدت چهار سال در آخرین نقطه‌ی مرزی این ایالت کار کند. او انتظار داشت در آنکوریج، شهر بزرگی در آلاسکا، خدمت کند، اما به جای آن، به سیسیلی دورافتاده فرستاده می‌شود، جایی که بیماران اولیه شامل یک سگ آبی و یک مرد که توسط همسرش ابتدا گلوله خورده بود و بعدها با چاقو زخمی شده بود، وجود دارند.

افراد محلی واقعی از وجود جوئل خوشحال هستند، حتی اگر او در ابتدا این را نپذیرد. آن‌ها فرهنگ و سنت‌های خود را جذاب می‌بینند. مگی اوونل (با بازیگری جانین ترنر)، خلبان بوش، زندگی عاشقانه‌ای دارد که اما ممکن است نفرین شود. هولینگ وینکور (با بازیگری جان کولوم)، صاحب بار و موریس مینفیلد (با بازیگری بری کوربین)، فضانوردی نوپا، از زمانی که هولینگ قلب ملکه زیبایی شلی تامبو (با بازیگری سینتیا گری) را دزدیده است، با یکدیگر صحبت نکرده‌اند.

این سریال به دلیل ترکیب فوق‌العاده‌ی واقع‌گرایی و جادویی شعرانگی خود، تحسین بسیاری از منتقدان را به‌دنبال داشت. از میانجیگری در مورد مسائل اجتماعی تا تماشای لحظات زندگی در دوره‌های مختلف، این سریال با استقبال عمومی مواجه شد. جوئل در میان این جامعه و فرهنگ غریب آلاسکا، تغییرات بزرگی را تجربه می‌کند.

اوروود (Everwood): داستانی از خانواده و انسانیت

(L, R) با ویلیامز و گرگوری اسمیت در Everwood رفتار کنید
(اعتبار تصویر: Mary Evans Picture Library Ltd / Alamy Stock Photo)

سریال “اوروود” که در دوره‌ی 2002 تا 2006 توسط شبکه‌ی WB پخش شد، از نگاه‌ی کمی به اندازه ایفای نقش برای “پیمان ویلیامز” به وجود آمده است. این سریال توسط گرگ برلانتی ساخته شده است. داستان آن در مورد اندی براون، یک جراح معروف مغز و اعصاب در شهر نیویورک، است. اندی پس از فوت همسرش و پسر نوجوانش اپرام (با بازیگری گرگوری اسمیت) و دختر هشت ساله‌اش دلیا (با بازیگری ویوین کاردون) در یک تصادف رانندگی، تصمیم می‌گیرد به شهر آرام و زیبای اوروود در کلرادو نقل مکان کند. این تغییر ناگهانی در زندگی او و فرزندانش باعث شده که شهروندان و شهر خود را دچار شک و تردید کند. اندی که به این شهر به عنوان بهشتی می‌نگریده باید سعی کند تا چالش‌ها و مشکلات جدیدی که در آنجا برایش پیش می‌آید، پیش‌بینی کند و با آن‌ها مقابله کند.

در دنیای اوروود، اهداف او سخت‌تر از آنچه که تصور می‌کرده است. همسایه‌ها مانند هارولد ابوت (با بازیگری تام آماندس) او را مهم نمیشمارند و دختر هارولد به نام امی (با بازیگری امیلی ون کمپ)، بلافاصله با او دوست می‌شود و باعث ایجاد روابط جدیدی در زندگی اندی می‌شود. در این میان، اندی باید سعی کند تا لحظاتی از زندگی خود را که در دوران نجات دادن جان خود از دست داده است، مجدداً زنده کند.

سریال اوروود نه تنها به اندی و خانواده‌اش می‌پردازد بلکه داستان‌های متعددی از سایر شخصیت‌ها و بازیگران جلب کننده نیز دارد. این سریال با بازیگران تکراری و مهمانان ویژه‌ای از جمله مارسیا کراس، اسکات ولف، آن هچ، بتی وایت و جیمز ارل جونز، تجربه متنوعی از داستان‌ها و رویدادها را ارائه می‌دهد.

کسی جایی (Somebody Somewhere): از غم تا شادی در شهر کوچک

پوستر فصل دوم Somebody Somewhere با جف هیلر و بریجت اورت
(اعتبار تصویر: HBO)

سریال “کسی جایی” که در دهکده‌ی منهتن کانزاس قرار دارد، شما را در دنیایی تماشا می‌کند که با الهام از خاطرات پرفروش “تمبی لاکز” (Tmbi Locks)، هنرپیشه‌ای معروف، رویاها و عشق را دنبال می‌کند. داستان این سریال در مورد زنی به نام بریجت اورت است که پس از از دست دادن خواهر ناتنی‌اش هالی، در دنیایی از افسردگی و مشکلات فراری افتاده است. او با جوئل (با بازیگری جف هیلر)، یکی از اعضای سابق گروه کر نمایش دبیرستانی دوست می‌شود که به یاد دورانی پرشور در زندگی سم می‌افتد و تصمیم می‌گیرد او را پیدا کند و با او دوباره ارتباط برقرار کند. این دوستی افلاطونی آن‌ها به یک درام عاشقانه تبدیل می‌شود که بازیگری های متاثرکننده آن ممکن است شما را به خاطر شخصیت‌های مانند کریک شیتس (Creek Sheets) از سریال‌های دیگر فکراندازد، حتی اگر تنها اوقاتی غم‌انگیز باشد.

این نمایش نشان می‌دهد که چگونه یک شهر کوچک می‌تواند شما را به افراد با آرمان‌ها و اهداف مشترک بیاندازد، حتی در جاهایی که شما انتظار ندارید. زمانی که به عنوان یک بزرگسال احساس شادی می‌کنید، می‌توانید عشق و پشتکاری را که شما را در گذشته شادتر می‌کرده بود، دوباره تجربه کنید. آهنگ پیتر گبریل با حضور کیت بوش که بخشی از موسیقی این سریال است، همچنان شگفت‌انگیز است.

از ابتدا (From Scratch): داستانی از عشق و از دست دادن

Zoe Saladana و Eugenio Mastrandrea در هنر پوستر فیلم From Scratch
(اعتبار تصویر: Netflix)

سریال “از ابتدا ” شما را به دنیای عشق و از دست دادن می‌برد. در این تیزر نتفلیکس، شما با داستان الهام گرفته از خاطرات پرفروش “تمبی لاکز” (Tmbi Locks)، هنرپیشه‌ای معروف، آشنا می‌شوید. داستان در مورد زو سالدا، که در حین تحصیل هنر در خارج از کشور در فلورانس با لینو اورتولانو، سرآشپز سیسیلی (با بازیگری اوژنیو ماستراندا) آشنا می‌شود، روایت می‌شود. زو و لینو، به عنوان دو عاشق، در دورانی از زندگی خود با هم آشنا می‌شوند و تصمیم می‌گیرند با چالش‌ها و مشکلاتی که پیش رویشان قرار می‌گیرد، روبرو شوند.

این داستان عشق با اختلافات و تحولات زندگی این دو عاشق همراه است. از تصمیم‌گیری‌ها و مواجهه با تحصیلات تا برخوردهای خانوادگی و پشتیبانی از یکدیگر در لحظات دشوار، آن‌ها باید تمام توانایی‌هایشان را به کار بگیرند تا عشق خود را حفظ کنند. پس از تشخیص سرطان نادر لینو، هر دو خانواده دور هم جمع می‌شوند تا با یکدیگر باشند. این سریال با پایانی غم‌انگیز و اما امیدوارکننده به پایان می‌رسد که نشان می‌دهد عزیزان و خاطرات لینوس اطرافشان را احاطه کرده‌اند.

سریال “مراقب مکس باشید” به بازیگری های جذابی از جمله آتیکا لاکز و کیت دیوید پیشتازی می‌کند و شما را به دنیایی از عشق و از دست دادن می‌برد که تا آخرین لحظه نفس‌گیر است. این داستان باور دارد که دوست داشتن و از دست دادن بهتر از هر چیز دیگری است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *