بررسی عملی بازی Assassin’s Creed Mirage

بررسی عملی بازی Assassin’s Creed Mirage

اساسینز کرید میراژ بازگشتی برای سری بازی های اکشن – ماجراجویی طولانی مدت یوبی سافت است. میراژ از نقشه های عظیم کناری سه ورودی قبلی دوری می کند و یک ماجرای نسبتاً خالی و متمرکز را ارائه می دهد. اگر شما هم مثل من از همان ابتدا حق رای داشته باشید، میراژ چیزی را که از دست داده اید به شما می دهد.

این ها اولین برداشت های من از اساسینز کرید میراژ است.

اساسینز کرید میراژ: مشخصات

تجربه شخصی: من اخیراً در یک رویداد مجازی بازی Assassin’s Creed Mirage را تجربه کردم و کاملاً تحت تأثیر قرار گرفتم. در حالی که باید بازی کامل را انجام دهم تا رای نهایی صادر شود، فکر می کنم این یکی از بازی های مورد علاقه من در سال 2023 خواهد بود. نوستالژی قطعاً یک فاکتور است، اما حتی برای تازه واردها، این عنوان عالی به نظر می رسد که باید در آن گم شوید.

نقد و بررسی داستان: این ها اولین برداشت های من از اساسینز کرید میراژ است.

دنبال کردن عقیده

Assassin's Creed Mirage
(اعتبار تصویر: Ubisoft)

یادواره شهدای گمنام در سال 861 در بغداد برگزار می شود. این در حالی است که 330 سال قبل از میلاد مسیح، فضای بغداد یادآور سرزمین مقدس دوم است. این کار عمدی بود زیرا میراژ به طور موثر ادای احترامی به عنوان افتتاحیه سریال است.

شما در نقش نسخه ای کوچک تر از باسیم بازی می کنید که در Assassin’s Creed Valhalla با او آشنا شدیم و پس از آن به سراغ یکی از اعضای سری اساسینز کرید رفتیم. ایآدمکش هابا پیشرفت بازی، شما برای کشف و خنثی کردن هر برنامه ای که محفل ققنوس (آنتاگونیست های این سری) در سر دارد، تلاش خواهید کرد.

تجربه سه فاز: در طول بازی، من سه بخش بازی کردم که در آن باسیم به عنوان یک دزد خیابانی با استعداد، عضو آینده گروه مخفی و سپس به عنوان یک عضو کامل حضور داشت. این سفر مرا به یاد آزیو ادیتور از اساسینز کرید 2 می اندازد که مطمئنم عمدی هم بوده است. مشتاقم ببینم که باسیم چگونه به عنوان یک شخصیت رشد می کند و چگونه تبدیل به مردی می شود که در نهایت در اساسینز کرید والهالا با او ملاقات می کنیم.

بازگشت به اصول اولیه

Assassin's Creed Mirage
(اعتبار تصویر: Ubisoft)

سه بازی آخر اساسینز کرید (Assassins Creed Origins، Assassins Creed Odyssey و Assassins Creed Valhalla) فاصله زیادی با فرمول اصلی این فرنچایز یعنی ارائه نقشه های بزرگ، عرضه تقریباً بی پایان Assassin’s Creed Odyssey و غارت رنگی به سبک MMO داشتند. این عناوین در عین لذت بخش بودن، از نظر محتوای در دسترس و ساعات قابل بازی بی رقیب شدند. به طور خلاصه، بازی های اساسینز کرید بیش از حد شلوغ و ترسناک شده بودند.

بازگشت به اصول: در مقابل، اساسینز کرید میراژ با تاکید بر پارکور، ترور و مخفی کاری به ریشه های سری باز می گردد. در حالی که گیم پلی به عناوین اصلی باز می گردد، برخی از آلمان های ساخته های اخیر از جمله درخت مهارت و مکانیک های مبارزه همچنان ادامه دارند. از این نظر، اساسینز کرید میراژ بهترین جنبه های قسمت های قدیمی و جدیدتر را ارائه می دهد.

Assassin's Creed Mirage
(اعتبار تصویر: Ubisoft)

محیط شهری بغداد: بغداد با انبوهی از ساختمان های بزرگ و بلند، محیطی مناسب برای پارکور مانند آکروبات است. همانند بازی های اخیر، پریدن از روی پشت بام ها یا بالا رفتن از کنار ساختمان ها بی دردسر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با نگه داشتن دکمه پارکور به جلو حرکت کنید. در حالی که ای کاش کنترل های پارکور همانند عناوین اصلی پیچیده تر بودند، نمی توانم یوبیسافت را به خاطر ساده نگه داشتن این مکانیک ضروری سرزنش کنم.

استفاده از تکتیک ها: همانند بازی های قدیمی تر، شما باید پیش از ترور، اطلاعات مربوط به اهداف را جمع آوری کنید. در این دمو، این شامل صحبت کردن با افرادی بود که اطلاعاتی در مورد هدف داشتند و همچنین به طور مخفیانه دیگران را دنبال می کردند تا مکالمات آن ها را شنود کنند. در برخی موارد نیز مجبور بودم لباس های مختلفی بپوشم تا وارد منطقه ای شوم که در غیر این صورت به آن دعوت نمی شدم. همه این ها فوق العاده لذت بخش بود زیرا باعث ایجاد پیش بینی برای ترور اجتناب ناپذیر می شود.

Assassin's Creed Mirage
(اعتبار تصویر: Ubisoft)

تاکتیک های مخفی کاری: صحبت در مورد چسبیدن به سایه ها، بیرون کشیدن مخفیانه حریفان همچنان راه مناسبی برای جلوگیری از درگیری های بزرگ است. من در مقایسه با بازی های قبلی متوجه تغییرات عمده ای در مخفی کاری نشدم که خوب است چرا که مخفی کاری و بیرون آوردن محافظان نا آگاه به اندازه کافی خوب عمل کرده است. کنجکاوم ببینم بازی نهایی روش های جدیدی برای مخفی کاری ارائه می دهد یا نه.

مبارزات درون بازی: اگر دشمنان شما را دیدند، می توانید فرار کنید یا با آن ها رو به رو شوید. از آن جایی که من بازی کردم، مبارزات یادآور اساسینز کرید 2 با تمرکز بر شوخی، جاخالی دادن و ضدحمله هستند. میراژ سلاح های متنوعی برای استفاده در اختیارتان قرار می دهد اما در نسخه دمو، یک شمشیر قابل اعتماد به من اجازه می دهد تا دشمنانم را از بین ببرم. البته استفاده از بمب دودزای گاه و بیگاه یا پرتاب خنجر به سمت افراد ناشناس هم قطعاً کمک کننده بود.

نگاه به آینده

به نظر می رسد Assassin’s Creed Mirage همان چیزی است که فرانچایز به آن نیاز دارد. جالب خواهد بود که ببینیم محصول نهایی چگونه شکل می گیرد. مطمئنم که از آن لذت خواهم برد، اما می دانم که برخی از مردم ممکن است آن را بیش از حد یادآور بازی های بیش از یک دهه پیش بدانند. این می تواند منفی باشد، اما با توجه به زیاده روی های قسمت های اخیر، بازگشت به فرم چندان هم بد به نظر نمی رسد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *