هدست VR/AR جدید اپل: عواملی که علاوه بر قیمت 3000 دلاری، خرید آن را محدود می‌کنند

هدست VR/AR جدید اپل

بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، هدست واقعیت مجازی/افزوده شده اپل قرار است یا برای همیشه هدست‌های واقعیت مجازی را تغییر شکل دهد یا در WWDC 2023 یک فاجعه گران‌قیمت خواهد بود. اگر از اپل بپرسید، مشخص می‌شود که آن‌ها دقیقاً انتظار ندارند که فروش این هدست به شدت افزایش یابد.

حداقل در صورتی که این گزارش اخیر صحت داشته باشد. گزارش جدید ترندفورس نشان می‌دهد که تولید مورد انتظار برای سال اول اکنون کم‌تر از 100 هزار واحد است. این یک افت بزرگ در انتظارات از هدست واقعیت ترکیبی اپل است که احتمالاً اپل آن را “Apple Reality Pro” می‌نامد و همین چند روز پیش پیش‌بینی شده بود که 900,000 واحد از آن در طول عمر خود به فروش برسد.

و این یک تنزل درجه بود. در ابتدا، پیش‌بینی می‌شد که هدست واقعیت مجازی/افزوده شده اپل حدود 3 میلیون واحد فروش داشته باشد که البته هنوز فاصله زیادی با 200 میلیون آیفونی دارد که اپل هر سال به فروش می‌رساند. اما حالا ممکن است اپل انتظار داشته باشد که این عدد با ضریب 10 کاهش یابد. گزارش TrendForce نشان می‌دهد که نسل اول اپل واچ ممکن است به حداکثر 300 هزار واحد محدود شود.

بنابراین متأسفانه برای متقاضیان اولیه، به نظر می‌رسد که برچسب قیمت 3 هزار دلاری تنها عاملی نباشد که شما را از دریافت اولین هدست واقعیت مجازی اپل باز می‌دارد.

اگر Apple Reality Pro فروش بالایی نداشته باشد، اشکالی ندارد

رندر سه بعدی از هدست واقعیت مجازی اپل اپل
(اعتبار تصویر: Marcus Kane/Sketchfab)

با اینکه این همه مصیبت‌بار به نظر می‌رسد، اما این پایان دنیا نیست، اما تنها در صورتی که اپل مایل به انجام این بازی طولانی باشد و به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد دقیقاً همین کار را انجام دهد، حتی قبل از اینکه واحدهای حمل و نقل مورد انتظار چندین بار کاهش یابند. تمام گزارش‌ها نشان می‌دهند که اپل همانند محصولات قبلی مانند آیفون و اپل واچ، می‌خواهد این هدست نسل اول، درک ما از نحوه استفاده از یک محصول را در این مورد، یعنی هدست‌های واقعیت مجازی، تغییر دهد. گفته می‌شود اپل قصد دارد این کار را با معرفی ویژگی‌هایی مانند Dial واقعیت انجام دهد که به کاربران اجازه می‌دهد بین هدست‌های واقعیت مجازی فراگیر و هولوگرافیک AR جابه‌جا شوند.

همچنین به نظر می‌رسد اپل برنامه‌ای برای گسترش خط تولید واقعیت ترکیبی خود دارد. نسخه ارزان‌تر هدست واقعیت مجازی/افزوده شده اپل در سال 2025 از راه می‌رسد که این هدست را در دسترس مشتریان عادی قرار خواهد داد و احتمالاً به طور کلی جایگزین مک‌بوک بعدی شما خواهد شد، هرچند بدیهی است که اپل به جای تشویق کاربران به ترک کامل یک خط تولید، آن را برای کار هماهنگ با بقیه اکوسیستم خود طراحی خواهد کرد.

بنابراین علیرغم تاخیرهای متعدد در تولید و قیمت یک میلیون و 500 هزار دلاری قطعات که مانع از مقرون به صرفه بودن آن می‌شود، اگر اپل به سلاح‌های خود پایبند بماند، باز هم می‌تواند با اپل آیدی پرو موفق شود، حتی اگر فقط 300 هزار واحد بفروشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *