دستیار سیری مبتنی بر هوش مصنوعی اپل می تواند در WWDC 2024 به نمایش گذاشته شود

دستیار سیری مبتنی بر هوش مصنوعی اپل می تواند در WWDC 2024 به نمایش گذاشته شود

براساس شایعات جدید که ادعا می کنند اپل می تواند در WWDC 2024 دستیار سیری را معرفی کند، بزرگ ترین ویژگی جدید آیفون 16 می تواند هوش مصنوعی درون دستگاه باشد.

این گمانه زنی ها از سوی افشاگر معروف Revegnus در X (تویی تر سابق)مطرح می شود که ادعا می کند “اپل در حال حاضر از LLM [ مدل زبان بزرگ ] برای نوسازی کامل سیری به دستیار مجازی نهایی استفاده می کند” و “انتظار می رود اولین محصول در WWDC 2024 رونمایی شود”.

براساس شنیده ها، اپل خود را برای توسعه سیری “به قدرتمندترین برنامه هوش مصنوعی قاتل اپلی” آماده می کند و قصد دارد “آن را در مدل های آیفون 16 و به بعد استاندارد کند”. این موضوع نشان می دهد که سیری بعدی ممکن است به سخت افزار اختصاصی جدیدی نیاز داشته باشد که می تواند باعث شود آیفون های قدیمی تر نتوانند به قدرتمندترین ویژگی های آن دسترسی داشته باشند.

آیفون های فعلی مانند آیفون 15 پرو در حال حاضر تراشه های قدرتمندی مانند A17 پرو دارند که قادر به انجام برخی وظایف مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. به گفته اپل، اپلیکیشن مجله آینده به زودی به iOS 17 می آید و “از یادگیری ماشین برای ایجاد پیشنهادهای شخصی برای الهام بخشیدن به ورود مجله کاربر استفاده می کند”.

اما پیشنهاد این شایعات جدید این است که اپل قصد دارد سیری را با قدرتی بسیار بیشتر بازسازی کند. باتوجه به صحبت های اخیر سامسونگ در مورد Galaxy AI، می توان حدس زد که هوش مصنوعی درون دستگاه، میدان نبرد بزرگ بعدی گوشی های هوشمند در سال 2024 خواهد بود.

سامسونگ به تازگی از قابلیتی به نام Goss رونمایی کرده و می گوید ویژگی جدید “تماس ترجمه زنده هوش مصنوعی” به زودی “به کاربران جدیدترین گوشی گلکسی AI یک مترجم شخصی در هر زمان که به آن نیاز داشته باشند” می دهد. این قابلیت با ویژگی تماس بومی گوشی سازگار شما یکپارچه خواهد شد و ظاهرا ترجمه های صوتی و متنی را به صورت بلادرنگ انجام خواهد داد.

این قابلیت بسیار شبیه به ویژگی Live Voicemail iOS 17 به نظر می رسد، اما نکته مهم تر این است که سامسونگ قصد دارد با هوش مصنوعی درون دستگاه بزرگ شود، زیرا به این معنی است که “مکالمات خصوصی هرگز گوشی شما را ترک نمی کنند”. و همانطور که این شایعات جدید نشان می دهند، یک رویکرد مشابه برای سیری جدید به خوبی با تمرکز قوی اپل بر حریم خصوصی همخوانی دارد.

میدان نبرد بزرگ گوشی های هوشمند بعدی

نمای نزدیک از رابط سیری
(اعتبار تصویر: Shutterstock / Tada Images)

شایعاتی مبنی بر اینکه اپل در حال برنامه ریزی برای راه اندازی مجدد سیری با هوش مصنوعی درون دستگاهی است، ممکن است هنوز در مراحل اولیه خود قرار داشته باشد، اما این شایعات نیز بسیار منطقی به نظر می رسند و باتوجه به اینکه سامسونگ به تازگی دستیار صوتی جدید خود را در WWDC 2024 معرفی کرده است، عرضه دستیار صوتی جدید اپل دور از ذهن به نظر نمی رسد.

پیشرفت های سخت افزاری یکی از دلایل اصلی کاهش فروش گوشی های هوشمند است و این یعنی اپل و سامسونگ به دنبال یک تمایز جدید هستند. دوربین ها زمانی این ویژگی را داشتند، اما حالا که بهترین دوربین موبایل ها به اوج تکامل رسیده اند، به نظر می رسد هوش مصنوعی درون دستگاه می تواند هویج بعدی برای متقاعد کردن ما به ارتقا باشد.

همان طور که سامسونگ گفته است، هوش مصنوعی درون دستگاه به جای جایگزین های مبتنی بر فضای ابری، مزیت حریم خصوصی بزرگی در مقایسه با امثال ChatGPT ارائه می دهد؛ زیرا داده ها (در تئوری)هرگز دستگاه شما را ترک نمی کنند. این بدان معنی است که مزایای اصلی مدل های زبانی بزرگ که به سرعت داده ها را خلاصه می کنند، درک زبان طبیعی و تولید داده های حاصل از آن ها می تواند به داده های حساس روی گوشی های ما اعمال شود.

دقیقا همان کاری که این قدرت های جدید به ما اجازه می دهند روی گوشی های خود انجام دهیم، چیزی است که در سال 2024 بیشتر در مورد آن خواهیم شنید. اما اگر سیری را به یک دستیار صوتی مفیدتر، قابل اعتمادتر و محاوره ای تبدیل کند، شروع خوبی خواهد بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *