رویداد اکتبر اپل — iMac جدید، MacBook Pro M3 و آخرین شایعات

رویداد اکتبر اپل — iMac جدید، MacBook Pro M3 و آخرین شایعات

اپل می تواند ماه را با سخت افزار جدید به پایان برساند. ما شایعات مربوط به iMac جدید، MacBook Pro M3 و هر چیز دیگری را که شرکت ممکن است اعلام کند جمع آوری کرده ایم.

درست پیش از هالووین، اپل می تواند خود را برای ارائه محصولی کامل برای افرادی که به دنبال مدل های جدید مک هستند، آماده کند. شایعات حاکی از آن است که تا پیش از پایان ماه اکتبر شاهد عرضه محصولات اپل خواهیم بود و مک بوک های جدید محتمل ترین گزینه هستند.

پیش از این شایعاتی در مورد عرضه آیپدهای جدید اپل در ماه جاری میلادی شنیده بودیم. اما این شایعات رنگ واقعیت به خود نگرفتند و اپل در عوض صرفا نسخه جدیدی از قلم اپل پنسل خود را با اتصال USB-C عرضه کرد.

با این حال، این بار شایعات در مورد عرضه احتمالی محصول در ماه اکتبر کمی محکم تر هستند و کم تر از گزارش مارک گورمن از بلومبرگ مبنی بر قریب الوقوع بودن عرضه یک محصول نیست. آنچه در مورد رویداد احتمالی ماه اکتبر اپل می دانیم به همراه آنچه انتظار داریم ببینیم

رویداد اکتبر اپل چه زمانی برگزار می شود؟

چه کسی در مورد یک رویداد چیزی گفت؟ گورمن در ستون خود که احتمال معرفی محصولات جدید مک را مطرح می کند، به هیچ وجه از کلمه “رویداد” استفاده نمی کند و به جای آن، عرضه برنامه ریزی شده را عرضه یا اعلام می کند.

گورمن در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است: به من گفته شده است که اپل در حال برنامه ریزی برای عرضه محصولی با محوریت مک در اواخر ماه جاری میلادی است.

و بیش از یک راه برای عرضه یک محصول وجود دارد. گاهی اوقات، این به معنای یک رویداد حضوری مانند رویداد ماه سپتامبر است که به ما مدل های جدید آیفون 15 و اپل واچ سری 9 را داد. در نمونه های دیگر، اپل صرفا یک بیانیه مطبوعاتی منتشر می کند که جزئیات محصولات جدید خود را شرح می دهد. به نظر می رسد که اعلام سخت افزار مک این ماه می تواند در دسته دوم قرار بگیرد.

در مورد تاریخ مشخص , برگزاری رویداد حضوری اپل حداقل به یک هفته زمان نیاز دارد تا اهالی فن آوری بتوانند مقدمات سفر به کوپرتینونشین ها را فراهم کنند . ، دفتر مرکزی اعلام محصول از طریق بیانیه مطبوعاتی می تواند در هر زمانی بین حال و پایان ماه اکتبر صورت گیرد.

با این حال، دلیلی وجود دارد که باور کنیم هفته آینده، هفته محتمل تری برای عرضه محصولات جدید اپل است. آن طور که گورمن اشاره می کند، اپل قرار است درآمد سه ماهه خود را در تاریخ 2 نوامبر اعلام کند. به طور معمول، درآمد سه ماهه چهارم مالی این شرکت در طول ماه اکتبر اعلام خواهد شد، بنابراین این واقعیت که اپل اعلام این خبر را به ماه نوامبر موکول می کند، اعلام یک محصول را محتمل تر می کند. گورمن به این موضوع اشاره می کند که اعلام درآمد سه ماهه نوامبر گذشته اپل پس از رویداد معرفی آیپد و مک 2018 صورت گرفته است.

چه محصولاتی را باید در این ماه شاهد عرضه اپل باشیم؟

رویداد اپل
(اعتبار تصویر: Apple)

باتوجه به به روزرسانی های آیفون و اپل واچ در سال جاری میلادی، محتمل ترین گزینه برای عرضه آی مک جدید، آی مک جدید است؛ زیرا اپل آخرین بار در سال 2021 نسخه ای از دسکتاپ تمام عیار خود را عرضه کرد. زمان زیادی تا انتشار به روزرسانی ها باقی مانده است.

گورمن در گزارش خود همچنین با اشاره به عرضه محدود مک بوک پروه ای جدید می گوید: طبق این نوشته، برخی از مدل های 14 و 16 اینچی مک بوک پرو در ماه نوامبر عرضه می شوند که نشان می دهد اپل باید این ترکیب را تازه کند.

البته اپل در ماه ژانویه مدل های جدید مک بوک پرو را با سیلیکون M2 Pro و M2 Max عرضه کرد که به نظر می رسد امسال به روزرسانی دیگری برای مک بوک پرو 14 اینچی یا مک بوک پرو 16 اینچی عرضه خواهد شد. با این حال مک بوک پرو 13 اینچی آخرین بار در ژوئن 2022 با بهره گیری از چیپست M2 به روز رسانی شد.

چه چیز دیگری در مورد iMac جدید شایعه شده می دانید؟

آی مک 2021
(اعتبار تصویر: Apple)

باتوجه به اینکه آی مک فعلی از چیپست M1 قدرت می گیرد، به نظر می رسد سیلیکون ارتقا یافته محتمل ترین تغییر در مدل جدید باشد. اپل می تواند از یک چیپست M2 در تمام مک های خود استفاده کند، اما شایعه ای که بیشتر به گوش می رسد از اپل M3 سیلیکون برای قدرت بخشیدن به آی مک ارتقا یافته خبر می دهد.

به هر حال M3 قرار است امسال از راه برسد، بنابراین اپل با گنجاندن این سیلیکون در آی مک 2023 دو ارتقا را برای قیمت آن در نظر خواهد گرفت. این در حالی است که گزارش های دیگر سال 2024 را به عنوان تاریخ احتمالی عرضه M3 اعلام کرده اند و این تراشه در آن زمان در مدل های مک بوک پرو دیده می شد.

باتوجه به آنچه گفته شد، مشخصات فاش شده نشان می دهد که M3 با 8 هسته CPU و 10 هسته GPU عرضه خواهد شد. گمانه زنی ها در مورد سیستم – روی – چیپ M3 Max حاکی از آن است که این پردازنده تا 16 هسته CPU و تا 40 هسته GPU خواهد داشت. از سوی دیگر M3 Ultra می تواند 28 هسته CPU و 80 هسته GPU را ارائه دهد.

عرضه آی مک 2021 همچنین شامل یک بازطراحی برای چیدمان تمام صفحه بود و همه نشانه ها حاکی از آن است که یک مدل جدید این طراحی را تا صفحه نمایش 24 اینچی حفظ خواهد کرد. در مورد آی مک 32 اینچی صحبت هایی به میان آمده، اما انتظار نمی رود تا سال آینده میلادی شاهد عرضه آن باشیم.

چه چیز دیگری در مورد مدل جدید مک بوک پرو شایعه شده می دانید؟

مک بوک پرو 2023
(اعتبار تصویر: Future / Apple)

باتوجه به اینکه آخرین مدل های 14 و 16 اینچی مک بوک پرو تنها 9 ماه پیش از راه رسیدند، به نظر می رسد که این مدل ها تا سال 2024 شاهد ارتقا نخواهند بود. با این اوصاف، به روزرسانی دوم در عرض یک سال بی سابقه نیست، به خصوص اگر تراشه های جدید M3 از همین حالا عرضه شوند.

سناریوی محتمل تر این است که مک بوک پرو 13 اینچی ابتدا به روز رسانی شود، چرا که کمی بیشتر در دندان است. ارتقا به چیپست M3 محتمل ترین تغییر به نظر می رسد، با این حال باز هم این اتفاقی است که اکثر کارشناسان انتظار دارند در بهار پیش رو رخ دهد.

آیا چیز دیگری وجود دارد که اپل ممکن است در ماه اکتبر عرضه کند؟

آیپد ایر 5
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

تنها محصولات دیگری که در انتظار به روزرسانی هستند، همه آیپدها هستند. در واقع اگر آیپدهای جدید را تا سال جدید میلادی نبینیم، سال 2023 را بدون عرضه تبلت از سوی اپل پشت سر گذاشته ایم.

اوایل این ماه، صحبت هایی در مورد به روز رسانی محصولات مینی و ایر مطرح شده بود و هر دو آیپد مینی 7 و آیپد ایر 6 در ماه اکتبر عرضه شدند. با این حال، از آنجا که تاریخ اعلام شده، تنها با یک اپل پنسل به روز شده برای نمایش آن همراه بود، انتظار می رفت که اپل تا اوایل سال آینده، هر مدل آیپد جدیدی را عرضه کند.

گفته می شود اگر آیپدها بخشی از محصولات این ماه باشند، مهم ترین تغییرات احتمالا شامل چیپست های جدید خواهند بود. انتظار می رود آیپد مینی 7 مانند مدل های آیفون 14 پرو و آیفون 15 استاندارد دارای تراشه A16 باشد، در حالی که آیپد ایر 6 در صف استفاده از سیلیکون M2 قرار دارد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *