آی‌پدها در سال 2023 – هر اطلاعاتی که تابحال منتشر شده


سال 2023 می تواند سالی تاریخی برای آیپدهای اپل باشد!

سال 2022 سال بزرگی برای آیپدها بود چرا که شاهد انتشار سه نسخه از تبلت مشهور اپل بودیم. آیپد ایر اپل (2022) در ماه آوریل عرضه شد و پس از آن آیپد 10 و آیپد پرو M2 در ماه اکتبر عرضه شدند. این تبلت ها CPU های سریع تری نسبت به نسل قبلی خود دارند و در آیپدهای جدید شاهد طراحی به روزتری هستیم.حتی اگر امسال؛ محصول آیپدها چندان هیجان انگیز نبود، همه آن ها محصولاتی قابل احترام بودند که ارزش قرار گرفتن در لیست بهترین تبلت ها و بهترین آیپدها را داشتند.

اما سال 2023 برای آیپدها چه در چنته دارد؟ شایعات پیرامون تبلت هایApplet بسیار زیاد است، اما چند نکته ای که ما شنیده ما را مجذوب خود کرده است.پردازنده های به روز شده همگی قابل اطمینان هستند، اما این احتمال نیز وجود دارد که باز هم شاهد بزرگ ترین آیپدها باشیم.یک داک اسپیکر آیپد هم می تواند در راه باشد

بنابراین، چه انتظاری می توانیم از آیپدها در سال 2023 داشته باشیم؟

آیپدهای به طور بالقوه بزرگ تر

شایعات در مورد آیپدهایی با صفحه نمایش بزرگ تر تا سال گذشته ادامه داشته استشایعات حاکی از آن است که اپل می تواند بزرگ ترین آیپدها را در سال 2023 عرضه کند.این تبلت ها خط بین آیپد و مک بوک را محو خواهند کرد

وندرسکو (We)در مورد هر دو مدل آیپد 14.1 اینچی و 16 اینچی صحبت هایی به میان آورده و The Information می گوید که مدل دوم در حال حاضر برای نیمه آخر سال 2023 برنامه ریزی شده است.به گفته راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش، مدل کوچک تر می تواند در اوایل سال 2023 میلادی به اندلدکو برسد.با این حال، هر دو مدل می توانند همزمان از راه برسند؛ شاید تحت نام تجاری آیپد اولترا.

آیپد پرو 2022 12.9 اینچی (تصویر بالا) ممکن است در سال 2023 توسط آیپدهای 14 و 16 اینچی بالقوه تحت الشعاع قرار گیرد.
آیپد پرو 2022 12.9 اینچی (تصویر بالا) ممکن است در سال 2023 توسط آیپدهای 14 و 16 اینچی بالقوه تحت الشعاع قرار گیرد. (اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

مینگ چی کو (مینگ چی کو) در توییتی جدید ادعا کرد که اپل یک نسخه 14.1 اینچی از خانواده آیپد پرو را با نسل فعلی معرفی خواهد کرد که به صورت پیش فرض با حافظه ذخیره سازی 512GB (تا 4 ترابایت)و حافظه رم 16GB تکمیل می شود.اپل در سال 2022 فقط آیپد پروهای 11 و 12.9 اینچی را عرضه کرد، اما این مدل 14.1 اینچی هنوز هم می تواند در کار باشد.

اگر این آیپد پرو واقعی باشد، می توان آن را واکنشی به سامسونگ گلکسی تب اس 8 اولترا دانست که در سال 2022 عرضه شد.با این حال، این می توانست برنامه اپل برای مدتی طولانی تر از این باشد.همانطور که در بالا گفته شد، پیش از این شایعاتی در مورد آیپدهای بزرگ تر شنیده ایم، بنابراین شاید این مدل 14 اینچی تنها یک توقف در راه تبلت های بزرگ تر اپل باشد.

آیپد پرو 14 و 16 اینچی شایعه شده رقیب گلکسی تب اس 8 اولترا 14.6 اینچی سامسونگ خواهد بود.
آیپد پرو 14 و 16 اینچی شایعه شده رقیب گلکسی تب اس 8 اولترا 14.6 اینچی سامسونگ خواهد بود. (اعتبار تصویر: راهنمای Tom’s Guide)

مینگ چی کو درست می گفت که آیپد پرو جدید به تراشه اپل M2 مجهز خواهد شد.باتوجه به این موضوع، جای تعجب ندارد اگر آیپد پروهای شایعه شده بزرگ تر نیز این پردازنده قوی را در خود جای داده باشند.

داک بلندگوی آیپد

در مقایسه با امثال آمازون و نست که تحت مالکیت گوگل هستند، اپل اولین گام ها در استقبال از خانه هوشمند نسبتا کوچک بوده است.از نظر سخت افزاری اختصاصی، تنها هوم پاد مینی و هوم پاد اصلی اندرومدا؛ که دومی پیش از این متوقف شده است.

اما به گفته بلومبرگاندرسکو؛ مارک گورمن، اپل قصد دارد در رقابت برای تسلط بر خانه هوشمند یک میان بر داشته باشد.گزارش ها حاکی از آن است که ایتاندرو در حال کار بر روی یک داک اسپیکر آیپد است که تبلت این شرکت را به یک اسپیکر هوشمند تبدیل می کند و ممکن است در اوایل سال 2023 از راه برسد.

به گفته مارک گورمن، ظاهرا اپل می خواهد آی پد شما را به یک نمایشگر هوشمند تبدیل کند
به گفته مارک گورمن، ظاهرا اپل می خواهد آی پد شما را به یک نمایشگر هوشمند تبدیل کند – درست مانند آمازون اکو شو (تصویر بالا). (اعتبار تصویر: راهنمای Tom’s Guide)

گورمن می نویسد: این حرکت، یکی از مهم ترین حرکت های اپل را به سمت دستگاه های خانه هوشمند نشان می دهد که هنوز جای پای کوچک خود را در جعبه های ستاپ باکس و اسپیکرها باز می کند.در حال حاضر اپل تی وی و هوم پاد را عرضه می کند، اما چیزی نیست که با اکو شو از شرکت آمازون رقابت کند.یا Google

صحبت از این دو رقیب شد، طرفداران قدیمی فن آوری خانه هوشمند خواهند دانست که این ایده چندان جدید نیست.آمازون یک داک شارژ Show Mode را برای تبلت های فایر خود آزمایش کرده است که آن ها را به اکو شوهای قابل حمل تبدیل می کند و گوگل اعلام کرده است که در حال انجام کاری مشابه با ویژگی تبلت پیکسل (که اخیرا با استقبال زیادی از سوی مخاطبان در مراسم معرفی آن ها مواجه شد) است.

اما اپل برتری قابل توجهی نسبت به هر دوی آن ها دارد: آیپد با سهم بازار 55 درصدی محبوب ترین تبلت است.

گوگل پیکسل به صورت مغناطیسی به یک داک با بلندگوهای داخلی متصل می شود.
تبلت گوگل پیکسل به صورت مغناطیسی به یک داک با بلندگوهای داخلی متصل می شود. این امکان وجود دارد که iPad در سال 2023 یک دستگاه جانبی مشابه دریافت کند. (اعتبار تصویر: Google از طریق YouTube)

پایگاهی به مراتب بزرگ تر برای کار با آن و چیزی که می تواند به طور بالقوه این کار را بهتر از آمازون و آمازون کند؛ با فرض اینکه اپل سازگاری با آخرین مدل ها را محدود نکند.انجام این کار به دو دلیل اشتباه است: نه تنها اکثر دارندگان آیپد را از کار می اندازد، بلکه تصور کنید افرادی که تبلت قدیمی تر و کندتری دارند، دوست دارند به آن به عنوان یک صفحه نمایش هوشمند جان تازه ای بدهند.

آیپدهای OLED

مدتی است که شایعاتی در مورد آیپدهای OLED منتشر می شود.ظاهرا اولین آیپدهای OLED می توانند در سال 2024 عرضه شوند.تاندرسکو؛ فراتر از پنجره زمانی که این مقاله پوشش می دهدبا این حال، ما می خواستیم هر آنچه در مورد این آیپدها می دانیم را در اختیار شما قرار دهیم، چرا که ممکن است اپل حداقل در سال 2023 آن ها را اعلام کند.

اپل تاکنون چیزی در مورد برنامه های خود برای تولید آیپد مجهز به نمایشگر OLED نگفته است، بنابراین قابل توجه است که نشریه فن آوری کره ای ETNews ادعا می کند که تاییدی مبنی بر عرضه آیپد با نمایشگر OLED در سال 2024 شنیده است.شما باید این گزارش را با یک دانه نمک بگیرید زیرا پیش از این نیز گزارش های مشابهی را از خود ETNews شنیده ایم.

بر اساس گزارش ها، آیپدهای دارای نمایشگر OLED ممکن است تا سال 2024 وارد بازار نشوند.
بر اساس گزارش ها، آیپدهای دارای نمایشگر OLED ممکن است تا سال 2024 وارد بازار نشوند. (اعتبار تصویر: راهنمای Tom’s Guide)

سال گذشته همین نشریه گزارش داد که آیپدهای OLED ممکن است در سال 2022 از راه برسند، اما اکنون مشخص است که این موضوع منتفی است.البته این احتمال وجود دارد که اپل برای عرضه چنین آیپدی در سال جاری برنامه ریزی کرده باشد اما به دلیل مشکلات زنجیره تامین جهانی ناشی از پاندمی کووید-19 آن را به تاخیر انداخته است.

همچنین شاهد تایید نکاتی از سوی منابعی بوده ایم که در گذشته درست بوده اند، از جمله راس یانگ، مدیرعامل مشاوران زنجیره تامین نمایشگر و مینگ چی کو، تحلیلگر.یانگ ادعا می کند که مک بوک ها و آیپدهای OLED در سال 2024 عرضه می شوند، در حالی که کو موضع محافظه کارانه تری دارد و معتقد است که حتی اگر اپل بتواند یک مک بوک مجهز به نمایشگر OLED را در سال 2024 به بازار عرضه کند، تا سال 2025 صبر خواهد کرد تا آن را با یک آیپد OLED دنبال کند.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra (تصویر بالا) دارای صفحه نمایش AMOLED فوق العاده است.
Samsung Galaxy Tab S8 Ultra (تصویر بالا) دارای صفحه نمایش AMOLED فوق العاده است. طرفداران اپل بدون شک خوشحال می شوند اگر آیپدها دارای صفحه نمایش مشابه باشند. (اعتبار تصویر: راهنمای Tom’s Guide)

با این حال، اطلاعات جذاب دیگری نیز در گزارش ETNews وجود دارد.این رسانه ادعا می کند که اپل در حال نهایی کردن نمونه های اولیه نمایشگر OLED آیپد با شرکای سامسونگ و ال جی است که به جای فرآیند حکاکی مرطوب از فرآیند حکاکی خشک استفاده می کنند که گفته می شود نمایشگری نازک تر و سبک تر ایجاد می کند.

ETNews معتقد است که اپل از چگونگی این فرآیند خشک حک کردن، محصول نهایی را نازک تر و سبک تر خواهد کرد.اگر این موضوع صحت داشته باشد، به سختی می توان فهمید که آیا اپل می تواند پوشش دهی خشک را به عنوان بخشی کلیدی از فرآیند تولید OLED آیپد ارائه دهد یا به عنوان یک ارتقا اختیاری می توانید هزینه بیشتری برای آن پرداخت کنید؛ چرا که شیشه نانومتن را به عنوان یک ارتقا اختیاری نمایشگر در محصولاتی مانند اپل استودیو دیسپلی ارائه می دهد.

آیپدها در سال 2023: چه انتظار دیگری می توانیم داشته باشیم؟

2022 سالی نسبتا محافظه کارانه برای آیپدهای اپل بود.با این حال، اگر شایعات رنگ واقعیت به خود بگیرند، ممکن است در سال 2023 شاهد آیپدهای جدید و جذابی باشیم. به سختی می توان گفت که آیا این آیپدهای بزرگ تر شایعه شده جایگزین مدل های فعلی خواهند شد یا اینکه تبلت های بیشتری خواهند بود که مردم می توانند از بین آن ها انتخاب کنند.اگر مورد دوم صحت داشته باشد، ممکن است تصمیم گیری در مورد خرید کدام آیپد برای مردم سخت شود.اما به نظر می رسد که این بیشتر یک مشکل خوب باشد.

اپل احتمالا رویداد سالانه بهاره خود را در ماه مارس یا اوایل آوریل 2023 برگزار خواهد کرد.شاید در این صورت، این شرکت بینشی در مورد آنچه که می توانیم از آیپدهای امسال انتظار داشته باشیم به ما بدهد.اعلان های آیپد همیشه تی تر اخبار را به خود اختصاص می دهند و این موضوع در صورتی که این شرکت تبلت های 14 و 16 اینچی خود را منتشر کند، دو چندان خواهد شد.

در مورد آیپد مینی جدید چطور؟ شایعات در مورد کوچک ترین تبلت اپل بسیار کم بوده است.LeaksApplePro (باز شده در تب جدید)گزارش می دهد که آیپد مینی جدید در فصل بهار رونمایی خواهد شد؛ اما به سختی می توان صحت این ادعا را تایید کرد.امیدواریم به زودی از منابع موثق تر، اگر نه خود اپل، خبردار شویم.

این تمام چیزی است که می توانیم در مورد آیپدها در سال 2023 بگوییم.برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به تبلت های محبوب اپل حتما آن را در گجت تی وی مشاهده کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *