اپل حافظه ذخیره سازی در مدل پایه را به 256 گیگابایت افزایش داد

اپل حافظه ذخیره سازی در مدل پایه را به 256 گیگابایت افزایش داد

آیفون 15 پرو مکس در ماه گذشته قدم بزرگی به جلو برداشت، اما لزوما به خاطر ویژگی هایی مانند لنز تله فوتو مبتنی بر تتراپیکسل یا چیپست قدرتمندتر A17 پرو نبود. بلکه حرکت ساده تری بود.

اپل حافظه ذخیره سازی در مدل پایه را به 256 گیگابایت افزایش داد و در نهایت متوجه شد تلفنی که مردم را به گرفتن عکس های با رزولوشن بالا، ثبت تعداد زیادی ویدیوی 4K و حمل تعداد زیادی فایل و برنامه مهم تشویق می کند، ظرفیت زیادی دارد.

این حرکت بزرگی از سوی اپل است. آن قدرها هم بد نبود.

سه گوشی دیگر به عنوان بخشی از عرضه آیفون 15 امسال به آیفون 15 پرو مکس پیوستند و همه آن ها در مدل های پایه خود 128 گیگابایت حافظه ذخیره سازی دارند نه 256 گیگابایت. این موضوع شامل آیفون 15 پرو نیز می شود که ممکن است فاقد لنز تله فوتوی برتر پرو مکس باشد اما هنوز هم با نیازهای ذخیره سازی زیاد در خدمت کاربران قدرتمند قرار می گیرد.

من بر این عقیده هستم که هر گوشی که برچسب پرو را یدک می کشد اما حافظه ذخیره سازی دارد، نباید این لقب را داشته باشد، البته اپل باید آیفون 15 پرو را به 256 گیگابایت مجهز می کرد. و در حالی که من استدلال عقب نگه داشتن ظرفیت های بالاتر از مدل های ارزان تر مانند آیفون 15 و آیفون 15 پلاس را درک می کنم، فکر می کنم که این یک حرکت مشتری پسند برای ارائه ذخیره سازی بیشتر در آنجا نیز بوده است. این موضوع قطعا اپل را از سایر سازندگان گوشی جدا می کرد و حتی شاید برخی از رقبای خود را به پیروی از آن تشویق می کرد.

چالش اضافه کردن ظرفیت بیشتر به گوشی هوشمند این است که درایوهای بزرگ تر به هزینه دستگاه اضافه می کنند. با این حال، فکر نمی کنم به اندازه ای باشد که سازندگان گوشی به آن باور داشته باشند. اگر می خواهید آیفون 15 شما به جای 128 گیگابایت، 256 گیگابایت حافظه ذخیره سازی داشته باشد، اپل 100 دلار اضافه دریافت می کند. به سختی می توانم باور کنم که این نشان دهنده هزینه واقعی مبادله در ظرفیت اضافی است.

مقایسه آیفون با دیگر گوشی های هوشمند برتر

آیفون 15 پرو مکس و گلکسی اس 23 اولترا
Galaxy S23 Ultra (سمت چپ) و iPhone 15 Pro Max (راست) (اعتبار تصویر: Future )

اپل در مورد میزان حافظه ذخیره سازی گوشی های هوشمند خود تاریخچه نسبتا پیچیده ای دارد. اپل تا پیش از آیفون 13، برخی گوشی های پرچم دار را تنها با 64 گیگابایت حافظه ذخیره سازی می فروخت. این شرکت این تغییر را در این دهه انجام داد! تا زمانی که آیفون 12 با آمدن آیفون 15 از رده آیفون ها کنار گذاشته شد، اپل کاملا خوشحال بود که یک آیفون 64 گیگابایتی به شما می فروشد و طوری رفتار می کند که انگار یک تجارت عادلانه است. در واقع آیفون SE هنوز 64 گیگابایت حافظه ذخیره سازی دارد، در حالی که بسیاری از گوشی های دیگر در بازه قیمتی خود دو برابر این مقدار را ارائه می دهند.

سایر سازندگان گوشی در این زمینه از اپل جلوتر هستند. هر دو گوشی گلکسی اس 23 پلاس و گلکسی اس 23 اولترا سامسونگ همانند گلکسی زد فولد 5 از 256 گیگابایت حافظه ذخیره سازی بهره می برند. در حالی که گوگل با گوگل پیکسل فولد خود این رویه را دنبال می کند، آخرین مدل های پیکسل 8 نیز با حافظه ذخیره سازی 128 گیگابایتی عرضه می شوند. همان طور که همکارم جان ولاسکو مشاهده کرد، این ناحیه ای است که پیکسل 8 پرو به طور خاص در آن نقطه ضعف دارد.

قیمت مدل 128 گیگابایتیقیمت مدل 256 گیگابایتیقیمت مدل 512 گیگابایتی
آیفون 15799 دلار899 دلار1 دلار,099
گلکسی اس 23799 دلار859 دلارناموجود
پیکسل 8699 دلار759 دلارناموجود
وان پلاس 11699 دلار799 دلارناموجود

اما اپل در مورد هزینه اضافه کردن حافظه ذخیره سازی برای گوشی نیز عقب است. اگر یک گلکسی اس 23 256 گیگابایتی بخواهید، تنها 60 دلار بیشتر از قیمت پایه 799 دلاری مدل پایه هزینه دارد. ارتقا از مدل پایه پیکسل 8 چه پیکسل 8 استاندارد و چه پیکسل 8 پرو نیز 60 دلار بیشتر از نسخه 128 گیگابایتی است. با اپل، شما 100 دلار بیشتر پرداخت می کنید تا به نسخه 256 گیگابایتی برسید، چه نسخه پایه آیفون 15 را تهیه کنید و چه نسخه پرو. و قیمت یک آیفون 15 پرو 512 گیگابایتی 300 دلار بیشتر از مدل پایه 128 گیگابایتی است. برای اپل، افزایش فروش افراد در زمینه ذخیره سازی یک تجارت پرسود به نظر می رسد.

چرا ذخیره سازی اهمیت دارد

نباید به این شکل باشد، به خصوص باتوجه به اینکه گوشی هوشمند چگونه تکامل یافته است. این دستگاه ها شامل هر چیزی هستند که برای ما نزدیک و عزیز هستند، از عکس گرفته تا موسیقی و فایل های مهم. بله، سرویس ابری وجود دارد که می توانید همه چیز را در آن بارگذاری کنید، اما اگر چیزی نزدیک به شما باشد، آن را روی گوشی خود نگه می دارید، زیرا گوشی شما همیشه به شما نزدیک است. و با مواردی مانند ثبت جزئیات بیشتر در رزولوشن های بالاتر، نیاز به ذخیره سازی بیشتر بیش از پیش احساس می شود.

برخی از سازندگان گوشی کم کم به این موضوع پی می برند. کاش اپل هم در میان آن ها بود.

آیفون در حال حاضر این کارها را به خوبی انجام می دهد. پس از بهبودهای دوربینی که اپل در آیفون 15 اعمال کرد، حتی مدل پایه آیفون نیز یکی از بهترین گوشی های مجهز به دوربین بیرون جهنده است. در عوض، من می خواهم اپل در موضع خود نسبت به ذخیره سازی روی دستگاه تجدید نظر کند و شروع به دادن نوعی ظرفیت به آیفون کند که نشان می دهد مردم چگونه از گوشی های این شرکت استفاده می کنند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *