بررسی اپل هوم پاد (نسل دوم): نسخه ایی درخشان اما گران قیمت


اپل با هوم پاد (نسل دوم) ضربه دیگری به بلندگوهای هوشمند وارد می کند. این نسخه به روز شده از نسخه اصلی اپل هوم پاد که در سال 2021 متوقف شد، بیشتر از نظر ظاهر یکسان به نظر می رسد، اما ویژگی های اصلاح شده ای دارد که به آن کمک می کند تا بهتر با بهترین بلندگوهای هوشمند رقابت کند.

نسل دوم هوم پاد از استاندارد خانه هوشمند جدیدی پشتیبانی می کند که هم اکنون در حال گسترش است.این موضوع باید اتصال دستگاه های بسیار بیشتری به هوم کیت را آسان تر کند که باید به رفع یکی از شکایت های اصلی در مورد پلتفرم خانه هوشمند اپل کمک کند.همچنین یک سنسور دما و رطوبت در آن تعبیه شده است.همچنین هوم پاد 2 به خوبی با دیگر محصولات اپل یعنی اپل تی وی 4K کار می کند تا بتوانید آن را به مرکز سیستم سرگرمی خانگی خود تبدیل کنید.

اما اگر 300 دلار را کنار بگذارید، می توانید پیش از تصمیم گیری، ادامه بررسی هوم پاد 2 را مطالعه کنید.

اپل هوم پاد (نسل دوم): مشخصات

اندازه: 6.6 اینچ (ارتفاع)، 5.6 اینچ (قطر)
وزن: 5.2 پوند
بلندگوها: یک ووفر 4 اینچی، پنج توییتر
سنسورها: دما، رطوبت
بی‌سیم: بلوتوث 5.0، نخ، 802.11n Wi-Fi

بررسی هوم پاد اپل (نسل دوم): قیمت و در دسترس بودن

Apple HomePod 2 مدل های سفید و مشکی
(اعتبار تصویر: Future )

هوم پاد 2 فوریه 2023 به فروش می رسد قیمت آن 299 دلار است و در دو رنگ سفید و مشکی موجود است.امیدوارم این تغییرات هوم پاد مینی رنگ های متنوعی داشته باشد که برخی از آن ها واقعا جلوه زیبایی به اتاق شما می بخشند.

این قیمت، هوم پاد 2 را به عنوان گران ترین اسپیکر هوشمند در میان همتایان خود حفظ می کند.قیمت آمازون اکو استودیو 199 دلار و قیمت سونوس وان 219 دلار است.اپل همچنین هوم پاد مینی را با قیمت 99 دلار عرضه می کند، هرچند صدای حاصل از آن بسیار کم تر است.

بررسی هوم پاد اپل (نسل دوم): طراحی

در نگاه اول، به سختی می توان تفاوت هوم پاد 2 با نمونه اصلی را تشخیص داد؛ هر دو استوانه هایی با پوشش پارچه ای با صفحه لمسی شفاف دایره ای شکل در بالا هستند.

بزرگ ترین تفاوت، خود صفحه لمسی است.در هوم پاد 2، صفحه نمایش کمی خم شده است (پنل اصلی از بالا خالی شده بود).همچنین، در حالی که قطر پوشش به یک اندازه است، بخشی که روشن می شود در هوم پاد بسیار بزرگ تر است و تقریبا تا لبه ها امتداد دارد.تاثیر رنگ های در حال چرخش هنگام فعال کردن سیری بسیار مسحور کننده است.

اما قسمت بالای هوم پاد 2 چیزی فراتر از ظاهر است: شما می توانید روی آن ضربه بزنید تا آهنگ های خود را پخش و متوقف کنید، جلو یا عقب بروید، حجم صدا را تغییر دهید و سیری را احضار کنید.نشانه های مثبت و منفی برای افزایش حجم صدا نیز در هوم پاد بیشتر به چشم می خورند، اما همچنان مشاهده آن ها در محیط های روشن تر می تواند دشوار باشد.

سیم برق اپل هوم پاد 2 جدا شد
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

یکی از بزرگ ترین پیشرفت ها در طراحی هوم پاد 2 این واقعیت است که سیم برق اکنون قابل جدا شدن است.در هوم پاد اصلی و هوم پاد مینی، سیم برق به خود دستگاه متصل شده بود.اگر این سیم به هر طریقی آسیب دید، باید کل دستگاه را تعویض می کردید.

قسمت پایینی هوم پاد 2 نیز به جای سیلیکون از پلاستیک ساخته شده است، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که هوم پاد مانند نمونه اصلی، یک دایره سفید بزرگ روی مبلمان شما بگذارد.(می دانم، چون برای من اتفاق افتاد.)

یک نکته دیگر هم وجود دارد که ای کاش اپل آن را به هوم پاد 2 اضافه می کرد: یک کلید فیزیکی یا غیر فیزیکی برای خاموش کردن میکروفون های هوم پاد 2.در حالی که اپل به طور سنتی تاکید بیشتری بر حریم خصوصی کاربران داشته است، اما هنوز هم خوب است که این اطمینان را داشته باشیم که سیری گوش نمی دهد.

در داخل، یک اسپیکر بزرگ به سمت بالا قرار دارد، در حالی که آرایه ای از پنج اسپیکر کوچک تر در پایین هوم پاد 2 قرار گرفته است.علاوه بر این، چهار میکروفون در وسط هوم پاد 2 قرار گرفته اند تا به صدای شما گوش دهند.

بررسی هوم پاد اپل (نسل دوم): کیفیت صدا

تاپ هوم پاد 2 اپل
(اعتبار تصویر: Future )

جای تعجب نیست که هوم پاد 2 اگر بهتر از نسخه اصلی نباشد، به همان خوبی به نظر می رسد.با این حال، در یک مقایسه جانبی بین هوم پاد 2 و سونوس وان، هنوز تفاوت نسبتا واضحی بین این دو وجود داشت.

هوم پاد نیز مانند هوم پاد اصلی از میکروفون های خود برای گوش دادن به اکو استفاده می کند، بنابراین می تواند به صورت صوتی اتاق مورد نظر را تشخیص داده و سپس خروجی صدا را به بهترین شکل برای آن اتاق تنظیم کند.همه چیز به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام هیچ کاری انجام می شود.در مقام مقایسه، سونوس وان از شما می خواهد هنگام پخش صدا، گوشی خود را در سراسر اتاق حرکت دهید؛ این کار تنها یک دقیقه طول می کشد؛ اما دست های بیشتری دارد.

من متوجه شدم که در حالی که هوم پاد 2 باس قوی تری را ارائه می داد، سونوس وان با بیس متوسط و بالا کار بهتری انجام می داد و صداها را واضح تر می کرد.

در طول چند روز، با استفاده از اسپاتیفای و اپل موزیک و پخش موسیقی از طریق ایرپلی، به آهنگ های مختلفی روی هوم پاد 2 و سونوس وان در اتاق نشیمن گوش دادم.به طور کلی متوجه شدم که در حالی که هوم پاد 2 بیس قوی تری را ارائه می داد، سونوس وان با بیس متوسط و بالا کار بهتری انجام می داد و صداها را واضح تر می کرد.

هنگامی که بر روی سونوس وان نواخته شد، صدای سارا باریلز در آهنگ “لوو” واضح تر شد.”

همچنین متوجه شدم که گیتارهای تور علی فرکا Qدیباچه های تومانی سابو یرکوی در سونوس وان کمی خشک تر است.در واقع می توانستم صدای بوق و کرنا را بشنوم، در حالی که صدا کمی بیشتر در پشت هوم پاد بود.

اسپیکرهای باس فایت های بیشتر، مانند Dolby Atmos، به لطف درایور باس قوی تر، در هوم پاد 2 بهتر به نظر می رسند.در حالی که من صدای ریهانا را از آهنگ “ما عاشقیم” در سونوس وان ترجیح می دادم، باس بهتر هوم پاد 2 باعث می شد اتاق نشیمن من بیشتر شبیه به یک کلوپ رقص باشد.

باس فایت روی آهنگ “Hey Top Shoes” داشتن یک دختر جوان به معنای شانسی برای امتحان کردن برخی از آهنگ های مورد علاقه اش است که واقعا در هوم پاد طنین انداز و پر سر و صدا هستند، اما باز هم، بلندگوی اپلی برای صدای روشن خود به سونوس وان پشت کرد.

به طور مشابه، صدای ایدینا مندزل در آهنگ “Let It Go” که مانند بسیاری از والدین هزاران بار شنیده شده است، هم در هوم پاد 2 و هم در هوم پاد قوی و درخشان بود، اما در مورد دوم کمی بیشتر حضور داشت.

همانند بسیاری از اسپیکرهای هوشمند دیگر، شما می توانید دو هوم پاد را با هم جفت کنید تا یک جفت استریو ایجاد کنید، که واقعا کمی به آنچه که شما به آن گوش می دهید اضافه می کند.با این حال، شما باید با دوست خود جفت شوید، بنابراین برای مثال، می توانید یک هوم پاد اصلی را با هوم پاد 2 جفت کنید.

در حالی که اپل سیری را برای کار با سرویس های موسیقی شخص ثالث مانند Pandora، Deezer، TuneIn Radio و iHeartRadio آماده کرده است، اما متاسفانه با اسپاتیفای کار نمی کند.این یک محدودیت آزار دهنده است.

بررسی هوم پاد اپل (قسمت دوم): قابلیت های خانه هوشمند

یکی از بزرگ ترین تغییرات بین هوم پاد و هوم پاد 2 این است که دومی چند قابلیت خانه هوشمند دیگر دارد.نکته قابل توجه، اضافه شدن پشتیبانی از استاندارد جدید خانه هوشمند است که اتصال تعداد بیشتری از دستگاه ها را آسان تر می کند.این موضوع به خصوص برای اپل قابل توجه است، چرا که پلتفرم خانه هوشمند این شرکت موسوم به HomeKit، با دستگاه های بسیار کمتری نسبت به الکسا و گوگل هوم کار می کند.(با ما همراه باشید تا بهترین دستگاه های HomeKit را انتخاب کنیم.)

هوم پاد 2 دارای سنسورهای دما و رطوبت داخلی است، بنابراین می توانید دمای یک اتاق خاص را از سیری بپرسید.

هوم پاد 2 که بهار امسال به روزرسانی می شود، قادر خواهد بود به صدای تشخیص دهنده دود یا مونوکسید کربن گوش دهد و برای شما هشدار ارسال کند.شبیه به کاری که اسپیکرهای هوشمند آمازون می توانند با الکسا انجام دهند، اگرچه می توانند به صدای شکستن شیشه نیز گوش دهند.

هوم پاد 2 همچنین دارای سنسورهای دما و رطوبت داخلی است، بنابراین می توانید دمای یک اتاق خاص را از سیری بپرسید.علاوه بر این، در صورت بالا رفتن بیش از حد دما نیز می توانید برای روشن کردن فن یا تهویه مطبوع هوشمند برنامه ریزی کنید.باز هم این موضوع چیز جدیدی نیست؛ نسل چهارم آمازون اکو و نسل پنجم اکو و اکو Dots نیز دارای سنسورهای دما هستند که می توان از آن ها برای ایجاد روتین استفاده کرد.

سیری به آرامی در حال بهبود استزمانی که هوم پاد اصلی معرفی شد، یک ضربه بزرگ این بود که شما تنها می توانستید یک تایمر بسازید و حتی نمی توانستید آن را نام ببرید.دیگر نه: حالا می توانید هر تعداد تایمر که می خواهید بسازید و هر چه می خواهید روی آن ها نام بگذارید.

HomeKit به شما اجازه می دهد تا یکپارچگی بسیار جامعی را بین دستگاه های خانه هوشمند نیز انجام دهید.به عنوان مثال، می توانید یک اتوماسیون ایجاد کنید تا اگر دمای یک اتاق خاص بیش از حد گرم شد، سایه پنجره خود را به سمت پایین تغییر دهید.شما همچنین می توانید چندین نفر را به خانه خود اضافه کنید تا بتوانید یک اتوماسیون برای قفل کردن درها و خاموش کردن تهویه مطبوع هنگامی که همه خانه را ترک می کنند، ایجاد کنید.

با این حال، هنوز جاهایی هست که نیاز به کار دارد.ویژگی Intercom را در نظر بگیرید؛ اگر بخواهید پیامی را از آیفون، آیپد یا هوم پاد به هوم پاد دیگری بفرستید، باز هم فقط یک کلیپ ضبط می کند و آن را به گیرنده مورد نظر می فرستد.آن به اندازه تعامل زنده ای که با الکسا دراپ باکس برقرار می کنید، آنی نیست.

حتی با این پیشرفت ها، فکر می کنم اپل می توانست حتی پا را فراتر بگذارد.برای شروع، هوم پاد 2 تنها یک اتصال وای فای 802.11n دارد که چندین نسل قدیمی است.اکنون به سراغ Wi-Fi 6E می رویم و Wi-Fi 7 در راه است.

در همین حال، نسل پنجم آمازون اکو دات به روزرسانی شد تا بتواند به عنوان تکرارکننده برای یک روتر مش ایرو (که متعلق به آمازون است)عمل کند.اپل مدتی است که روتر خود را تولید نکرده، اما با این وجود، آمازونی ها کمی آینده نگرتر به نظر می رسند.

بررسی هوم پاد اپل (قسمت دوم): قابلیت هم کاری

Apple HomePod 2 سفید
(اعتبار تصویر: Future )

اپل همیشه در مورد یکپارچه سازی محصولات مختلف خود برای کار با یکدیگر هوشمندانه عمل کرده است.کار با راه اندازی هوم پاد شروع می شود؛ پس از وصل کردن آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آیفون خود را به اسپیکر نزدیک کنید و یک کارت روی گوشی شما برای راه اندازی هوم پاد ظاهر می شود.

اگر با گوشی خود موسیقی پخش می کنید و می خواهید آن را به هوم پاد منتقل کنید تنها کافی است با آیفون خود روی اسپیکر ضربه بزنید.با کسی در گوشی خود چت کنید فقط کافی است آن را کنار هوم پاد خود بیاورید و تبدیل به یک بلندگو شود.

بررسی هوم پاد اپل (قسمت دوم): سرگرمی

HomePod 2 با Apple TV
(اعتبار تصویر: Future )

مثال دیگری از قابلیت هم کاری اپل، نحوه هم کاری هوم پاد 2 و اپل تی وی 4K با یکدیگر است.این ویژگی جدیدی نیست که بتوانید دستگاه استریم اپل را با هر نسل از هوم پاد جفت کنید، اما خوب است که بتوانید از هوم پاد بیش از فقط موسیقی استفاده کنید.

زمانی که اپل تی وی را راه اندازی کردم، تنظیمات یکپارچه بود و از من پرسیده شد که آیا می خواهم از هوم پاد به عنوان خروجی صوتی استفاده کنم یا خیر.هوم پاد 2 همچنین از دالبی اتموس پشتیبانی می کند، بنابراین در حالی که شما یک سیستم صدای فراگیر کامل دریافت نمی کنید، بهتر از هیچ است.

برای آزمایش قدرت فیلمبرداری هوم پاد 2، به سراغ Top Gun: Mavericks رفتم و تحت تاثیر صدای بسیار فراگیر و غرش جنگنده های F.A-18 قرار گرفتم.با این حال، در مورد موسیقی، صداها به خصوص در طول آهنگ های موسیقی کمی خاموش بودند.کنی لوگینز به نظر می رسید که هنوز در حال رانندگی به سمت انتهای بزرگراه تا منطقه خطر است.

برای کسانی که عادت دارند ریموت های خود را به اشتباه جا به جا کنند، هوم پاد یک مزیت دیگر هم دارد: می توانید از سیری برای کنترل اپل تی وی خود استفاده کنید، بنابراین نیازی نیست دکمه کنار ریموت کنترل اپل تی وی را فشار دهید.آمازون چیزی شبیه به Fire TV Cube ارائه می دهد

بررسی هوم پاد اپل (قسمت دوم): خط پایین

Apple HomePod 2 مدل های سفید و مشکی
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

هیچ چیز انقلابی در مورد هوم پاد (نسل دوم)وجود ندارد، اما مانند اکثر محصولات اپل، یک دستگاه خوش فکر است.از نظر کیفیت صدا، رقیب آن تنها سونوس وان است؛ من تا حدودی خروجی سونوس را ترجیح می دهم، اگرچه این واقعیت را دوست دارم که شما می توانید از هوم پاد 2 به عنوان بلندگوی خود برای اپل تی وی 4K خود استفاده کنید (اگر می خواهید ویژگی مشابهی در محصول سونوس داشته باشید، باید سونوس بیم 449 دلاری را انتخاب کنید).

اپل همچنین با پشتیبانی از ماده و سنسورهای دما و رطوبت داخلی، ویژگی هایی را برای قرار دادن بهتر هوم پاد 2 به عنوان مرکز خانه هوشمند شما اضافه کرده است.با این حال، شما به HomeKit متعهد هستید که هنوز هم به تعداد دستگاه های خانه هوشمندی که می تواند با آن ها کار کند، محدود است.در مقام مقایسه، سونوس وان می تواند به عنوان اسپیکر هوشمند الکسا یا گوگل هوم مورد استفاده قرار گیرد.

بعد موضوع قیمت مطرح می شود.قیمت هوم پاد (نسل دوم)299 دلار است که بسیار بیشتر از رقیب خود است؛ اگر بخواهید یک جفت اسپیکر استریو تهیه کنید، باید 600 دلار بپردازید.هوم پاد 2 یک اسپیکر هوشمند عالی است، اما باید به این فکر کنید که تا چه حد می خواهید وارد اکوسیستم اپل شوید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *