اپل فروش ساعت‌های هوشمند سری 9 و Ultra 2 را به دلیل اختلاف‌های مربوط به حق ثبت اختراع متوقف می‌کند

اپل فروش ساعت‌های هوشمند سری 9 و Ultra 2 را به دلیل اختلاف‌های مربوط به حق ثبت اختراع متوقف می‌کند

پس از یک حکم اختلاف در حق ثبت اختراع ITC، اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 از فروشگاه اپل خارج شدند. این ممنوعیت از 21 دسامبر برای Apple.com آغاز می شود.

اگر قصد خرید اپل واچ سری 9 یا اپل واچ اولترا 2 را داشتید، شاید بهتر باشد همین حالا این کار را انجام دهید. هر دو مدل پس از حکم اختلاف حق ثبت اختراع ITC از قفسه های اپل خارج می شوند.

آنطور که 9to5Mac گزارش کرده، دو عدد از بهترین اسمارت واچ هایی که می توانید خریداری کنید، از 3 ساعت دیگر از سایت Apple.com در دسترس نخواهند بود. پنجشنبه 21 دسامبر خریداران تا 24 دسامبر فرصت خواهند داشت تا این دستگاه ها را در فروشگاه خریداری کنند و درست به ضرب الاجل کریسمس برسند.

حذف قریب الوقوع نتیجه تصمیم ITC از ماه اکتبر است که در آن کمیسیون حکم قبلی مبنی بر نقض پتنت یک شرکت فن آوری پزشکی توسط اپل را تایید کرد. این شرکت، ماسیمو، برای اولین بار در سال 2020 مدعی نقض حق ثبت اختراع در فن آوری حسگر اکسیژن خون اپل واچ شد.

اپل در بیانیه ای که در اختیار 9 to5Mac قرار داده، گفته است که “به صورت پیشفرض گام هایی را برای پیروی از حکم برمی دارد”، حتی اگر این پرونده در حال حاضر در دوره بازبینی ریاست جمهوری 60 روزه قرار داشته باشد. دولت بایدن می تواند تصمیم بگیرد که این حکم را تا 25 دسامبر، تا پایان دوره بررسی وتو کند.

و اگر حکم ثابت شود؟ اپل گفت: ” به انجام تمام اقدامات برای بازگرداندن اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 به مشتریان در آمریکا ادامه خواهد داد. در اسرع وقت.”

ممنوعیت بالقوه اپل واچ برای شما چه معنایی دارد

با احتمال خروج Apple Watch Series 9 و Apple Watch Ultra 2 از فروشگاه‌ها، نگرانی‌های واضحی وجود دارد. ساعت هوشمند اپل یک محصول بسیار محبوب است و بیش از 50% از بازار جهانی ساعت‌های هوشمند را در اختیار دارد.

با این حال، حکم منع اپل از فروش مستقیم این دستگاه‌های Apple Watch به مشتریان را ممنوع می‌کند. فعلا، هر دو ساعت همچنان از خرده‌فروشان شخص ثالث مانند آمازون و Best Buy در دسترس خواهند بود تا زمانی که موجودی تمام شود.

این ممنوعیت همچنین Apple Watch SE (2022) را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، زیرا این دستگاه دارای سنسور اکسیژن خونی نیست که در مرکز اختلاف نقض حق ثبت اختراع قرار دارد. SE آن چیزی است که ما آن را بهترین ساعت هوشمند اپل از نظر ارزش می‌دانیم، بنابراین خرید آن حتی قبل از در نظر گرفتن فراخوانی، ارزشمند است.

این فراخوان چقدر می تواند ادامه داشته باشد؟

اگر دوره بررسی 60 روزه ریاست جمهوری در 25 دسامبر منقضی شود، سپس اپل می‌تواند برای یک بار دیگر به حکم اعتراض کند. اما در طول تصمیم اعتراض، ساعت‌ها همچنان از فروشگاه‌های اپل ممنوع خواهند بود.

با فرض اینکه اپل مشتاق باشد Apple Watch Series 9 و Apple Watch Ultra 2 را دوباره در قفسه‌ها بگذارد، به احتمال زیاد این شرکت به دنبال توافق یا مجوز با Masimo خواهد بود. گزینه دیگر این است که اجزای دستگاه را به گونه ای دوباره طراحی کند که به اندازه کافی از فناوری Masimo متفاوت باشد تا از نقض جلوگیری کند.

به هر حال، این آخرین باری نخواهد بود که درباره این حکم حق ثبت اختراع یا ممنوعیت محصولات خواهیم شنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *