اپل GPT: آخرین اخبار و بهبودهای هوش مصنوعی اپل

Apple GPT

گفته می شود اپل به مسابقه هوش مصنوعی پیوسته و در حال کار روی ابزارهای هوش مصنوعی مولدی است که می توانند با ChatGPT رقابت کنند.

در ژوئیه 2023، بلومبرگ فاش کرد که اپل شروع به آزمایش چت بات هوش مصنوعی خود کرده است که کارکنان به صورت داخلی به آن اپل GPT می گویند.این شرکت همچنین شروع به ساخت چارچوب خود به نام آژاکس برای ایجاد مدل های زبانی بزرگ (LLMs)کرد.

هوش مصنوعی در سال جاری حرف اول را در صنعت فن آوری زده و مایکروسافت و گوگل هر دو به سراغ یادگیری ماشینی می روند.

در Google I / O امسال، غول جستجو بیشتر وقت خود را صرف توضیح تمام محصولات مختلفی کرد که هوش مصنوعی به آن ها اضافه می کند.اپل در این زمینه سکوت اختیار کرده است، بنابراین اکنون شایعاتی مبنی بر علاقه سازنده آیفون به هوش مصنوعی به گوش می رسد که در ادامه به بررسی دقیق آن ها خواهیم پرداخت.

اپل GPT: آخرین اخبار

تمایل تیم کوک، مدیرعامل اپل به محصولاتی که از جنجال دوری می کردند، برای جلوگیری از انتشار خبر پیوستن این شرکت به جمع غول های هوش مصنوعی کافی نبود. اما با انتشار این خبر، ارزش سهام اپل 2 درصد افزایش یافت.

ظاهراً اپل چندین تیم دارد که روی جدیدترین ابزارهای هوش مصنوعی خود کار می کنند. براساس گزارش بلومبرگ، پروژه LLM یک تلاش بین شرکتی است که تیم های مهندسی نرم افزار، یادگیری ماشین و مهندسی ابری را پوشش می دهد. این تلاش ها توسط جان جیاناندرا، رئیس یادگیری ماشین و هوش مصنوعی اپل و کریگ فدریگی، مدیر ارشد مهندسی نرم افزار این شرکت هدایت می شود. به نظر می رسد جیاناندرا و کوک از این سه نفر مواضع محافظه کارانه تری اتخاذ می کنند.

در حالی که خبر پروژه های هوش مصنوعی اپل به صورت همزمان منتشر شد، این دو پروژه در واقع دو پروژه متفاوت هستند.

گفته می شود که اولی پلتفرمی برای ایجاد مدل های زبانی بزرگ (LLMs) مانند مدل GPT-4 است که به Bing Chat و ChatGPT یا مدل PaLM2 که به Google Bard قدرت می دهد، قدرت می بخشد. این برنامه براساس فریم ورک یادگیری ماشین گوگلی Jax ساخته شده و روی سرورهای ابری گوگل اجرا می شود. آژاکس در سال 2022 ایجاد شد.

تا اینجا به نظر می رسد که آژاکس به خودی خود یک LLM نیست. در عوض، از آن برای ساخت محصولات هوش مصنوعی اپل، از جمله پروژه چت بات داخلی اپل استفاده می شود.

اپل GPT نام غیررسمی اپل برای پاسخ به سوالات Bard، ChatGPT و Bing AI است. اگر این شرکت روزی تصمیم به عرضه گجت خود به مصرف کنندگان بگیرد، انتظار داشته باشید که آن را با نام جدیدی به بازار عرضه کند.

اپل GPT: تاریخ انتشار شایعه شده

تیم کوک سیب wwdc 2022
(اعتبار تصویر: Future )

براساس گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد در سال 2024 خبر مهمی در رابطه با هوش مصنوعی منتشر کند. با این حال، باوجود جزئیات اندک در حوزه عمومی، هیچ تضمینی وجود ندارد که این خبر بزرگ در مورد پروژه چت بات اپل باشد. به خاطر داشته باشید که اپل یادگیری ماشینی را در حجم عظیمی از اکوسیستم خود ادغام کرده که در ادامه به آن می پردازیم.

با این حال، WWDC باتوجه به وضعیت خود به عنوان یک برنامه نرم افزاری و توسعه دهنده محور، محتمل ترین گردهمایی برای چنین اعلامیه ای است. اما همه این ها باز هم منوط به این است که اپل چیز رضایت بخشی برای صحبت عمومی داشته باشد. پیش از فرا رسیدن آن روز، انتظار می رود که بیانیه های رسمی عمومی در مورد پیشرفت این اعلامیه هوش مصنوعی پراکنده باشند.

در تابستان سال 2023، اپل هنوز روی برنامه های مشخصی برای ابزارهای هوش مصنوعی خود کار می کرد که هنوز هیچ چیز نهایی نشده بود. علی رغم علاقه جهانی به فضای هوش مصنوعی که هیچ نشانه ای از سرد شدن آن دیده نمی شود، اپل هنوز تصمیم نگرفته که آیا ابزارهای هوش مصنوعی اش در نهایت به دست مصرف کنندگان خواهند رسید یا خیر.

اپل GPT به عنوان آزمایشی توسط تیم کوچکی از مهندسان اپل در سال 2022 آغاز به کار کرد. اپل در ابتدا عرضه گسترده این محصول داخلی را به خاطر نگرانی های امنیتی متوقف کرد. اکنون، کارمندان اپل برای استفاده از آن نیاز به مجوز ویژه دارند. سران اپل همچنین دستور داده اند که از هیچ یک از خروجی های آن نمی توان برای توسعه ویژگی های ایجاد شده برای مشتریان اپل استفاده کرد.

در حال حاضر این قابلیت محدود به نمونه سازی ویژگی های آینده است و در اصل یک چت بات امن تر برای اپل است تا به جای محصولات خارجی مانند ChatGPT یا Google Bard از آن استفاده کند. اپل از ترس فاش شدن برنامه های هوش مصنوعی خود، کارمندانش را از استفاده از ChatGPT و دیگر پلتفرم های هوش مصنوعی منع کرده است.

اپل GPT همچنین می تواند متون را خلاصه کرده و براساس داده هایی که با آن ها آموزش دیده به سوالات پاسخ دهد.

همانطور که تقریباً در مورد هر محصولی که تولید می کند، اپل همه چیز را به آرامی پیش می برد و تا زمانی که چیز مشخصی برای آشکار کردن نداشته باشد، احتمالاً هیچ خبر مهمی منتشر نخواهد کرد.

اپل GPT: قابلیت های مورد انتظار

فروشگاه اپل
(اعتبار تصویر: Future )

در تابستان سال 2023، زمانی که برای اولین بار خبر وجود GPT های اپل منتشر شد، گزارش شد که قابلیت های آن مشابه قابلیت های Google Bard و ChatGPT است. گفته می شد این گوشی هیچ ویژگی یا فن آوری جدیدی ندارد. به جای انقلابی بودن، در اصل کپی از دیگر چت بات های موجود بود.

کوپرتینویی ها هنوز در تلاش هستند تا زاویه مصرف کننده را برای هوش مصنوعی مولد تشخیص دهند. این شرکت در حال کار بر روی چندین طرح مرتبط است اما این شرکت همچنان در مورد آنچه که طرفدارانش در نهایت می توانند انتظار دیدن آن را داشته باشند، سخت گیری می کند.

براساس گزارش ها، آیفون 15 به خاطر استفاده “تهاجمی” از هوش مصنوعی در زمان عرضه اش شناخته می شود. با این وجود، انتظار نمی رود که آیفون بعدی با اپل گلس عرضه شود.

محتمل ترین بهبودهای هوش مصنوعی می تواند شامل یکپارچه سازی بهبودیافته هوش مصنوعی با اپلیکیشن iOS Health باشد که امکان انجام تمرینات، برنامه های غذایی و روتین های ورزشی براساس داده هایی که این برنامه جمع آوری می کند (ضربان قلب، داده های خواب و تنفس و غیره) را فراهم می کند.

عکس ها و عملکردهای جستجو در آیفون طی سال ها ارتقا هوش مصنوعی پیدا کرده اند و در پاییز امسال قابلیت جدید بهبود یافته هوش مصنوعی به iOS 17 می آید.

سیری، دستیار صوتی اپل، محصول اصلی هوش مصنوعی آن است. با این حال، در طول سال ها راکد مانده است. به طور غیررسمی، برخی نحوه استفاده از سیری با ChatGPT را درک کرده اند و ادغام های دیگری مانند S-GPT را برای ادغام قدرت ChatGPT ها در آیفون خود انجام داده اند.

آیا اپل فرصتی برای تیم کوک است تا همه چیز را رسمی کند؟ مارک گورمن از بلومبرگ ادعا می کند که فن آوری جدید هوش مصنوعی می تواند سیری را محاوره ای تر کند و آن را ارتقا دهد تا بتواند وظایف بیشتری را انجام دهد، برخی حتی به صورت خودکار.

نگاهی به جاه ای خالی اپل ممکن است مسیری که از نظر هوش مصنوعی در پیش دارد را روشن کند. در تابستان سال 2023، چندین موقعیت باز ارتباط مستقیمی با هوش مصنوعی داشتند که نشان می دهد این شرکت واقعا در حال سرمایه گذاری بیشتر در این فضا است. یکی از این موقعیت ها از کسی می خواهد که از یادگیری ماشینی برای ساخت ویژگی های فوق العاده ای استفاده کند که درست در پلتفرم های اپل ساخته شده اند تا رفتار کاربر بهتر درک و پیش بینی شود.

از نظر داخلی، این شرکت به دنبال راه هایی برای استفاده کارکنان پشتیبانی AppleCare از Apple GPT برای کمک به مشتریان خود است. این شرکت به دنبال وارد کردن هوش مصنوعی مولد به بخش های بیشتری از فعالیت های خود است.

اپل GPT: چشم انداز

فروشگاه اپل
(اعتبار تصویر: Eric Thayer/Getty Images)

تیم کوک، مدیرعامل اپل در مراسم معارفه اپل گفت که این شرکت هوش مصنوعی را بسیار بزرگ می داند و متعهد است که آن را به شکلی بسیار متفکرانه در محصولات خود به کار گیرد.

به گفته او اپل در حال حاضر در حال تلاش برای ساخت ابزارهای هوش مصنوعی مولدی است که بتوانند رقابت را ادامه دهند.

چنین محصولاتی پیش از این به صورت داخلی و البته به صورت محدود عرضه شده اند. در حال حاضر فشار بر اپل است تا در مورد برنامه کاری خود تصمیم بگیرد و بتواند قبل از پایان سال 2024 تحویل دهد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *