تمام ویژگی های جدید جیمیل – بهترین و بدترین ویژگی ها!

POZNAN, POL - JAN 6, 2021: Laptop computer displaying logo of Gmail, a free email service developed by Google


جیمیل به تازگی ویژگی های جدید و ظاهری جدید پیدا کرده است.

گوگل به تازگی یک تغییر بزرگ به سرویس جیمیل خود داده که چیدمان آن را تغییر می دهد و ویژگی های جدید بسیاری را به اینباکس شما می آورد. این تغییر احتمالا یکی از بزرگ ترین تغییرات جیمیل در ۱۸ سال اخیر است. اگر تصمیم گرفته اید به طراحی اصلی بازنگردید، احتمالا در حین مرور ایمیل های خود به رابط کاربری جدید جیمیل برخورده ایید.

برجسته ترین تغییرات شامل تم های رنگی جدید، ویژگی جستجوی به روز شده، منوی تازه و ابزارهای ناوبری و روش جدیدی برای تعامل با گوگل میت، چت و دیگر برنامه ها در رابط جیمیل است.

نینا کامات، مدیر محصول جیمیل، در یک وبلاگ نوشته است که این بازطراحی، حرکتی به سمت “جیمیل یکپارچه” است تا جابه جایی و حرکت بین اپلیکیشن های متعدد گوگل آسان تر شود.

گوگل اخیرا بسیاری از این تغییرات را اعمال کرده است و در حالی که برخی از این تغییرات در زیر پوسته قرار دارند و مشاهده آن ها سخت شده است، من تمام ویژگی های جدیدی که این غول فن آوری اخیرا به جیمیل آورده را امتحان کردم.

من به عنوان یکی از کاربران مشتاق جیمیل و مجموعه اپلیکیشن های گوگل – هم برای استفاده شخصی و هم برای کار – به محض انتشار آن به رابط کاربری جدید جیمیل روی آوردم. برخی از این تغییرات یکپارچه به نظر می رسند و یک بهبود قطعی هستند در حالی که برخی دیگر آزار دهنده هستند. این ها مواردی هستند که ارزش امتحان کردن را دارند و بهره وری شما را بالا می برند.

نمایی از طراحی جدید جیمیل برای رابط کاربری آن

جیمیل: ویژگی های جدیدی که دوست دارم

طرح جدید

بازطراحی جدید جیمیل کمی زمان می برد. لبه ها بسیار نرم تر شده اند و گوگل سعی دارد به شما اجازه دهد بین اپلیکیشن ها به صورت یکپارچه جابه جا شوید (چیزی که در گذشته کاربران با آن دست و پنجه نرم می کردند).

رابط کاربری جدید جیمیل دکمه های Mail، Meet، Spaces و Chat را به پنل سمت چپ منتقل کرده. شما می توانید در داخل برنامه ها تغییر ایجاد کنید و حباب های چت دیگر آزار دهنده نیستند. البته این چیزی است که من قبلا ترجیح می دادم چون حالا اعلان های من کمی از بین رفته اند، اما در مجموع ممکن است حرکت خوبی برای جلوگیری از حواس پرتی باشد. حالا گزینه ای برای “پاسخ سریع” به پیام های چت نیز وجود دارد.

همچنین می توانید موس خود رو روی آیکون برنامه در پنل سمت چپ شناور شوید که فهرستی سریع از چت ها یا ایمیل ها را نشان خواهد داد.

Gif پنل جانبی جدید در رابط جیمیل

بهترین بخش بازطراحی این است که می توانید همه چیز را شخصی سازی کنید. بنابراین من با استفاده از “تنظیمات سریع” می توانستم فقط جیمیل داشته باشم، یا در روزهایی که جلسات بیشتری داشتم، می توانستم جیمیل و میت را روی زبانه هایم قرار دهم. برچسب ها (مانند Starred، Snooze، مهم)را هم می توان سفارشی کرد – که بسیار مناسب است زیرا برچسب های پیش فرض گوگل برای من کمی گیج کننده هستند، چه برسد به هوش مصنوعی آن ها.

آشنایی با روش های جدید برای شخصی سازی در جیمیل

یک ظاهر تمیز و جدید وجود دارد که طراحی متریال ۳ گوگل به ارمغان می آورد که حتی در حالت تاریک و شب هم بسیار روان به نظر می رسد. قرمز و سفید کلاسیک جای خود را به آبی نرم تر در رابط کاربری داده اند. رنگ ها در این بازطراحی بسیار چشم نوازتر هستند.

من رنگ های پروفایل مختلفی را برای Google Workspace خود برای حساب شخصی و کاری خود تنظیم کرده ام. این به من اجازه می دهد به راحتی تشخیص دهم که در کدام پروفایل هستم و دوست دارم که گوگل سوئیچ کردن بین پروفایل ها در گوشه سمت راست را آسان کرده باشد.

گزینه های جستجوی بهتر

چیپ جستجوی گوگل اکنون در جیمیل قرار دارد و این یعنی چندین فیلتر مختلف برای انتخاب برای رسیدن به ایمیلی که در حال جستجوی آن هستید وجود دارد.

این موضوع با بهبود جستجوی یادگیری ماشینی همراه است که گوگل اخیرا آن را برای جیمیل منتشر کرده است. گوگل در یک پست وبلاگی می گوید جیمیل “در نتیجه مدل های یادگیری ماشین جدید ما، پیشنهادهای جستجوی دقیق تر و کاملتری با سفارشی سازی بهتر دارد”.

پیش از این پیشنهادها جستجو براساس نام خانوادگی فرستنده مرتب می شدند – اکنون، گوگل نام و ایمیل تماس را به صورت یکپارچه تر تطبیق خواهد داد و ادعا می کند که “پیشنهادها برای مطابقت بیشتر درخواست های تماس با نام های اول یا آدرس های ایمیل مرتب می شوند”. اگر به جستجوی مخاطبین با نام اصلی آن ها عادت دارید، این کار باید مفید باشد، چرا که اکنون این نتایج در بالای صفحه ظاهر خواهند شد.

Gif جستجوی جدید در جیمیل

من جستجوی جدید را با جزئیات پیچیده ای امتحان کردم و زمانی که به دنبال نام اول شخصی می گشتم، ایمیل آن ها را به ترتیب متنی و زمانی بیشتر از آنچه جیمیل قبلا انجام می داد، مطرح می کرد. همچنین اکنون پیشنهادهای شخصی سازی شده ای برای تماس ها در جیمیل وجود دارد و این احتمال وجود دارد که گوگل بداند چه کسی مدیر شما است یا با کدام همکار بیش ترین تعامل را دارید. پیشنهادها خودکار من قطعا باعث شد که من اینطور فکر کنم، و جستجو اکنون بسیار شهودی تر است.

جیمیل تقریبا اطمینان حاصل می کند که شما در حال ایمیل زدن به فرد مناسب هستید و بهبودهای مبتنی بر هوش مصنوعی مشابه ویژگی های Smart Compose یا پاسخ هوشمند جیمیل است که گوگل چند سال پیش آن را ارائه کرد.

جیمیل: ویژگی های جدیدی که دوست ندارم

در حال حاضر چیزهای زیادی وجود دارد که نمی توان آن ها را با جیمیل دوست داشت. اما همه چیز به زیبایی ظاهر تازه رابط کاربری جیمیل نیست. به نظر می رسد تلاش گوگل برای کنار هم قرار دادن تمام اپلیکیشن های خود، هدفی طولانی مدت است؛ هدفی که شاید هنوز برای رسیدن به آن کمی زمان لازم باشد. این فشار باعث می شود که جیمیل شباهت زیادی به Outlook مایکروسافت داشته باشد و در حالی که ممکن است چیز بدی نباشد – ای کاش ما انعطاف پذیری بیشتری در برنامه هایی که می توانند در جیمیل قرار بگیرند، داشتیم.

در حال حاضر، اپلیکیشن های کوچک جیمیل – Meet یا Chat را می توان در این رابط اضافه یا حذف کرد. گوگل می توانست این قابلیت را به برخی دیگر از برنامه های Workspace خود مانند تقویم گسترش دهد تا دسترسی به آن آسان تر شود. برخی از اپلیکیشن های گوگل کمی شبیه به هم هستند و همچنین با یکدیگر همپوشانی دارند. احساس می کنم Chat می تواند بسیاری از وظایفی که Spaces دارد را بدون نیاز به یک تب اضافی انجام دهد.

به علاوه، گوگل فهرست کاملی از مکالمات Spaces، Meet یا Chat را به صورت تمام صفحه باز کرده است. ای کاش جیمیل صفحه ایی را از iPadOS ۱۶ الگو میگرفت و ویژگی های چندوظیفگی بیشتری داشت یا حتی نمای صفحه نمایش برنامه ها را تقسیم می کرد.

جستجو در جیمیل قبلا بسیار کم تر موثر بود – بنابراین خوشحالم که گوگل بر بهبود گسترده آن تمرکز کرده است.

جیمیل برای تبلت ها

بیشتر تغییرات جدید جیمیل در جهت بهبود تجربه کاربری برای جیمیل است. اما گوگل گفته است که یک تجربه بهبود یافته را برای کاربران تبلت ارائه خواهد کرد که شامل اموجی های بهتر و ویژگی های دسترسی جدید است.

جیمیل همچنین در ماه جولای ویژگی های جدید مخصوص تبلت را برای درایو، Keep، Docs، Slide و Sheets معرفی کرد. این به روزرسانی ها بسیار مفید هستند و شامل درگ اند دراپ برای تصاویر و فایل ها در میان برنامه ها به همراه تجربه چند پنجره ای برای درایو می شوند. امیدواریم این موارد به زودی به جیمیل نیز راه پیدا کنند.

طراحی مجدد جیمیل جدید می تواند کمی دلهره آور باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *