آشنایی با تمامی ویژگی‌های جدید ایردراپ در iOS 17

آشنایی با تمامی ویژگی‌های جدید ایردراپ در iOS 17

یکی از ویژگی‌های جذاب آیفون اپل، AirDrop (ایردراپ) است که به شما اجازه می‌دهد به سرعت عکس‌ها یا فایل‌های کوچک خود را به یک آیفون دیگر ارسال کنید. این ویژگی، که بهترین آیفون‌ها را بسیار بهتر می‌کند، با ویژگی Nearby Share در گوشی‌های اندرویدی قابل مقایسه نیست، زیرا AirDrop بسیار سریع، آسان و ساده‌تر است. اپل با آپدیت بزرگ بعدی سیستم عامل، یعنی iOS 17، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید و شگفت‌انگیز را به AirDrop اضافه می‌کند، که مطمئناً آن را به یکی از ویژگی‌های اصلی و پرکاربرد در دستگاه‌های آیفون تبدیل می‌کند.

اپل پیدا کردن گوشی یا حتی اپل واچ را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند. راهی جدید برای جفت‌کردن و به اشتراک‌گذاری وجود دارد و آن کار با عکس‌ها و فایل‌های ساده است. انتظار می‌رود AirDrop را بسیار بزرگ‌تر کند.

شما همچنین یک برند شخصی برای اشتراک‌گذاری AirDrop خود، به شکل پوسترهای تماس خواهید داشت. دوستان و خانواده آن پوستر را کمی می‌بینند، بنابراین شما می‌خواهید آن را خوب به نظر برسانید و سبک شخصی خود را منعکس کنید.

البته همه چیز در سرزمین AirDrop‌ها شگفت‌انگیز نیست و برخی از دارندگان آیفون از اینکه هدف ناخواسته‌ای برای این کار هستند، شکایت دارند. اپل همچنین مسدود کردن و تارکردن هر چیزی که ممکن است بخواهید بدون هشدار ببینید را آسان‌تر می‌کند و این بهبود ایمنی ارتباطی جدید در AirDrop و در سراسر آیفون کار می‌کند.

در اینجا تمام ویژگی‌های جدیدی که به AirDrop می‌آیند و تمام دلایلی که هنگام ارتقا آیفون خود به iOS 17 می‌خواهید از AirDrop استفاده کنید، آورده شده است. همچنین حتماً لیست گوشی‌هایی که iOS 17 را دریافت خواهند کرد را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای ارتقا آماده هستید.

1- پوسترهای تماس هویت AirDrop شما خواهند بود

پوسترهای تماس iOS 17 که سه چهره مختلف را با نام ها و رنگ های منحصر به فرد نشان می دهد
(اعتبار تصویر: Apple)

قبل از اینکه با کسی تماس بگیرید، باید قابلیت جدید Contact Poster را نصب کنید که به iOS 17 می‌آید. پوستر تماس شما چهره‌ی آیفون و هر آنچه که به اشتراک می‌گذارید خواهد بود. شما می‌توانید عکس مورد علاقه‌تان یا یک مموجی که ساخته‌اید را انتخاب کنید. سپس اپل به شما اجازه می‌دهد تا نام خود را در فونت‌های مختلف اضافه کنید و رنگ پس‌زمینه را انتخاب کنید.

زمانی که شما با کسی در حال AirDrop هستید، پوستر تماس شما ظاهر خواهد شد. همچنین زمانی که با یک آیفون سازگار با آن تماس بگیرید، نشان داده خواهد شد. پوسترهای تماس به بخش مهمی از رابط کاربری iOS 17 تبدیل خواهند شد و انتظار داریم اپل به روش‌های مختلفی از آن‌ها استفاده کند.

2- ژست جدید AirDrop و NameDrop

iOS 17 AirDrop NameDrop برای تماشای تصویر مطبوعاتی
می‌توانید NameDrop را از آیفون به Apple Watch بریزید (اعتبار تصویر: Apple)

قبل از iOS 17، اگر می‌خواستید با کسی AirDrop کنید، باید آن‌ها را در یک منو روی صفحه پیدا می‌کردید. اپل با iOS 17 ژست حرکتی جدیدی اضافه کرده که آیفون و اپل واچ شما آن را تشخیص خواهند داد. وقتی دو دستگاه iOS یا Watch OS را به هم نزدیک کنید، اپل فرآیند اشتراک‌گذاری را آغاز خواهد کرد.

اکشن حرکتی انیمیشنی را آغاز می‌کند که بسیار جالب به نظر می‌رسد و پوستر تماس شما ظاهر خواهد شد. سپس می‌توانید انتخاب کنید که اطلاعات تماس با فرد جدیدی به اشتراک گذاشته شود. اگر چندین شماره تلفن و آدرس ایمیل دارید، NameDrop به شما این امکان را می‌دهد تا شماره‌هایی که می‌خواهید ارسال کنید را انتخاب کنید.

3- اپل AirDrop SharePlay را برای موسیقی و موارد دیگر راه‌اندازی می‌کند

AirDrop و SharePlay در iOS 17 روی 2 آیفون نمایش داده شده است
همان آهنگ را با SharePlay گوش کنید (اعتبار تصویر: Apple)

این عملکردهای اشتراک‌گذاری جدید با ویژگی iOS 17 به نام SharePlay کار می‌کنند. SharePlay برای گنجاندن در اپلیکیشن‌ها در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت. حالا به جای اشتراک‌گذاری عکس‌ها و فایل‌ها با AirDrop، می‌توانید از iOS 17 برای اشتراک‌گذاری تجربیات نیز استفاده کنید.”

با استفاده از SharePlay می‌توانید دو آیفون را کنار هم قرار دهید تا یک لیست پخش موسیقی را به اشتراک بگذارید و همزمان به یک آهنگ گوش دهید. با دوستتان می‌توانید رقص کنید یا با هم یک مهمانی رقص برگزار کنید و iOS 17 شما همگام خواهد شد.

اپل اعلام می‌کند که می‌توانید از AirDrop برای شروع جلسه SharePlay برای تماشای فیلم نیز استفاده کنید و بسیاری از اپلیکیشن‌ها از جمله CrunchyRoll، پارامونت پلاس و دیزنی پلاس این ویژگی را پشتیبانی می‌کنند.

به علت داشتن ویژگی مشاهده اشتراکی خود، نتفلیکس در نطق WWDC در مورد ویژگی‌های جدید AirDrop و SharePlay حضور نداشت، اما این ویژگی‌ها هنوز در حال توسعه هستند، بنابراین نمی‌توانیم مطمئن باشیم که آیا نتفلیکس پشتیبانی خواهد کرد یا خیر.

از ژست جدید AirDrop و SharePlay می‌توانید برای آغاز یک بازی چند نفره استفاده کنید. با شروع بازی، کافیست گوشی خود را به آیفون دیگری نزدیک کنید و رقابت را شروع کنید.

4- AirDrop اکنون می تواند ارسال از طریق iCloud را به پایان برساند

AirDrop و SharePlay در iOS 17 روی 2 آیفون نمایش داده شده است
اگر AirDrop تمام نشود، از طریق iCloud ارسال می شود (اعتبار تصویر: Apple)

AirDrop حالا می‌تواند ارسال از طریق iCloud را به پایان برساند. اگر تا به حال سعی کرده‌اید تعدادی عکس را به صورت هم‌زمان از طریق AirDrop ارسال کنید، می‌دانید که اگر عجله داشته باشید، می‌تواند آزاردهنده باشد؛ زیرا باید در نزدیکی گوشی گیرنده خود بمانید. با iOS 17 می‌توانید اشتراک‌گذاری را از طریق AirDrop آغاز کنید و اگر از محدوده خارج شوید، آیفون شما به اشتراک‌گذاری روی iCloud ادامه خواهد داد. تا زمانی که شما و گیرنده‌تان هر دو حساب iCloud داشته باشید، مجموعه‌تان ارسال خواهد شد.

این یک پیشرفت بزرگ است، چرا که در گذشته اگر زمان کافی برای تکمیل یک جلسه AirDrop نداشتید، باید لینک دانلود خاصی را ارسال می‌کردید یا تصاویری با ابعاد کوچکتر ارائه می‌دادید. حالا می‌توانید شروع به اشتراک‌گذاری کنید، از شهر رد شوید، و فایل‌ها و عکس‌های شما همچنان آن را خواهند ساخت.

5- در نهایت، بهبود ایمنی ارتباطات

هشدارهای ایمنی ارتباطات AirDrop
(اعتبار تصویر: Apple)

در نهایت، ایمنی ارتباطات نیز بهبود یافته است. بسیاری از ما قربانی دریافت تصاویر ناخواسته از طریق AirDrop شده‌ایم و گاهی اوقات این تصاویر محتوایی دارند که بیش از حد ناخوشایند است؛ گرافیک یا حساسیت آن در طبیعت. اپل در تلاش است تا ضمن بهبود امنیت ارتباطی در iOS 17، با این مشکل مبارزه کند.

iOS 17 جدید به دنبال محتوای حساس در عکس‌های AirDrop و همچنین در صورت تلاش برای اشتراک‌گذاری با شما خواهد بود. اگر چیزی غیرعادی را تشخیص دهد، تصویر را تار می‌کند تا شما بتوانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید در معرض چیزی که در آن قرار دارد قرار بگیرید یا خیر. ویژگی‌های ایمنی ارتباطی جدید در AirDrop، آی‌مسیج، پیام‌های تماس و حتی پیام‌های فیس‌تایم (پیام‌های صوتی جدید فیس‌تایم که در iOS 17 اضافه می‌شوند) ظاهر خواهند شد و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های شخص ثالث قادر به ارائه ابزارهای محافظتی مشابه خواهند بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *