همه شایعات منتشر شده از آیفون 16 اولترا تا کنون

آیفون 16 اولترا

اپل باعرضه آیفون 15 امسال، ترکیب گوشی های خود را دست نخورده نگه داشت، اما این موضوع می تواند در سال 2024 با ورود احتمالی آیفون 16 اولترا تغییر کند. شایعات حاکی از آن است که اپل در حال کار روی یک نسخه فوق العاده ویژه از گوشی هوشمند خود است و چشم به عرضه آن در سال 2024 دارد.

مانند اپل واچ اولترا که ویژگی‌های برتری را به اپل واچ معمولی اضافه می‌کند، آیفون ۱۶ اولترا نیز به عنوان یک پیشرفت نسبت به مدل‌های فعلی آیفون پرو با مجموعه ویژگی‌های بیشتر و قیمتی مناسب‌تر معرفی خواهد شد.

اگرچه در دوره اشاعه شایعات این موضوع نسبت به آیفون پرو مدل ۱۵ اولترا بیان شده بود که در سال جاری به عنوان آیفون ۱۵ اولترا تغییر داده می‌شود، اما این اتفاق در سال ۲۰۲۳ رقم نخورد. بر عکس، در فوریه ۲۰۲۲، مارک گورمن از بلومبرگ اعلام کرد که آپل “به سوی مدل فوق‌العاده اولترا برای حداقل تا سال ۲۰۲۴” در حال کار است.

حدس و گمان تاریخ عرضه آیفون 16 اولترا

آیفون 16 اولترا مفهومی با 4RMD
کانسپت آیفون 16 اولترا (اعتبار تصویر: 4RMD/YouTube)

از آن زمان که عرضه آیفون‌های سال ۲۰۲۳ آپل بدون هیچ نشانی از مدل اولترا گذشته است، زودترین تاریخی که یک مدل اولترا ظاهر می‌شود، پاییز سال ۲۰۲۴ است. این زمانی است که آپل به طور معمول تلفن‌های جدید خود را معرفی می‌کند، اگرچه به طور معمول نیز تمایل به نمایش تلفن‌های جدید سری iPhone SE در بهار دارد. اگر آپل به برنامه عرضه معمول خود عمل کند، زودترین زمانی که می‌توانیم آیفون ۱۶ اولترا را در سپتامبر ۲۰۲۴ به همراه سایر مدل‌های آیفون ۱۶ ببینیم است.

قیمت احتمالی آیفون 16 اولترا

جلوی آیفون 15 پرو مکس
قیمت آیفون ۱۵ پرو حداکثر امسال نسبت به نسخه قبلی افزایش ۱۰۰ دلاری داشت. (اعتبار تصویر: Future )

اگر ما تاریخ عرضه آیفون ۱۶ اولترا را نمی‌دانیم – یا حتی اگر مطمئن نیستیم که آیفون در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود – آنگاه نیز در مورد قیمت کمتر مطمئن‌تر هستیم. آیفون ۱۵ پرو مکزیمم امسال با افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری به ۱,۱۹۹ دلار عرضه شد. این به نظر می‌آید که حداقل قیمت آیفون ۱۶ اولترا با توجه به احتمال تغییر در مدل اولترا به عنوان تلفن برتری آپل، به تعداد ۱,۳۹۹ دلار باشد.

برای مقایسه، Apple Watch Ultra 2 با قیمتی از ۷۹۹ دلار عرضه شد، که ۴۰۰ دلار بیشتر از Apple Watch Series 9 است. اگر آپل این راهبرد قیمت‌گذاری را برای مدل‌های تلفن هم اعمال کند، ممکن است مدل اولترا با قیمتی حداقل ۱,۳۹۹ دلار عرضه شود، زیرا این مبلغ ۴۰۰ دلار بیشتر از قیمت شروعی آیفون ۱۵ پرو ۹۹۹ دلار است. این قیمت ممکن است آیفون ۱۶ اولترا را به گونه‌ای خارج از بیشتر بودجه‌ها قرار دهد. احتمالاً این موضوع جذابیت زیادی نداشته باشد.

در حال حاضر، ما فقط فرض می‌کنیم که آیفون ۱۶ اولترا هزینه مشابه آیفون ۱۵ پرو مکزیمم داشته باشد و با آمدن شایعات بیشتر در مورد قیمت، انتظارات خود را تنظیم می‌کنیم.

طراحی و نمایشگر آیفون 16 اولترا

علم و دانش مفهومی فوق العاده آیفون 16
طرح آیفون ۱۶ اولترا (تصویر: Science and Knowledge/یوتیوب)

بزرگترین شایعه در مورد آیفون ۱۶ اولترا این است که آپل ممکن است نمایشگر را از ۶.۷ اینچ در آیفون ۱۵ پرو مکزیمم به ۶.۹ اینچ برای مدل جدید افزایش دهد. این بزرگترین نمایشگری خواهد بود که تا کنون در یک آیفون دیده‌ایم.

در مورد خود نمایشگر آیفون ۱۶ اولترا، شایعه‌ای که قبل از عرضه آیفون ۱۵ مطرح شده بود، این بود که آپل ممکن است از پنل‌های جدیدتر سامسونگ استفاده کند که بیشترین روشنایی را ارائه می‌دهند. به نظر می‌آمد که آیفون ۱۵ پرو مکزیمم با حداکثر روشنایی ۲,۰۰۰ نیت به عنوان نیت ماکزیمم بیرونی باقی ماند، همچنان مثل آیفون ۱۴ پرو مکزیمم. اما احتمالاً آیفون ۱۶ اولترا به سمت یک پنل با روشنایی بیشتر برای خود می‌پیچد، به ویژه اکنون که Pixel 8 Pro از یک نمایشگر با روشنایی نیت ۲,۴۰۰ دلار برخوردار است.

شایعاتی دیگر در مورد آیفون ۱۵ پرو مکزیمم هم ممکن است به طراحی آیفون ۱۶ اولترا منتقل شود. برخی انتظار داشتند که تلفن‌های جدید آپل دارای دکمه‌های جامد باشند. به جای حرکت مانند دکمه‌های حجم فعلی، این دکمه‌ها از بازخورد هاپتیک برای نشان دادن فشار استفاده می‌کنند. مزیت دکمه‌های جامد این است که تعداد قطعات متحرک که ممکن است تا زمانی که می‌گذرد خراب شوند را کاهش می‌دهد.

هرچند دکمه عملیاتی جدید در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو بازخورد هاپتیک ارائه می‌دهد، اما گزارش‌ها نشان داده است که آپل با مشکلات فنی در تلاش برای پیاده‌سازی دکمه‌های جامد برای تولید انبوه مواجه شده است. شاید تولیدکننده تلفن راهی برای حل این مشکل برای آیفون ۱۶ اولترا پیدا کند، اما حداقل یک تحلیلگر به این امکان شک می‌کند.

شایعاتی از طراحی بدون دکمه در آیفون‌ها سال‌هاست وجود دارد. اگر هرگز ممکن است به وقوع بپیوندد، به نظر می‌آید که شامل نسخه اولترا از آیفون باشد.

در واقع، ممکن است در سمت راست آیفون ۱۶ اولترا یک دکمه دیگر اضافه شود، که به نظر می‌آید به نام دکمه گرفتن (Capture) باشد، به گفته MacRumors. این ممکن است به دوربین و گرفتن محتوا اختصاص داشته باشد، اما تا این لحظه جزئیات زیادی در دسترس نداریم.

دوربین آیفون 16 اولترا

آیفون 16 اولترا مفهومی با 4RMD
طرح آیفون ۱۶ اولترا توسط ۴RMD (اعتبار تصویر: 4RMD/YouTube)

حرکت بزرگ در جلوه دوربین برای آیفون ۱۵، استفاده از لنز تتراپریزم در آیفون ۱۵ پرو مکزیمم بود که به او امکان افزایش زوم اپتیکی خود به ۵ برابر داد. (لنز تلفوتوتوپیک معمولی در آیفون ۱۵ پرو همچنان دارای زوم ۳ برابر است.) با شایعات آیفون ۱۶ که از لنز تتراپریزم برای تمام مدل‌های آیفون ۱۶ پرو اشاره دارند، انتظار می‌رود که آیفون ۱۶ اولترا هم از همین رویه استفاده کند، با احتمالاً زوم قدرتمندتری که برای رقابت با زوم اپتیکی ۱۰ برابری که در گلکسی S23 اولترا سامسونگ وجود دارد.

شایعات دیگر در مورد دوربین‌های آیفون ۱۶ به یک سنسور بزرگتر برای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و افزایش میگابایت رتبه‌بندی در دوربین اولتراواید اشاره می‌کنند، که باعث می‌شود آیفون ۱۶ اولترا نیز تغییر کند.

چیپست و باتری آیفون 16 اولترا

شماتیک تراشه Apple A17 Pro
هرچند ممکن است آیفون ۱۶ اولترا برای سال آینده ارائه شود، این به این معناست که آیفون ۱۶ اولترا با یک تراشه‌ی ای ۱۸ به جای تراشه ای ۱۷ Pro موجود در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو عرضه خواهد شد. (تصویر: آپل)

با حضور A17 پرو در ترکیب آیفون 15 پرو، منطق حکم می کند که آیفون 16 اولترا از هر چیپست رده بالایی که اپل در حال توسعه آن است برای گوشی های رده بالای بعدی خود احتمالا A18 پرو استفاده کند، هرچند هنوز شایعات زیادی در مورد این سیلیکون وجود ندارد.

یکی از گزارش های MacRumors به نقل از تحلیلگری به نام جف پو (Jeff Pu)می گوید که تمامی مدل های آیفون 16 از تراشه A18 برخوردار خواهند بود و مدل قدرتمندتر A18 Pro برای مدل های آیفون 16 پرو در نظر گرفته شده است. به نظر می رسد اگر آیفون 16 اولترا واقعا بخشی از ترکیب آیفون های اپل باشد، شامل آن خواهد شد.

گفته می شود مدل های پرو آیفون 15 دارای 8 گیگابایت رم هستند اپل هرگز میزان حافظه در نظر گرفته شده برای آن را تایید نمی کند، بنابراین باید برای این اطلاعات به بنچمارک ها تکیه کنیم. شما فکر می کنید که 8 گیگابایت رم حداقل نیاز یک مدل اولترا خواهد بود، هر چند که ما شاهد عرضه 12 گیگابایت حافظه در نمونه های مختلف بوده ایم.

آیفون 15 پرو مکس اولین آیفونی است که 256 گیگابایت حافظه ذخیره سازی را در پیکربندی پایه خود ارائه می دهد. باز هم انتظار داریم آیفون 16 اولترا حداقل با این مقدار حافظه ذخیره سازی از این قاعده پیروی کند.

شایعه شده بود که اپل در حال کار روی مودم خود برای آیفون های آینده است و در حالی که ممکن است این کار ادامه داشته باشد، کوالکام در ماه سپتامبر اعلام کرد که مودم های اپل را تا سال 2026 تامین خواهد کرد. اگر آیفون 16 اولترا سال آینده از راه می رسد، به این معنی است که از یک مودم عرضه شده توسط کوالکام برخوردار خواهد بود.

عمر باتری یک ویژگی متمایز کننده برای اپل واچ اولترا بوده که وعده می دهد دو برابر بیشتر از اپل واچ استاندارد دوام می آورد. ما هیچ شایعه ای در مورد باتری آیفون 16 اولترا نشنیده ایم، اما شما تصور می کنید که اپل برای ساخت طولانی ترین آیفون در ترکیب خود، هزینه ای صرف خواهد کرد.

چشم‌انداز آیفون ۱۶ اولترا

آیفون ۱۶ اولترا کار دشواری را برای خود دارد، بخصوص به دلیل تمامی بهبودهایی که آپل در آیفون ۱۵ پرو مکزیمم انجام داده است. تراشه پریمیوم آن، لنز تلفوتوتوپیک قدرتمندتر، فضای ذخیره‌سازی اضافی و باتری با عمر بیشتر از همه آن را بهترین آیفونی که می‌توانید بخرید می‌کند. چگونه می‌توان یک مدل اولترا را با این مدل مقایسه کرد؟

این چیزی است که بیشتر در مورد آیفون ۱۶ اولترا متوجه خواهیم شد. بر اساس گزارش‌ها، آپل به دنبال یک دستگاه چنین است. اکنون تنها چیزی که باقی مانده دیدن آیا آپل می‌تواند یک تلفنی با نام اولترا عرضه کند که شایسته نام اولترا باشد یا خیر.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *