مولد تصویر Adobe AI پشتیبانی از بیش از 100 زبان را اضافه میکند

مولد تصویر Adobe AI با به‌روزرسانی بزرگ جهانی شد

در اطلاعیه‌ای که ادوبی امروز چهارشنبه 12 جولای منتشر کرد، اعلام شد که مدل تولید تصویر Adobe Firefly AI اکنون از نوشته‌های متنی در بیش از 100 زبان پشتیبانی می‌کند.

به کاربران سراسر جهان، ادوبی امکان می‌دهد تا با استفاده از زبان مادری خود، تصاویر و افکت‌های متنی را در سرویس مستقل Firefly تولید نمایند. این سرویس در حال حاضر به 20 زبان از جمله اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی و پرتغالی نیز پشتیبانی می‌کند.

Firefly یک خانواده جدید از مدل‌های هوش مصنوعی مولد خلاق است که به محصولات ادوبی اضافه شده است. در حال حاضر، شما می‌توانید از این مدل به‌صورت بتا استفاده کنید تا تصاویری را از نوشته‌های متنی تولید کنید، از Generative Fill برای حذف یا اضافه کردن اشیا به عکس‌ها استفاده کنید و یا استایل و بافت‌های مختلف را به کلمات و عبارات اعمال کنید.

Ely Greenfield از شرکت Adobes Digital Media می‌گوید: “اهمیت خبر امروز در توسعه دسترسی Firefly به زبان‌های مختلف است، به‌طوری‌که افراد می‌توانند از مدل منحصربه‌فرد ما برای بروز آوردن تخیل خود و ایجاد دارایی‌های با کیفیت بالا برای استفاده تجاری ایمن، بهره‌برداری کنند.”

ادوبی اعلام کرده است که تاکنون بیش از 1 میلیارد دارایی از طریق وب سایت Firefly و در فتوشاپ، دو نمونه از موفق‌ترین نسخه‌های بتای تاریخ ادوبی ساخته شده است. با توسعه جهانی امروز، انتظار می‌رود که دسترسی به این سرویس به میلیون‌ها کاربر جدید گسترش یابد.

زبان‌هایی که توسط Firefly پشتیبانی می‌شوند شامل هندی، ترکی، چینی، اسپانیایی و عربی است.

هوش مصنوعی مسئول

نمونه فتوشاپ از Generative Fill استفاده شده است
مثالی از ابزار AI Generative Fill که در فتوشاپ برای ایجاد تصویر جدیدی از یک پرسمان استفاده شده است (اعتبار تصویر: Adobe)

ادوبی اعلام کرده است که هدفش از هوش مصنوعی، ایجاد یک مدل مسئولانه است به جای آموزش بی‌تبعیض از آثار هنری هنرمندان. اولین نمونه از فایرفلای، روی تصاویر ادوبی استاک، محتوای عمومی و محتوایی که حق کپی‌رایت آن منقضی شده است، آموزش داده شده است.

همچنین، ادوبی در حال کار بر روی برچسب جهانی “Do Not Tracking” است که با هر قطعه محتوا در هر جایی که استفاده، منتشر یا ذخیره می‌شود، مرتبط خواهد بود. فراگیرشدن این برچسب، یک قدم دیگر در مسیر هوش مصنوعی اخلاقی محسوب می‌شود.

زبان انگلیسی همچنان به تسلط بر حوزه هوش مصنوعی مولد عمومی ادامه می‌دهد و این زبان به عنوان یک زبان مشترک برای پیشرفت‌های علمی و فناوری خود را دارد. با این حال، برای برخی از افراد، این می‌تواند به عنوان یک مانع برای دسترسی به این فناوری عمل کند زیرا آن‌ها باید زبان دیگری را یاد بگیرند تا بتوانند از آن استفاده کنند.

به عبارت دیگر، افرادی که به طور بالقوه می‌توانند بیشترین سود را از هوش مصنوعی مولد ببرند، باید زمان بیشتری را صرف یادگیری آن بکنند. اخیراً، ادوبی اقدامی کرده است که پس از سال‌ها استفاده از فتوشاپ برای تغییر تصاویر ما، آن را ترک کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *