انقلابی برای عینک های واقعیت افزوده در CES 2024 در راه است

انقلابی برای عینک های واقعیت افزوده در CES 2024 در راه است

عینک‌های واقعیت افزوده و هدست‌های واقعیت مجازی زندگی‌های موازی داشته‌اند، اما من پیش‌بینی می‌کنم که CES 2024 جایی است که ما شروع به ترکیب این دو دستگاه خواهیم کرد.

بنابراین من اینجا هستم، در حالی که بر فراز اقیانوس اطلس به سمت آمریکا پرواز می کنم، و شما بهتر است باور کنید که من از یک جفت عینک Xreal Air 2 استفاده می کنم. این باعث شد فکر کنم که خارج از هوش مصنوعی، که قطعا بزرگ ترین شعار کل برنامه خواهد بود، تقاطع واقعیت مجازی و AR در یک ثانیه نزدیک می شود.

منظورم از این حرف چیست؟ خوب، اگر به این دو ناحیه نگاه کنید، آن ها تاکنون در دو مسیر موازی در حرکت بوده اند. یکی از آن ها عینکی است که منشورهای پشت لنزها را جمع می کند تا در اصل یک نمایشگر خارجی باشکوه برای دیوایس یا دستگاه دیگر شما باشد. اشتباه نکنید، حذف گردن درد از روی نمایشگر به تنهایی ارزش پذیرش را دارد، اما مجموعه ویژگی ها در حال حاضر کمی ضعیف است.

در این صورت هدست هایی مانند Meta Quest 3 و Apple Vision Pro را خواهید داشت که چیزی بسیار نزدیک تر به آن آینده علمی تخیلی را ارائه می دهند که همه ما رویای آن را در قالب یک فضای مجازی Ready Player One – esque داشتیم که با دنیای واقعی ترکیب می شود. استفاده از آن عالی است، اما اجازه دهید این تصویر از آینده ای که هر شرکتی دارد که شامل شما می شود که یکی از این هدست های غول پیکر را در حالی که بیرون و اطرافتان هستید، پوشیده اید، شما را شبیه به یک احمق می کند.

کدام یک این سوال را مطرح می کند: از اینجا به کجا می رویم؟ به نظر می رسد یک خط بسیار واضح بین هدست های واقعیت مجازی و عینک های AR و قابلیت های آن ها وجود دارد.

خطوط کشیده شده است

XREAL Air 2 Pro
(اعتبار تصویر: Future )

یک چیز واضح است این دو خط موازی پیشرفت فن آوری قرار است درهم ادغام شوند. رویای آینده، تمام فن آوری XR چیزی شبیه به اپل ویژن پرو در چیزی به اندازه یک جفت عینک AR است. فرض ما این بوده است که هر چیزی که به طور مبهم شبیه به این باشد، چند سال دیگر به پایان خط خواهد رسید.

حتی Xreal نیز بر این باور است که این اتفاق در حالی رخ می دهد که یکی از بنیانگذاران این شرکت به نام پنگ جین (که با نام PJ نیز شناخته می شود)در مورد اینکه رایانش پوشیدنی قدم بزرگ بعدی است، صحبت می کند. باید سوالاتی در مورد این آینده پرسیده شود، مانند اینکه آیا کاربران هنوز از حمل چند دستگاه راضی هستند یا اینکه فقط یک دستگاه می خواهند. این تفاوت بین اتصال بی سیم به گوشی برای رندر کردن تصویر، یا تکیه بر فضای ابری برای رندر کردن هر سناریوی واقعیت مجازی است که به آن نگاه می کنید که به زیرساخت سرور قابل توجه و یک تن قدرت برای انجام کار نیاز دارد.

صرف نظر از اینکه کدام گزینه انتخاب شود، این موضوع در نقشه راه محصولات این شرکت برای آوردن تعامل بیشتر و بیشتر مبتنی بر محیط مجازی به هدست کاملا مشخص است. با این حال، این آزمایش را متوقف نمی کند و PJ به صدای هدایت استخوانی و حتی فن آوری های جدید نمایش که منشورها را حذف می کنند، اشاره می کند.

آینده را ببینید؟ زودتر از چیزی که فکرش را بکنید

اپل ویژن پرو
(اعتبار تصویر: Future )

حداقل سازی این فن آوری مطمئنا مدتی طول خواهد کشید تا شما بتوانید چیزی شبیه به نوع جدیدی از محاسبات را داشته باشید که به طور کامل درون یک عینک قرار گرفته است.

خب، من فکر می کنم همه چیز اشتباه بود، چون همه نشانه ها به پیشرفت های بزرگی که به XR می رسد اشاره دارند، که به راحتی به پیش بینی من برای شروع نمایش بزرگ در چند روز آینده منجر می شود.

من به خوبی سه نکته کلیدی را برای شروع سفر به سمت عینک نهایی XR می بینم:

  • فن آوری نمایش که منشورهای شیشه ای جلوی چشم شما را به طور کامل حذف می کند: Xreal پیش از این کار روی مفهومی از این کار را تایید کرده بود که تصویر را به جای اینکه از بالا به پایین از میان شیشه عبور دهد، از کنار لنز عبور می دهد. زمان مشخص خواهد کرد که آیا آن ها آن را کنار می گذارند یا خیر، اما من از دیدن نمونه اولیه این محصول تعجب نمی کنم. به علاوه، مانع اصلی بر سر راه عینک های AR در واقع اندازه عینک است.
  • محاسبات بدون دستگاه: قابل انجام، اما امکان پذیر است. اینکه آیا فن آوری باتری به کار خود ادامه خواهد داد یا خیر، احتمالا بعید به نظر می رسد، اما شاید انجام کاری مانند اضافه کردن ایرپلی مستقیما به خود عینک به جای نیاز به یک افزونه کاملا جداگانه مانند Xreal Beam
  • ردیابی دست در داخل عینک: این احتمالا بزرگ ترین پیش بینی این گروه است با توجه به اینکه قرار است محاسبات زیادی را در داخل عینک انجام دهد، در کنار جمع کردن چند دوربین در پایین عینک بدون اینکه خیلی بزرگ به نظر برسد.

اما نکته جالب اینجاست هنوز باورم نمی شود که ترکیب این دو را در یک عینک ببینیم. فضای AR به سرعت در حال تبدیل شدن به یک فضای رقابتی است (که در حال حاضر Xreal با 51 درصد از سهم بازار پیشتاز آن است)و هر شرکت روی اسب متفاوتی شرط بندی می کند.

Xoom Air 2 در زمینه سادگی بازی و محاسبات فضایی به سختی پیش می رود، Viture با تمام لوازم جانبی، تجربه ای کاملا حسی را در اختیار کاربر قرار می دهد و عینک های TCL Rayneo برای ارائه بهترین تصویر ممکن در کم ترین فرم فاکتور ممکن تلاش می کنند.

همه این ها باعث می شود تا یک واگرایی جالب به وجود بیاید که تنها زمانی به پایان می رسد که یک برنده تصمیم به ترکیب کلی آن بگیرد، در حالی که چند درس از هدست های واقعیت مجازی یاد بگیرد و این دو دسته را به هم نزدیک کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *