نمایشی نزدیک از ویژگی تشخیص ردیاب در اندروید: آینده ردیابی هوشمند

شناسایی استالکر AirTag گوگل در راه است

در اوایل سال جاری، گوگل و اپل اعلام کردند که در حال همکاری برای رفع مشکل ردیابی AirTag هستند؛ یک مشکل که کاربران اندروید تاکنون در مورد آن حفاظت کافی نداشته‌اند. هنوز نمی‌دانیم زمان دقیق ورود این ویژگی مهم به سیستم اندروید چه زمانی خواهد بود، اما جزئیاتی درباره نحوه عملکرد این سیستم به صورت آنلاین منتشر شده است.

میشال رحمان، یک پژوهشگر، عکس‌هایی از ویژگی تشخیص ردیاب اندرویدی را در توییتر منتشر کرده است که از نسخه AssembleDebug بدست آمده است. در این تصاویر مشاهده می‌شود که علاوه بر برخی از وظایفی که باید در آینده انجام شوند، نمایی از رابط و ویژگی‌های تشخیصی نیز وجود دارد.

اسکرین شات از ویژگی های ضد تعقیب ردیابی تگ اندروید
(اعتبار تصویر: Assemble Debug)

روشن کردن این ویژگی به این معنی است که در صورت دنبال شدن توسط یک ردیاب ناشناخته، شما هشدار دریافت خواهید کرد. با این حال، مشخص نیست که چه مدت زمانی طول می‌کشد تا سیستم متوجه شود که شما در حال دنبال شدن هستید. هشدارها به مدت ۴۸ ساعت در دسترس خواهند بود و سپس حذف می‌شوند.

به طور طبیعی، سیستم نیاز به دسترسی به بلوتوث و مکان جغرافیایی دارد؛ بدون آنها، سیستم بی‌استفاده است.

اسکرین شات از ویژگی های ضد تعقیب ردیابی تگ اندروید
(اعتبار تصویر: Assemble Debug)

زمانی که یک ردیاب تقلبی شناسایی می‌شود، برنامه گوگل اطلاعات مفیدی را ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند تا در مورد چه کارهایی باید انجام دهید. از جمله این اطلاعات می‌توان به گزینه پخش صدا توسط ردیاب اشاره کرد، بدون اطلاع ردیاب اصلی؛ به این ترتیب، شما قادر خواهید بود ردیاب را پیدا کنید و آن را غیرفعال کنید.

این برنامه همچنین دارای اطلاعات پایه‌ای درباره کارهایی است که باید انجام دهید؛ از جمله تماس با نیروهای انتظامی محلی، ثبت شماره سریال ردیاب‌ها و مشاوره در مورد روش‌های غیرفعال‌سازی ردیاب متجاوز. با توجه به اینکه هشدارها پس از ۴۸ ساعت حذف می‌شوند، این برنامه همچنین توصیه می‌کند تا همه چیز را برای آینده به یادگیری و ذخیره کنید.

اسکرین شات از ویژگی های ضد تعقیب ردیابی تگ اندروید
(اعتبار تصویر: Assemble Debug)

همچنین، به نظر می‌رسد اسکن دستی هم یک گزینه مناسب است، در صورتی که شما می‌خواهید هوشیار باشید و یا برای یکی از دوستانتان در ردیابی گم‌شده کمک کنید. نتایج اسکن دستی ذخیره نمی‌شوند و شما را در مورد هر ردیابی که در نزدیکی شما قرار دارد، آگاه می‌سازد. این صفحه تمام ردیاب‌های مجاور را یادداشت می‌کند و به هر ردیاب که قبلاً هشدار داده شده، توجه ویژه‌ای دارد.

اسکرین شات از ویژگی های ضد تعقیب ردیابی تگ اندروید
(اعتبار تصویر: Assemble Debug)

مکان تمامی این صفحات ردیابی در تصاویر مشخص نشده است؛ اما بر اساس آنچه در Google I/O در ماه می شنیدیم، این برنامه ردیابی ردیاب جزئی از سرویس Find My Device گوگل خواهد بود. این سیستم جدید، مشابه شبکه Find My اپل، به کاربران امکان ردیابی گوشی‌ها، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی سازگار مانند هدفون را می‌دهد.

علاوه بر این، برنامه‌های گوگلی قادر به شناسایی ردیاب‌های بلوتوثی سرکش نیز خواهند بود، بدون توجه به اینکه این ردیاب‌ها توسط اپل یا شرکت دیگری ساخته شده باشند. این بدان معنی است که گزینه‌های زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

هنوز هیچ اطلاعاتی درباره زمان عرضه شبکه جدید Find My Device یا نوع دستگاهی که از گوگل قابل انتظار است، منتشر نشده است. با این حال، وجود تصاویری از سیستم تشخیص ردیاب در حال حاضر، نشان می‌دهد که این موضوع ممکن است نزدیک باشد. امیدواریم که این اقدام همزمان با انتشار اندروید ۱۴ صورت بگیرد، با این حال، در حالت ایده‌آل، این سرویس محدود به این سیستم عامل جدید نخواهد بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *