9 راه برای ایمن ماندن هنگام دویدن در تاریکی

9 راه برای ایمن ماندن هنگام دویدن در تاریکی

دویدن در تاریکی خطرناک است، بنابراین در اینجا مجموعه ای مفید از نکات کاربردی برای کمک به دوندگان برای به حداقل رساندن خطرات و ایمن ماندن در طول تمرینات شبانه آورده شده است.

در حالی که ممکن است برخی دویدن در ماه های زمستان را با توجه به دمای خنک تر ترجیح دهند، دوندگان دیگر به این فکر می کنند که چگونه می توانند در ساعات کم تر روز به دویدن ادامه دهند. در حالی که روزها و شب ها تاریک تر می شوند، دوندگان با چالش های مختلفی از جمله خطر گم شدن، هدایت آب و هوای غیرقابل پیش بینی زمستانی و هوشیار بودن در مورد افزایش نگرانی های ایمنی در تاریکی، هنگامی که افراد کمتری در اطراف هستند، مواجه می شوند.

برای بسیاری از دوندگان اختصاصی، استراحت در ماه های تاریک تر گزینه مناسبی نیست. فرقی نمی کند که قصد شرکت در یک مسابقه را داشته باشید، با دنبال کردن یک برنامه آموزشی در یکی از بهترین اپلیکیشن های در حال اجرا، یا صرفا دوست داشتن ورزش در فضای باز و شفافیت ذهنی که فراهم می کند، نمی خواهید اجازه دهید که تاریکی این موضوع را از شما بدزدد.

9 راه برای ایمن ماندن هنگام دویدن در تاریکی

به عنوان یک دونده زن که از دویدن در تاریکی لذت نمی برد اما به سختی تلاش می کند تا آنجا که ممکن است ایمن و لذت بخش باشد، در طول مسیر تاکتیک های خوبی را انتخاب کرده ام. در ادامه می توانید این موارد را در کنار توصیه های کاربردی گروهی از کارشناسان اجرایی مشاهده کنید.

1) برای دویدن با یک دوست هماهنگ کنید

نه بار از هر ده بار، دوستی دارید که سعی می کند در ماه های تاریک تر به تمرین یا دویدن بپردازد. چرا برای یک مسابقه صبح یا یک مسابقه عصرانه پر سر و صدا تیم تشکیل ندهیم؟ با شکست آن، به دنبال پیوستن به یک باشگاه ورزشی محلی باشید دویدن از زمان قفل شدن محبوبیت زیادی پیدا کرده است، بنابراین اکنون پیدا کردن گروه های متناسب با تمام توانایی ها بسیار آسان تر شده است.

اگر در حین دویدن با یک آسیب دیدگی یا موارد اضطراری دیگر مواجه شدید، داشتن یک دوست یا گروهی از دوندگان با شما به این معنی است که کسی می تواند به شما کمک کند یا درخواست کمک کند.

با ما همراه باشید. یکی از توصیه های او این بود که من ترتیبی می دهم که با یکی از دوستانم یک مسابقه تعقیب شبانه برگزار کنیم تا هر دوی ما متعهد باشیم که ظاهر شویم.

همان طور که پاور اشاره کرد، وقتی دوستی در انتظار شماست، راحت تر می توانید به برنامه دویدن خود پایبند بمانید. این پاسخگویی می تواند به شما در حفظ تناسب اندام و ثابت ماندن در طول ماه های زمستان کمک کند. به علاوه، ماه های زمستان می توانند منزوی باشند و دویدن با یک دوست، فرصتی برای تعامل اجتماعی فراهم می کند.

عکسی از گروهی از زن و مرد که در شب با هم در حال دویدن هستند
(اعتبار تصویر: Getty Images)

۲) خود را در معرض دید عموم نگه دارید

همیشه تجهیزات بازتابنده بپوشید، اگر بازتابنده نیست، تا حد امکان روشن باشید! مربی بدنساز اما کی روش به ما گفت

بیایید با آن رو به رو شویم، دویدن در زمستان جذاب نیست و ایمنی اولویت اول است، بنابراین اگر این به معنای پوشیدن چراغ راهنما یا پوشیدن لباس های روشن است، این کار را انجام دهید. تو تنها دونده ای نخواهی بود که با بادشکن و جوراب های زرد روشنت چشم سگ ها را کور می کنی.

پاور اضافه کرد که ساعت در حال دویدن او عملکردی استروبه دارد که علاوه بر دید بالا باعث می شود او بیشتر دیده شود. من می توانم این را تضمین کنم: من با گارمین فنیکس 7 اس کار می کنم، که می تواند یک نور استروب را برای آن هایی که تاریک تر هستند فعال کند.

3) در مقابل ترافیک بدوید

هنگامی که در برابر ترافیک می دوید، می توانید وسایل نقلیه، دوچرخه سواران و خطرات احتمالی را ببینید و اگر با وسیله نقلیه ای مواجه شدید که فضای کافی به شما نمی دهد، دویدن در برابر ترافیک به شما این امکان را می دهد که راحت تر از جاده به شانه مخالف یا به یک منطقه امن بروید.

4) به یک نفر بگویید کجا می روید

هم برای شما و هم برای شخصی که به او اطلاع می دهید، دانستن اینکه کسی از برنامه ها و امنیت شما آگاه است، می تواند آرامش خاطر ایجاد کند و البته اگر به مشکلی برخوردید، پیدا کردن شما را برای کسی آسان تر کند.

بسیاری از بهترین ساعت های مچی کارکرده ای دارند که به شما اجازه می دهند تماس های اضطراری را اضافه کرده و سقوط را تشخیص دهید.

عکس زن و مردی که برای چک کردن گوشی در اواسط کار ایستاده اند
(اعتبار تصویر: Getty Images)

5) روی تردمیل تمرین کنید

این موضوع برای دوندگان بحث برانگیز است، چرا که برخی مانند من طرفدار پروپا قرص دویدن با تردمیل نیستند. (در واقع ما یک داستان کامل در مورد تردمیل ها در مقابل در حالی که ایده دریافت مقدار زیادی هوای تازه و غوطه ور شدن در طبیعت برای من جذاب تر است، غروب های زودتر و آب و هوای نامطلوب می تواند تجربه خوش منظره را محدود کند. یعنی زمانی که تردمیل به یک طرح قابل اعتماد B تبدیل می شود.

وقتی از او پرسیدیم که آیا هنوز هم روش موثری برای آموزش است یا خیر، پاور یک حامی بزرگ برای دویدن روی تردمیل بود. من واقعا از اینکه بتوانم به راحتی یک ورزش را با شیب های مختلف (روی تردمیل)ترکیب کنم لذت می برم – پیاده روی در یک تپه شیب دار می تواند ضربان قلب را به اندازه یک فاصله دویدن سریع بالا ببرد. قطعا از نظر ذهنی انجام یک دویدن طولانی روی تردمیل سخت تر است، اما برای جلسات تناوبی، ضرباهنگ کوتاه یا دویدن های ریکاوری عالی است.

تاشا تامپسون، موسس Black Girls do Run، موافق بود که بهترین تردمیل ها برای جلسات تناوبی خوب هستند اما او با دستگاه تمرین دوست نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم وقتی هوا تاریک تر می شود، چگونه می تواند فرار کند.

6) رفت و آمد معمول خود را اجرا کنید

تامپسون که بیش از 20 سال است دونده است می گوید اغلب ترجیح می دهد رفت و آمد خود را به محل کار انجام دهد. اگر برای انجام این کار از محل کار خود دور هستید، توصیه می کند که بخشی از مسیر را بدوید و تا آخر مسیر سوار وسایل حمل و نقل عمومی شوید.

بسته به زمانی که به محل کار سفر می کنید ممکن است در این زمان هنوز هوا تاریک باشد بنابراین از پوشیدن لباس های بلند اطمینان حاصل کنید و سعی کنید از مناطق آرام تر و کم نورتر در مسیر اجتناب کنید.

7) از مناطق کم نور خودداری کنید

تا جایی که می توانید، از مسیرهایی که نور ضعیفی دارند دوری کنید ناگفته نماند که دویدن در تاریکی می تواند شما را در برابر تهدیدات احتمالی آسیب پذیرتر کند.

در صورت امکان، در ساعات روز مانند صبح یا اوایل عصر که نور طبیعی بیشتری وجود دارد، برای دویدن خود برنامه ریزی کنید. همچنین، می توانید مراکز ورزشی محلی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آن ها مسیری دارند که در شب با چراغ های سیل روشن می شود یا خیر.

8) گوشی خود را همراه داشته باشید

دویدن راهی عالی برای باز کردن و ارتباط با طبیعت است با این حال، هنگام دویدن در تاریکی، عاقلانه است که گوشی خود را به صورت ایمن حمل کنید و اگر ساعت مخصوص دو شما از کار افتاد، یک وسیله ارتباطی و یک پشتیبان برای مسیر یابی فراهم کنید.

9) از گوشی دادن به موسیقی بلند خودداری کنید

دویدن در تاریکی توانایی شما برای دیدن و واکنش نشان دادن به خطرات احتمالی را تضعیف می کند. موسیقی باصدای بلند می تواند با از بین بردن صداهای مهم مانند نزدیک شدن به خودروها، دوچرخه سواران یا عابران پیاده، آگاهی شما از محیط اطرافتان را بیش از پیش کاهش دهد.

اگر نمی توانید دویدن با افکار خودتان را تصور کنید، حداقل بهترین هدفون در حال اجرا که به شما اجازه می دهد محیط اطراف خود را نیز بشنوید. اگر می خواهم زمانی که هوا تاریک است کمی موسیقی با خودم داشته باشم، ایرباد جبرا الیت 7 اکتیو را می پوشم که دارای پوششی است که به من کمک می کند با محیط اطرافم در تماس باشم.

عکسی از زنی که ساعت دویدن خود را در بیرون شب هنگام تنظیم می کند
(اعتبار تصویر: Getty Images)

امیدواریم گنجاندن این اقدامات و نکات ایمنی در برنامه دویدن شبانه یا صبح زود به شما کمک کند تا همچنان از دویدن لذت ببرید و در عین حال ایمن و آماده باشید.

لطفا توجه داشته باشید، فقط اگر واقعا احساس امنیت و راحتی می کنید، در تاریکی بدوید؛ اگر این کار را نمی کنید، هرگز خودتان را هل ندهید. اگر می خواهید یک جایگزین مناسب برای دویدن در فضای باز پیدا کنید، لحظه ای با ما همراه باشید تا بهترین تردمیل ها را بررسی کنیم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *