۹ اپلیکیشن مهم برای مک که باید همین حالا دانلود کنید

۹ اپلیکیشن مهم برای مک که باید همین حالا دانلود کنید

صاحب یک مک تازه هستید؟ به جمع هواداران اپل خوش آمدید. حالا زمان است که واقعاً سیستم خود را برای شما کار کند، و من همان اپلیکیشن‌ها را دارم که به شما در این کار کمک خواهند کرد.

در حال حاضر، من یک M3 Pro MacBook Pro را روزانه استفاده می‌کنم، و تجربه macOS Sonoma در زمان راه‌اندازی خوب است. اما با فقط نه قطعه نرم‌افزار اضافی، می‌توانید واقعاً آن را عالی کنید.

بسیاری از این‌ها از طریق Setapp در دسترس هستند – یک سرویس عالی اشتراک که چند ماهی است امتحان می‌کنم. با پرداخت 9.99 دلار، به جای خرید جداگانه اپلیکیشن‌ها، می‌توانید به بیش از ۲۴۰ اپلیکیشن دسترسی پیدا کنید که از بهینه‌سازی سیستم شما با پاکسازی زباله تا ایجاد یک جلسه کاری متمرکز زمان‌بندی‌شده انجام می‌دهند.

۱. Rectangle – رایگان (اشتراک در دسترس است)

چهار برنامه مک با استفاده از Rectangle به گوشه و کنار رفتند
(اعتبار تصویر: Future )

اگر از زمان ویندوز 10 به یک چیز حسادت می کردم، قابلیت باز کردن پنجره ها در چیدمان های مختلف بود. هر بار که مک بوک های مختلف خود را از زمان قرار گرفتن در معرض این ویژگی باز می کردم، متوجه می شدم که پنجره ها را به طرفین می کشم و از اینکه هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناراحتی می کردم.

با این حال، می توانید چندوظیفگی اسپلیت اسکرین خود را با Rectangle تغییر دهید و این ویژگی از دست رفته را از macOS فعال کنید. فرآیند راه اندازی به این صورت است که فقط کافی است آن را باز کنید، مجوزهای لازم برای باز کردن آن را بپذیرید، میانبرها را به دل خواه خود شخصی سازی کنید و در مورد سرعت بخشیدن به بهره وری خود به مسابقه بروید.

۲. Brightintosh – رایگان

Brightintosh
(اعتبار تصویر: Brightintosh)

نمایشگر Mini LED روی هر MacBook Pro نعمتی است. قابلیت‌های روشنایی HDR به ویژه زمانی که یک ویدیوی YouTube با این استاندارد رمزگذاری شده را باز می‌کنید، به خوبی نشان داده می‌شود. پخش کننده ویدیویی با چراغی درخشان از صفحه نمایش در مقایسه با بقیه عناصر صفحه مشاهده می‌شود.

پس اگر می‌خواهید از این ۱۰۰۰+ نیت روشنایی در هر دو محتوای HDR و SDR بهره‌مند شوید، YouTuberها از Vivid – یک گزینه پرداخت شده – به شما پیشنهاد می‌کنند. با این حال، شما می‌توانید تجربه مشابه را با دانلود Brightintosh به صورت رایگان کسب کنید.

۳. iStat Menus – آزمایش رایگان، سپس 11.99 دلار

منوهای iStat
(اعتبار تصویر: iStat Menus)

اپل مشاهده تمام اطلاعات کلیدی شما را از نوار وظیفه به بالا آسان نمی کند و شخصی سازی آن نیز ساده نیست. اینجاست که iStat Menus مفید واقع می شود. البته باید دید که در کنار سرعت بالا / پایین اینترنت در لحظه کنونی، چه میزان از توان CPU و حافظه سیستم شما مورد استفاده قرار می گیرد.

اما زیبایی واقعی در این است که می توانید آیتم های نوار منو را اصلاح کنید، اپ ها را با تنظیمات بیشتر شخصی سازی کنید و حتی پیش بینی آب و هوا را هم به نوار اضافه کنید. این شانس شما است که کمی بیشتر از شخصیت خود را به دسکتاپ اضافه کنید. شما می توانید iStat Menus را به صورت آزمایشی 15 روزه رایگان دانلود کنید و سپس آن را با قیمت 11.99 دلار خریداری کنید، یا آن را به عنوان بخشی از اشتراک Setapp به قیمت 9.99 دلار در ماه دریافت کنید.

۴. Paste – آزمایش رایگان

چسباندن برنامه
(اعتبار تصویر: Paste)

عمل کپی و پیست چیزی است که هرگز به فکر تهیه یک اپلیکیشن برای آن نیستید. شما فقط فرض می کنید که این اتفاق می افتد، و در حالی که این اتفاق می افتد، راه هایی وجود دارد که می توان آن را به شدت بهبود بخشید. یعنی اگر تاریخچه کلیپ بورد نامحدودی داشته باشید که بین دستگاه هایی با عناصر کپی شده به اشتراک گذاشته شده باشد، می توانید هوشمندانه به جستجو بپردازید؟

این چیزی است که Paste در بسته نرم افزاری نسبتا جامع خود ارائه می دهد. نحوه عملکرد آن در اسناد و دستگاه های مختلف به گونه ای ارتقا یافته که عملکرد کپی و پیست معمولی که از جعبه بیرون می آورید، تقریبا شبیه به عصر حجر به نظر می رسد. می توانید Paste را به صورت رایگان و با قیمت 29.99 دلار در سال امتحان کنید، یا آن را به عنوان بخشی از Setapp دانلود کنید.

۵. Typing Mind – از ۳۹ دلار و در دسترس در Setapp

تایپ ذهن
(اعتبار تصویر: Typing Mind)

با یک رابط کاربری تمیزتر و قابلیت‌های بیشتر، Typing Mind مانند ChatGPT اما با عملکرد بهتر است. با یک رابط کاربری دوستانه، پشتیبانی از چندین مدل زبان بزرگ (LLMs) و پشتیبانی از به‌روزرسانی مداوم، این اپلیکیشن مجموعه عمیقی دارد تا واقعاً به شما کمک کند هوش مصنوعی را به روش کاری خود اضافه کنید.

اما دو بخشی که بیشتر از همه به آن علاقه‌مند شدم، کتابخانه ترویجی داخلی است که زمان زیادی را در زمان نشان دادن به هوش مصنوعی کاری که باید انجام دهد، ذخیره کرده و شخصیت‌های مختلف که به شما کمک می‌کنند تا با چهره‌ای انسانی‌تر تعامل کنید. واقعاً این امکان را دارد که برای مبتدیان امکان یادگیری اصول و کاربران حرفه‌ای امکانات مختلف مدل‌های زبان بزرگ را به‌کار گیرند.

می‌توانید نسخه استاندارد Typing Mind را با قیمت ۳۹ دلار بخرید یا آن را به عنوان یک بخش از اشتراک Setapp بدست آورید.

۶. 1Blocker – رایگان با خریدهای درون‌برنامه‌ای

1 مسدود کننده
(اعتبار تصویر: 1blocker)

اگر از Safari در Mac، iPhone و iPad خود استفاده می‌کنید، این بهترین مسدودکننده تبلیغات است. با سرعت و امنیت داخلی (این مسدودکن تبلیغات به سایت‌هایی که بازدید می‌کنید پیگیری نمی‌کند)، همچنین می‌توانید پیکسل‌های پیگیری، ابزارهای رسانه اجتماعی، بخش‌های نظرات، و (اگر این در کامپیوتر خانواده است) سایت‌های بزرگسالان را مسدود کنید.

می‌توانید 1Blocker را به صورت رایگان دریافت کنید، و خریدهای درون‌برنامه‌ای هم دارد. همچنین می‌توانید آن را به عنوان یک بخش از اشتراک Setapp نیز دریافت کنید.

۷. Day One – رایگان (اشتراک در دسترس است)

روز اول
(اعتبار تصویر: Day One)

اپلیکیشن مجله در iOS 17.2 یک افزونه خوب است و در تست های ما به خوبی کار می کند. اما به نظر من، هیچ چیز به مجموعه ویژگی ها و مزایایی که روز اول ارائه می دهد، نزدیک نیست. البته گزینه ای برای قفل کردن امن حساب کاربری، جستجو در میان تگ ها و اتصال حساب های اجتماعی برای آپلود مستقیم پست ها به آن در اختیار دارید.

اما قدرتمندترین ویژگی آن پشتیبانی از دستگاه های جانبی است. نوشتن از مک گزینه مورد علاقه من به عنوان کسی است که عاشق نوشتن است، اما من می توانم این کار را به راحتی از آیفون و اپل واچ هم انجام دهم. این ملتزمین رکاب با تمام وجود سپاسگزاری ها و اندیشه های روز مرا آسان تر می کند

۸. In Your Face – رایگان با خریدهای درون‌برنامه‌ای

در برنامه چهره شما
(اعتبار تصویر: In your face)

اگر یک چیز وجود داشته باشد که من قطعا در آن مقصر باشم، جلسات از دست رفته آن به دلیل برنامه ریزی برای کاره ای دیگرم است (متاسفم، رئیس) اما این اپلیکیشن کوچک به قدری مهم بوده که مطمئن می شود دیگر هیچ وقت یک قرار ملاقات تقویمی را از دست نمی دهم.

زمانی که جلسات بالا می آیند، یک اعلان برای آن روی صفحه نمایش شما قرار می گیرد. دیگر بهانه ای برای از دست دادن آن ها ندارید و این برای مغز فراموشکار من بسیار مفید بوده است.

شما می توانید از طریق فروشگاه نرم افزاری مک یا از طریق اشتراک Setapp به صورت خود وارد شوید.

۹. Honey – رایگان

عسل
(اعتبار تصویر: Honey)

با ورود من به دنیای خرید آنلاین، کدهای تخفیف یافتن خیلی زحمت‌آفرین است. علاوه بر این، اکثر کدهای تخفیف موجود در وبسایت‌های جمع‌آوری به نظر نمی‌رسند که کار کنند. این یک مشکل بزرگ است، اما Honey تا کنون یک راه حل بزرگ برای حل این مشکلات بوده است.

از مرورگر شما، یک هشدار ظاهر می‌شود هنگامی که برای پرداخت محصولی که خریداری می‌کنید، صفحه پرداخت باز می‌شود، و Honey شروع به امتحان چندین کد تخفیف از پایگاه داده‌اش می‌کند. تاکنون، من بیش از ۱۹۰ دلار در سال ۲۰۲۳ با این اپلیکیشن ذخیره کرده‌ام.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *