7 چیزی که می‌توانید با قرص‌های تمیز کننده دندان تمیز کنید

7 چیزی که هرگز نمی دانستید می توانید با قرص های دندان مصنوعی تمیز کنید

اگر شما زیر 60 سال هستید، احتمالاً تا به حال از قرص‌های دنچری شنیده ندارید (یا حتی به آن فکر نکرده‌اید!). در واقعیت، این قرص‌های جوشانی کوچک که در آب حل می‌شوند برای پاک کردن لکه‌ها و باکتری‌ها از دندان‌ها طراحی شده‌اند. اما آیا می‌دانید که در خانه می‌توانید دیگر چیزها را هم با قرص‌های دنچری تمیز کنید؟

در واقع، قرص‌های دنچری به عنوان ترفندی جدید و با اقتصادی برای تمیز کردن محبوب شده‌اند. از جمله مواد غیر سمی موجود در محصولات تمیزکننده خانگی و مایع لباسشویی، از جمله سوداپرکاره، قرص‌های دنچری می‌توانند گزینه‌ای ایمن‌تر باشند.

این به ویژه در مواردی کاربرد دارد که می‌خواهید از استفاده از مواد شیمیایی تند تراش در خانه خودداری کنید یا کودکان یا حیوانات خانگی دارید. همچنین همواره قرص‌های دنچری را در یک محفظه محکم نگه دارید و به خوبی ذخیره کنید.

بنابراین، اگر می‌خواهید یک ترفند سریع و آسان برای تمیز کردن داشته باشید، در اینجا 7 چیز جالبی وجود دارد که می‌توانید با قرص‌های دنچری تمیز کنید.

1. حذف لکه‌های قهوه یا چای

لکه های قهوه در لیوان سفید
تصاویر لکه‌های قهوه در لیوان سفید (اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگر لکه‌های نامنظمی از قهوه یا چای در لیوان‌های خود دارید، قرص‌های دنچری می‌توانند مشکل شما را حل کنند. به سادگی لیوان کثیف را با آب گرم پر کرده و یک قرص دنچری در آن بریزید. بعد از فعال شدن، شروع به جوشاندن می‌کند و به کار برای حذف این لکه‌های مستاجر می‌آید. حداقل چند ساعت صبر کنید تا لکه‌ها کاملاً حذف شوند و سپس با آب تمیز بشویید.

برای لیوان‌های بزرگتر یا قوری‌ها، می‌توانید دو قرص دنچری استفاده کنید تا تمیزی حداکثری را داشته باشید. اگر عاشق قهوه هستید، ممکن است بخواهید 7 راه جالب دیگر برای استفاده از دانه‌های قهوه قدیمی را بدانید.

2. کتری خود را رسوب زدایی کنید

یک کتری برقی شیشه ای آب جوش در آشپزخانه
تصویری از یک قوری برقی شیشه‌ای که آب در حال جوشاندن در آشپزخانه است (تصویر: شاتراستاک)

به طور مشابه، قرص‌های دنچری می‌توانند به عنوان تخلیه‌کننده عالی عمل کنند و سرداب‌های آب سخت را به راحتی حذف کنند. اگر قوری برقی شما نیاز به تخلیه دارد، آن را با آب پر کنید و یک قرص دنچری در آن بریزید. اجازه دهید این ماده در آب بماند و چند ساعتی پیش از تمیز کردن باقی‌مانده به دقت تمیز کنید. سپس با آب تمیز آن را بشویید تا بدون رسوب آهک و پاک شود.

علاوه بر این، می‌توان از قرص‌های دنچری برای تمیز کردن علائم آب روی درهای شیشه‌ای دوش، سینک‌ها و سطوح استفاده کرد.

3. رفع گرفتگی فاضلاب

آب در زهکشی در سینک استیل ضد زنگ جاری می شود
تصویری از آبی که در یک سینک فولاد ضد زنگ جاری است (تصویر: شاتراستاک)

همیشه اذیت‌کننده است وقتی آب به آسانی از سینک نمی‌چکد، و دانستن چگونگی باز کردن یک سرافیس با یا بدون لوله‌گردان می‌تواند کمک زیادی باشد. خوشبختانه، قرص‌های دنچری می‌توانند این مشکل را بدون استفاده از تمام مواد شیمیایی تندتراش حل کنند.

به سادگی حدود سه قرص دنچری را به عنوان اولین مرحله در سینک بریزید، سپس یک پیاله سفید سرکه اضافه کنید. مشابه به اینکه سودا و سرکه چگونه کار می‌کنند، این ترکیب واکنش شیمیایی‌ای ایجاد می‌کند که به سرعت به تجمعات سخت یا آلودگی‌های سنگین کمک می‌کند بشکند و جدا شود. اجازه دهید مدتی بماند و پس از آن آب گرم برای شستشو بگذارید. برای سرفه‌های مشکل‌تر، ممکن است نیاز به تکرار این روند داشته باشید تا آب به راحتی بگذرد. اما این برای آشپزخانه‌ها و حمام‌ها باید خوب کار کند.

4. تمیز کردن توالت

تمیز کردن توالت فرنگی با برس توالت
تصویری از تمیز کردن توالت با مسواک توالت (تصویر: شاتراستاک)

همیشه کاری سخت است که توالت را تمیز کنید و اگر می‌خواهید یک راه حل تمیز کردن سریع و آسان داشته باشید، قرص‌های دنچری با کثیفی و گرد و غبار مقابله می‌کنند. به سادگی یک یا دو قرص دنچری را در توالت بریزید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه بماند.

سپس از مسواک توالت برای تمیز کردن و تحریک کردن کثیفی در دور دیسک استفاده کنید تا به کمک آب کثیفی را بلند کند، سپس توالت را بشویید تا آب شفاف شود. قرص‌های دنچری جایگزین عالی برای سفید کننده یا تمیزکننده‌های معمولی توالت هستند.

5. گلدان های گل را درخشان کنید

پارچ در حال ریختن آب در گلدانی در کنار یک دسته گل
تصویری از یک کوزه که آب را در کنار یک دسته گل می‌ریزد (تصویر: شاتراستاک)

اگر گلدان های گل تیره یا بطری های شیشه ای باریک دارید، تعویض لکه ها اغلب می تواند دشوار باشد. قرص های لاغری گزینه خوبی برای خلاص شدن از شر لکه های تیره هستند فقط گلدان یا بطری باریک را قبل از قرار دادن در یک قرص دندان پزشکی با آب پر کنید.

این کار را به حال خود رها کنید و چند دقیقه ای در آب بمانید و بگذارید کار کند. سپس گلدان را تکان دهید تا قبل از شستشو کامل با آب تمیز، اطمینان حاصل شود که تمام باقی مانده ها برداشته شده اند تا زمانی که عاری از لکه و کاملا واضح شوند. این ماده نه تنها باعث درخشش دوباره شیشه می شود، بلکه حاوی یک فرمول ضد میکروبی است که قارچ ها و میکروب ها را از بین می برد.

6. حذف مواد غذایی سوخته روی قابلمه

قابلمه سوخته
تصویری از یک قابلمه سوخته (تصویر: شاتراستاک)

فرقی نمی کند که غذای خود را بیش از حد پخته اید یا به طور تصادفی یک قابلمه را روی اجاق گاز داغ گذاشته اید، تمیز کردن یک قابلمه سوخته می تواند چالش برانگیز باشد. و اگر نمی خواهید چربی آرنج را پاک کنید، قرص های دنس می توانند زندگی را آسان تر کنند.

به سادگی قابلمه سوخته را قبل از افتادن در یک تبلت ویندوزی با آب پر کنید بسته به میزان سوختگی، حدود یک ساعت یا بیشتر آن را خیس کنید. سپس قابلمه یا ماهی تابه را به صورت طبیعی در آب داغ بشویید و از شستشوی کامل آن اطمینان حاصل کنید. می بینید که باقی مانده سوخته به راحتی از بین می رود و تمیز کردن خوب آن کار ساده ای نیست.

7. ظروف پلاستیکی روغنی

محل نگهداری مواد غذایی در یخچال
محل نگهداری مواد غذایی در یخچال

به طور مشابه، خلاص شدن از باقیمانده روغنی باقی مانده در ظروف پلاستیکی نگهداری مواد غذایی می تواند دشوار باشد. علاوه بر این، برخی مواد غذایی مانند گوجه فرنگی پخته یا شیرینی جات می توانند لکه هایی به جا بگذارند که قابل تغییر نیستند.

ظروف پلاستیکی روغنی را با آب گرم پر کنید و یک قرص دنس برای خیس شدن به آن اضافه کنید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، توصیه می شود که برای خیساندن در طول شب به عامل تمیزکننده اجازه دهید تا هرگونه باقی مانده روغن یا لکه را از بین ببرد. روز بعد، محلول را قبل از شستن کامل در آب داغ و صابونی بریزید. وقتی همه شسته و تمیز شدند، بگذارید خشک شوند. باید ظروف بدون روغن و بدون لکه داشته باشید

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *