7 کاری که حالا با کوپایلت ویندوز 11 قابل انجام است

7 کاری که حالا با کوپایلت ویندوز 11 قابل انجام است

آخرین به روزرسانی ویندوز 11 شگفتی های Copilot یک دستیار هوش مصنوعی را باخود به همراه داشت که به ادعای مایکروسافت می تواند هر کاربری را به یک کاربر فوق العاده تبدیل کند. مایکروسافت ادعا می کند که Copilot که براساس فن آوری شرکت سازنده ChatGPT OpenAI ساخته شده است، می تواند هر کاری از خلاصه کردن یک پست وبلاگ گرفته تا روشن کردن حالت شب را از یک اعلان متنی ساده انجام دهد.

یکی از امیدوارکننده ترین موارد استفاده از هوش مصنوعی در یک سیستم عامل بزرگ مانند ویندوز 11، هدایت هزارتوی تنظیمات، منوها و گزینه ها است. توانایی تایپ کردن در حالت تاریک و انجام کار بدون عبور از چند صفحه نمایش، امتیاز بزرگی برای کاربران است.

علی رغم وعده ای که داده شده، این نسخه اولیه از Copilot بیشتر شبیه یک افزونه برای ویندوز است تا یک ویژگی بومی. بسیاری از پیشنهادها پیشرفته تر – مانند نوشتن اسناد و ایجاد صفحات گسترده – هنوز به طور گسترده در دسترس نیستند و اغلب نیاز به درخواست بیش از یک بار دارند.

این قابلیت در ابتدا تنها برای حساب های کاربری داخلی و توسعه دهندگان در دسترس بود، اما از آنجا که در حال حاضر از طریق به روزرسانی اخیر در دسترس اکثر کاربران ویندوز 11 قرار گرفته است. این ها هفت مورد از مفیدترین ویژگی های Copilot هستند که در ویندوز 11 کشف شده اند.

1. تنظیمات را تغییر دهید و به یک کاربر حرفه ایی تبدیل شوید

Windows 11 Copilot می تواند تنظیمات را تغییر دهد
(اعتبار تصویر: Microsoft)

اگر تازه به ویندوز آمده اید یا از نظر فنی چندان به آن اهمیت نمی دهید، پیدا کردن تنظیماتی که درون هزارتوی منوها پنهان شده اند، می تواند کاری دلهره آور باشد. به همین دلیل است که توانایی کوپرتینویی ها در کنترل برخی از این انتخاب ها، ویژگی مورد علاقه من است. استرس ناشی از یادگیری ویندوز 11 را از بین می برد

هنوز همه تنظیمات برای Copilot در دسترس نیستند، اما می توانید از آن برای روشن کردن حالت تاریک، کم و زیاد کردن حجم صدا، تغییر والپیپر و حتی تنظیم تایمر فوکوس استفاده کنید. علاوه بر این، می تواند فایل اکسپلورر را باز کند و پنجره ها را برای شما باز کند – همه چیز از یک اعلان متنی ساده

برای بسیاری از تنظیمات هنوز هم پیش از اعمال هر تغییری به ورودی انسانی نیاز است، از جمله اتصالات بلوتوث و شخصی سازی دسکتاپ مانند تغییر کاغذدیواری. صفحه منوی مربوطه باز خواهد شد و برای اعمال تغییر روی دکمه تایید کلیک می کنید.

نکته جالب توجه در مورد این قابلیت، قابلیتی است که در آینده به آن اضافه خواهد شد؛ قابلیتی که به Copilot Ive می گوید برای نوشتن و تلاش برای فوکوس، باید آن را روی حالت تاریک قرار دهید، اعلان ها را غیرفعال کنید و حتی لیست پخش فوکوس خود را پخش کنید.

مزیت اصلی پردازش زبان طبیعی نسبت به ابزارهای هوش مصنوعی قبلی مانند کورتانا، توانایی درک دستورها پیچیده چند لایه است.

2. Paint Cocreator و حذف پس زمینه

Paint Cocreator می تواند تصاویر پس زمینه را حذف کند
(اعتبار تصویر: Microsoft)

هنر و طراحی از زمان آغاز به کار، ستون اصلی هوش مصنوعی بوده است و یکی از برجسته ترین موارد استفاده برای هوش مصنوعی مولد از تولید تصاویر در مدیوم یا DALL – E تا چیزی به سادگی حذف پس زمینه یا پر کردن بخش های از دست رفته یک عکس است.

Copilot در ویندوز 11 برخی از این ابزارها را در خود جای داده که یا در حال حاضر موجود هستند اما به راحتی در دسترس نیستند یا به تازگی راه اندازی شده اند. یکی از جذاب ترین آن ها، اپلیکیشن Paint Cocreator به عنوان بخشی از اپلیکیشن جدید Paint است که از طریق Copilot قابل دسترس است.

این مدل با استفاده از مدل تولید تصویر OpenAIs DALL – E ساخته شده است و به شما اجازه می دهد از یک توصیف متنی ساده، تصویری در هر سبکی ایجاد کنید. Paint Cocreator گزینه های متعددی را ایجاد می کند و به شما اجازه می دهد آن ها را به بوم اضافه کنید تا سازگار یا ذخیره شوند.

پینت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی همچنین می تواند پس زمینه هر تصویری را حذف کند. این قابلیت به صورت خودکار فوکوس اصلی تصویر را کاهش می دهد و پس زمینه ای شفاف ایجاد می کند. به این ترتیب شما می توانید از این تصویر – در حالت من نوت بوک پلاس نسل 4 – در یک تصویر دیگر یا با یک پس زمینه ساده برای مشاهده راحت تر استفاده کنید.

3. یک صفحه وب را در Edge خلاصه کنید

Copilot می تواند از Edge برای خلاصه کردن یک صفحه وب استفاده کند
(اعتبار تصویر: Microsoft)

مرورگر مایکروسافت اج در راس بسیاری از ویژگی های هوش مصنوعی Copilot قرار دارد، از جمله خلاصه کردن متن و ارائه اطلاعات به روز شده از طریق موتور جستجوی بینگ. یکی از ویژگی های مفید قابلیت استفاده از Copilot برای خلاصه کردن اسناد طولانی است.

من بیش از دو دهه روزنامه نگار بوده ام و این شغل شامل مطالعه زیاد است. گاهی اوقات که شامل گزارش ها، وبلاگ ها و مطالعات طولانی و اغلب نسبتا کسل کننده است. ویندوز 11 Copilot می تواند یک صفحه را مرور کند، نکات کلیدی مورد نظر را بیرون بکشد و حتی خلاصه ای بنویسد.

این موردی نیست که خودم از خواندن آن اجتناب کنم، بلکه چیزی است که به من کمک کند تا بدانم در حین خواندن آن به دنبال چه چیزی بگردم. خلاصه و توانایی استخراج اطلاعات مرتبط شکل پیشرفته ای از جستجو است که به من کمک می کند بفهمم آیا واقعا به آن نیاز دارم یا اینکه با پروژه ای که روی آن کار می کنم مطابقت دارد.

Copilot in Edge تنها می تواند اطلاعات مربوط به تب فعال شما را جمع آوری کند، بنابراین اگر به تب دیگری بروید، پاسخ آن را برای انعکاس مقاله ای که در حال حاضر در حال مشاهده آن هستید، تغییر خواهد داد. این می تواند مفید باشد اگر شما منابع مختلف اطلاعات را مقایسه کنید، اما همچنین می تواند نتایج گمراه کننده ای ایجاد کند.

4. آنچه را که در تصویر کشیده شده و در Copilot رها شده است، شناسایی کنید

Copilot می تواند محتویات یک تصویر را شناسایی کند
(اعتبار تصویر: Microsoft)

آیا تا به حال گیاه جالبی پیدا کرده اید یا عنکبوتی در آشپزخانه خود داشته اید که نتوانید آن را شناسایی کنید؟ یکی از اقدامات این است که به گروه های فیسبوک مراجعه کنید و از “کارشناسان” سوال کنید، اما اگر ترجیح می دهید از نظرات متعدد اجتناب کنید، اکنون Copilot می تواند از ویژگی های هوش مصنوعی بینایی برای شناسایی محتوای یک تصویر استفاده کند.

همیشه کامل نیست. می توانست تشخیص دهد که تصویر به اشتراک گذاشته شده یک گربه است اما نمی توانست نژاد خاصی را شناسایی کند. آزمایش ها با ChatGPT و Bard موفق تر بوده اند اما با آموزش و استفاده بیشتر تصور می کنم این موضوع در Copilot نیز بهبود یابد.

توانایی دیدن محتویات یک تصویر – چه سگ، گربه یا فیل در پیکسل ها به تصویر کشیده شده باشند – نیز در بهبود جستجوی تصویر مفید است. پیدا کردن عکس های خاص در کتابخانه ای که به ده ها هزار تصویر می رسد، می تواند دلهره آور باشد. حالا می توانید از Copilot برای جستجوی تصاویر حاوی محتویات خاص استفاده کنید.

5. ابزار برش و استخراج متن

Copilot می تواند کاربران را به Windows 11 Snipping Tool هدایت کند
(اعتبار تصویر: Microsoft)

Copilot تنها به تنهایی می تواند این کار را انجام دهد، بیشتر موارد استفاده مفید آن شامل هدایت شما به سمت ابزار مناسب برای این کار است. به عنوان مثال اگر بخواهید متنی را از روی عکس یک نامه کپی و پیست کنید، ابزار Snipping Tool باز خواهد شد. به روزرسانی جدید اپلیکیشن ضبط صفحه نمایش مایکروسافت قابلیت استخراج متن از داخل تصویر را اضافه می کند

این قابلیت به خصوص اگر قصد کپی کردن بخشی از متن موجود در یک تصویر یا یک صفحه وب را دارید که قابلیت کپی و پیست کردن آن را غیرفعال کرده است، بسیار مفید خواهد بود. همچنین می توان از آن بر روی عکس یک نامه برای بیرون کشیدن اطلاعات کلیدی برای استفاده های بعدی استفاده کرد.

همچنین اگر می خواهید پیش از اشتراک گذاری اطلاعات در یک تصویر در شبکه های اجتماعی، آن را در یک تصویر به اشتراک بگذارید، Copilot شما را به ابزار Snipping Tool هدایت خواهد کرد. این برنامه شما را به ویژگی Text Actions هدایت می کند که به شما اجازه می دهد نام ها، آدرس ها و دیگر اطلاعات حساس را پاک کنید.

6. ایجاد متون نوشتاری (در این مورد، شعری در مورد هالووین)

Copilot می تواند شعر بسازد
(اعتبار تصویر: Microsoft)

در قلب آن، Copilot یک چت بات در امتداد خطوط بینگ چت، ChatGPT، بارد و کلود است و مانند آن ربات ها می تواند خلاقیت به خرج دهد. یکی از توانایی های نوپای آن سرودن شعر است که در این مورد شعری درباره هالووین است. شب بیداری و ترس از شادی یک انتخاب بود.

با این حال، این تنها اشعار خنده داری نیست که می تواند خلق کند، چرا که بر روی میلیاردها سند از جمله نامه، مقالات تحقیقاتی، رمان، شعر و غیره آموزش دیده است و می تواند دست خود را به سوی بیشتر اشکال نوشتاری باز کند. همچنین می تواند بهبودهایی را در متنی که ممکن است خودتان نوشته باشید، پیشنهاد دهد.

من تصور می کنم که این ممکن است توسط دانشجویانی که سعی می کنند پاراگراف بعدی یک مقاله را مطرح کنند، به خوبی مورد استفاده قرار گیرد یا اگر شما خود را نیازمند الهام برای یک سخنرانی عالی می دانید – اما زیاد به آن تکیه نکنید چون مانند تمام ابزارهای هوش مصنوعی، چیزهای زیادی را ایجاد می کند.

7. تجمیع یکجای همه چیز

توانایی تولید تصاویر و متن می تواند خروجی غنی ایجاد کند
(اعتبار تصویر: Microsoft)

یکی از جنبه های مفید یک موتور هوش مصنوعی پیشرفته مانند کوپیلوت، توانایی آن در درک دستورها پیچیده و متنوع است. این به آن اجازه می دهد که بیش از یک کار واحد انجام دهد، مانند ایجاد یک تصویر یا درهم شکستن پنجره ها در یک چیدمان خوب

یک مثال از این استفاده چند وجهی می تواند این باشد که Copilot یک تصویر را براساس خلاصه ای از یک صفحه وب در Edge ایجاد کند، سپس یک داستان کوتاه را براساس تصویری که تولید کرده بنویسد. سپس می تواند تنظیمات را باز کرده و تصویر را به کاغذدیواری دسکتاپ شما تبدیل کند.

در آینده، زمانی که با Copilot در دیگر محصولات مایکروسافت مانند آفیس 365 یکپارچه شود، می تواند آن داستان را در یک سند ورد به همراه تصویر قرار دهد. در حال حاضر، در حالی که برخی ویژگی های بسیار مفید وجود دارد، Copilot پتانسیل بیشتری نسبت به واقعیت احساس می کند.

همراه با Copilot برای 365

Copilot در Word قادر به تولید پاراگراف یا متن کامل خواهد بود
(اعتبار تصویر: Microsoft)

برخی از مهم ترین اعلامیه های مایکروسافت پیرامون Copilot در واقع ویژگی های ویندوز 11 نیستند، بلکه بخشی از Copilot 365 هستند که در حال حاضر تنها برای شرکت هایی با بیش از 300 کارمند در دسترس خواهند بود و نه برای کاربران خانگی یا آموزشی.

زمانی که این قابلیت به طور کامل در اختیار تمام کاربران مایکروسافت 365 قرار گیرد، احتمالا با Copilot برای ویندوز 11 یکپارچه خواهد شد و به کاربران اجازه می دهد از یک اپ ساده یک صفحه گسترده ایجاد کنند، تصاویری برای استفاده در یک ارائه ایجاد کنند یا حتی از Copilot بخواهند که یک گزارش بنویسد و آن را به درستی در ورد فرمت کند.

در حال حاضر، فقط با گفتن روشن کردن حالت شب یا چگونه می توانم برخی از تنظیمات مبهم تر را پیدا کنم. در یک جعبه متنی ارزش ارتقا را دارد

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *