۷ نکته و ترفند هوشمندانه برای نظم دادن به کابینت ها

۷ نکته و ترفند هوشمندانه برای نظم دادن به کابینت ها

کابینتها ، یک فضای ضروری برای نگهداری تمام مواد فاسد شونده و مواد غذایی ما محسوب می‌شود. اما اگر وقت زیادی را برای جستجوی این موارد حیاتی صرف می‌کنید یا نمی‌توانید به راحتی به همه چیز دسترسی داشته باشید، احتمالاً به نکاتی برای سازماندهی بهینه کابینت نیاز خواهید داشت.

همانطور که می‌دانید چگونه کابینت‌های آشپزخانه را مرتب کنید، این کار نه تنها به شما در پیدا کردن سریع‌تر وسایل کمک می‌کند بلکه باعث می‌شود آبدارخانه شما به نظر مرتب و تمیز بیاید. علاوه بر این، با دسته‌بندی و گروه‌بندی اشیا در کنار هم، می‌توانید در مصرف فضای ذخیره‌سازی صرفه‌جویی کنید.

با این حال، قبل از شروع به کار، همیشه توصیه می‌شود که ابتدا یک مرتب‌سازی کامل انجام دهید. همه اقلام را از هر قفسه بردارید و سپس تاریخ انقضای آن‌ها را بررسی کرده و اقلام خالی را دور بیاندازید یا بازیابی کنید. سپس قبل از بازگرداندن وسایل، کابینت را تمیز کنید. علاوه بر این، تنها وسایلی را که در آشپزخانه واقعاً استفاده می‌کنید در اینجا نگه دارید، نه مکانی برای ذخیره وسایل کوچک!

بنابراین اگر کابینتی بزرگ یا کوچک دارید، در این مقاله 7 نکته و ترفند هوشمندانه برای بهبود سازماندهی و تنظیم کابینت هایتان آمده است.

۱- کابینت خود را به مناطق تقسیم کنید

شیشه های انباری غذا
شیشه های انباری غذا (اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگر همیشه در حال گشت و گذار در میان آیتم های بی شماری در کابینت خود هستید، بهتر است آن ها را دسته بندی یا گروه بندی کنید. کارشناسان پیشنهاد می کنند برای سازمان دهی همه چیز، آب انبار خود را به چند منطقه تقسیم کنید. به عنوان مثال، مناطقی را برای آن ملزومات مانند ماکارونی، غلات، کالاهای کنسروی و مواد پخت اختصاص دهید. سپس هر منطقه را به وضوح برچسب بزنید تا پیدا کردن اشیا در یک نگاه آسان تر شود.

همچنین، می توانید چندین آیتم یک سان مانند روغن های آشپزی، غذاهای خشک و چاشنی ها را گروه بندی کنید. این کار همچنین به شما کمک می کند تا سریع تر همه چیز را پیدا کنید و بدانید چه زمانی نیاز به ذخیره مجدد دارید. یا اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید، می توانید مناطقی برای وعده های غذایی آسان در شب ایجاد کنید تا تمام مواد لازم را در دسترس داشته باشید. این یک برد – برداست!

۲- بسته بندی زشت را با ظروف شفاف عوض کنید

شیشه های برچسب دار در انبار
شیشه های برچسب دار در انبار (اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگر می خواهید فضای انبار را به حداکثر برسانید، هر جعبه مقوایی حجیم و بسته بندی پلاستیکی را بردارید. این ها نه تنها فضای باارزشی را اشغال می کنند، بلکه در آبدارخانه تمیز شما نیز ناخوشایند به نظر می رسند.

در عوض، قبل از برچسب زدن محتویات، آن ها را داخل شیشه های شفاف یا قوطی های نگهداری بدون هوا بریزید. پاک کردن کانسترها به شما کمک می کند تا فورا ببینید به دنبال چه چیزی هستید و آیتم ها را تازه نگه دارید. به علاوه، می توانید روی ذخیره سازی قابل حمل سرمایه گذاری کنید که فضای کمتری نسبت به بسته بندی اصلی اشغال خواهد کرد.

برای کمک به سازماندهی بهتر آبدارخانه خود، در کانتینرهای نگهداری مواد غذایی بدون BPA یا سطل های سازمانی با تقسیم کننده هایی مانند این سازمان پلاستیکی ClearSpace (39 دلار، آمازون)، برای یک آبدارخانه بدون درهم ریختگی سرمایه گذاری کنید.

۳- تاریخ مصرف را پیگیری کنید

تاریخ انقضا روی قوطی حلبی
تاریخ انقضا روی قوطی حلبی (اعتبار تصویر: Shutterstock)

علاوه بر این، هنگام بیرون انداختن بسته بندی اصلی، تاریخ مصرف آن ها را در پایین ظرف جدید یادداشت کنید. این کار به شما کمک می کند تا زمان غذا خوردن و دور انداختن آن را پی گیری کنید. به علاوه، از احتکار اقلام اضافی که فضای انبارتان را اشغال می کنند، جلوگیری می کند.

شما می توانید از استیکرهای خود چسب خالی استفاده کنید، یا می توانید یک برچسب ساز مانند این DYMO Label Maker با 3 Bonus Labeling Tapes (40 دلار، آمازون)بخرید، تا تمام کاره ای سخت را انجام دهید.

۴- از سبدهای کوچک به عنوان کشو استفاده کنید

جعبه ها و سبدهای نگهداری
جعبه ها و سبدهای نگهداری (اعتبار تصویر: Shutterstock)

برای هر مورد شل مانند کیسه های تراشه باز شده، از سبدهای کوچک بافته شده یا توری به عنوان کشو استفاده کنید. این وسایل معمولا دستگیره دارند و به راحتی و بدون برداشتن در قابل بازیابی هستند. باز هم سبدها را طوری برچسب بزنید که همه افراد خانواده بدانند داخل آن ها چه خبر است.

به علاوه، سبدهای علف دریایی مانند این سبدهای ذخیره سازی بزرگ با دست های چوبی (35 دلار، آمازون)، می توانند یک ویژگی شیک و روستایی به آبدارخانه شما اضافه کنند. حتی می توانید 3 یا 4 سبد بخش پیدا کنید تا هر آیتم به طور واضح تقسیم شود.

۵- فضای خود را با قفسه بالابر دو برابر کنید

داخل کابینت آشپزخانه سازمان یافته
داخل کابینت آشپزخانه سازمان یافته (اعتبار تصویر: Shutterstock)

یکی دیگر از ترفندهای هوشمندانه برای به حداکثر رساندن فضای عمودی داخل آبدارخانه، بالابرهای قفسه ای هستند. این ها در اصل قفسه های محکمی هستند که به شما اجازه می دهند اقلام را بر روی یکدیگر قرار دهید، بدون اینکه خطر سقوط قوطی ها وجود داشته باشد.

علاوه بر این، به جای اینکه شیشه ها و بسته بندی قفسه شما را به هم بریزد، این اپ های مفید مانند WOSOVO مجموعه ای از 2 آشپزخانه سازمان دهنده کابینت و شیرآلات ذخیره سازی (29 دلار، آمازون)، همه چیز را قابل مشاهده و مرتب نگه داشتن آن ها را آسان تر می کنند. و اگر به فضای اضافی نیاز دارید، این ها نیز قابل گسترش و انباشته شدن هستند و می توانند فضای قفسه شما را در عرض چند ثانیه و به شیوه ای تمیز دو برابر کنند.

۶- از راه حل های ذخیره سازی لایه ای/چرخش استفاده کنید

سازمان دهنده قفسه چرخان
سازمان دهنده قفسه چرخان (اعتبار تصویر: Shutterstock)

به طور مشابه، اگر قفسه های بالایی دارید، یا نمی توانید مجموعه ادویه معطر خود را ببینید، از یک سازمان دهنده کابینت آشپزخانه سه ردیفه استفاده کنید. سطوح طبقه بندی شده مانند این کیوسک 3 – Tier Spice Pantry Kitchen سازمان دهنده کابینت آشپزخانه (9 دلار، آمازون)، به شما اجازه می دهد برچسب ها را به وضوح بخوانید و به راحتی به آیتم های خود دسترسی داشته باشید. این لباس ها معمولا همه کاره هستند، تمیز کردن آن ها آسان است و دارای گریپ های ضد لغزش هستند تا خطر حوادث تکان دهنده را به حداقل برسانند. علاوه بر این، مانع از آن می شود که شما مجبور شوید پشت کابینت خود را به هم بزنید.

علاوه بر این، یک لانچر چرخان، دسترسی به چیزهایی که نیاز دارید را آسان می کند. اکثر آن ها دارای دستگیره های ساده ای هستند مانند این Lazy سوزان Turntable سازمان دهنده (16 دلاری، آمازون)، یا حتی می توانید یک سازمان دهنده دو ردیفه و شفاف را انتخاب کنید تا مناسب شلوار شما باشد.

۷- اقلام جدید را در پشت قرار دهید

زن سازماندهی شربت خانه
زنی در حال سازماندهی کابینت (اعتبار تصویر: Shutterstock)

نکته مفید دیگر قرار دادن آیتم های قدیمی به سمت جلو و آیتم های جدید در پشت است. مشابه یک فروشگاه مواد غذایی، این کار به شما اطمینان می دهد که ابتدا از مواد قدیمی تر استفاده کنید، که زودتر منقضی می شوند و ضایعات را کاهش می دهند. علاوه بر این، بهترین کار این است که آیتم های روزانه را در دسترس داشته باشید و لوازم اضافی و آیتم های کم تر استفاده شده را در بالای آن ذخیره کنید.

هنگامی که آبدارخانه خود را مرتب کردید، به یاد داشته باشید که همیشه آن را حفظ کنید. اطمینان حاصل کنید که مواد اولیه کهنه دور ریخته می شوند و هرگونه لکه و کثیفی را تمیز کنید. این کار آن را به فضایی سازمان یافته و شاد تبدیل خواهد کرد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *