7 دلیل که باعث بوی نامطبوع لباس‌های شما در ماشین لباسشویی می‌شوند

7 دلیل که لباس های شما در ماشین لباسشویی بد بو می شوند

ما با بهره‌گیری از بهترین ماشین‌های لباسشویی تلاش می‌کنیم تا مشکلات شستشوی لباس‌های خود را حل کنیم. بی‌اهمیت نیست که آیا شما با لباس‌های پر از لکه، لباس‌های ورزشی نامطبوع یا حتی لباس‌های دست‌شویی دست و پنجه نرم می‌کنید، ماشین لباسشویی شما باید محیط مناسبی برای شستن این لباس‌ها فراهم کند. لباس‌ها باید پاک و تازه باشند و هیچ باقی‌مانده‌ای از بوی عرق یا لکه باقی نماند. متاسفانه همیشه اینگونه نیست، حتی اگر از بهترین خشک‌کن‌های لباس استفاده کنید.

گاهاً اتفاق می‌افتد که با وجود شستشوی مناسب، لباس‌های شما پس از خروج از ماشین لباسشویی بدبو به نظر می‌آیند. این امر باید چگونه تصور شود؟ برای به شما در فهمیدن این مسئله کمک کردن، ۷ دلیل احتمالی بوی نامطبوع لباس‌ها پس از شستشو را به شما ارائه داده‌ایم. این دلایل می‌تواند متنوع باشند؛ از نحوه بارگذاری دستگاه تا مواد شوینده استفاده‌شده، و از روش خشک کردن تا نگهداری لباس‌ها. بنابراین، این راهنما به شما کمک می‌کند تا در برنامه‌ریزی شستشوی لباس‌های خود بهبودی بیاورید و به زودی از لباس‌های پاک و بدون بوی نامطبوع خود لذت ببرید.

1- بارگذاری بیش از حد دستگاه

ماشین لباسشویی با ظرفیت کامل
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

یکی از خطاهای بزرگ در شستشو، پرکردن بیش از حد ماشین لباسشویی است. این عادت ممکن است موقتاً زمان‌بر و هزینه‌گر باشد، اما به شما کمک نخواهد کرد تا لباس‌های شما به طور مؤثر تکان بخورند و به‌طور کامل تمیز شوند. همچنین، مواد شوینده نمی‌توانند به درستی در سراسر بار پخش شوند. به عبارت دیگر، لباس‌های شما به دلیل اشتباه شسته نشدن، ممکن است لکه‌دار و بوی نامطبوعی داشته باشند.

همچنین، بار بیش از حد می‌تواند باعث ایجاد نامتعادلی و وزن نامناسب در ماشین لباسشویی شود، که موجب شستشو ناهمگن می‌شود و به تأثیرات منفی بر عملکرد آن خواهد شد. پس به حداکثر ظرفیت ماشین لباسشویی خود احترام بگذارید.

2- چرخه زمان کافی نداشته باشد

کنترل پنل ماشین لباسشویی روی تنظیمات شستشوی سریع تنظیم شده است
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگر عجله دارید یا می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، به راحتی می توانید به تنظیمات شستشوی سریع تکیه کنید.این کار لباس های شما را در هیچ زمانی نمی شوید و برخی چرخه ها کم تر از 20 دقیقه طول می کشد.مشکل این است که زمان و مکانی برای شستشوی سریع وجود دارد.هنگامی که می ایستید و به آن فکر می کنید، لباس های شما برای مدت زمان کمتری شسته می شوند، با یک شستشو و چرخش کوتاه تر، بنابراین طبیعی است که لباس ها به طور کامل شسته نشوند.در نتیجه، احتمال حذف کامل بوهای باقی مانده کم تر است.

برای شستشوی مرتب، به استفاده از چرخه استاندارد اختصاصی، مرتبط با آنچه که شستشو می کنید، پایبند باشید و طول آن را کوتاه نکنید.در حالی که این کار بیشتر طول خواهد کشید، به از بین بردن هرگونه بوی باقی مانده کمک خواهد کرد.اگر نگران مصرف انرژی هستید، تنظیمات اکو به طور گسترده ای در دسترس قرار می گیرند که مصرف انرژی و آب را در یک چرخه طولانی تر کاهش می دهند.همچنین، می توانید دمای شستشو را کاهش دهید تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، اما در نظر داشته باشید که این کار بر عملکرد تمیزکاری آن تاثیر خواهد گذاشت.شست وشوی گرم (تا جایی که برچسب مراقبت اجازه می دهد)ممکن است برای تمیز کردن لباس ها و از بین بردن هر گونه بوی نامطبوع ضروری باشد.

3- مقدار نامناسب مواد شوینده

مواد شوینده پودری در حال اضافه شدن به کشوی مواد شوینده ماشین لباسشویی
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

اضافه کردن مقدار زیادی مواد شوینده به ماشین لباسشویی می‌تواند به جای کمک، باعث مشکلات جدیدی شود. این امر می‌تواند باعث ایجاد جوش‌ها و رسوبات در لباس‌ها شود که از تحریک لباس‌ها به طور موثر جلوگیری می‌کنند. همچنین، مواد شوینده بیش‌ازاندازه ممکن است به لباس‌های شما بچسبند و آنها را سفت و سخت کنند. بهتر است مواد شوینده را به میزان معقولی استفاده کنید.

4- تمیز نکردن ماشین لباسشویی

شخصی در حال تمیز کردن واشر لاستیکی ماشین لباسشویی با اسفنج در حالی که دستکش پوشیده است
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

باور کنید یا نه، ماشین لباسشویی شما هر از گاهی نیاز به تمیز کردن دارد. آب و صابون مقاوم با هر بار استفاده در دستگاه قرار می گیرد و منجر به ساخت صابون، کپک و لیموترش می شود.با گذشت زمان، این امر منجر به بوی بد ماشین لباسشویی می شود.این بو می تواند هنگام شستشو به لباس های شما نفوذ کند بنابراین اگر متوجه لباس های بدبو شده اید بهتر است شرایط ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید.

تمیز کردن ماشین لباسشویی بسیار ساده است.شما می توانید یک راه حل تمیز کردن ماشین لباس شویی اختصاصی مانند ماشین لباس شویی آفرود (10 دلار، آمازون)خریداری کنید یا از محصولات خانگی برای انجام این کار استفاده کنید.سرکه سفید یا سفید کننده اثر مشابهی به شما می دهد، اگرچه هرگز با هم ترکیب نمی شوند و گاز کشنده کلر تولید می کنند.همچنین باید فیلتر، کشوی مواد شوینده و همچنین واشر لاستیکی را تمیز کنید تا تمام آثار کثیفی از بین برود، قبل از اینکه محلول انتخابی خود را از طریق دستگاه اجرا کنید.برای آشنایی کامل با نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

به یاد داشته باشید که در و کشوی مواد شوینده را باز بگذارید تا دستگاه بین استفاده ها خالی شود.این کار آن را برای مدت طولانی تر تمیزتر نگه می دارد.همچنین، ماشین لباسشویی شما باید حدود یک بار در ماه تمیز شود.

5- لباس ها به طور موثر خشک نمی شود

شخصی که لباس های شسته شده را برای خشک کردن روی قفسه خشک کن آویزان می کند
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگر لباس های شما هنگام تخلیه از ماشین لباسشویی بو نمی گیرند، اما پس از خشک شدن بو می گیرند، این مشکل احتمالا به روش خشک کردن شما بستگی دارد.اگر لباس ها به سرعت خشک شوند کپک و کپک ایجاد می شود که منجر به بوی نامطبوع می شود.این اتفاق اغلب زمانی رخ می دهد که لباس ها برای خشک شدن در داخل خانه آویزان می شوند، اما فاصله زیادی با هم ندارند یا به اندازه کافی پخش نمی شوند.اگر محیط به خصوص مرطوب باشد و تهویه خوبی نداشته باشد، این امر می تواند به بویایی نیز کمک کند.

دقت کنید که بیش از حد به قفسه خشک کن لباس های خود فشار نیاورید و به هر مورد فضای کافی برای خشک کردن بدهید.چیزی را جمع نکنید و آیتم های ضخیم تر را در چندین خط پخش کنید تا هوا بتواند موثرتر گردش کند.پنجره های باز برای بهبود تهویه و سرمایه گذاری در یکی از بهترین دمنده ها برای کاهش رطوبت

اگر آب و هوا به اندازه کافی خوب باشد، می توانید برای سرعت بخشیدن به این فرآیند، آیتم های بیرون را خشک کنید.همچنین، اگر پس از اتمام خشک کن لباس ها هنوز احساس رطوبت می کنید، قبل از اینکه آن ها را دور بریزید، آن ها را برای آخرین لمس آویزان کنید.باید جلوی این بوی نامطبوع گرفته شود.

6- ماندن لباس ها برای مدت طولانی در دستگاه

زنی در حالی که بینی خود را گرفته است به لباس‌ها نگاه می‌کند
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

همه ما مدت هاست که لباس های خیس خود را در ماشین می گذاریمنتیجه این شد که کپک و کپک فرصت رشد پیدا کردند.این کار نه تنها بوی نامطبوعی را به لباس شویی شما منتقل می کند (که احتمالا باید دوباره آن را بشویید)، بلکه می تواند باقی مانده را نیز در دستگاه باقی بگذارد که می تواند به لباس های شست وشوی آینده سرایت کند.باید هر چه زودتر این عادت را ترک کنیدعلاوه بر بوی بد، اگر به کپک فرصت رشد روی لباس داده شود، می تواند به مواد آسیب برساند و به طور بالقوه منجر به بروز مشکلاتی برای افراد مبتلا به آلرژی و بیماری های تنفسی شود.

همیشه یک تایمر تنظیم کنید تا بدانید ماشین لباسشویی شما چه زمانی تمام می شودبه هشدار گوش دهید و با آن مقابله کنید، یا آن را به خشک کن لباس منتقل کنید یا آن را آویزان کنید تا خشک شود.آن را خاموش نکنید و در پشت ذهن خود قرار دهید، زیرا بار در کم تر از 12 ساعت شروع به بوییدن خواهد کرد.خشکشویی مرطوب یا مرطوب را هم به همین دلیل در خشک کن لباس های خود قرار ندهید.به محض اینکه کار تمام شد، بار را بردارید و با آن کنار بیایید.

7- استفاده از نرم کننده پارچه

شخصی در حال ریختن نرم کننده بیرون برای ماشین لباسشویی
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

ما از نرم کننده پارچه برای افزودن عطر به لباس هایمان استفاده می کنیم، اما در واقع ممکن است همه چیز را بدبوتر کند.این به این دلیل است که نرم کننده پارچه با تشکیل یک پوشش مومی روی لباس های ما کار می کند به این ترتیب که باعث می شود همه چیز نرم به نظر برسد اما با استفاده از این لایه، آب و مواد شوینده نمی توانند به طور موثر به لباس ها نفوذ کنند.این بدان معنی است که نرم کننده پارچه مانعی ایجاد می کند که عملکرد شستشو را مختل می کند.

در نتیجه، لکه ها و بوها اساسا در فیبرها قفل می شوند و با هر بار استفاده، این لایه ضخیم تر و نفوذ به آن دشوارتر می شود.به همین دلیل است که وقتی چیزی به خصوص کثیف مانند لباس ورزشی را می شویید، عطر اضافه شده وجود خواهد داشت، اما بوی عرق باقی مانده نیز احتمالا باقی خواهد ماند.این تنها یکی از دلایل بد بودن نرم کننده پارچه برای شما و ماشین لباسشویی است.برای تمیزتر کردن لباس ها باید استفاده از نرم کننده پارچه را متوقف کنید

نرم کننده پارچه را با یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده عوض کنیداین کار باعث نرم شدن بار می شود، اما بدون جلوگیری از عملکرد شستشو، و نیازی به نگرانی در مورد بوی شدید سرکه در پایان کار نیست.فقط به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از سرکه، سفیدکننده را از ماشین لباسشویی دور نگه دارید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *