7 تا از بهترین گل ها برای کاشت در پاییز

7 تا از بهترین گل ها برای کاشت در پاییز

حالا که موج گرمای تابستان به پایان رسیده، وقت آن رسیده که حیاط خانه هایمان را برای کشت پاییزه آماده کنیم. در واقع هیچ زمانی بهتر از مهر و آبان برای کاشت شکوفه های بهاری وجود ندارد.

به گفته باغداران، هوای خنک فصل پاییز بر روی گیاهان و درختان راحت تر است. علاوه بر این، خاک هنوز به اندازه ای گرم است که اجازه می دهد ریشه ها قبل از یخ زدن زمین رشد کنند. و در حالی که باران پاییزی می بارد، آبیاری عمیق گیاهان بدون باران سنگین آسان تر است. به طور معمول، گل های پاییزی شما باید نرخ موفقیت خوبی داشته باشند زیرا با چنین شرایط رشدی سازگار هستند.

این موارد می تواند از کاشت بذر پاییزه و پیازچه های بهاری تا کاشت درخت و درختچه باشد. البته این موضوع به منطقه یا موقعیت آب و هوایی شما بستگی خواهد داشت، بنابراین بهتر است بررسی کنید که آن ها برای منطقه سخت کوشی USDA شما مناسب هستند.

همچنین مراقبت از چمن پاییز را فراموش نکنید، زیرا چمن های فصل خنک را می توان در این موقع از سال کاشت. بنابراین، از پیازچه ها و درختچه ها گرفته تا گل های زیبای چند ساله، این 9 گل بهترین گل هایی هستند که در فصل پاییز برای یک حیاط رنگارنگ بهاری کاشته می شوند.

1. اکیناسه پالیدا (Pale Purple Coneflowers)

گل های مخروطی بنفش کم رنگ
گل های مخروطی بنفش کم رنگ (اعتبار تصویر: Shutterstock)

این گل های مخروطی بنفش کم رنگ در اواخر زمستان، از اواسط سپتامبر تا اکتبر، بهتر است کاشته شوند. هنگام کاشت، 1 / 2 اینچ عمق و فضای بین 18 تا 24 اینچ را جدا از هم بکارید تا از ازدحام جلوگیری شود.

به طور معمول، اکیناسه در 11 تا 15 هفته گل می دهد، زمان شکوفه دهی طولانی دارد و می تواند تا 4 فوت قد بکشد. اگرچه این گیاه می تواند در هر نوع خاک (حتی خاک رس) زنده بماند، اما هنوز هم باید خاک به خوبی زه کشی شده باشد و آبگیری نشود. اکیناسه با سره ای گل زیبای خود به خاطر گلبرگ های باریک و کم رنگ اشعه صورتی و شکل کروی اش مشهور است. گونه های زیبای آن ها برای هر حیاط بهاری رنگی خواهد بود.

2. لاله ها (Tulips)

لاله ها در خاک
لاله ها در خاک (اعتبار تصویر: Shutterstock)

این شکوفه های محبوب بهاری رنگ های زیادی را به حیاط خانه شما می آورند.و از آنجا که لاله ها برای رشد به یک دوره هوای سرد نیاز دارند، این امر آن را به گل ایده آلی برای کاشت در پاییز تبدیل می کند.بهترین زمان برای کاشت پیاز لاله اواسط پاییز یا زمانی است که دمای شب به طور مداوم در حدود 40 درجه فارنهایت باشد.در حالت ایده آل، لامپ ها را به فاصله 6 اینچ از هم در کف منطقه قرار دهید، آن ها را با خاک سست بپوشانید، سپس خوب آب دهید.

به طور کلی لاله ها در خاک هایی که در تابستان خشک و در زمستان به خوبی زه کشی می شوند، بهترین عملکرد را دارند.نکته خوب این است که نگهداری لاله ها نسبتا کم است، با این حال، اگر کمبود بارندگی دارید، باید لامپ های در حال ظهور را آبیاری کنید.

3. نرگس (Daffodils)

نرگس
نرگس (اعتبار تصویر: Shutterstock)

یکی دیگر از شکوفه های بهاری، نرگس های زرد روشن و گرم هستند. در حالت ایده آل، بهترین کار این است که در ماه سپتامبر تا اواخر نوامبر، بسته به موقعیت خود، پیازهای زردرنگ بکارید. در حالی که شما می توانید لامپ ها را به صورت جداگانه بکارید، بیشتر باغبانان تمایل دارند تا ترانشه هایی بین 3 تا 8 لامپ و با فاصله بین 3 تا 6 اینچ از هم بکارند.

لامپ ها را بلافاصله پس از کاشت با خاک و آب بپوشانید. همیشه منطقه را در طول مراحل اول مرطوب نگه دارید، تا حدود سه هفته پس از زمان شکوفه دادن. پس از سه هفته شکوفه دادن گل ها می توانید آبیاری را متوقف کنید. این لامپ های بهاری سال به سال در حالی که چند برابر می شوند، شکوفه می دهند، بنابراین شما یک حیاط فوری و آفتابی خواهید داشت.

4. سنبل ها (Hyacinth)

سنبل
سنبل (اعتبار تصویر: Shutterstock)

این خوشه های رنگارنگ گل بهتر است از سپتامبر تا نوامبر و پس از سرد شدن خاک کاشته شوند. به طور معمول، لامپ های بزرگ باید در عمق 4 تا 6 اینچ و با فاصله 4 تا 6 اینچ کاشته شوند. همچنین لامپ را طوری قرار دهید که قسمت نوک تیز نزدیک ترین قسمت به سطح خاک باشد که شاخه ها در آن ظاهر شوند. پس از کاشت، پیازچه ها را آبیاری کنید و با خاک و آب بپوشانید. این گلبرگ های خوش آب و هوا به خاطر گلبرگ های قلبی شکل و هم پوشان با یکی از گسترده ترین طیف رنگ ها و الگوهای روشن شناخته می شوند. در حالت ایده آل، در خاک مرطوب، غنی از هوموس و به خوبی زه کشی شده و در دمای سردتر برای رشد ماهی تابه ها بکارید. آن ها زمانی بهتر رشد می کنند که دمای خاک بین 45 تا 65 درجه فارنهایت باشد و پس از کاشت به سختی یخ می زنند. گیاهان فضایی حدود 7 تا 12 اینچ از هم فاصله دارند و به وفور رشد خواهند کرد. سنبل ها همچنین برای رشد سالم به آبیاری منظم، تغذیه و سر بریدن نیاز دارد.

5. پانسی (Pansies)

پانسی
پانسی (اعتبار تصویر: Shutterstock)

پنس ها می توانند به حیاط شما رنگ های شاد و فصلی بدهند و بهتر است در ماه سپتامبر یا اکتبر کاشته شوند. این گلبرگ های خوش آب و هوا به خاطر گلبرگ های قلبی شکل و هم پوشان با یکی از گسترده ترین طیف رنگ ها و الگوهای روشن شناخته می شوند.

در حالت ایده آل، در خاک مرطوب، غنی از هوموس و به خوبی زه کشی شده و در دمای سردتر برای رشد ماهی تابه ها بکارید. آن ها زمانی بهتر رشد می کنند که دمای خاک بین 45 تا 65 درجه فارنهایت باشد و پس از کاشت به سختی یخ می زنند.

گیاهان فضایی حدود 7 تا 12 اینچ از هم فاصله دارند و به وفور رشد خواهند کرد. پانسمان همچنین برای رشد سالم به آبیاری منظم، تغذیه و سر بریدن نیاز دارد.

6. لیدورت (پلمباگو) (Leadwort)

لیدورت
لیدورت (اعتبار تصویر: Shutterstock)

این گیاه سخت، پوشش زمین کم رشد و مقاوم به خشکی است که گل های آبی زیبایی دارد.در دماهای سردتر رشد می کند و در مناطقی با دمای زیر 15 درجه فارنهایت، ساقه ها منجمد می شوند و ساقه های جدید در اواخر بهار از ریزوم ها بیرون می آیند.

در حالی که کرم لید نسبت به هر نوع شرایط خاک مقاوم است، خاک حاصلخیز و خوب زه کشی شده را ترجیح می دهد و می تواند در سایه کامل یا جزئی رشد کند.علاوه بر این، این درختچه که به سرعت رشد می کند تا 12 اینچ ارتفاع دارد و 4 فوت پهنا دارد.اغلب به عنوان گیاهان کم دوام در نظر گرفته می شوند، تنها در صورتی که خاک بیش از حد خشک شود و در بهار و تابستان بارور شود.

7. مریم گلی بوته ای مکزیکی (Mexican Bush Sage)

مریم گلی بوته ای مکزیکی
مریم گلی بوته ای مکزیکی (اعتبار تصویر: Shutterstock)

مریم گلی بوته ای مکزیکی گیاهی چند ساله بوته ای است که در دمای سردتر به خوبی رشد می کند. با این حال تنها در زمستان هایی دوام می آورد که دمای آن ها به زیر 18 درجه فارنهایت نرسد. در حالت ایده آل، گیاه در اواخر زمستان یا اوایل بهار شکوفه می دهد تا در اواخر تابستان شکوفه دهد. دقت کنید که گیاهان را به فاصله سه فوت از هم قرار دهید. سن همچنین می تواند آفتاب کامل یا جزئی را تحمل کند و خاک مرطوب اما خوب زه کشی شده را ترجیح می دهد. علاوه بر این، در فصل پاییز یا زمستان گیاه را هرس نکنید، زیرا این کار راه را برای رشد تازه و حساسی که در برابر سرما آسیب پذیر است و آسیب می بیند، باز می کند. در عوض هرس را تا اوایل بهار متوقف کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *