7 راه طبیعی برای خلاص شدن از شر مورچه ها بدون مواد شیمیایی

7 راه طبیعی برای خلاص شدن از شر مورچه ها بدون مواد شیمیایی

اگر به دنبال این هستید که چگونه از شر مورچه‌ها خلاص شوید، احتمال دارد که این مورچه‌های ناخوشایند را در اطراف خانه‌تان دیده باشید. مورچه‌ها آفات مقاوم و پایداری هستند که در آن‌ها اغلب صدها آفت وجود دارد و ریشه‌کن کردن همه آن‌ها به طرز شگفت‌آوری دشوار است. با این حال، مهم است که هر چه زودتر با مورچه‌ها مقابله کنید؛ این آفت‌ها به سرعت تولید مثل می‌کنند و تعداد کمی از مورچه‌ها می‌توانند به زودی به یک آفت تبدیل شوند. در حالی که این حشرات به هیچ وجه بهداشتی نیستند که در اطراف خانه داشته باشند، اما در شرایط سخت نیز می‌توانند آسیب‌های ساختاری ایجاد کنند، بنابراین باید به آن‌ها رسیدگی شود.

مورچه‌ها به طور مداوم به دنبال غذا، آب و پناهگاه هستند، سه مورد از 7 موردی که مورچه‌ها را به خانه‌تان جذب می‌کنند تا داخل خانه‌تان مکان مناسبی برای لانه‌سازی باشد. راه‌هایی برای جلوگیری از آن‌ها در وهله‌اول وجود دارد، مانند قرار دادن استراتژیک 7 گیاه دافع مورچه در اطراف مبادی ورودی. اما متاسفانه مورچه‌ها هنوز هم می‌توانند هر چند وقت یک بار راه خود را پیدا کنند، بنابراین باید بدانید که چگونه به طور مستقیم از شر آن‌ها خلاص شوید.

7 راه طبیعی برای خلاص شدن از شر مورچه ها

لیمو با مورچه
لیمو و مورچه (اعتبار تصویر: Shutterstock)

1. استفاده از مرکبات

مرکبات مانند لیموترش، لیموترش و پرتقال از مواد دفعی طبیعی عالی هستند. این قارچ‌ها برای انواع خاصی از قارچ‌ها سمی هستند که مورچه‌ها دوست دارند از آن‌ها تغذیه کنند. با قرار دادن پوست مرکبات یا آب لیمو در اطراف خانه‌ای که احتمال می‌رود مورچه‌ها به آنجا مراجعه کنند، این کار آن‌ها را از بازگشت باز می‌دارد.

2. سرکه سفید

سرکه سفید را با محلول 50:50 سرکه سفید با آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید. پشت بام‌ها، سطوح یا هر جای دیگری که بارها مورچه‌ها را دیده‌اید اسپری کنید. بوی تند سرکه باید مورچه‌ها را دور نگه دارد و مسیرهای بویی که در اطراف خانه باقی می‌گذارند را از بین ببرد. علاوه بر این، سرکه می‌تواند کاری بیشتر از خلاص شدن از شر مورچه‌ها انجام دهد؛ این همان چیزی است که جوش شیرین و سرکه را در تمیز کردن بسیار خوب می‌کند.

پودر تالک روی سطح
پودر تالک روی سطح (اعتبار تصویر: Shutterstock)

3. پاک کننده شیشه و صابون ظرف

پاک کننده شیشه و صابون ظرف را با صابون ظرف در یک بطری اسپری تمیز ترکیب کنید. پیش از پاک کردن، مستقیماً روی سطوح یا مناطقی که مورچه‌ها تجمع کرده‌اند، اسپری کنید تا فقط باقی مانده نور باقی بماند. به طور معمول، مورچه‌ها هنگام راه رفتن یک ردفرومون معطر را پشت سر می‌گذارند که سپس مورچه‌های دیگر را به دنبال خود می‌کشاند. با حذف این عطر، شما از ورود مورچه‌ها به خانه جلوگیری می‌کنید.

4. پودر تالک

پودر تالک را به صورت لایه ای از پودر تالکوم در مجاری ورودی مورچه قرار دهید. علاوه بر این، پودر از طریق پوست آن ها جذب می شود و راه های هوایی آن ها را مسدود می کند و آن ها را برای همیشه از بین می برد.

بطری های اسانس
بطری های اسانس

5. استفاده از روغن‌های گیاهی

از روغن‌های گیاهی مانند نعناع، درخت چای، اکالیپتوس، نعناع و روغن دارچین برای دفع مورچه‌ها و حشرات استفاده کنید. چند قطره از اسانس انتخابی‌تان را روی توپ پنبه‌ای قرار دهید و سپس آن‌ها را در مناطقی که معمولاً مورچه‌ها را می‌بینید، بچسبانید.

علاوه بر این، روغن های ضروری راهی ارزان برای ترک بوی تازه در خانه هستند. فقط از حیوانات خانگی دور کنید زیرا روغن های ضروری در صورت خورده شدن می توانند مضر باشند.

6. ظرف های قهوه‌خوری

اگر قهوه‌خور هستید، زمین‌های مورد استفاده‌تان را دور نیندازید. بوی قهوه دم‌کرده مورچه و دفع‌کننده آفت موثر است. روی یک سطح یک بار مصرف مانند مقوا مقداری قهوه بپاشید و در مناطق مستعد مورچه‌ها قرار دهید. این مواد می‌توانند در داخل خانه یا خارج از خانه مورد استفاده قرار گیرند و همچنین می‌توانند مواد مغذی خاک را از مواد معدنی تامین کنند.

اگر به یک دستگاه جدید نیاز دارید، بهترین قهوه سازها را بررسی کنید

قاشق تفاله قهوه استفاده شده
قاشق تفاله قهوه استفاده شده (اعتبار تصویر: Shutterstock)

7. دیاتوم‌زمین

دیاتوم‌زمین یا دیاتوم یک ماده پودری سفید رنگ است که از بقایای فسیل‌شده موجودات آبزی به نام دیاتوم‌ها تشکیل شده است. این پودر طبیعی در کشتن تعدادی از آفات از جمله عنکبوت‌ها و سوسک‌هایی که با تخلیه اسکلت خارجی کار می‌کنند و در نهایت خشک کردن میزبان موثر است. مورچه فقط باید با ماده در تماس باشد تا به بدن بچسبد و عمل کند.

مهم این است که شما از زمین دیاتومی درجه غذا برای ایمن نگه داشتن آن در اطراف حیوانات خانگی و انسان‌ها استفاده کنید. اگر تمام راه‌حل‌های خانگی را بدون هیچ شانسی امتحان کرده‌اید، برخی از محصولات تجاری مانند EcoVenger Ant Killer QCrawling Insect Killer (سیتروس سنت)16 OZ، طبیعی Qغیر سمی (12 دلار، آمازون) برای کمک به خلاص شدن از شر مورچه‌ها وجود دارد.

این روش‌های طبیعی نه تنها به شما کمک می‌کنند از مورچه‌ها خلاص شوید، بلکه به بهبود سئو و بهینه‌سازی محتوا نیز کمک می‌کنند. حالا شما یک راهنمای جدید برای مقابله با مورچه‌ها دارید که همچنان توجه به بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو را حفظ می‌کند.

نکات مهم دیگر برای جلوگیری از ورود مورچه‌ها به خانه

  1. بازرسی شکاف‌ها و شکاف‌ها: برای جلوگیری از ورود مورچه‌ها به خانه‌تان، دیوارها و دره‌ها را برای هر گونه شکاف یا باز شکافی که ممکن است به عنوان ورودی بالقوه عمل کند، بازرسی کنید. این شکاف‌ها را با پالک پر کنید تا از بازگشت مورچه‌ها جلوگیری کنید.
  2. بررسی پنجره‌ها و درب‌ها: اطمینان حاصل کنید که صفحات پنجره و درب‌ها به درستی نصب شده‌اند و در مقابل قاب‌ها قرار می‌گیرند. اگر نشانه‌های آسیب در آن‌ها دیده می‌شود، باید آن‌ها را تعویض کنید.
  3. حذف مواد غذایی و خرده‌ها: از باقی گذاشتن مواد غذایی و خرده‌های باقی‌مانده در اطراف منزل خود، از جمله ظروف کثیف در سینک آشپزخانه، خودداری کنید. این عطرها مورچه‌ها را به خانه‌تان می‌کشاند حتی یک سطل زباله پر از زباله نیز در این موضوع نقش دارد.
  4. استفاده از ظروف ضد هوا: به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی آبدار را در ظروفی ضد هوا بسته‌شده نگهدارید تا مورچه‌ها نتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.
  5. تمیزی خانه: خانه‌تان را تمیز نگه دارید و مرتباً گردگیری و جارو بکشید تا خرده‌ریزهایی که ممکن است روی زمین ریخته‌شده باشند، از بین بروند.
  6. شستن کاسه حیوانات خانگی: هنگامی که حیوانات خانگی‌تان غذای خود را تمام کردند، فوراً کاسه را بشویید تا هیچ غذای باقی‌مانده‌ای نیز در آنجا نباشد. در سطح زمین، دسترسی به غذا برای مورچه‌ها بسیار آسان است.
  7. دور انداختن میوه‌های کهنه: میوه‌های کهنه یا تخمیر شده را روی سطوح خود نگذارید و بلافاصله آن‌ها را بیرون بیندازید، در غیر این صورت مورچه‌ها هجوم خواهند آورد.

با اجرای این نکات و اصول، می‌توانید به طور موثر از ورود مورچه‌ها به خانه‌تان جلوگیری کنید و همچنین سئو محتوایتان را بهبود ببخشید. این تدابیر همچنین به بهینه‌سازی محتوایتان برای موتورهای جستجو کمک می‌کنند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *