7 راه هوشمندانه برای کاهش صدا در خانه‌تان

7 راه هوشمندانه برای کاهش صدا در خانه‌تان

خانه باید مکان امن ما باشد – فضای راحتی برای لذت بردن و استراحت پس از یک روز طولانی. بنابراین، وقتی آرامش و آرامش ما مداوم توسط صداهای مزاحم مختل می‌شود، این به سرعت می‌تواند یک اذیت روزانه شود.

به طور خاص، اگر در خانه کار می‌کنید و نمی‌توانید به اندازه‌ی مورد نیاز خود به تولیدی بپردازید، این امر اذیت‌کننده خواهد بود. اما با ساختار خانه‌های سبک، آپارتمان‌های بازپلان و حتی ابزارهای صوتی نواز، این امر دیگر عجیب نیست که خانه‌ها و آپارتمان‌های امروزی نسبت به همیشه بیشتر دارای صداهای مزاحم هستند.

به خوشبختی، روش‌هایی هوشمندانه برای کاهش صدا در خانه وجود دارد که بدون هزینه‌ی زیادی برای عایق‌گذاری یا جابجایی می‌توانند به شما کمک کنند. این نکات ساده ولی موثر به شما کمک می‌کنند تا صدای خارجی را جذب و کاهش دهند و همچنین عایق‌گذاری خانه را بهبود ببخشند. بهتر از همه، به شما احساس آرامشی خواهند داد که برای لذت بردن از فضاهای زندگی‌تان نیاز دارید.

پس، قبل از در نظر گرفتن جابجایی، یکی از این 7 راه هوشمندانه برای کاهش صدا در خانه خود امتحان کنید.

1. عایق صدا با وسایل شما

کاغذ دیواری قدیمی آبی در اتاق نشیمن
قالب‌ها و فرش‌های ضخیم (تصویر: شاتراستاک)

ترفند معمولی برای کاهش صدا، “نرم کردن” سطوح در اتاق است. به طور معمول، صدا از سطوح سخت و صافی مانند کف چوبی، شیشه و سرامیک بازتاب می‌یابد. به همین دلیل صداهای رایج در خانه مانند گام‌ها، دستگاه‌های بزرگ یا حتی صداهایی مثل صدای گفت‌وگوها به نظر می‌آید که بیشتر تقویت شده‌اند.

قرار دادن فرش‌های ضخیم یا قالب‌ها بر روی کف چوبی می‌تواند به کاهش بعضی از صدا کمک کند و همچنین جلوی تولید صدای زیادی توسط مبلمان را در هنگام جابجایی آنها مانع می‌شود. مبلمان‌های نرم مانند یک صندلی تختخواب روانه یا حتی دسته‌بالش‌های پر انرژی هم می‌توانند به خوبی برای “نرم کردن” یک منطقه کار کنند. انواع و اندازه‌های زیادی از قالب‌ها برای تناسب فضای شما موجود است، فقط مطمئن شوید که با دقت آن را تمیز نگه دارید تا همیشه به نظر برندگانه بیاید.

علاوه بر این، می‌توانید مبلمان خود را با هدف مسدود کردن صداهایی از همسایگان تغییر دهید. به سادگی قطعات بزرگ مبلمانی مانند یک کتابخانه بزرگ را به سمت یک دیوار مشترک بچینید. این کار به کاهش برخی از صدا کمک خواهد کرد که از طریق آن عبور می‌کند.

2. اضافه کردن پرده‌های کاهش صدا

پرده روی پنجره
پرده‌ها روی پنجره (تصویر: شاتراستاک)

به مانند یک زمینه، پرده‌های سنگین می‌توانند به کاهش سطوح صدا از خیابان کمک کنند و همچنین در زمستان اتاق شما را عایق کنند. تعویض پرده‌های معمولی خود با یک مواد سنگین‌تر مانند ولوت که دیوار را پایین‌تر از پنجره پوشش می‌دهد، می‌تواند به خوبی برای جذب مقداری از صدا کار کند.

علاوه بر این، در نظر داشته باشید که بهتر است سبک‌های تاشو را در نظر بگیرید، چرا که لایه‌ها هم می‌توانند تا دو برابر کاهش صدا را نسبت به سبک‌های پرده‌های صاف انجام دهند.

با این حال، اگر در نظر دارید پرده‌ها را تعویض کنید، نگاهی به پرده یا پرده: کدام بهتر است بیاندازید، بندازید تا به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید.

3. آویز کردن اشیاء دیواری

هنر دیوار بزرگ
تابلو دیواری بزرگ (تصویر: شاتراستاک)

ما معمولاً از آویز کردن اشیاء دیواری برای افزودن رنگ و تزیین به دیوار خالی فکر می‌کنیم. اما آویز کردن اشیاء دیواری نیز روش عالی‌ای برای تخفیف صداهای آمده از خارج یا از همسایگان است. جنس ضخیم اشیاء دیواری می‌تواند بخشی از صدا را جذب کند و می‌تواند یک ویژگی چشم‌گیر مانند این آویز دیواری بزرگ Macrame ($45، آمازون) باشد.

ترفند دیگری هم این است که لایه‌ای از فوم را در پشت تابلوهای موجود اضافه کنید. باز هم این کار به کاهش صداهایی کمک خواهد کرد که از دیوارها عبور می‌کند.

4. شکاف ها را ببندید

نوارهای درزگیر فوم روی آستانه پنجره
نوارهای تنگه فوم در پله پنجره (تصویر: شاتراستاک)

صدا می‌تواند از طریق تنگه‌ها و اطراف درها و پنجره‌ها وارد اتاق شود. یک نکته دیگر نیز این است که تنگه‌های زیر و اطراف چارپنجره و دره‌ها را ببندید تا از صداهای ناخواسته خلاص شوید.

علاوه بر بستن تنگه‌ها، همچنین پریزهای دیواری خود را و اطراف تخته‌های زیری برای چشم‌های دیده برای ترک های مشخصی یا شکاف‌هایی که نیاز به بستن دارند بررسی کنید. بستن هر چهار کوچک با گچ یا نوار عایق مانند نوار عایق فومی، نوار عایق درب و پنجره ($13، آمازون) به عنوان یک مانع.

این یک راه ارزان‌تر دیگر برای کاهش صداست، همچنین اتاقی را عایق می‌کند و جلوی ورود هوای سردی را هم می‌گیرد. بنابراین این یک برنده است!

5. خرید یک گوش گیر مناسب

مردی با هدفون
مردی که هدفون می‌زند (تصویر: شاتراستاک)

این ممکن است به نظر برسد که یک تکنولوژی که برای حساسیت به صدا طراحی شده است را سرمایه‌گذاری کنید. اکنون انواع مختلفی وجود دارد که برای گوش‌های شما مناسب هستند و برای استفاده روزانه راحت خواهند بود. و در حالی که اینها به طور کامل از اذیت‌کننده‌های صدا جلوگیری نمی‌کنند، گوشپلاگ کاهش معتدلی از حجم محیطی را به شدت کاهش می‌دهد.

گوشپلاگ‌هایی مانند گوشپلاگ Quiet Solstice Ear Plugs ($24، آمازون) ادعا می‌کنند که صداهای صدا و صداهای پس‌زمینه را ساکت می‌کنند. گوشپلاگ‌ها همچنین برای خواب آرام، یا زمانی که می‌خواهید به صورت موثر‌تری کار کنید، عالی هستند.

علاوه بر این، می‌توانید یک جفت از بهترین هدفون‌های کنسل‌نویز را تست کنید تا صداهای اطراف را نیترال کنید. و در حالی که این اغلب برای سفر و سفر استفاده می‌شوند، چیزی نیست که در داخل استفاده شود، اگر نیاز به آن لحظه سکوت دارید.

6. پخش نویز سفید

دستگاه نویز سفید لکتروفن با کیفیت بالا
ماشین پخش صدای سفید LectroFan High Fidelity (تصویر: آمازون)

ترفند دیگری برای کاهش آلودگی صدا، پخش صدای سفید است. صدای سفید می‌تواند به افراد کمک کند تا بخوابند یا کار کنند با قطع کردن صداهای بیرونی و پنهان کردن صداهای مزاحم.

“صدای سفید می‌تواند صداهای دیگری که ممکن است خواب را بهم بریزد، مانند ترافیک، کوتاهی یا تلویزیون همسایه را پنهان کند”، می‌گوید دکتر میتا سینگ، پزشک تخصصی در علوم خواب. “با ایجاد یک صدای پایین و ثابت، صدای سفید می‌تواند صداهای دیگر را کمتر قابل مشاهده کند و به شما کمک کند که بهتر بخوابید.”

چندین دستگاه صدای سفید موجود است که می‌توانید بخرید، مانند ماشین صدای سفید LectroFan High Fidelity ($31، آمازون)، که برای دفتر کار یا فضاهای زندگی خانه‌تان ایده‌آل است. علاوه بر این، صدای سفید می‌تواند بهترین کیفیت خواب شما را افزایش دهد، اگر در شب مشکل در خواب دارید.

7. سر و صدای حیاط خلوت را کاهش دهید

گیاهان بلند
گیاهان بلند (تصویر: شاتراستاک)

اگر حیاط دارید، صداهای بیرون می‌توانند همچنان از طریق باغ شما به داخل خانه برسند. با این حال، می‌توانید قبل از ورود به ساختمان خود صدای حیاط خود را کاهش دهید. این کار با کاشت درختان گلابی، درختان همیشه سبز یا گیاهان مانند گوجه‌فرنگی امکان‌پذیر است تا چیزهایی مانند صدای خیابان یا صدای پس‌زمینه را جذب کند.

بهترین گزینه این است که گیاهان را در لایه‌های خوشه‌ای به سمت خانه‌تان بچینید و یک مانع ضخیم ایجاد کنید. به همین ترتیب، یک حاشیه ضخیم بین یک جاده و ملک شما نیز می‌تواند برخی از صدا را جذب کند. گیاهان بزرگ و درختان نیز برای افزودن حریم خصوصی به حیاط عالی هستند.

علاوه بر این، دیوارهای آجر نیز موثر در جذب صدا هستند. اگرچه اینها ممکن است گران‌تر از داشتن گیاهان بلند باشند، که همچنین حیاط شما را بصری جذاب تر می‌کنند!

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *