iOS 18 یک ارتقاء “جاه طلبانه” است – 5 روشی که می تواند آیفون را تغییر دهد

iOS 18 یک ارتقاء “جاه طلبانه” است – 5 روشی که می تواند آیفون را تغییر دهد

iOS 17 خوب است، اما iOS 18 می تواند جهشی بزرگتر به جلو باشد

در بررسی iOS 17 آن را “یکی از بهترین به روز رسانی های iOS که در سال های اخیر دیده ایم” خواندیم، اما آخرین گمانه زنی ها حاکی از آن است که اپل در حال برنامه ریزی یک به روز رسانی بزرگ تر برای iOS 18 در سال آینده است و می تواند ویژگی های هوش مصنوعی را به آخرین آیفون ها بیاورد.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، مدیریت ارشد اپل سیستم عامل بعدی خود را “جاه طلبانه و جذاب” با برخی “ویژگی ها و طراحی های جدید بزرگ” خوانده است.

اما به نظر می رسد که این یک چالش بزرگ نیز باشد، چرا که هفته گذشته کریگ فدریگی (معاون مهندسی نرم افزار اپل)ظاهرا درخواست نادر “توقف کار توسعه” در آپدیت های نرم افزاری بزرگ بعدی اپل برای آیفون، آیپد، مک و غیره را مطرح کرد تا مشکلات اولیه برطرف شوند.

در حالی که این موضوع می تواند منجر به بازنگری اساسی در iOS 18 شود، منابع مختلف با سابقه قوی از جمله مینگ چی کو، جف پو و The Information اعلام کرده اند که اپل در حال صرف هزینه های کلان برای سرورهای هوش مصنوعی و برنامه ریزی برای ویژگی های هوش مصنوعی درون دستگاهی برای آیفون است که می تواند به زودی WWDC 2024 از راه برسد.

هنوز برای انتشار iOS 18 زود است؛ اما براساس شایعات اخیر، به احتمال زیاد قابلیت های LLM (مدل های زبانی بزرگ)و هوش مصنوعی محاوره ای می توانند آیفون را تغییر دهند که احتمالا از iOS 18 و آیفون 16 شروع می شود.

1. نسل بعدی سیری جایگزین Shortcuts می شود

یک آیفون روی پس‌زمینه نارنجی که سیری را نشان می‌دهد
(اعتبار تصویر: Apple)

قوی ترین شایعات در مورد ادغام احتمالی LLM ها در iOS 18 این است که دستیار صوتی سیری آن دچار تغییرات اساسی خواهد شد. این موضوع باتوجه به کهنه شدن سیری بسیار خوشایند خواهد بود و در نهایت می تواند شاهد حرکت دستیاره ای صوتی فراتر از تایمر اصلی باشد که اکثر ما از آن ها استفاده می کنیم.

برای مثال، گزارش اخیر The Information نشان می دهد که یکی از اهداف اپل این است که به کاربران آیفون اجازه دهد “از دستورها صوتی ساده برای خودکارسازی وظایف شامل چند مرحله استفاده کنند”. ظاهرا این می تواند به این معنی باشد که به سیری بگویید از پنج عکس آخری که گرفته اید یک گیف بسازد و آن ها را برای یکی از دوستانتان ارسال کند.

در حال حاضر، اپلیکیشن Shortcuts اپل خانه ابزارهای اتوماسیون و صرفه جویی در زمان است، اما سیری می تواند به روشی شهودی تر و کاربرپسندتر برای وادار کردن آیفون شما به انجام اقدامات چند مرحله ای تبدیل شود. همانطور که در مقاله اخیر اپل با عنوان “سیستم لرزش گیر صوتی برای سیری” توضیح داده شده، این یک فرآیند پیچیده است، اما می توانیم اولین ثمره آن را در iOS 18 ببینیم.

2. قدرت های جستجو بسیار مفیدتر

یک آیفون روی پس‌زمینه نارنجی که عملکرد جستجو را نشان می‌دهد
(اعتبار تصویر: Apple)

در حال حاضر، عملکرد جستجوی آیفون ها (سوایپ به پایین در صفحه اصلی)هنوز هم بسیار ناامید کننده و محدود است. iOS 17 بهبودهایی را در زمینه جستجوی پیام (برای مثال امکان ترکیب چندین فیلتر جستجو)ارائه کرد، اما یکپارچه سازی هوش مصنوعی درون دستگاه در iOS 18 می تواند پیدا کردن اشیا در گوشی را بسیار ساده تر کند.

برای شروع، این قابلیت می تواند به ویژگی جستجوی آیفونی کمک کند تا اپلیکیشن های بیشتری مانند Notes، Voice Memos و Freeform را پوشش دهد. اما پتانسیل خوبی برای پرسیدن سوالات زبان طبیعی در مورد داده های روی دستگاه شما نیز وجود دارد. به عنوان مثال، به جای سوئیچ کردن بین چندین اپلیکیشن، می توانید بپرسید که وضعیت آب و هوا در طول دوچرخه سواری من در روز یکشنبه چگونه خواهد بود؟ “

همانند مربی هوش مصنوعی فیس بوک، اپل نیز می تواند اطلاعات مفیدتری را در صفحه حالت استندبای خود به نمایش بگذارد و فرآیند به روز حرکت بین برنامه های مختلف برای کنار هم قرار دادن اطلاعات مورد نیاز شما را آغاز کند.

3. iCloud تبدیل به یک چیز ضروری می شود

دو آیفون در پس‌زمینه نارنجی که iCloud را نشان می‌دهند
(اعتبار تصویر: Future )

براساس خبری که اخیرا از سوی مارک گورمن از بلومبرگ منتشر شده، اپل احتمالا در حال توسعه هوش مصنوعی درون دستگاهی برای آیفون و همچنین برخی ویژگی های مبتنی بر فضای ابری جداگانه است. و این می تواند به معنای برخی ویژگی های جدید و قدرتمند برای iCloud باشد، که اپل برای ما بسیار مشتاق است که مشترک آن ها شویم.

با دانستن اپل، این احتمال وجود دارد که برخی از ویژگی های پیشرفته هوش مصنوعی آن به اشتراک iCloud نیاز داشته باشد یا اینکه حداقل از ویژگی های iCloud برای جذاب تر کردن این اشتراک استفاده کند.

در کنار ویژگی های امنیتی تقویت شده و سازماندهی خودکار فایل های مبتنی بر فضای ابری شما، یک عملکرد جستجوی جهانی که به صورت یکپارچه در بین فایل های آیفون و iCloud شما کار می کند، ترکیب قدرتمندی خواهد بود، به خصوص اگر بهتر از استفاده از یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابری شخص ثالث عمل کند.

4. برنامه دوربین به موزه خلاق شما تبدیل می شود

تلفنی روی پس‌زمینه نارنجی که عکس گربه‌ای را نشان می‌دهد که در حال تبدیل به برچسب است
(اعتبار تصویر: Apple)

ابزار مفید Visual Look Up در iOS 17 که به شما در شناسایی گیاهان، حیوانات و برچسب های لباس شویی در تصاویر کمک می کند، نشان می دهد که اپل چقدر یادگیری ماشین را در آیفون پیش می برد. اما واضح است که این تازه شروع کار است و iOS 18 می تواند این مفهوم را بسیار فراتر ببرد.

در حال حاضر، بسیاری از ویژگی های بینایی کامپیوتری اپل روی موارد کاربردی مانند ردیابی سوژه در ویدئو و تشخیص متن متمرکز هستند که به کلمات موجود در تصاویر اجازه می دهد در نتایج جستجوی شما ظاهر شوند. اما اپل می تواند هوش مصنوعی مولد را نیز به این ترکیب اضافه کند تا به شما کمک کند از دنیای واقعی به عنوان نقطه شروع ایده های خلاقانه خود استفاده کنید.

ما در حال حاضر می توانیم از عکس های خود استیکر بسازیم، اما چه می شود اگر بتوانید از آن ها برای تولید لوگوها، طرح ها و موارد دیگر در برنامه Freeform تنها با استفاده از توضیحات زبان طبیعی استفاده کنید؟ دوربین های موبایل ما به زودی می توانند به ابزارهایی خلاقانه تر، فراتر از حافظه کش تبدیل شوند. به خصوص حالا که آیفون ها می توانند به صورت سه بعدی عکس بگیرند.

5. Apple Music آن را به Spotify می برد

دو آیفون روی پس‌زمینه نارنجی که فهرست‌های مجموعه‌های Apple Music را نشان می‌دهند
(اعتبار تصویر: Apple)

براساس گزارشی جداگانه از بلومبرگ، یکی دیگر از تمرکزهای اصلی اپل موزیک، اپل موزیک است. براساس این گزارش، ادی کیو (مدیر سرویس های اپل)رهبری گروهی را بر عهده دارد که “در حال بررسی ویژگی های جدیدی برای اپل موزیک است” که شامل “لیست های پخش خودکار” می شود.

در این صورت صرفا شاهد رقابت اپل با اسپاتیفای خواهیم بود که البته باتوجه به محافظه کار بودن اپل موزیک با ویژگی های جدید، ناامیدکننده خواهد بود. اما اپل می تواند از هوش مصنوعی درون دستگاه استفاده کند تا اپلیکیشن استریم موسیقی خود را به گزینه ای جذاب تر تبدیل کند، از جمله نسخه بهتر AI DJ اسپاتیفای، نسخه قدرتمندتر اسپاتیفای و بهبودهایی در اپ استور.

شاید در آینده نزدیک، وقتی هنرمندان بیشتری صدای خود را برای موسیقی های تولیدشده توسط هوش مصنوعی مجوز دهند، با GarageBand ادغام هیجان انگیزی خواهیم داشت؛ اما احتمالا کمی دورتر از iOS 18 است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *