5 نکته ای که ای کاش قبل از خرید اسپیکر هوشمند می دانستم!

5 نکته ای که ای کاش قبل از خرید اسپیکر هوشمند می دانستم!

بلندگوهای هوشمند موسیقی و یک دستیار هوشمند مفید با هوش مصنوعی را به هر اتاقی در خانه شما اضافه می کنند. در اینجا مواردی است که باید قبل از خرید در نظر بگیرید.

بهترین اسپیکرهای هوشمند، قابلیت های تماس و کنترل خانه هوشمند را به هر اتاقی اضافه می کنند آن ها با استفاده از میکروفون های داخلی برای گوش دادن منفعلانه به یک کلمه بیدار مانند “هی گوگل” یا “الکسا” برای فعال سازی کار می کنند. پس از راه اندازی، پنجره زمانی کوتاهی برای صحبت کردن با فرمان صوتی یا پرسیدن سوال دارید. برای مثال می توانید به یک دستگاه آمازون اکو بگویید “الکسا، چراغ های اتاق خواب من را روشن کن” تا مجموعه ای از چراغ های هوشمند متصل را روشن کند.

از خدمت به عنوان دستیار روزمره ام که من را به یاد رویداده ای تقویمم می اندازد تا ویژگی های جالبی مانند ارتباط موسیقی بین چندین بلندگو، چیزهای زیادی هستند که من در مورد این دستگاه ها دوست دارم. این قابلیت گسترده یکی از دلایلی است که من در هر اتاق از خانه ام یک اسپیکر هوشمند دارم. با این حال، بین نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و مشکلات گاه و بیگاه، نکاتی وجود دارد که باید قبل از خرید آن ها را در نظر بگیرید. این 5 نکته ای است که ای کاش قبل از اضافه کردن یک اسپیکر هوشمند به خانه ام می دانستم.

اکثر آنها سنسورهای خانه هوشمند داخلی دارند

از اکو دات آمازون گرفته تا هوم پاد اپل، جدیدترین بلندگوهای هوشمند انواع مختلفی از سنسورها را در بدنه خود جای داده اند. این ها می توانند در روتین های اتوماسیون برای تحریک اقدامات در هنگام تشخیص تغییرات در حرکت، صدا یا دما استفاده شوند. اتاق خوابم اکو دات (Echo Dot)به ترموستات هوشمندم می گوید وقتی تشخیص می دهد اتاقم بیش از حد گرم است (بیش از 68 درجه)، گرما را کاهش دهد. به طور دقیق بخوانید که بلندگوی هوشمند شما با چه ویژگی هایی عرضه می شود تا ارزش آن به حداکثر برسد. در مورد اکو دات با ساعت، من نه تنها آن را به فروش رساندم بلکه نیاز به خرید یک ساعت هشدار جداگانه یا سنسور دمای هوشمند را از بین بردم.

حریم خصوصی و مدیریت داده ها

یک بلندگوی هوشمند که به مکالمه خصوصی یک زوج گوش می دهد.
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

باید بدانید که شما یک میکروفون همیشه در حال گوش دادن را به فضای خود اضافه می کنید و اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد، خود را با دکمه خاموش فیزیکی آن آشنا می کنید. بلندگوهای هوشمند با ضبط آنچه بعد از استفاده از کلمه بیداری می گویید و سپس ارسال صدای شما به فضای ابری برای پردازش کار می کنند. شما باید ببینید که بلندگوی هوشمند مخصوص شما چه داده هایی را جمع آوری می کند، نوارهای صوتی خود را در کجا ذخیره می کند و این شرکت چگونه از داده های شما محافظت می کند. به خاطر داشته باشید که می توانید ضبط های صوتی را مدیریت و حذف کنید. نحوه پاک کردن تاریخچه الکسا و حذف ضبط ها و نحوه حذف ضبط های سیری

آنها به عنوان هاب خانه هوشمند عمل می کنند

علاوه بر سنسورهای مختلف، جدیدترین بلندگوهای هوشمند از پروتکل های خانه هوشمند بی سیم پشتیبانی می کنند تا به عنوان برخی از بهترین هاب های خانه هوشمند عمل کنند. این بدان معناست که برای اتصال دستگاه های Zigbee، Thread و بلوتوث به پلتفرم اصلی، نیازی نیست خانه خود را با هاب های جداگانه به هم متصل کنید. آخرین دیوایس های اکو و اکو آمازون حتی در صورت حضور در اکوسیستم Eero به عنوان توسعه دهنده روتر مش Eero برای گسترش پوشش و سرعت شبکه وای فای عمل می کنند.

اسپیکرهای هوشمند ممکن است به طور غیرمنتظره فعال شوند

نه، تو در خانه ات روح نداری. گاهی اوقات بلندگوهای گوگل هوم یا اکوی من به طور تصادفی در نیمه شب شروع به صحبت می کنند. فهمیدن این موضوع کمی طول کشید اما به خاطر صدای ماشین های عبوری بود که آن ها را بیدار می کرد. مراقب محرک های ناخواسته احتمالی مانند میزان نزدیکی اسپیکر هوشمند به تلویزیون یا پنجره خود باشید بعضی چیزها که شما کنترلی روی آن ها ندارید، وقتی پسر عموی من الکسا سر کار می آید،

جوایز راهنمای Tom's Guide 2023:
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

دستورات خود را به آرامی بیان کنید

اگر نمی خواهید یک دستور را دو بار تکرار کنید، باید به یاد داشته باشید که هنگام صحبت کردن وقت بگذارید. حتی بهترین میکروفون های اسپیکر هوشمند هم می توانند یک عبارت را اشتباه تفسیر کنند چه پخش یک آهنگ خاص باشد و چه کنترل یک دستگاه، باید به آرامی صحبت کنید و کلمات را واضح تلفظ کنید. مسلما، حتی زمانی که چندوظیفگی می کنم هم می توانم این کار را فراموش کنم. به همین دلیل، دوست دارم یکی از بهترین نمایشگرهای هوشمند را در اتاق های شلوغ خانه مانند آشپزخانه و اتاق نشیمن خود داشته باشم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *