5 فیلم جدید نتفلیکس با امتیاز 90% یا بالاتر در Rotten Tomatoes

5 فیلم جدید نتفلیکس با امتیاز 90% یا بالاتر در Rotten Tomatoes

نتفلیکس در نوامبر 2023 با تعداد انگشت شماری از فیلم های ضروری از جمله شبکه اجتماعی، Whiplash و غیره، بر کیفیت بر کمیت تمرکز کرده است.

ماه آرامی از نظر فیلم های جدید نت فلیکس است، اما این بدان معنا نیست که هنوز نمیتوانید تعدادی فیلم جدید در نوامبر 2023 وجود دارد که می خواهید آن ها را به لیست تماشای خود اضافه کنید.

جالب اینجاست که دو مورد از بهترین فیلم هایی که در این ماه در نت فلیکس به نمایش درآمدند، فیلم های تازه ای هستند و در کنار آن ها مجموعه ای از فیلم های محبوب قدیمی تر قرار گرفته اند که هنوز هم ارزش تماشا کردن را دارند. از یک کلاسیک مدرن در مورد ایجاد یک وب سایت اجتماعی بسیار محبوب (اشاره: این وب سایتی نیست که ایلان ماسک به طرز عجیبی در اوایل امسال تغییر نام داد)تا یک درام پرتنش در مورد یک درام جاز جوان و مربی سازش ناپذیرش که او را به نقطه شکست خود می رساند، این بزرگ ترین ماه فیلم های جدید نت فلیکس از نظر کمیت نیست اما از نظر کیفیت قوی است.

تمام فیلم های این فهرست شایسته قرار گرفتن در فهرست بهترین فیلم های نتفلیکس هستند و همه آن ها در سایت جمع آوری بررسی راتن تومیتوز امتیاز چشمگیر 90 Qیا بالاتر را کسب کرده اند. در حالی که تضمینی برای کیفیت فیلم ها وجود ندارد، امتیاز بالا نشانه ای است که اکثر منتقدان این فیلم ها را ارزش تماشا کردن می دانند.

“شبکه اجتماعی” (2010)

جسی آیزنبرگ در نقش مارک زاکربرگ در شبکه اجتماعی
جسی آیزنبرگ در نقش مارک زاکربرگ در “شبکه اجتماعی” (تصویر: PictureLux / آرشیو هالیوود / عکس‌های از Alamy Stock)

این فیلم نه تنها یکی از بهترین فیلم های سال اکران خود، بلکه یکی از مهم ترین فیلم های کل قرن بیست و یکم است. این شبکه اجتماعی یک درام بیوگرافیک است که به شکل گیری فیسبوک و اتفاقات پس از آن بین دو موسس آن یعنی مارک زاکربرگ (جسی آیزنبرگ)و ادواردو ساورین (اندرو گارفیلد)می پردازد.

این شبکه اجتماعی به کارگردانی دیوید فینچر در سال 2003 در دانشگاه هاروارد افتتاح شد و به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه دو دانشجوی سال دوم یک وب سایت را از اتاق خوابگاه خود ایجاد کردند که در دهه 2010 به مرکز اینترنت برای میلیون ها نفر تبدیل شد (و هنوز هم برای برخی تا به امروز است). این فیلم داستان پر پیچ و خمی دارد که خطرات آمیختن تجارت با دوستی را بررسی می کند و درام زندگی واقعی به لطف فیلمنامه ای از آرون سورکین به طرز شگفت انگیزی زنده می شود. فیلم برداری فینچر نیز بی نقص است و اجراها بی نقص هستند.

ژانر: زندگینامه

امتیاز Rotten Tomatoes: 96٪

Whiplash (2014)

مایلز تلر در نقش اندرو نیمن و جی کی سیمونز در نقش ترنس فلچر در فیلم Whiplash
مایلز تلر در نقش اندرو نیمن و جی. ک. سیمونز در نقش ترنس فلچر در “ویپلاش” (تصویر: Pictorial Press Ltd / عکس‌های از Alamy Stock / کلاسیک‌های عکس‌های سونی پیکچرز)

شاید فکر نکنید که فیلمی که در مورد یک درامر جاز ساخته می شود و تلاش می کند در یک مدرسه موسیقی معتبر نیویورک جایی برای خود دست و پا کند، نسبت به بیشتر فیلم های اکشن، آدرنالین بیشتری دارد، اما ویپلش صاعقه را در یک بطری ثبت می کند. ویپلش که چند سال بعد توسط دیمین شزل ساخته شد، درام بی رحمانه و جذابی درباره ماهیت وسواس و معلمی است که همه چیز را بیش از حد پیش می برد.

اندرو نیمن (مایلز تلر)زمانی که فرصت بازی در سطح اول استودیو باند در کنسرواتوار (داستانی)شفر در نیویورک را پیدا می کند، به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. اما وقتی رهبر گروه، ترنس فلچر (J.K. سیمونز)، ثابت می کند که نه تنها استانداردهای خود را رعایت می کند، بلکه به طور کامل از دانش آموز خود سو استفاده می کند. با این حال، اندرو فورا از فلچرز می خواهد که تاییدیه تقریبا غیرممکنی بگیرد و خود را به حد مطلق می رساند تا حتی ذره ای اعتبار از معلم دستکاری شده اش به دست آورد.

ژانر: درام

امتیاز Rotten Tomatoes: 94٪

Sly (2023)

سیلوستر استالونه در فیلم Sly در نتفلیکس
سیلوستر استالون در “اسلاي” در Netflix (تصویر: Netflix)

سیلوستر استالونه همیشه زیر ذره بین بوده است بزرگ شدن عشقش به سینما راهی برای فرار از دوران سخت کودکی اش بود و حتی وقتی بزرگ تر می شد، هیچ گاه روحیه سرکش خود را از دست نمی داد. او 50 سال اخیر را به واسطه شخصیت های محبوب و فرنچایز افسانه ای هالیوود، از راکی گرفته تا رمبو، صرف سرگرم کردن لژیونرها کرد. حتی زمانی که با ناک اوت های بی شمار رو به رو می شوید، اسلی همیشه جلو می رود و این فیلم داستان پشت صحنه سفر او و چگونگی بازتاب آن در شخصیت هایی که به پرده بزرگ آورده را روایت می کند.

این فیلم با نگاهی به گذشته، بینشی بی نظیر در مورد زندگی و حرفه اسلیم ارائه می دهد که از خود مرد اصلی و افرادی که او را به بهترین شکل می شناسند، از جمله آرنولد شوارتزنگر همبازی همیشگی تا کوئنتین تارانتینو کارگردان افسانه ای را شامل می شود. Sly با ترکیب فیلم های آرشیوی، کلیپ های کلاسیک سینمایی و مصاحبه های صادقانه، قطعا برای هر کسی که به ستاره های اکشن دهه 80 علاقه دارد، یا صرفا آرزوی موفقیت در این زمینه را دارد، یک ضرورت است.

ژانر: مستند

امتیاز Rotten Tomatoes: 92٪

قاتل (2023)

مایکل فاسبندر در فیلم قاتل
مایکل فاسبندر در “قاتل” (تصویر: Netflix)

دیوید فینچر (David Fincher)که در فیلم هایی چون “هفت، باشگاه مبارزه” و “دختر گم شده” (Gone Girl)مورد تحسین منتقدان قرار گرفته بود، در فیلم “قاتل” (The Killer)به ژانر ترسناک باز می گردد. و باتوجه به استعدادهای موجود، عجیب نیست که این محصول جدید نت فلیکس پیش از عرضه در روز جمعه، 10 نوامبر، سر و صدای زیادی به پا کرده باشد. تلاش فینچر برای ساخت عنوانی به نام Mank کمی تفرقه انگیز بود، اما به نظر می رسد The Killer با تمام ویژگی هایی که از یکی از ساخته هایش انتظار دارید، بازگشتی واقعی به این سبک باشد.

قاتل می بیند که مایکل فاسبندر نقش یک قاتل بی احساس و بسیار منظم را بازی می کند که پس از اشتباه در یک کار به دام پلیس بین المللی می افتد. او که مجبور است با کارفرمایانش مبارزه کند، باید با شیاطین درونی اش دست و پنجه نرم کند چرا که هدف او روز به روز پیچیده تر می شود. در تمام این مدت او اصرار دارد که این ماموریت شخصی نیست بررسی های اولیه از این فیلم به عنوان یک تریلر جذاب و شیک یاد می کنند که شما را تا رسیدن به اعتبار در دام خود نگه می دارد. به علاوه، با ترنت رزنور و آتیکوس راس در مورد موسیقی، می دانید که این امتیاز باورنکردنی خواهد بود.

سازنده: ThrillerRotten Tomatoes امتیاز: 90

مرا به جهنم بکش (2009)

آلیسون لومن در نقش کریستین براون در فیلم مرا به جهنم بکش
(اعتبار تصویر: Moviestore Collection Ltd / Alamy Stock Photo / Universal Pictures)

مرا به جهنم ببر داستان هشدارآمیزی در قالب فیلم ترسناک است. این فیلم به کارگردانی سم ریمی، بر روی یک افسر وام بانکی به نام کریستین براون (آلیسون لوهمن)تمرکز دارد که بی رحمانه یک زن مسن را از تمدید وام مسکن خود محروم می کند. در پاسخ، زن به کریستین نفرین می زند و قول می دهد که پس از سه روز عذاب، او را تا ابد به جهنم خواهند کشید.

کریستین که در ابتدا حرف های زن ها را رد می کند، کم کم می ترسد که نفرین واقعی باشد چرا که اتفاقات عجیب و غریب هر لحظه از خواب او را آزار می دهد. این دو که به دوست پسرش اعتماد دارند، تلاش می کنند تا راهی برای از بین بردن نفرین پیدا کنند در حالی که ساعت به لحظه ای نزدیک می شود که کریستین در اعماق جهنم فرو خواهد رفت. جدا از ترسناک ترین فیلم های ترسناکی که پیدا می کنید، Drag Me to Hell به شدت سرگرم کننده است و پایانی می سازد که تا ماه دسامبر همراه شما خواهد ماند.

سازنده: HorrorRotten Tomatoes امتیاز: 95

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *