5 روش آسان برای آماده سازی چمن برای زمستان

5 روش آسان برای آماده سازی چمن برای زمستان

در اینجا نحوه آماده سازی چمن خود برای ماه های زمستان آورده شده است

با نزدیک شدن به فصل زمستان و کاهش دماها، این می‌تواند بر باغ‌های زیبای ما تأثیر منفی بگذارد. حتی برای علاقمندان به کار در باغ، ممکن است سخت باشد که نوع مناسب مراقبت از چمن را برای حفظ وضعیت آن در این فصل بیابند.

اما قبل از اینکه چمنتان به شکست خورده شدن توسط سرما بخورد، راه‌های ساده‌ای وجود دارد تا آن را برای زمستان آماده کنید. این وظایف ضرور به شما کمک می‌کنند تا چمنتان را از آسیب محافظت دهید، چمن سالم داشته باشید و امکان بقا در ماه‌های سردتر را افزایش دهید.

پس اگر می‌خواهید چمنتان را حفظ کنید و در وضعیت عالی نگه دارید، به این راه‌های آسان برای آماده‌سازی چمن خانه‌تان برای زمستان، به راهنمایی متخصصان بپیوندید.

1- جمع‌آوری مبلمان خارجی

باغ سایه دار
باغ سایه دار (اعتبار تصویر: Shutterstock)

در حالی که ممکن است استراحت در فضای باز در تابستان راحت باشد، اما احتمالا در طول زمستان زیاد در فضای باز نخواهید نشست. در هر صورت، مبلمان حیاط پشتی که روی چمن شما قرار می گیرند نیز بر رشد چمن شما تاثیر خواهند گذاشت.

سامانتا ریچاردز، کارشناس باغبانی در گزنفون می گوید: یکی از ساده ترین اما مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که هر مبلمان باغی که در فضای باز روی چمن شما قرار دارد را بردارید. اغلب ما با این موضوع آشنا هستیم که وقتی مبلمان را تنها پس از چند روز جابه جا می کنید، چمن ما چقدر متفاوت به نظر می رسد. تغییر رنگ زرد به دلیل مسدود شدن نور خورشید و آب باران از خاک است و نشانه ای از سلامت ضعیف چمن است.

مبلمان فضای باز را در انبار یا زیر حیاط سرپوشیده نگهداری کنید اگر نمی توانید صندلی ها یا میزها را تا کنید، می توانید پوشش های محافظی پیدا کنید که برای هر مبلمانی با هر اندازه ای مناسب باشد مانند این کاورهای صندلی ویلج (23 دلار، آمازون)که در برابر آب و هوا مقاوم هستند. نگهداری از هر نوع مبلمان در فصل زمستان برای سلامت چمن و همچنین دوام مبلمان شما شگفت انگیز خواهد بود.

بعد از اینکه اسباب و اثاثیه خود را از روی چمن ها برداشتید، این زمان بهترین زمان برای رسیدگی به لکه های برهنه باقی مانده از صندلی های باغ یا پایه های میز است. لکه های کوچک روی چمن می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود – از اسباب بازی های سنگین کودکان گرفته تا ادرار حیوانات خانگی خوشبختانه پاییز یکی از بهترین زمان ها برای رفع هر یک از این نقاط است. یک کیسه کمپوست، بذر و کود شیمیایی راهی طولانی برای کمک به حل این مشکل خواهد بود و با آبیاری مداوم، باید در عرض چند هفته شاهد رشد باشید.

اگر می خواهید فضا را به حداکثر برسانید، در اینجا 7 روش هوشمندانه برای ذخیره سازی ابزارهای باغ آورده شده است.

2- از شر علف های هرز خلاص شوید و لبه ها را کوتاه کنید

علف هرز به طور کامل از زمین جدا شده و ریشه های آن نمایان است
علف هرز به طور کامل از زمین جدا شده و ریشه های آن نمایان است (اعتبار تصویر: Shutterstock)

یک وظیفه مهم دیگر برای آماده‌سازی چمن خانه‌تان برای زمستان، حذف علف‌های هرزی است که در چمن شما رشد می‌کنند هر چه زودتر از زمان شناسایی آن‌ها حذف کنید. و اگر نمی‌خواهید از مواد شیمیایی مضر استفاده کنید، می‌توانید یکی از این ۷ راه برای کشتن علف‌های هرز به صورت طبیعی را امتحان کنید.

“با دست بیرون کردن این رشد‌های ناخواسته در اسرع وقت، توانایی علف‌ها برای گسترش در چمن شما محدود می‌شود و از انجام یک کار بزرگ‌تر معمولاً با استفاده از کشتن علف‌ها جلوگیری می‌کنید”، می‌پیشنگارد ریچاردز. فقط مطمئن شوید که اشتباهات متداولی را که در هنگام خارج کردن علف‌ها انجام می‌دهید، نکنید.

علاوه بر این، باید لبه‌های چمن خود را که ممکن است به خاطر رشد زیاد زمستانی چمنتان فراتر رفته باشد، ببرید. “با رشد شتاب‌یافته گیاهان شما در تابستان، پاییز زمان مناسبی برای برش لبه‌های بیش از حد رشدانده است تا چمن شما نظم و تمیزی داشته باشد. لبه‌ها هنگامی که مراقبت شوند، به عنوان یک حفاظت برای ریشه‌های گیاهان عمل می‌کنند و از جلوگیری از رشد گل‌ها یا علف‌های هرز در یارد شما جلوگیری می‌کنند.”

3- برگ‌ها را جمع‌آوری کنید

برگ در چمن یخ زده
برگ در چمن یخ زده (اعتبار تصویر: Shutterstock)

مطمئن شوید که چمن شما از برگ‌های مرده، شاخه‌ها یا سایر آشغال‌های باغ خالی باشد هنگامی که برف می‌آید. اگر برگ‌های مرطوب را در هوا وقتی هوا منجمد است بمانید، این می‌تواند محیطی ایده‌آل برای بروز بیماری چمن یا ‘کپک برف’ ایجاد کند. این نوع بیماری در شرایط مرطوب و تاریک رشد می‌کند و می‌تواند به چمن شما آسیب جدی و یا بدتر از آن، نابودی وارد کند.

سامانتا ریچاردز می‌گوید: “جمع‌آوری منظم برگ‌های چمن شما ضروری است. باید تلاش کنید تا حس کنید که به اندازه کافی به روی چمن خود زمزمه می‌کنید تا آشغال‌ها را برداشت کنید، زیرا کمی عمیق‌تر کردن از میزان ضروری ممکن است به چمن آسیب بزند. لایه‌های مرده‌ای مانند خشکه‌های مرده، برگ‌ها و خزه‌ها را برداشت کنید که از رسیدن آب به خاک و ریشه‌ها جلوگیری می‌کنند.”

همچنین توصیه می‌شود که از برگ‌های مرده و آشغال‌ها برای ساخت مولچ استفاده کنید و در باغ خود دوباره مصرف کنید. “مولچ می‌توان با استفاده از مواد آلی مانند برگ‌های تخمیری، پوست درخت، کاه یا کوددهی تهیه کرد”، می‌گوید کریس بونت، متخصص باغبانی و بنیان‌گذار GardeningExpress.co.uk. “قرار دادن آن اطراف ریشه‌های گیاهان به عایق کردن و حفاظت از آن‌ها در برابر سرما کمک خواهد کرد، اما تنها با گیاهان مقاوم به خوبی کار می‌کند.”

اگر می‌خواهید نکات مفیدی دیگر در مورد استفاده از برگ‌های افتاده در باغتان داشته باشید، اینجا ۷ راه برای استفاده از برگ‌های افتاده در باغتان را بررسی کنید. 4. کوددهی چمن خود را انجام دهید

4- چمن خود را کود دهی کنید

دو دست دستکش که کود را روی کیسه ای در چمن نگه داشته اند
دو دست دستکش که کود را روی کیسه ای در چمن نگه داشته اند (اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگرچه ممکن است فکر کنید که کوددهی چمن‌تان فقط در هوای گرم باید انجام شود، اما کودهای خاصی وجود دارند که برای ماه‌های سرد مناسب هستند. این کودها به تأمین مقدار مناسبی از مواد مغذی برای چمن در شرایط سرمایی کمک می‌کنند.

“استفاده از کود پاییزی یا زمستانی، چمنتان را تقویت می‌کند و آن را در وضعیت قوی‌تری برای تحمل شرایط سخت‌تر قرار می‌دهد”، تأیید می‌کند ریچاردز. “یک نکته مهم این است که کوددهی چمنتان را وقتی چمن در حالت خواب است نکنید، زیرا از مواد مغذی که به آن تامین می‌کنید بهره‌ای نخواهد برد.”

از آنجایی که شما با چمن خود سر و کار دارید، فراموش نکنید که گیاهان خود را از سرما حفاظت کنید. اگر می‌خواهید گیاهان گلدانی مورد علاقه‌تان بقا کنند، ممکن است منطقی باشد که آن‌ها را در دمای بسیار سرد به داخل ببرید.

سهیل پاتل، کارشناس باغبانی و بنیانگذار صفحات لاکچری توصیه می کند: ” در هوای سرد بهتر است کمی در مورد گیاهان موجود در باغ خود تحقیق کنید تا متوجه شوید کدام یک از آن ها باید در طول یخ بندان بزرگ به داخل خانه منتقل شوند.” ” در حالی که برخی از گیاهان از ماندن در هوای سرد بسیار خوشحال هستند، برخی دیگر چندان خوب عمل نمی کنند و باید تا رسیدن دمای گرم تر به داخل برده شوند.”

همچنین، ببینید چند بار باید چمن خود را بارور کنید و چه زمانی باید این کار را انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. فقط از این 5 اشتباهی که هنگام استفاده از کود در حیاط خود مرتکب می شوید، اجتناب کنید.

5- چمن‌تان را هواگردی کنید

هوادهی چمن توسط دستگاه هواده دستی
هوادهی چمن توسط دستگاه هواده دستی (اعتبار تصویر: Shutterstock)

همچنین، همین حالا زمان مناسبی برای هواگردی چمن‌تان است. آموزش هواگردی چمن می‌تواند به یاری شما برای بهبود وضعیت چمن شما باشد. در واقع، هواگردی به معنای سوراخ کردن یا جدا کردن خاک به میزانی است که فشار را کاهش دهد و اجازه برای ورود هوا به ریشه‌های گیاهان دهد.

“با زدن سوراخ‌هایی در چمن‌تان، امکان حرکت بهتر هوا فراهم می‌شود و همچنین یک مسیر برای رساندن آب و مواد مغذی به ریشه‌ها ایجاد می‌کند”، ریچاردز می‌گوید. “همچنین هواگردی مداوم چمن شما را در وضعیت خوبی برای زنده ماندن در شرایط بیشتری که در ماه‌های سرد به شما نزدیک می‌شوند، قرار می‌دهد. برای این کار نیازی به ابزارهای پیچیده نیست، یک چمن‌کن از انبار کافی است.”

هواگردی همچنین یکی از راه‌های برطرف کردن مشکلات چمن زنده‌گر زیراب است.

آیا باید چمن خود را در زمستان کوتاه کنید؟

ماشین چمن زنی در برف
ماشین چمن زنی در برف (اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگر می‌خواهید بدانید آیا باید چمن خود را در زمستان کوتاه کنید یا خیر، ریچاردز توصیه می‌کند که وقتی دمای هوا به طور مداوم زیر ۵۰ درجه فارنهایت می‌رود، از این کار پرهیز کنید.

“هنگامی که دما به این نقطه می‌رسد، چمن به مرحله خواب می‌رود و رشد نمی‌کند. ارتفاع ایده‌آل چمن وقتی که به زمستان وارد می‌شود حدود دو اینچ است. این ارتفاع به اندازه کافی بلند است تا چمن همچنان سایه به خاک و حفاظت به ریشه‌ها ارائه دهد، اما کوتاه کافی است تا جلب کپک یا قارچ نشود و به آفتابهای ناخواسته و آفت‌ها و آفات ملکه‌گونه تبدیل نشود. در روزهای پاییزی بهترین تمرین این است که چمن خود را به تدریج به ارتفاع دو اینچ ببرید.

اگرچه توصیه نمی‌شود، برای آن‌هایی که اصرار دارند که طی ماه‌های سرد چمن خود را بچینند، مطمئن شوید که ارتفاع برش را به بالاترین تنظیم ممکن برای حفاظت بهتر از چمن‌تان افزایش دهید.

در پایان، با انجام این پنج وظیفه ساده، چمن خانه‌تان را برای زمستان آماده کنید. این اقدامات ضروری به شما کمک خواهند کرد تا چمن‌تان از آسیب جلوگیری کرده، علف خوردنی سالم داشته باشید و شانس بهتری در طول ماه‌های سرد داشته باشید.

بنابراین اگر می‌خواهید چمن‌تان را حفاظت کنید و در وضعیت عالی نگه دارید، از این راه‌های آسان برای آماده‌سازی چمن‌تان برای زمستان پیروی کنید، مطابق با نظرات متخصصان.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *